TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:34:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Njegovo velicanstvo: ZUMANCE  (Pročitano 11844 puta)
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #24 poslato: April 05, 2012, 03:06:28 posle podne »

sad cu ja mozda da odvalim  ;D ali ne mogu da se suzdrzim jel stalno slusam price kako ce mi jaja unistiti zuc, kako se vare 8 sati u zeludcu i slicne gluposti... jel postoji neka dnevna kolicina koju ne bi trebalo prelaziti ? odnosno koja moze izazvati bilo koji gastro-intenstinalni problem ? (sem gasova lol)

Što se tiče žuči zaista može biti problem ako se pretera sa žumancima tj holesterolom uopšte.. u svakom slučaju 3 žumanca na dan su po mom mišljenju ok, mada sigurno je verlo individualno koliko ko može da jede žumanaca

hvala :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: April 05, 2012, 02:40:58 posle podne »

sad cu ja mozda da odvalim  ;D ali ne mogu da se suzdrzim jel stalno slusam price kako ce mi jaja unistiti zuc, kako se vare 8 sati u zeludcu i slicne gluposti... jel postoji neka dnevna kolicina koju ne bi trebalo prelaziti ? odnosno koja moze izazvati bilo koji gastro-intenstinalni problem ? (sem gasova lol)

Što se tiče žuči zaista može biti problem ako se pretera sa žumancima tj holesterolom uopšte.. u svakom slučaju 3 žumanca na dan su po mom mišljenju ok, mada sigurno je verlo individualno koliko ko može da jede žumanaca
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #22 poslato: April 05, 2012, 01:50:06 posle podne »

Rekao sam kevi da ne preteruje sa jajima posto su stvarno preskupa. Takodje sam joj rekao da mi ne shtedi na piletini i oslicu :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: April 05, 2012, 11:47:10 pre podne »

stiže Urskrs tako da će biti više proteina :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: April 04, 2012, 03:02:30 posle podne »

Ima li još neko da nam se pridruži u klubu? ;D :D Definitivno ima nešto u kuvanim jajima. :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #19 poslato: April 04, 2012, 02:49:40 posle podne »

Ja imam gasove od kuvanih jaja i to provereno od belanaca. Jave se već posle 15-20 min od obroka. Sa kajganom nemam tih problema. Kako i zašto, nemam pojma.

Nisi jedini kuvana jaja su idealna za tako nesto  ;D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #18 poslato: April 03, 2012, 03:48:33 posle podne »

Ja imam gasove od kuvanih jaja i to provereno od belanaca. Jave se već posle 15-20 min od obroka. Sa kajganom nemam tih problema. Kako i zašto, nemam pojma.

Koliko su ti pouzdane informacije?


Da li su pouzdane povratne informacije? Pa, iz prve rečenice ovog posta vidi se da ne mogu da se pouzdam ni u sopstvenu zadnjicu, tako da je dalje izlišno pričati. ;D :D

haha :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #17 poslato: April 03, 2012, 12:18:58 posle podne »

Drzi li neko od vas koke ?  ;D ja ih imam 20tak, bas zbog jaja + svake godine po 50 pilica natovim pa imam i domaceg belog mesa,a i ostane za prodati  :) ko ima vece dvoriste domace koke su prava stvar, malo brige i para zahtevaju ali zato svaki dan 18-19 jaja, i idemo   :)

Ja imam koke ali ih nemam dovoljno tako da planiram da kupim jos deset nosilja....

ubedljivo najbolje rešenje :)

Pa ne vredi..vise se isplati da ih hranim i svaki dan da imam jaja nego da kupujem..preterali su sa cenama..
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #16 poslato: April 03, 2012, 10:57:07 pre podne »

sad cu ja mozda da odvalim  ;D ali ne mogu da se suzdrzim jel stalno slusam price kako ce mi jaja unistiti zuc, kako se vare 8 sati u zeludcu i slicne gluposti... jel postoji neka dnevna kolicina koju ne bi trebalo prelaziti ? odnosno koja moze izazvati bilo koji gastro-intenstinalni problem ? (sem gasova lol)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: April 03, 2012, 09:58:37 pre podne »

Drzi li neko od vas koke ?  ;D ja ih imam 20tak, bas zbog jaja + svake godine po 50 pilica natovim pa imam i domaceg belog mesa,a i ostane za prodati  :) ko ima vece dvoriste domace koke su prava stvar, malo brige i para zahtevaju ali zato svaki dan 18-19 jaja, i idemo   :)

Ja imam koke ali ih nemam dovoljno tako da planiram da kupim jos deset nosilja....

ubedljivo najbolje rešenje :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: April 03, 2012, 08:06:13 pre podne »

Ja imam gasove od kuvanih jaja i to provereno od belanaca. Jave se već posle 15-20 min od obroka. Sa kajganom nemam tih problema. Kako i zašto, nemam pojma.

Koliko su ti pouzdane informacije?


Da li su pouzdane povratne informacije? Pa, iz prve rečenice ovog posta vidi se da ne mogu da se pouzdam ni u sopstvenu zadnjicu, tako da je dalje izlišno pričati. ;D :D
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #13 poslato: April 03, 2012, 12:34:45 pre podne »

Nisam nikada koristio belanca u prahu, ali sam dobio gomilu povratnih informacija koje se tiču strašnih gasova od istih. ;D

Od mene dobijaš povratnu informaciju da nikakvih gasova nema. :) Tačnije, mnogo mi je bilo nelogično da ih bude obzirom na sastav. Zašto bi dobio gasove od belanca u prahu, ako (barem koliko ja znam) nikada ne dobijaš gasove od jaja? Koliko su ti pouzdane informacije? Meni o5 ponavljam potpuno nelogično da uopšte imaš gasove od toga.

Belnca u prahu FTW totalno ql stvar pogotovo ako gledaš da jedeš belanca bez žumanaca.
skoro sam ispraznio jednu kanticu od 300g swisslion da probam - zadovoljan i ubacujem ih u redovnu klopuz

Nije red da u temi o zumancetu pricamo o belanceto :D Al moram da kazem da ja npr cesto imam gasove i od svezih jaja, pa se nisam usudio da probam praskasti oblik iz istog razloga kao i Robert...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #12 poslato: April 02, 2012, 11:45:34 posle podne »

Jos loma pa jaja kao kavijar... Funny : )
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #11 poslato: April 02, 2012, 11:28:03 posle podne »

Drzi li neko od vas koke ?  ;D ja ih imam 20tak, bas zbog jaja + svake godine po 50 pilica natovim pa imam i domaceg belog mesa,a i ostane za prodati  :) ko ima vece dvoriste domace koke su prava stvar, malo brige i para zahtevaju ali zato svaki dan 18-19 jaja, i idemo   :)

Ja imam koke ali ih nemam dovoljno tako da planiram da kupim jos deset nosilja....
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #10 poslato: April 02, 2012, 11:06:50 posle podne »

evo i tablice

http://nutritiondata.self.com/facts/dairy-and-egg-products/112/2

Ako pogledate UH profil - (i preračunate na dehidratisan oblik) - 100g belanca u prahu ima svega 0.5g laktoze koja je ozloglašena zbog gasova. (Pričamo o ekvivalentu 25 belanaca ili ~81g proteina i 5g šećera.) Ostali šećeri ne bi trebalo da prave problem, najzastupljenij je glukoza
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 17 upita.