TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:18:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li treba jos nesto dodati ovoj kombinacij ?  (Pročitano 8914 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 08, 2012, 03:03:04 posle podne »

BCAA mozes dodati u sejk posle treninga.

Xpand je extra, nema greske.
Sačuvana
zbipi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


Freeeedom!!!

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:57:44 posle podne »

Ipak je Super Amino dobar izbor... A ako bi dodao i bcaa, kako bi trebalo da ih kombinujem ? Inace sam Super Amino pio po 12 kapleta dnevno...
Kofein kao suplement nisam probao, mada, ako je relevantno, na mene kafa nikako ne utice, mogu popiti  jaku ness kafu i leci da spavam bez problema :)
A NO reaktor bi uzeo ali bez dodatne kupovine kreatina jer vec u sebi ima kako kazu "matricu"-mesavinu kreatina :) Preporuku sam dobio konkretno za Expand, opet Dymatize :) - Pomislice neko da ih reklamiram :) Ali oni stvarno prave odlicne proizvode, uverio se licno a inace nikad i ni jedan los komentar nisam cuo o njima
Sačuvana
You have just one life, so live the life :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:51:58 posle podne »

Pozdrav dragi forumasi,

Nisam se dugo javio, pa odlucih da prenesem licno iskustvo sa navedenim suplementima. Kao prvo meni je uvek pravilna ishrana davala sasvim lepe rezultate bilo da je u pitanju skidanje kila (stomaka) :) ili nabacivanja misicne mase, naravno uz dobar i redovan trening. E sad, suplementi su mi iskreno sasvim dovoljno i primetno pomogli u ostvarivanju cilja, konkretno sa ovom kombinacijom se islo na misicnu masu. Posle 3 mecesa koriscenja intenzitet treninga se drasticno povecao a samim tim i rezultati, tj sa kilogramima sam manje vise isti oko 105 kg ali BF je dosta smanjen a misici izrazeniji i veci. Ja sam prezadovoljan  :)

Posle toga sam imao malu pauzu sa suplementima, oko 2/3 meseca pa bih sad da obnovim zalihe :)
Definitivno i moja iskrena preporuka
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY270-Elite-Whey-Pro.html
Dymatize Super Multi kompleks i Omega 3
E sad bih malo da ekspeimentisem pa bih uzeo glutamin ili bcaa, molim za preporuku, ili da se vratim na Super Amino kaplete
I razmisljam da li kreatin ovog puta da zamenim nekim NO reaktorom??????? Nikad ga nisam probao  a cujem i hvalospeve a i kritike istih. Poceo sam da radim po smenama na poslu pa se nekad desi da odem pospan i grogi na trening i nekolicina mi kaze da bi me ovo bas RAZBUDILO   :D  Sta vi mislite?

P.S. Znam da je najbolje drzati se proverene kombinacije, ali bi ja ipak malo da promenim i naravno prenesem jos jedno iskustvo...

Hvala unapred


hvala na prenetim iskustvima, uvek je najlepše kad se neko vrati na forum i podeli sa nama svoju priču o uspehu ;)  rezultati su najbolja preporuka....

što se suplemenata tiče,  imaš ono najosnovnije i toga se uvek drži....  protein, vitamini, omega 3....  ako ostane para ja sam uvek za to da se uzme BCAA i glutamin.   Toplo bih ti preporučila SNI glutamin i SNI bcaa od 1 kg, najekonomičniji su.

Ako ti je to puno odjednom, onda npr Scitec bcaa express ili Scitec glutamin 300 ili 600g.

NO reaktori... znam da su jako privlačni :)  i znam koliko ljude mami da ih probaju :)   ja ti savetujem da ih uzmeš tek onda kada obezbediš gore navedeno... jer dobri jesu, ali nisu prioritetni toliko koliko ovo što smo naveli :)

u svakom slučaju samo napred!!!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:42:45 posle podne »

Ja koristim Super Amino i ne menjam odlicne su...preporucujem...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:37:56 posle podne »

Super Amino kaplete su odličan izbor aminokiselina. Ipak, pošto vidim da si voljan da testiraš nove stvari, savetovao bih ti da tako i učiniš. To se najviše odnosi na bcaa. IzmeĂ°u glutamina i bcaa, uvek bih se odlučio za ovo drugo. Dymatize ima odlične bcaa ali i su i prilično skuplje u odnosu na druge. SVe zavisi od tvog džepa. Najekonomičnije pakovanje je SNI BCAA Blast.

Što se tiče NO, uzimajući u obzir sve što si napisao(povremeni umor i pospanost pre treninga), mislim da ne bi pogrešio kupovinom. Doduše, možda bi tu pomogao i mnogo jeftiniji suplement - kofein. Jesi li ga pio ikada?
Sačuvana
zbipi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


Freeeedom!!!

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:25:09 posle podne »

Pozdrav dragi forumasi,

Nisam se dugo javio, pa odlucih da prenesem licno iskustvo sa navedenim suplementima. Kao prvo meni je uvek pravilna ishrana davala sasvim lepe rezultate bilo da je u pitanju skidanje kila (stomaka) :) ili nabacivanja misicne mase, naravno uz dobar i redovan trening. E sad, suplementi su mi iskreno sasvim dovoljno i primetno pomogli u ostvarivanju cilja, konkretno sa ovom kombinacijom se islo na misicnu masu. Posle 3 mecesa koriscenja intenzitet treninga se drasticno povecao a samim tim i rezultati, tj sa kilogramima sam manje vise isti oko 105 kg ali BF je dosta smanjen a misici izrazeniji i veci. Ja sam prezadovoljan  :)

Posle toga sam imao malu pauzu sa suplementima, oko 2/3 meseca pa bih sad da obnovim zalihe :)
Definitivno i moja iskrena preporuka
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY270-Elite-Whey-Pro.html
Dymatize Super Multi kompleks i Omega 3
E sad bih malo da ekspeimentisem pa bih uzeo glutamin ili bcaa, molim za preporuku, ili da se vratim na Super Amino kaplete
I razmisljam da li kreatin ovog puta da zamenim nekim NO reaktorom??????? Nikad ga nisam probao  a cujem i hvalospeve a i kritike istih. Poceo sam da radim po smenama na poslu pa se nekad desi da odem pospan i grogi na trening i nekolicina mi kaze da bi me ovo bas RAZBUDILO   :D  Sta vi mislite?

P.S. Znam da je najbolje drzati se proverene kombinacije, ali bi ja ipak malo da promenim i naravno prenesem jos jedno iskustvo...

Hvala unapred
Sačuvana
You have just one life, so live the life :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2012, 12:10:34 posle podne »

Super, za prolece dovoljna. Ima toliko voca i povrca :)
Sačuvana
zbipi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


Freeeedom!!!

« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2012, 10:30:05 pre podne »

Stize u subotu Daily Formula od Univerzala, za pocetak. U svakom slucaju hvala na podrsci MightyMO :)
Sačuvana
You have just one life, so live the life :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2012, 10:09:50 pre podne »

Veliki pozdrav svima,

Konacno sam izdvojio malo vise para i kupio sledece suplemente:

*Elite Whey Pro (Dymatize Nutrition)
*Super amino 4800 (Dymatize Nutrition)
*Creatine Monohydrate 100% pure (Scitec Nutrition)
*Omega-3 Fish Oil 1000 mg (Natrol INC)
*Maltodekstrin

Zanima me sta mislite o ovoj kombinaciji, recimo da li bi moglo jos nesto da se doda ( bez preterivanja :) i na koj nacin da ih iskombinujem ( koliko tableta amino da pijem dnevno, da li da odradim fazu punjenja sa ovim kreatinom.........)

Visok sam 196cm , tezina 107 kg.

Vratio sam se u teretanu pre 6 meseci posle dugooo vremena, pa kapiram da se i dosta toga promenilo sto se tice suplementacije ( mada i pre nisam bas preterano znao o tome :)

- Unapred zahvalan

Sve je na mestu.  Drago mi je kad vidim da nas ljudi poslušaju oko saveta za odabir suplemenata.  Mogao bi da ubaciš i neki vitaminsko mineralni kompleks,  Super Multi Dymatize npr.  od jačih, ili Daily Formula Universal (malo slabiji).

Sve je super, što se suplemenata tiče.  Dobro se hrani i treniraj i biće super :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Mart 20, 2012, 04:18:52 posle podne »

Neće ti bcaa odmoći, naprotiv, ali ipak ne bih trošio toliko para odjednom. Uzmi bcaa nakon što potrošiš Amino.
Sačuvana
zbipi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


Freeeedom!!!

« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2012, 04:07:54 posle podne »

Možda BCAA i neki multi-vit kompleks.
Faza punjenja ti nije potrebna, 5 g pre i 5 posle je sasvim dovoljna , a u danima kada ne treniras 5 g, i trudi se da kreatin uzimas na prazan stomak.
A sto se amino tice probaj 3- 4 puta dnevno po 4 ili 5 tableta u zavisnosti od finansijske mogućnosti.
Protein posle treninga sa vodom, pre spavanja sa nemasnim mlekom
Omega 3 možeš od 1 - 3 gel kapsule dnevno, obično uz obrok mada nije obavezno
A maltodex ubacuješ u protein SAMO posle treninga pola merice ili celu, to moras sam da proceniš

Hvala na odgovoru,

Neki multi-vit kompleks cu sigurno uzeti na tvoju i Robertovu preporuku.
Ako se ne varam Super amino 4800 sadrzi u sebi BCAA kompleks. Da li pored toga trebam uzeti i npr. BCAA 5050 ( Dymatize Nutrition) ili ga uzeti kad potrosim ovih 450 tableta?
Sačuvana
You have just one life, so live the life :)
zbipi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


Freeeedom!!!

« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2012, 03:55:15 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao! :)

Toj kombinaciji ja bih samo dodao neki multivitamin. Recimo, Dymatize Super Multi.

Svako ima neku svoju filozofiju korišćenja suplemenata, koja se manje ili više razlikuje. Čućeš mišljenja i ostalih, a moj predlog je ovakav:

- Elite whey - 1 dozer nakon treninga. Evenutalno ga možeš koristiti i za doručak, uz neki izvor ugljenih hidrata, poput pirinča ili ovsenih.

- Super amino - 8 tableta 20ak min pre treninga, još 4-5 tokom prve polovine treninga.

- Kreatin - bez faze punjenja, 5g 30 min pre treninga, 5g odmah nakon treninga, sa proteinom. U dane odmora bih uzimao samo 5g, bitno da je na prazan stomak.

- Omega 3 - po jednu kapsulu uz svaki obrok.

- Maltodekstrin - 15 do 20g nakon treninga, pomešan sa proteinom i kreatinom.



Hvala na dobrodoslici :) i naravno veliko hvala na tvom efikasnom i jasnom odgovoru.
Sačuvana
You have just one life, so live the life :)
marko031786
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #3 poslato: Mart 20, 2012, 03:52:04 posle podne »

Možda BCAA i neki multi-vit kompleks.
Faza punjenja ti nije potrebna, 5 g pre i 5 posle je sasvim dovoljna , a u danima kada ne treniras 5 g, i trudi se da kreatin uzimas na prazan stomak.
A sto se amino tice probaj 3- 4 puta dnevno po 4 ili 5 tableta u zavisnosti od finansijske mogućnosti.
Protein posle treninga sa vodom, pre spavanja sa nemasnim mlekom
Omega 3 možeš od 1 - 3 gel kapsule dnevno, obično uz obrok mada nije obavezno
A maltodex ubacuješ u protein SAMO posle treninga pola merice ili celu, to moras sam da proceniš
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2012, 03:46:33 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao! :)

Toj kombinaciji ja bih samo dodao neki multivitamin. Recimo, Dymatize Super Multi.

Svako ima neku svoju filozofiju korišćenja suplemenata, koja se manje ili više razlikuje. Čućeš mišljenja i ostalih, a moj predlog je ovakav:

- Elite whey - 1 dozer nakon treninga. Evenutalno ga možeš koristiti i za doručak, uz neki izvor ugljenih hidrata, poput pirinča ili ovsenih.

- Super amino - 8 tableta 20ak min pre treninga, još 4-5 tokom prve polovine treninga.

- Kreatin - bez faze punjenja, 5g 30 min pre treninga, 5g odmah nakon treninga, sa proteinom. U dane odmora bih uzimao samo 5g, bitno da je na prazan stomak.

- Omega 3 - po jednu kapsulu uz svaki obrok.

- Maltodekstrin - 15 do 20g nakon treninga, pomešan sa proteinom i kreatinom.

Sačuvana
zbipi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


Freeeedom!!!

« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2012, 03:34:42 posle podne »

Veliki pozdrav svima,

Konacno sam izdvojio malo vise para i kupio sledece suplemente:

*Elite Whey Pro (Dymatize Nutrition)
*Super amino 4800 (Dymatize Nutrition)
*Creatine Monohydrate 100% pure (Scitec Nutrition)
*Omega-3 Fish Oil 1000 mg (Natrol INC)
*Maltodekstrin

Zanima me sta mislite o ovoj kombinaciji, recimo da li bi moglo jos nesto da se doda ( bez preterivanja :) i na koj nacin da ih iskombinujem ( koliko tableta amino da pijem dnevno, da li da odradim fazu punjenja sa ovim kreatinom.........)

Visok sam 196cm , tezina 107 kg.

Vratio sam se u teretanu pre 6 meseci posle dugooo vremena, pa kapiram da se i dosta toga promenilo sto se tice suplementacije ( mada i pre nisam bas preterano znao o tome :)

- Unapred zahvalan
« Poslednja izmena: Mart 21, 2012, 12:14:30 pre podne od strane zbipi » Sačuvana
You have just one life, so live the life :)
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.