TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:02:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin + Whey protein  (Pročitano 49377 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #45 poslato: Maj 03, 2014, 07:22:21 posle podne »

U šejker sipaj 5 g kreatina i dozer wheya, i tek posle treninga sipaš vodu, smućkaš i popiješ. Nema potrebe da stoji u vodi. :) Tom šejku možeš dodati i 20-30 g dekstroze. Ako ti ta količina šećera ubija apetit, izbaci je ili smanji.
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #44 poslato: Maj 03, 2014, 06:25:03 posle podne »

Pozz ljudi htio sam uzeti ovu kombinaciju, tema jeste stara ali reko da ne otvaram novu. mislio sam kreatin prije treninga, a posle treninga whey i kreatin , ali sam mislio da whey stavim u prazan shaker i po povratku iz teretane nalijem vodom i popijem do kuce ali posto bih kreatin isto zelio piti tako ali zbog rastvorljivosti sam mislio da malo vise odstoji u vodi moze li smetati da cijelo vrijeme treninga kreatin bude u vodi , da li gubi na vrijednosti. Ovo sve radim jer  mi sejk posle treninga koji popijem kuci ubije apetit pa sam mislio da pijem po povratku iz teretane tacnije usput, mozda malo komplikujem ali jbg.
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #43 poslato: Februar 19, 2013, 10:14:41 pre podne »

Hahah ma da i to stoji,ubacicu i to.Kad jedem vec svakakva proteinska sranja bez ukusa sto ne bi i pirinac :)))
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: Februar 19, 2013, 10:03:39 pre podne »

Eh kada bih mogao birati jeo bih samo torte i pizze ali ko me pita šta želim.Zna se šta je dobro od uh i to sr na silu jede ako mora.
Što se mikronizovanog kreatina tiče i običnog popularno zvanog pesak je što je ikronizovan kao što i sama reč kaže usitnjen i bolje se .iskoristi.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #41 poslato: Februar 19, 2013, 01:51:13 pre podne »

Mogao bih da probam da vidim kako ce to reagovati...:D nikad nisam bio ljubitelj pirinca,cisto kad mi keva spremi sa piletinom ili tako nesto...ali sta ja samo da skuvam i tako da ga jedem?

Pa ni ja nisam ljubitelj pirinca, zato sto 100 gr kad se spremi izgleda trostruko vece itd itd,,ali jbg sta je tu je, jedan od najboljih izvora slozenih hidrata je pirinac i nema tu sta da se razmisljas i ocekujes uziitak :), udri bato na silu koliko mozes, nismo u poslasticarnici pa da uzivamo,ovo je sport u kome mora biti zrtve :D
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #40 poslato: Februar 19, 2013, 12:34:17 pre podne »

Hvala na savetima,pa imam whey koji ima 86% proteina i + veliki procenat amino kiselina + one koje formiraju bcaa(leucin,isoleucin i valin) udaram ga 2-3 puta dnevno,iz ishrane unosim dosta minerala i vitamina,a ako budem po 4 tab dnevno uzimao krealkalyn moracu da nabavim jos,imam pakovanje od 120 tab ,mislim da mi nece biti dovoljno  :D
Mozes uzeti i neki mikronizovani kreatin monohidrat umesto krealkalyna.
Mare,u cemu je razlika izmedju mikromizovanog i ''obicnog'' kreatina ?
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #39 poslato: Februar 19, 2013, 12:32:25 pre podne »

Mogao bih da probam da vidim kako ce to reagovati...:D nikad nisam bio ljubitelj pirinca,cisto kad mi keva spremi sa piletinom ili tako nesto...ali sta ja samo da skuvam i tako da ga jedem?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #38 poslato: Februar 19, 2013, 12:23:23 pre podne »


i vise sam nego zadovoljan,nego unesem ja uh i kroz voce malo fruktoze,kroz mleko i jogur laktoze,i kroz zitarice slozene uh ..mislim da mi je to ok unos za moje potrebe....


Unesi i malo pirinca pored zitarica, fruktoza i laktoza ti nista pametno nece doneti.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #37 poslato: Februar 19, 2013, 12:18:03 pre podne »

Svaki protein se sastoji od amino kiselina/BCAA. Ipak, dodatne količine ovih suplemenata mogu biti od značajne pomoći, naročito u periodu pre i/ili tokom treninga, kada njihova prednost najviše dolazi do izražaja.
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #36 poslato: Februar 19, 2013, 12:16:24 pre podne »

Pedjoni,Znas kako,jeste vecinom kako kazes,ali ja znam sta hocu.Imam maximalno sredjenu ishranu,zavisi kad treniram ako ujutru onda sebi mogu da dopustim uh,ako uvece onda i ne bas,zato sto radim po smenama i moram da se uklopim,sve zavisi....Kao klinac imao sam problema sa tezinom pa sad bas i ne volim da preterujem sa uh iako znam kad bi trebao da ih unosim,a izbegavam ih zato sto zelim da imam cist misic,a veoma mi malo fali da stignem do toga,nego nemam kako da izmerim bf....a kardio radim kao sto Mighty kaze  vise zbog zdravlja a i zbog kondicije i forme..a da upravo me je zbunjivalo to u vezi kreatina i zadrzavanja vode,ali sad mi je jasno...:D hvala na savetima


Mozes svoj body fat vizuelno zakljuciti na osnovu ilustracija,ima ih dosta po netu,mislim da sam ja i ranije u nekoj temi tu slikicu okacio procackaj forum,ne moras ga znati tacno,bitno je da si zadovoljan u ogledalu,i da imas svoj cilj ;) A i ako si endomorf,razumem te da se plasis ponovnog gojenja, ali ne bih ti preporucio da spustas hidrate ispod 150 gr, jer je to zaista tesko izdrzati,  i maltretiranje misicnih vlakana pogotovo u dane treninga,a i stres za celo telo..
i vise sam nego zadovoljan,nego unesem ja uh i kroz voce malo fruktoze,kroz mleko i jogur laktoze,i kroz zitarice slozene uh ..mislim da mi je to ok unos za moje potrebe....
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #35 poslato: Februar 19, 2013, 12:12:56 pre podne »

Hvala burazeru.Znas kako,meni su uh u danu jedini oni od ovsenih ujutru i od mleka....u toku dana mozda uz jos jedan obrok samo i nista preterano kroz hleb ili tako nesto kad bas moram,pazim na njihov unos,kao i na unos masti i imam veliki unos proteina.Kao sto si rekao tezim kvalitetnijoj masi ne zelim kvantitet nego kvalitet...Junk food i ne jedem,tako da nemam problem sa tim stvarima.Zanimalo me samo kako ide kreatin i kardio,zato sto sam pretpostavljao da kroz kardio se izbaci dosta vode koju uneses u organizam,i onda sta od toga ode u misice....? :)

moje je mišljenje da slobodno možeš da koristiš kreatin, sa kardiom ili bez,  samo je bitno da pravilno doziraš taj kardio i da ga radiš u pravo vreme i u pravoj zoni. Idealno bi bilo da odvojiš trening sa tegovima i kardio ili da ga radiš posle teretane, tj. tegova.  Nemoj preterivati da ne doĂ°e do katabolizma, i obavezno ga  radi do 70% od maks. pulsa - dakle duže trajanje niži intenzitet.  Bar jedno 20 minuta posle treninga.
Kreatin piješ normalno, pre i posle treninga. Whey naravno posle treninga zajedno sa kreatinom.
Iako nije najbolje izvoditi kardio u periodu kada radiš na mišićnoj masi ja ga nikad ne bih izbacivala zbog svih prednosti koje on ima i dobrobiti za zdravlje.
Za vodu se ne brini, zadržavanje vode više zavisi od unosa hidrata nego od samog kreatina.  

I da, još nešto da dodam - BCAA bi ti godile u suplementaciji, za bolji oporavak i zaštitu od katabolizma.
...nego,da to znam kad i kako da radim kardio,obicno kombinujem 20 min vijaca,20 min dzak  ili samo vijaca ili samo dzak po pola sata-40 min,ili po lepsem vremenu i trcanje,a odvojeno radim trening tegovima tj teretanu.A vec sam bio negde spomenuo da uzimam whey sa visokim procentom amino kiselina pa mislim da mi je dovoljno odatle bcaa...U pitanju je od the nutrition videcu i fotku da ubacim pa vidite da li je to po propisima :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #34 poslato: Februar 19, 2013, 12:06:07 pre podne »

Pedjoni,Znas kako,jeste vecinom kako kazes,ali ja znam sta hocu.Imam maximalno sredjenu ishranu,zavisi kad treniram ako ujutru onda sebi mogu da dopustim uh,ako uvece onda i ne bas,zato sto radim po smenama i moram da se uklopim,sve zavisi....Kao klinac imao sam problema sa tezinom pa sad bas i ne volim da preterujem sa uh iako znam kad bi trebao da ih unosim,a izbegavam ih zato sto zelim da imam cist misic,a veoma mi malo fali da stignem do toga,nego nemam kako da izmerim bf....a kardio radim kao sto Mighty kaze  vise zbog zdravlja a i zbog kondicije i forme..a da upravo me je zbunjivalo to u vezi kreatina i zadrzavanja vode,ali sad mi je jasno...:D hvala na savetima


Mozes svoj body fat vizuelno zakljuciti na osnovu ilustracija,ima ih dosta po netu,mislim da sam ja i ranije u nekoj temi tu slikicu okacio procackaj forum,ne moras ga znati tacno,bitno je da si zadovoljan u ogledalu,i da imas svoj cilj ;) A i ako si endomorf,razumem te da se plasis ponovnog gojenja, ali ne bih ti preporucio da spustas hidrate ispod 150 gr, jer je to zaista tesko izdrzati,  i maltretiranje misicnih vlakana pogotovo u dane treninga,a i stres za celo telo..
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #33 poslato: Februar 19, 2013, 12:02:23 pre podne »

Pedjoni,Znas kako,jeste vecinom kako kazes,ali ja znam sta hocu.Imam maximalno sredjenu ishranu,zavisi kad treniram ako ujutru onda sebi mogu da dopustim uh,ako uvece onda i ne bas,zato sto radim po smenama i moram da se uklopim,sve zavisi....Kao klinac imao sam problema sa tezinom pa sad bas i ne volim da preterujem sa uh iako znam kad bi trebao da ih unosim,a izbegavam ih zato sto zelim da imam cist misic,a veoma mi malo fali da stignem do toga,nego nemam kako da izmerim bf....a kardio radim kao sto Mighty kaze  vise zbog zdravlja a i zbog kondicije i forme..a da upravo me je zbunjivalo to u vezi kreatina i zadrzavanja vode,ali sad mi je jasno...:D hvala na savetima
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Februar 18, 2013, 06:59:14 posle podne »

Hvala burazeru.Znas kako,meni su uh u danu jedini oni od ovsenih ujutru i od mleka....u toku dana mozda uz jos jedan obrok samo i nista preterano kroz hleb ili tako nesto kad bas moram,pazim na njihov unos,kao i na unos masti i imam veliki unos proteina.Kao sto si rekao tezim kvalitetnijoj masi ne zelim kvantitet nego kvalitet...Junk food i ne jedem,tako da nemam problem sa tim stvarima.Zanimalo me samo kako ide kreatin i kardio,zato sto sam pretpostavljao da kroz kardio se izbaci dosta vode koju uneses u organizam,i onda sta od toga ode u misice....? :)

moje je mišljenje da slobodno možeš da koristiš kreatin, sa kardiom ili bez,  samo je bitno da pravilno doziraš taj kardio i da ga radiš u pravo vreme i u pravoj zoni. Idealno bi bilo da odvojiš trening sa tegovima i kardio ili da ga radiš posle teretane, tj. tegova.  Nemoj preterivati da ne doĂ°e do katabolizma, i obavezno ga  radi do 70% od maks. pulsa - dakle duže trajanje niži intenzitet.  Bar jedno 20 minuta posle treninga.
Kreatin piješ normalno, pre i posle treninga. Whey naravno posle treninga zajedno sa kreatinom.
Iako nije najbolje izvoditi kardio u periodu kada radiš na mišićnoj masi ja ga nikad ne bih izbacivala zbog svih prednosti koje on ima i dobrobiti za zdravlje.
Za vodu se ne brini, zadržavanje vode više zavisi od unosa hidrata nego od samog kreatina.  

I da, još nešto da dodam - BCAA bi ti godile u suplementaciji, za bolji oporavak i zaštitu od katabolizma.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: Februar 18, 2013, 01:58:16 posle podne »

Hvala burazeru.Znas kako,meni su uh u danu jedini oni od ovsenih ujutru i od mleka....u toku dana mozda uz jos jedan obrok samo i nista preterano kroz hleb ili tako nesto kad bas moram,pazim na njihov unos,kao i na unos masti i imam veliki unos proteina.Kao sto si rekao tezim kvalitetnijoj masi ne zelim kvantitet nego kvalitet...Junk food i ne jedem,tako da nemam problem sa tim stvarima.Zanimalo me samo kako ide kreatin i kardio,zato sto sam pretpostavljao da kroz kardio se izbaci dosta vode koju uneses u organizam,i onda sta od toga ode u misice....? :)

Nadam se da znas da coveka cini preko 70% vode :) Ne znam sto i dalje povezujes kreatin i kardio,znaci kako sam ja razumeo po tvojoj logici kad ubacis kreatin i dizes tegove vuces vodu unutra,a kada radis kardio izbacujes vodu napolje ? :) Malo mi je nejasno tvoje pitanje i sta konkretno zelis da znas.. Niko ti ne moze reci sta se desava u tvom telu,mogu teorijski ali praksa je nesto sasvim drugo ,..zato se baziraj na ogledalo vredno radi i vremenom ce sve biti ok..
A mislim da unosis veoma malo ugljenih hidrata..kao sto kazes samo u dorucku,gde je obrok posle treninga itd..Koja ti je onda svrha ubacivanja kreatina ako ne planiras da povecas bar malo unos hidrata.. Sve mi se vise cini da ces da ides u zacarani krug nenapretka, jer ni sam ne znas sta hoces.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.