TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:35:17 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gainer + kreatin  (Pročitano 11715 puta)
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2012, 11:13:21 posle podne »

Svako moze da postigne kakve-takve rezultate i da izgleda fino ,ne priznajem ono ''brate ,jedem kao provaljen,kljukam se suplementima ali ne ide'' ,jednostavno ,ako se trudis i ako si istrajan imaces rezultate kad tad.Mozda i kljucna stvar uspeha(po meni) je ljubav prema ovom sportu.Nekolicina ljudi trenira od marta do juna(tzv. sezonci),rade to na silu ,cesto koristeci nedozvoljena sredstva.Zao mi je se u ovoj zemlji ne ceni bodi bilding ,da se ceni bar 30% kao u Americi verujem da bi bilo mnogo vise takmicara.Da ne pametujem mnogo , a i vec smo otisli u off,zelim samo da porucim pocetnicima da budu istrajni i strpljivi. :)
Da se razumemo ,nisam profi bilder ,imam tek 21 godinu,treniram 6 godina i ni malo mi nije dosadilo.Cak sta vise ,jedva cekam svaki novi trening,svaki novi obrok..EAT - TRAIN - SLEEP and REPEAT!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2012, 07:27:46 posle podne »

Kao ektomorf, mogu nešto i iz sopstvenog iskustva. Niti sam mogao da se odvaljujemo od hrane, niti sam to činio jer je to meni kontraproduktivno(sve što unesem na silu, opasno preti da i izleti na silu :D). Ogroman napredak(+12kg za 4 meseca) napravio sam samo  povećanjem broja umerenih obroka i odgovarajućim tajmingom nutrijenata(unos proteina 1.5g/kg).

Ne stojim iza priča da ektomorf može i treba bilo šta da jede i da se ne boji od zamašćivanja. Tačno sam video na koju količinu uglj. hidrata sam počeo žestoko da dobijam u oblasti donjeg dela stomaka(to je mnogo manja količina UH nego što se pretpostavlja) i odmah sam malo spustio unos.

Blender je definitivno bio otkrovenje za mene jer mi je blendovanje hrane omogućilo da načinim napredak. I to blendovanje onoga za šta se misli da se lako unosi - kvalitetnih uglj. hidrata(ovsene i pirinač). Izvor proteina pojedem u čvrstom obliku a onda izblendujem izvor uglj. hidrata i kompletiram obrok. Blender mi je rešio problem i sa odvratnim Ella sirom. Suvog nisam mogao da pojedem ni jednu kašiku, a blendovan sir sada unesem 300g. Da ima potreba, mogao bih tako uneti i svih 450g sira, koliko se nalazi u pakovanju.

Doručak mi je ubedljivo kalorijski najjači obrok u toku dana i to je bio prvi korak koji sam promenio i prvi faktor koji je pokrenuo moju kilažu nagore. Za doručak unesem čak oko 700 kalorija. Naravno, sve uz pomoć blendera. Posle 2 i po sata treniram i ti treninzi nisu više slabašni, kao iz perioda dok sam se mučio da sa slabim jutarnjim apetitom pojedem šniclu mesa ili 5 jaja, već intenzivni jer sada imam puno snage.

Zaključak: i dalje jedem, iz ugla mnogih, skromnih 2.700-3.000 kalorija ali napredujem. Unesem ih iz 6 obroka(3 blendovana i 3 čvrsta). Sa prejedanjem ne bih ništa uradio(provereno). I, naravno, da napomenem da ja nemam bb ciljeve, pa mi potpuno odgovara ovakav stil ishrane. Ektomorf koji ima bb ciljeve(+15,20kg preko visine) moguće da bi morao imati još jači kalorijski unos.
« Poslednja izmena: Februar 27, 2012, 07:31:10 posle podne od strane Robert » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2012, 04:09:54 posle podne »

naravno, kažem samo generalno za ektomorfe :)   bukvalno dok nekima ne objasniš da treba da se "odvaljuju od dobre hrane" i dok im to ne nacrtaš, neće shvatiti :)   ok gejner, ok suplementi... ali za nekoga ko se tako teško goji, mora da bude brdo hrane, ma koliko to teško išlo... iz nedelje u nedelju postepeno povećavati kalorijski unos.

Pričala sam sa dosta takvih momaka u radnji i verujte mi da kad analiziramo njihovu ishranu bude tipa - ujutru ne doručkujem, tek za 2-3 sata jedem.... onda jede možda jedan dobar obrok za ručak... posle ne stigne ili jede pizzu u školi... posle toga večera bilo šta...  i tako...

bez truda, rada, odricanja... nema napretka i to je tako uvek

Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2012, 03:56:02 posle podne »

Ma nisam ja bas ektomorf, imam 85 kg, i staz od nekih 5-6 god  :P,i trebalo bi mi jos jedno 6-7 kg, nego neznam kakvog je kvaliteta ovaj kreatin u gejneru, i da li da koristim uopste ovaj drugi sto imam,ili da uzimam bar 5 gr,preko gejnera,a sto se tice proteina videcu da dodam uz kreatin,inace naravno da je hrana broj 1 pa onda sve ostalo,problem je sto ljudi ocekuju od suplemenata cudo..
« Poslednja izmena: Februar 24, 2012, 06:25:46 posle podne od strane Alpha » Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2012, 03:18:09 posle podne »

'' hrana, odvaljivanje od hrane bukvalno... da ne proĂ°e 2 sata a da nije bilo obroka'' 

ti si kraljica. :D
ali slazem se sa kontsatacijom u potpunosti. ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2012, 12:46:07 posle podne »

uf, kad je ektomorf u pitanju... hrana, odvaljivanje od hrane bukvalno... da ne proĂ°e 2 sata a da nije bilo obroka. Doručak obavezan (skontala sam da mnogi ne doručkuju, kao jedu super u toku dana a doručka nema pre 10-11) i to jak doručak, npr hleb crni, kajgana ... kasnije meso,meso,meso... goveĂ°e, riba, piletina, ćuretina, losos, sve... kad je masa u pitanju super je što sve to može da se spremi sa začinima, sosevima (čak i malo masnijim tipa pavlaka) i da to sve bude jako mekano i ukusno...
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2012, 12:23:35 posle podne »

Razumem ja druze u potpunosti sta mi govoris,ali vidi i za whey pise da se pije 3-4 puta dnevno, a za to,naravno, nema potrebe.Posle treninga(u pwm-u) je najvaznija dobra suplementacija.
7 grama proteina na 100 grama praha je malo ,ako si u mogucnosti uzmi whey i ga mesaj sa gejnerom u pwm-u.Probaj ovako ,ako zelis ,uzmi whey od 1 kg i brdo dobre hrane,fokusiras se na ishranu maximalno ,a suplemente ,kako da kazem..ostavi po strani.Na listi - prioriteta hrana ,pa suplementi.To bi u tvom slucaju znacilo da smanjis gejner na 100 grama dnevno,eventualno 150.Na 150 grama proizvoda imas oko 10 grama kreatina sto je sasvim dovoljno,tako da taj monohidrat mozes da ustekas za 'crne dane'. :D
Salu na stranu ,pokusaj ovako neko vreme i vidi kakvi ce rezultati biti.Prelistaj malo rubriku ISHRANA i pronaci ces sigurno ono sto ti treba ,uostalom ako te bas mrzi mogu i ja da ti sastavim neki plan ishrane.
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2012, 07:44:53 pre podne »

Mislim da mnogo pijes gejnera , nece ti on dati misice ,vec hrana ,a on je samo dopuna. :)

sto se tice kreatina ,mnogo je 25 grama..probaj da pijes 100 grama gejnera dnevno (7grama kreatina) i jos 8-10grama kreatina posebno.15-17 grama dnevno ,ni to nije malo ,ali u svakom slucaju manje je od 25.
Ok ,slazem se, ali sta s ovim sto kaze proizvodjac...Ova mesavina sadrzi 8 gr proteina,L-glutamin 10gr i creatin 7 gr.na 100 grama praha,a po proizvodjacu se pije 600 grama dnevno za tezinu preko 75 kg,sto bi u prevodu bilo 42 gr. creatina DNEVNO,a to je tek previse...a mojih 200 gr, koje pijem je 3 puta manje,zar ne mislis da bi i suvise malo bilo piti ga samo 100 gr.Interesanto je to ,da sam ispio 3 kante  ovog gejnera za redom pre jedno 3 meseca,pa sam tek sad uzeo ovu ...prvu sam pio po 150gr dnevno, drugu 200gr, a trecu 250 gr. a najbolji efekat je bio od prve, drugu i trecu skoro da nisam ni osetio na tezini...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2012, 07:49:58 pre podne od strane Alpha » Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2012, 04:05:57 pre podne »

Mislim da mnogo pijes gejnera , nece ti on dati misice ,vec hrana ,a on je samo dopuna. :)

sto se tice kreatina ,mnogo je 25 grama..probaj da pijes 100 grama gejnera dnevno (7grama kreatina) i jos 8-10grama kreatina posebno.15-17 grama dnevno ,ni to nije malo ,ali u svakom slucaju manje je od 25.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2012, 01:56:28 posle podne »

Kreatin u gejneru je isti ko i taj što uzimaš posebno, a ti ako nisi jedno 120kg nema razloga da uzimaš 25gr kreatina dnevno, tih 15 je sasvim dovoljno...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2012, 01:15:12 posle podne »

Pozdrav svima,moze li malo pomoci..
Uzeo sam Natural Gainer od 6 kg i California fitness kreatin od pola kg..treba mi savet oko toga kako je najbolje da se kombinuje.U sastavu Gainera pise da na 100 gr sadrzi 7 gr kreatina, ja ga pijem 200 gr dnevno,sto znaci da iz gainera uzimam oko 15gr kreatina.
 S ovim drugim kreatinom sam odradio sve regularno,punjenje 5 dana ,i pijem ga u dane treninga 5 pre i 5 posle, a kad odmaram 5gr ujutru na prazan stomak i 5 gr u toku dana.Kako bi najbolje bilo da se ukombinuju ova dva suplementa,s obzirom da bi na ovaj nacin to bilo 15gr kreatina iz gainera i 10gr iz ovog drugog,znaci 25gr dnevno.a to mislim da je malo previse ,mada opet kazem pitanje je kakav je kreatin u gejneru...Hvala  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.