TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:14:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dorucak ??  (Pročitano 26548 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #99 poslato: Januar 05, 2016, 09:57:24 posle podne »

Moze predlog kako da zajedno spojim jaja i ovsene? Ranije sam 7 jaja kajgana i 100g ovsenih+jogurt, da li moze nekako zajedno? Hvala

Što bi to mešao...tvrdo kuvana jaja, jogurt sa ovesnim i eto lepog doručka...

Jaja skuvaš blagovremeno, "oljuštiš", ostaviš u fižder, i ujutru samo "sjediniš" jogurt i ovsene...i klopaš  ;D
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #98 poslato: Januar 05, 2016, 04:53:02 posle podne »

Mlevene ovsene, ella sir i jaja, nema greske :) Pored toga neka salata i taman :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #97 poslato: Januar 05, 2016, 03:57:23 posle podne »

Samelješ ovsene i pomešaš sa jajima kao kajganu. Možeš i cele da staviš u kajganu. Možeš da staviš i malo jogurta pa praviš palačinke. Mada može i bez jogurta. Meni omiljen obrok je kad sameljem ovsene i pomešam sa jednim celim jajetom i malo vode i to ispečem kao palačinku. A na drugoj strani ispržim jaja na oko. I jogurt uz to. Baš super.
Sačuvana
badza97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #96 poslato: Januar 05, 2016, 03:51:10 posle podne »

Moze predlog kako da zajedno spojim jaja i ovsene? Ranije sam 7 jaja kajgana i 100g ovsenih+jogurt, da li moze nekako zajedno? Hvala
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #95 poslato: Januar 13, 2013, 01:07:48 posle podne »

Naravno da ne moraju ovsene uvek,ja na primer uzimam ujutru i beli pirinač jer mi prija i daje veču energiju i snagu.Ali to opet zavisi od perioda u kojem se nalazim itd..Ima tu još opcija kao ražene klice koje meni veoma prijaju pa nekada radim i kombinaciju svega toga.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #94 poslato: Januar 12, 2013, 09:24:17 posle podne »

Ovsene pahuljice su najbolje resenje i najjeftinije za dorucak, sa jajima boom,malo mlekceta i to je to..Naravno ne moras ti uvek ovsene,nigde to ne pise,mozes bilo koji hidrat, ali sto vise izvora hidrata imas u toku dana,a ne jednolican to ti je bolja i kvalitetnija ishrana.. I daleko od toga da ne mozes da se najedes sa ovsene i 5-6 jaja,pa sledeci obrok ce biti nakon 2-3 sata kvalitetan rucak,ne moras da se prejedas posebnom salamom i celim hlebom za dorucak da bi bio sit pet sati.. vec uneses jak hidrat i lep protein iz jaja koji ce a te okrepi posle lepog sna,i taman ce da te drzi dobra 2-3 sata za sto kvalitetnij obrok sa mesom.  Ja licno npr dorucak ne mogu da idem sa mesom,desi se ali u 2-3 meseca i tako nesto,ali eto ne prija mi,jaja sa ovsenim su mi uhlavnom sve ono sto mi treba za dobro jutro (naravno nekad udje tu i pirinac,druge zitarice itd itd).. Sve zavisi od osobe od osobe i ciljeva, nema univerzalnog jelovnika
« Poslednja izmena: Januar 12, 2013, 09:26:37 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #93 poslato: Januar 12, 2013, 04:33:33 posle podne »

uff znam sve to :) i znam da su obavezni proteini naravno i kroz ceo dan su prisutni u jelovniku kao i slozeni uh.
samo eto to za dorucak posto se budim oko pola 9, jedem ovsene samo jer ne mogu da se prezderavam cim otvorim oci... i odem na trening u 10 cim se vratim jedem meso i slozene uh zavisi kad koje... i ceo dan je ispostovan.. zanima me da li smeta takav dorucak ? nadam se da sam ti lepse objasnio sta hocu da te pitam xD
A zasto ne ubacis ujutru 4-5 jaja sa ovsenim ? Skuvas uvece jaja i ujutru ih samo pojedes,ili isprzis jaja i u njih ubacis ovesne.
Sačuvana
DusanMilosevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40


it never get easier you just get stronger!

« Odgovor #92 poslato: Januar 12, 2013, 01:49:58 posle podne »

probacu malo i da promenim videcu :) hvala na savetima.. :D
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #91 poslato: Januar 12, 2013, 01:44:55 posle podne »

da li samo ovsene pahuljice mogu da budu dorucak? pogotovo me zanima jer treniram ujutru i to mi je jedini obrok pre treninga? znam da treba i proteine ubaciti ali da li steti nesto ako ih nema u dorucku? nego samo za vreme treninga i posle u obliku wheya i mesa...?
Moj savet ti je da se najedes k'o covek za dorucak, ali ako tebi odgovara tako onda jedi samo ovsene.Ono sto je bitno je da si na kraju dana uneo sve potrebne makro i mikro-nutrijente.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
DusanMilosevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40


it never get easier you just get stronger!

« Odgovor #90 poslato: Januar 12, 2013, 01:44:38 posle podne »

uff znam sve to :) i znam da su obavezni proteini naravno i kroz ceo dan su prisutni u jelovniku kao i slozeni uh.
samo eto to za dorucak posto se budim oko pola 9, jedem ovsene samo jer ne mogu da se prezderavam cim otvorim oci... i odem na trening u 10 cim se vratim jedem meso i slozene uh zavisi kad koje... i ceo dan je ispostovan.. zanima me da li smeta takav dorucak ? nadam se da sam ti lepse objasnio sta hocu da te pitam xD
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #89 poslato: Januar 12, 2013, 01:40:26 posle podne »

Naravno da ne mora. :)
Mozes uzimati kvalitetne UH i iz drugih izvora,mnogi jedu integralni hleb(samo je tu problem da nadjes pravi integralni hleb,ne neki fake) sa kajganom na teflonu,mozes i pirinac,itd...proteini ti svakako trebaju ujutru,njih ne bi trebalo izbacivati nikako.
Sačuvana
DusanMilosevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40


it never get easier you just get stronger!

« Odgovor #88 poslato: Januar 12, 2013, 01:24:43 posle podne »

da li samo ovsene pahuljice mogu da budu dorucak? pogotovo me zanima jer treniram ujutru i to mi je jedini obrok pre treninga? znam da treba i proteine ubaciti ali da li steti nesto ako ih nema u dorucku? nego samo za vreme treninga i posle u obliku wheya i mesa...?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #87 poslato: Jun 10, 2012, 02:06:31 posle podne »

I UH mogu nastati i od masti i od proteina, a masti mogamo unositi.. naročito esencijalne...
Sačuvana
Vladimir Vujovic nutricionista
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


mojnutricionista
« Odgovor #86 poslato: Jun 05, 2012, 12:39:34 posle podne »

Stvari uvek treba individualno sagledati kako bi savet bio u skladu sa mnogo faktora koji uslovljavaju da savet bude u tom smeru, medjutim sto se hranljivih materija tice po obroku ili celodnevni unos opste je savetovanje i ja to uvek koliko je god mogudje drzim da proteini i masti moraju biti u optimali( u skladu sa ciljem), znaci nema spustanja proteina i masti ispod granica i experimentisanje sa njima jer direktno uticu na izgradnju misicnih celija , sintezu imunih celija dakle podrzavaju imunitet, nivo hormona koji opet uslovljavaju mnoge vazne procese u telu, pa sad u skladu sa individuom ih definises recimo sto se tice masti od 20 do 30 posto energije mora da bude kvalitetna mast ispod 20 % rizikujes ozbiljan pad liposolubilnih vitamina i hormona pa je neophodna suplementacija omega 3i, 6 i 9 mastima, vitaminima itd.... e sa ugljenim hidratima mozemo da se igramo jer im je jedina funkcija davanje energije organizmu sto ne kazem da nije vazno i tekamo je vazno ali praznjenjem i punjenjem glikogenskih rezervi se mogu postizati odredjeni ciljevi redukcije masti, superkompezacija itd...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #85 poslato: Jun 05, 2012, 11:44:09 pre podne »

U suštini masti treba da čine do 30% ukupnog energetskog unosa.. ako vam je unos oko 3000kcal onda 100g ulja i masti nije puno... e sad, treba jako obratiti pažnju na vrstu masti, ali o tome već dosta znate (naravno prevashodno izbegavati termički obraĂ°ene masti kao što su pomfritu, čipsu, kolačima, margarinu i sl)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 19 upita.