TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:53:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija za dijabeticare  (Pročitano 7788 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Jun 18, 2013, 11:52:38 posle podne »

Jedno samo pitanje, posto treniram ceo zivot, ali nikad nisam koristio nikakve suplemente pa bih sad poceo sa proteinima stoga zelim da znam da li to moze lose da se odrazi na dijabeticare? Hvala unapred..

U principu, protein sam po sebi ne bi trebalo da smeta, ali, sve zavisi od toga kakva je ishrana, kako je bolest regulisana, kakva je terapija.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Jun 18, 2013, 07:14:50 posle podne »

Evo šta je na prethodnoj strani ove teme doktorka rekla na tu temu:


Odlično što vežbate! Samo nastavite :)

Što se tiče arginina i DM2 istraživanja i dalje nisu dala jasne smernice, ispitivanja su u toku i do novih rezultata ne bi preporučila ovu suplemenatciju.
Glutamin Vam ne škodi kao ni BCAA ni tečne AK ako niste na insulinu i ako imate stabilan nivo šećera u krvi.
Posle treninga je normlano da padne šećer u krvi te bi trebalo da imate obrok sa složenim UH 2-3h pred trening, a pred sam trening pojedi neko voće, AKo trening traje duže od 1h tokom treninga uzmite izotonični napitak, a u pola sata od treninga treba da pojedete nšeto sa UH..
Pretpostavlam da ISO100 ne sprečava ove padove šećera pa bi trebalo da imate obrok sa dosta UH i nakon treninga

Sačuvana
lukalukaluka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #17 poslato: Jun 18, 2013, 02:12:09 posle podne »

Jedno samo pitanje, posto treniram ceo zivot, ali nikad nisam koristio nikakve suplemente pa bih sad poceo sa proteinima stoga zelim da znam da li to moze lose da se odrazi na dijabeticare? Hvala unapred..
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: April 25, 2012, 07:33:13 posle podne »

To su dosta dobri nalazi, sam si naveo koliko je pozitivan efekat fizičke aktivnosti na regulaciju glikemije kod insulinske rezistencije. Nisam siguran da li je štetan efekat korišćenja NO reaktora u tvom slučaju, ali smatram da ti nisu neophodni.... Možda danijela ima neke detaljnije podatke.

Svakako nisu neophodni a i kod ovako dobro regulisanog dijabetesa, kad ne znamo šta se pre regulacije dešavalo, ne možemo biti sugurni da nije došlo do oštećenja koronarnih arterija (krvnih sudova srca) te NO svakako ne dolaze u obzir
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: April 25, 2012, 07:32:03 posle podne »

Mislim da je to odlično regulisan dijabetes.. mislim da bi ste mogli malo podići na 2500 kcal na račun proteina.. naravno uz vežbanje
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #14 poslato: April 24, 2012, 12:14:27 posle podne »

Pa citao sam dosta o Argininu koji je super suplement,znam da ga ima dosta u cvekli i u ljusci pasulja koji je dobar za regulaciju secera ali pojedini kazu da negativno utice na ćelije pankreasa.Ali bolje je onda ne uzimati ga pošto nije bas sve jasno oko njega.To se ne odnosi ,naravno,na cveklu i ljusku pasulja.Pošto zelim da nabacim malo misica,mada u 46 god to malo teze ide,meni je problem sama ishrana od 2200 kalorija u toku dana jer sa takvom ishranom nema sanse nabaciti malo misica.Jesta da su mi malo misici postali tezi i da sam dobio na kilazi ,imao sam 76 kg sad 80.Kada sve moras na merenje tu nema nekog velikog napredka.Zanima me vase mišljenje doktore!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: April 24, 2012, 11:57:41 pre podne »

To su dosta dobri nalazi, sam si naveo koliko je pozitivan efekat fizičke aktivnosti na regulaciju glikemije kod insulinske rezistencije. Nisam siguran da li je štetan efekat korišćenja NO reaktora u tvom slučaju, ali smatram da ti nisu neophodni.... Možda danijela ima neke detaljnije podatke.
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #12 poslato: April 24, 2012, 11:39:23 pre podne »

Bude posle treninga nekad ispod 3,8 a u proseku je dok mirujem oko 6,a i posle obične setnje posle jela ,kad je oko 9,zna da padne na 5,6.Zadnji tromesecni Hbc1a je bio dobar.U maju mesecu treba da uradim novi.Nekada zna da bude i 12 posle jela a to obicno kad zaspem ali onda brzo u šetnju i spustim ga na normalu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: April 24, 2012, 09:04:06 pre podne »

A koliko bude šećer obično?
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #10 poslato: April 23, 2012, 06:59:55 posle podne »

Doktorka ja sam na tabletama Amaryl 4mg,koji pijem samo ujutru i Gluforminu od 500 mg koji pijem posle rucka.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: April 23, 2012, 04:10:17 posle podne »

Dijabetičaru na insuline se ne preporučju ovakvi suplementi...
ne znam da li si na insilinu ili na oralnim hipoglikemicima...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: April 23, 2012, 10:13:27 pre podne »

Mislim da NO reaktori i pump suplementi nisu preporučljivi za dijabetičare, posebno iz razloga što ti oni nisu neophodni da bi trenirao i imao rezultate...drugo su bb takmičari. Možda neko zna za nebu studiju na tu temu? 
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #7 poslato: April 22, 2012, 06:50:44 posle podne »

Recite mi molim Vas,da li postoje suplementi kao sto su NO reaktori ili suplementi za pumpu koju mogu koristiti dijabeticari a da ne smetaju pankreasu?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: April 18, 2012, 12:43:17 posle podne »

Koliko vidim radite sve kako treba.
Ako ste na tabletama situacija je nešto manje dramatična, mada bi svakako trebali da uzmete obrok sa složenim UH pre treninga jedno 1h
Sačuvana
teretana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48


« Odgovor #5 poslato: April 16, 2012, 04:05:36 posle podne »

Pozdrav,da merim secer i pre i posle treninga.Zaboravio sam Vam reci da sam na tabletama.Slabost ne osecam ni u toku ni posle treninga ,odnosno samo malu drhtavicu ,odmah prekidam ako sam jos u treningu i merim da se uverim koliki je.Ako je ispod normale uzimam UH.Trening mi traje 45 min.Hteo bih da povecam misicnu masu,mada sam se malo popravio sto se tice kilaze ,4 kg,ali ne u masnim naslagama nego misici su mi se malo izdefinisali  i otezali ali pored obroka (5)sa dnevnim unosom od 2200 cal mislim da nesto vise necu postici.Imao sam 76 kg a sad 80 kg.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.