TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395266 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:32:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misici i elektrosokovi  (Pročitano 11158 puta)
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #46 poslato: Mart 21, 2012, 04:08:38 posle podne »

@Ognjen Treniram fudbal....
Danas sam bio da mi doktorka pogleda rezultate i sve je ok...medjutim po gledanju te krvne slike videla je da imam neki blagi virus...ali posto se ja ne osecam kao da sam prehladjen ili bilo sta slicno ustanovila je, nakon price sa mnom, da je nervoza uzrok mog umora i savetovala mi da posetim neuropsihijatra ali sam rekao da posto je sve u redu sa krvnom slikom sam cu se izboriti sa tim psihickim pritiscima tako da mi nije dala uput.....rekla mi je da pijem Oligovit cini mi se dva puta dnevno ujutru i uvece i to je to...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Mart 21, 2012, 10:12:30 pre podne »

Odmaram jedan dan nedeljno ni manje ni vise...jak mi je ritam treninga jer u toku nedelje bar 2-3 puta imam po 2 treninga dnevno...i zato zelim da vidim da li je ovo samo zbog umora ili je problem siri od toga....
to je prihvatljiv broj treninga, da ne prelazi fiziološki opseg. Veoma važno je da imaš dovoljno sna i da se hraniš ispravno. Tokom sna organizam se oporavlja od trenažnog stresa, a ishranom se obezbedjuju hranljive gradivne materije....
koji je sport u pitanju?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #44 poslato: Mart 19, 2012, 12:13:54 posle podne »

Nedostatak energije proizilazi samo iz nedostatka sna i hrane koja nam daje energiju...Vidis sta ti fali i to je uzrok.
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #43 poslato: Mart 19, 2012, 10:59:07 pre podne »

Odmaram jedan dan nedeljno ni manje ni vise...jak mi je ritam treninga jer u toku nedelje bar 2-3 puta imam po 2 treninga dnevno...i zato zelim da vidim da li je ovo samo zbog umora ili je problem siri od toga....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Mart 19, 2012, 10:02:03 pre podne »

To je u principu ok ishrana. Koliko treniraš, koliko se odmaraš?
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #41 poslato: Mart 18, 2012, 11:20:46 pre podne »

Hranim se kako treba...jedem dosta mesa, povrca, voca...mozda svakodnevna nervoza i stres uticu na to da sto pojedem kao da i nisam pojeo nznm...uglavnom ne osecam se sveze i voleo bih da vidim sta je u pitanju....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Mart 17, 2012, 02:13:34 posle podne »

Pa i ja osecam da trenutno nije nesto strasno ali opet mislim da sve teze nadoknadjujem gvozdje iz ishrane jer mnogo treniram a i ranije sam imao slican problem zbog koga sam zaradio tesku anemiju jer sam ignorisao simptome....

A kako se ti to hraniš kad ne nadoknaĂ°uješ gvože iz ishrane?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Mart 16, 2012, 04:32:57 posle podne »

Pa i ja osecam da trenutno nije nesto strasno ali opet mislim da sve teze nadoknadjujem gvozdje iz ishrane jer mnogo treniram a i ranije sam imao slican problem zbog koga sam zaradio tesku anemiju jer sam ignorisao simptome....
anemija može biti posledica pretreniranosti, a to može biti i povezano sa osećajem umora, iscrpljenosti i nesvestice/vrtoglavice...
Uradi laboratorijske nalaze, pa nam javi  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Mart 16, 2012, 04:30:26 posle podne »

Pijem dosta vode...oko 3 do 4 llitra dnevno u danima kad treniram...pomislio sam da mozda zato toliko cesto mokrim mada 2-3 sata pred spavanje skoro uopste ne pijem vodu a i osetim ponekad tu vrtoglavicu i bas lose spavam u zadnje vreme pa rekoh da se preispitam....
češće mokrenje je posledica većeg unosa tečnosti.. To možeš primetiti po boji mokraće.
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #37 poslato: Mart 16, 2012, 02:28:34 posle podne »

Pa i ja osecam da trenutno nije nesto strasno ali opet mislim da sve teze nadoknadjujem gvozdje iz ishrane jer mnogo treniram a i ranije sam imao slican problem zbog koga sam zaradio tesku anemiju jer sam ignorisao simptome....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #36 poslato: Mart 16, 2012, 01:41:45 posle podne »

Kad uradiš nalaze moćićemo ti reći nešto više... do onda je samo nagaĂ°anje...
mada i dalje verujem da nije ništa opasno
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #35 poslato: Mart 15, 2012, 12:15:06 posle podne »

Pijem dosta vode...oko 3 do 4 llitra dnevno u danima kad treniram...pomislio sam da mozda zato toliko cesto mokrim mada 2-3 sata pred spavanje skoro uopste ne pijem vodu a i osetim ponekad tu vrtoglavicu i bas lose spavam u zadnje vreme pa rekoh da se preispitam....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Mart 14, 2012, 07:10:21 posle podne »

Citat
da li imaš neki problem ili snižene vrednosti gvoždja, crvenih krvnih zrnaca?
Vec dve nedelje nisam tokom noci sapavao duze od 4-5 sati....poceo sam i cesce da mokrim tokom noci i to mi dodatno ometa san...ponekad mi se desi kad lezim i naglo ustanem da me uhvati kao neka blaga vrtoglavica...medjutim za sad sa treninzima nemam problema ali odlucio sam da ipak ne uzimam na svoju ruku poseticu svog doktora u ponedeljak i videti sta i kako....
trebalo bi da uradiš nalaze krvne slike (eritrociti, hemoglobin, hematokrit... ), gvoždje u serumu, sedimentaciju, urea, kreatinin, nalaz mokraće.
 Javi nalaze. Koliko unosiš tečnosti dnevno?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Mart 13, 2012, 01:32:58 posle podne »

ok, ovo već zvuči kao nešto što bi trebalo prekontrolisati...
javi se...
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #32 poslato: Mart 13, 2012, 11:23:04 pre podne »

Citat
da li imaš neki problem ili snižene vrednosti gvoždja, crvenih krvnih zrnaca?
Vec dve nedelje nisam tokom noci sapavao duze od 4-5 sati....poceo sam i cesce da mokrim tokom noci i to mi dodatno ometa san...ponekad mi se desi kad lezim i naglo ustanem da me uhvati kao neka blaga vrtoglavica...medjutim za sad sa treninzima nemam problema ali odlucio sam da ipak ne uzimam na svoju ruku poseticu svog doktora u ponedeljak i videti sta i kako....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.