TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 06:09:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin + Whey protein  (Pročitano 49331 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #120 poslato: Februar 13, 2019, 01:09:47 pre podne »

Upotrebnu vrednost supementacije obezvredio si nekorektnom ishranom...

Malo na tu temu( osnove)...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Izbgevaj pretreniranost da umesto jednog koraka napred ne bi išao, dva unazad...potrudi se da imaš bar 2 dana potpunog odmora od treninga nedeljno...obrati pažnju i na zdrave životne navike, kao i dovoljno sna!
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #119 poslato: Februar 12, 2019, 11:27:21 posle podne »



Plan treniranja ide ovako nesto
Ponedeljak       RUKE
Utorak               NOGE
Sreda                RUKE + RAMENA
Cetvrtak           LEDJA
Petak               GRUDI
Subota             RUKE
Nedelja            KARDIO
S tim sto svaki dan nakon treninga ubacim i trbusnjake 20ak minuta
Znam da plan nije dobar i da se fokusiram na ruke previse, ali navika...
Sto se tice ishrane, iskreno ne pazim na nju preterano, iako znam da je to najvaznije

Zasto radis ruke 3x nedeljno? Mislis da dva dana dovoljno da se ruke oporave, pa opet dva da bi krenuo ponovo da ih radis? Jednom nedeljno je sasvim dovoljno za tebe ako ih na pravi nacin pogodis. Sa ovim ces samo da naneses vise stete nego li koristi.

Trbusnjake radit svaki dan takodje nema smisla. Treba ih tretirat kao misicnu particiju, sto oni i jesu. Adekvatno ih opteretit u nekolimo vjezbi i to je to. Dva puta nedeljno sasvim dovoljno.

7 dana treninga takodje nece donijeti nista dobro nekom kao sto si ti, naprotiv.. Pretreniraces se, sprziti svoj CNS (centralni nervni sisitem) i konstantno padati u katabolizam.

Znas da grijesis a opet grijesis? Ides protiv sebe, na kraju ces svakako ti da izgubis.

Ishrana je svakako vazna, ali kod tebe ima gresaka na svakom koraku. Citav pristup je pogresan i nece dati rezultate.

Treniraj za promjenu 3-4x nedeljno. Reguliši bar donekle ishranu. Gledaj da imas 4 obroka u toku dana. Da dominira meso i zdravi UH, uz povrce i zdrave masti. Bice bar za 50% bolje od trenutnog.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #118 poslato: Februar 12, 2019, 09:16:34 posle podne »

Plan treniranja ide ovako nesto
Ponedeljak       RUKE
Utorak               NOGE
Sreda                RUKE + RAMENA
Cetvrtak           LEDJA
Petak               GRUDI
Subota             RUKE
Nedelja            KARDIO
S tim sto svaki dan nakon treninga ubacim i trbusnjake 20ak minuta
Znam da plan nije dobar i da se fokusiram na ruke previse, ali navika...
Sto se tice ishrane, iskreno ne pazim na nju preterano, iako znam da je to najvaznije
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #117 poslato: Februar 12, 2019, 05:22:35 posle podne »

Ugojio? Hm, postavi sebi pitanje koliko je od tog dobitka "lean mass", a koliko su masne naslage i voda ?

Kolega je već dao dosta saveta na kontp kreatina, pišući tekstove na temu suplemenata, u jednom sam se detaljnije posvetio kreatinu, skoro sve na jednom mestu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Gledaj da ti u ishrani dominira cvrsta hrana, dakle, kvalitetni, dobro formulisani obroci - whey protein je idealan u PWM( obrok neposredno nakon treninga)...whey plus kreatin u pwm je ok kombinacija...

Pre spavanja najbolje je imati kvalitetan obrok....naravno, kazein( micelarni, suplement) je bolji izbor( produžena apsorpcija)...( ako već pričamo o suplementima)

Kreatin možeš uzimati pre i posle treninga...ali i u ujutru( na prazan želudac, pre doručka) i posle treninga...mada, ima i drugih načina( podeljeni tekst)...

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #116 poslato: Februar 12, 2019, 04:28:02 posle podne »



Pozdrav, procitao sam sve odgovore u ovoj temi al rekoh da rezimiram ovde sve sto me zanime
Imam 19god, 190cm (malo jace mozda) i 78kg
Ulazim polako u 6mesec kako idem u teretanu i za to vreme sam se ugojio oko 7kg koristeci samo kreatin monohidrat
1. Da li je to dobar napredak?
2. Zanima me koriscenje kreatina monohidrata i 100%i pure whey proteina, da li je okej uzimati 5g kreatin 30ak min pred trening, i odmah nakon treninga 5g zajedno sa 20g proteina i jos jednom u toku dana samo protein cim se probudim ili pred spavanje?
3. Pokusavam da pronadjem neki dobar treninga plan na internetu ali ih imati toliko previse i svi su razliciti pa me zanime da li ovde mogu dobiti po danima kako da radim (svaki dan idem u teretanu)
4. Osim sto kreatin pijem pred trening, da li ga pijem i ujutru cim ustanem jer sam cuo da je najbolje piti ga na prazan stomak, inace ujutru jedem neke pahuljice i onda u teretanu idem

Pozdrav,

Da li je nesto dobro ili lose to mi ne mozemo da ocijenimo na osnovu dobijenih kilograma.. Na osnovu slika (prije i posle) bi vec mogli da prokomentarisemo.

Ok je uzimati kreatin 5g prije treninga a isto tako i 5g posle treninga uz protein. Slobodno pojacaj protein bar na 30g nakon treninga.

U toku dana mozes kao medjuobrok uz zdrave masti takodje koristiti protein. Od zdravih masti preporucujem omega 3 tablete ili neko kostunjavo voce, poput badema ili ljesnika.. 30-50g sasvim dovoljno uz mjericu proteina.

Kreatin ujutru na prazan stomak je ok varijanta takodje, slobodno mozes tako. S tim sto bih u danima kad treniras isao 5g prije i 5g nakon treninga, a danima kad ne treniras, samo ujutru 5g.


Napisi kako trenutno treniras pa cemo da korigujemo gdje ne valja. Valjalo bi da napises i kako se hranis.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Klinac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #115 poslato: Februar 12, 2019, 02:59:30 posle podne »

Pozdrav, procitao sam sve odgovore u ovoj temi al rekoh da rezimiram ovde sve sto me zanime
Imam 19god, 190cm (malo jace mozda) i 78kg
Ulazim polako u 6mesec kako idem u teretanu i za to vreme sam se ugojio oko 7kg koristeci samo kreatin monohidrat
1. Da li je to dobar napredak?
2. Zanima me koriscenje kreatina monohidrata i 100%i pure whey proteina, da li je okej uzimati 5g kreatin 30ak min pred trening, i odmah nakon treninga 5g zajedno sa 20g proteina i jos jednom u toku dana samo protein cim se probudim ili pred spavanje?
3. Pokusavam da pronadjem neki dobar treninga plan na internetu ali ih imati toliko previse i svi su razliciti pa me zanime da li ovde mogu dobiti po danima kako da radim (svaki dan idem u teretanu)
4. Osim sto kreatin pijem pred trening, da li ga pijem i ujutru cim ustanem jer sam cuo da je najbolje piti ga na prazan stomak, inace ujutru jedem neke pahuljice i onda u teretanu idem
« Poslednja izmena: Februar 12, 2019, 03:06:05 posle podne od strane Klinac » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #114 poslato: Decembar 24, 2016, 02:34:33 posle podne »

Nije jedna kutija vec jedan blister sa 15 kapsula...sigurno da misliš na Mega Kre-alkalyn od Scitec nutrition?  ;)

Poenta priče je u puferisanom kreatinu...maksimalna bioraspoloživost, manja verovatnoća transformacije u neaktivni kreatinin, više "netaknutog" kreatina dospeva u krvotok...i sad ispada da sa manjom dozom ostvarujemo "jači" efekat...a pominje se i da puferisana formula ne izaziva kreatinsku nadutost, niti stomačne tegobe u odnosu na druge kreatinske proizvode....

Mada ako sumiramo utiske naših kupaca, lična iskustva, dolazimo da ovoga što Robert reče i sa monohidratom nema greške, odradiće posao!

Dobra hidratacija je prioritet sa ili bez suplementacije kreatinom...a koliko "čiste vode" popiješ u toku dana?

I sa glutaminom neme greške...idealna sinergija sa kreatinom...
Sačuvana
Petarka1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #113 poslato: Decembar 24, 2016, 01:53:37 posle podne »

Hvala. Buni me to sto pise o opisu da je 10x jaci od obicnog. Za njega se ne traba nalivati vodom za krealkalin? tri tablete dnevno? jedna kutija od 400-i nesto dinara oko 15 tableta, a to nije ni mesec dana.
Ili l-glutamin?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #112 poslato: Decembar 23, 2016, 05:47:46 posle podne »

Možeš bilo koji kreatin u toj kombinaciji.
Sačuvana
Petarka1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #111 poslato: Decembar 23, 2016, 03:36:08 posle podne »

jel mogu da umesto obicnog kreatina uzmem onaj kreatin u tabletama koji je 10x jaci. I da ga pijem zajedno sa whey proteinom i dekstrozom?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #110 poslato: Februar 03, 2015, 05:51:47 posle podne »

Kreain 5 g pre treninga sa vodom, posle treninga 5g kreatina,whey i dekstroza (možeš oko 20ak grama a to je jedna supena kašika) zajedno u šejker i piješ sa vodom.Količinu vode doziraš po svom ukusu :)
Sačuvana
NaviCicnot
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #109 poslato: Februar 03, 2015, 04:54:53 posle podne »

Hvala ti puno bilo je od pomoci,samo mi reci kad uzimam kreatin posle treninga,da li uzimam i whey i dekstrozu i u koliko rastvaram i koliko grama dekstroze,izvini ovo je poslednje pitanje  ;D
« Poslednja izmena: Februar 03, 2015, 05:08:10 posle podne od strane NaviCicnot » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #108 poslato: Februar 03, 2015, 04:47:07 posle podne »

Na ovom linku ćeš pronaći kratak tekst sa svim uobičajenim pitanjima oko korišćenja kreatina. Pročitaj ga, pa mi reci da li je bio od pomoći. Ako nije, slobodno postavi dodatno pitanje. :)
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=130281.0

Što se tiče treninga, pošto je mnogo pisano o tome na forumu, reci mi da li si pregledao nešto od toga (pogledaj link ispod)?

http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=661.0
Sačuvana
NaviCicnot
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #107 poslato: Februar 03, 2015, 04:16:53 posle podne »

Radim split sistem stim sto noge ne radim jer su mi genetski natprosecno razvijenije u odnosu na druge delove tela,radim sve grupe odvojeno 2dana odmora,stim da jedne nedelje radim 2puta ledja a naredne radim 2puta grudi primer:

pon:ledja
uto:grudi
sred:ramena
cet:odmor
pet:ledja(naredne nedelje radim grudi)
sub:ruke
ned:odmor

zatim ruke radim svake druge nedelje,ako ih naprimer ne radim ove nedelje onda je to dan kad odmaram znaci te nedelje 3dana odmaram,za sve grupe radim po 4-5vezbe 8-12ponavljanja,to je sto se mog treninga tice,a molim te kazi mi koliko kolicinski da pijem kreatin kad kako i na koji nacin i sta znaci faza punjenja unapred hvala!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #106 poslato: Februar 03, 2015, 03:47:03 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Protein i kreatin čine odličnu kombinaciju. Kreatin se pije svakodnevno, a protein je najbitnije uzimati odmah posle treninga. Kako trenutno izgleda tvoj trening program?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 19 upita.