TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:27:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Istina ili zabluda – može se mršaviti i sa kreatinom  (Pročitano 5711 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: April 02, 2012, 11:12:23 posle podne »


Unosiš 5g kretina dnevno, bez faze punjenja i nema problema.


Moj način korišćenja u poslednje 3 godine.  Ipak će kreatin još dugo ostatati "pod senkom nabijanja mase". :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: April 02, 2012, 11:10:58 posle podne »

da kreatin je vrlo poznat po tome što je finansijski krajnje nepovoljan


kao i po tome da dodaje ponavljanja :P


kreatin ti dosta utiče na oporavak, a takoĂ°e proširena zaliha energije tj više energije nakon treninga ti jako ima uticaja na aktivaciju mTOR-a
o5 kad si na malo UH svaki mikrogram više kreatin fosfata ti itekako znači
;)
Sačuvana
Aca87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #8 poslato: April 02, 2012, 11:06:15 posle podne »

A koja je poenta uzimanja kreatina na def,da bi dobio 1-2 ponavljanja vise?On je bitan na masi da se dobije koje ponavljanje vise,ne smeta na def,ali nema ni koristi,jedino ko hoce da baca pare...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: April 02, 2012, 10:55:50 posle podne »

Kreatinski bloat - moje viĂ°enje:

kreatin se apsorbuje u krvotok, poveća mu se konc u plazmi ali i intersticijalnoj tečnosti i doĂ°e do "navlačenja" vode u intersticijumu (vezivo oko mišića) zbog osmoze. Mišić ne jede taj kreatin toliko dobro (jer je npr maksimalno pun kreatinom), deo se izlučuje, ali ako se telo bombarduje velikim količinama kratina (tipa 20g) na dnevnoj bazi, održava se njegova velika koncentracija. Tako da je taj bloat je priča koja je pila/pije vodu (no pun intended :P) kod velikog unosa kreatina.

Unosiš 5g kretina dnevno, bez faze punjenja i nema problema.
...


Što se tiče toga da li kreatin smeta definiciji - veliko NE.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: April 02, 2012, 08:06:12 posle podne »

Nisam ni ja nikada osetio neko veliko navlačenje vode, a tek o "naduvavanju ko žaba" da ne pričam. :D Niti naglo dobijem na kilaži(vodi) sa kreatinom, niti bilo šta gubim kada ponekad napravim kratku pauzu. Uopšte ne razmišljam o tome da li koristim kreatin kada pravim neke planove.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #5 poslato: April 02, 2012, 06:40:39 posle podne »

Ja sam bio u takvoj zabludi nekada. Koristim uvek Dymatizeov monohidrat, bila mi dijeta ili ne :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #4 poslato: April 02, 2012, 06:36:00 posle podne »

Ne. Monohidrat je uvek tu, nevezano da li su kalorije + ili -. Realno, mislim da to što ljudi pričaju da navlači vodu, da se naduvaš ko žaba i ostalo nema veze sa praksom. Radio sam definiciju bez problema sa 10-15g kreatina dnevno, i dalje to radim  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #3 poslato: April 02, 2012, 06:35:54 posle podne »

Ovde niko ne radi definiciju, svi smo na masi :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2012, 12:34:08 posle podne »

Kakva su vaša iskustva - izbacujete li kreatin tokom faze definicije ili ne? :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: April 01, 2012, 09:59:21 pre podne »

Istina ili zabluda – može se mršaviti i sa kreatinom
by Jim Stoppani, PhD


Nismo baš sigurni kako je nastao ovaj mit, ali mnogo ljudi misli da mora prestati sa kreatinom kada počnu da rade na definiciji. Možda se počelo od toga da će kreatin, kao suplement za nabacivanje mase, sprečiti gubitak telesne težine, pošto se definicija i proces nabacivanja mase smatraju kao dva potpuno suprotna procesa.

Isto tako, uzrok može biti i u tome što neki izveštaji pokazuju da kreatin prouzrokuje zadržavanje potkožne vode i tako stvara optičku varku da je došlo do povećanja procenta masti.

Ocena: ZABLUDA

Rešenje: Iako istraživanja pokazuju da kreatin zaista uzrokuje zadržavanje potkožne vode, ne postoji istraživanje koje potvrĂ°uje da će kreatin bilo kako negativno uticati na proces gubitka telesnih masti. Ustvari, istraživači ne samo da potvrĂ°uju da će vam kreatin pomoći u nabacivanju mišićne mase, već će ubrzati i sam proces smanjivanja procenta masti.

Jedna studija, odraĂ°ena u Politehničkom institutu u Virdžiniji, otkrila je da kreatin, osim što je subjektima studije pomogao da tokom dijete spuste procenat masti, pomogao i da izgrade mišićnu masu. Placebo grupa je pod istim uslovima izgubila na mišićnoj masi tokom dijete. I studija na životinjama potvrdila je ovu tezu. Istraživači sa njujorškog Skidmor koledža otkrili su da su subjekti, tokom 28 dana korišćenja kreatina i bez treninga, povećali stopu bazalnog metabolizma za 3%, a oni koji su i trenirali povećali su za čak 6%. Svako povećenja ove stope vremenom  vodi ka značajnom smanjenju procenta telesnih masti.

Alternativa: Ako vam standardni kreatin monohidrat izaziva neke probleme, poput nadutosti, probajte neke njegove druge forme – poput hidrohlorida, alfa-ketoglutarata ili magnezijum kreatin helata. Uzimajte 2 do 5g, pre i posle treninga, bilo koji od ovih oblika kreatina.


Izvor: www.flexonline.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.