TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 11:56:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dorucak ??  (Pročitano 26558 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #84 poslato: Jun 05, 2012, 10:45:14 pre podne »

Dobro razmisljas, to je ok. Ja uvek gledam da rasporedim masti, jedem i zumanca (recimo 3 za dorucak, plus minus), omega3 posle svakog obroka, recimo kafena kasika maslinovog ulja u salatu, bademe i to zavisi od dana.

Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #83 poslato: Jun 04, 2012, 09:38:08 posle podne »

Nije ljudski organizam tako jednostavan da čim izbaciš hidrate nestaje energije i kilaže padaju. Sigurno nećeš dizati i napredovati ne znam kako u snazi ako imaš velik kalorijski deficit, ali isto tako siguran sam da nećeš opasti u istoj toj snazi. Ako nema hidrata, napraviće telo energiju od masti/p. Nisu stvari tako jednostavne i isključive. Meni snaga nikada nije opala kada sam redukovao kalorije, bio low carb ili čak keto. I dalje sam napredovao bez problema, a težine koje su mi rutine - ostale su rutina. Natural ofc. Što se tiče treninga 90% je tu mentalna snaga, ako nije u pitanju duuuuga dijeta sa niskim UH i kcal deficitom. Ali i tu mogu da kažem da će snaga (ne pričam o hipšertrofiji) ostati ista, teško da će opasti.

Svaka cast ako je tako.Ja trenutno unosim 100 g masti i to mi je rekord samo zato sto hidrate gotovo i da ne unosim.Na rotacijama sa recimo unosio 50-60 g masti.Isao sam po sistemu sto manje hidrata vise masti ali opet kad bi unosio preko 100 g masti to bi znacilo dosta vise od 1 g/kg i mozda bi ja i napredovao onda u tezinama ali tesko da bi upao u deficit.Zato ne pretjerujem sa njima.Naravno u unos masti ne racunam one iz mesa,ovsenih i slicno.Mozda bi jedino na keto isao do 120 g.Ali iskreno ne opterecujem se tezinama uopste nisam ja lifter...bice na masi jos bolje ionako.
Sto se tice jaja,mislim da sam pogresno shvacen.Ja ne volim da bacam zumanca i to obicno radim jer imaju puno masti i zauzimaju mi prostor za ostale masti koje vise volim da unosim kao sto su pod broj 1 bademi i kikiriki,pa onda maslinovo,omg3 kapsule..Dobro sad mi ne prave neki problem ali kad sam unosio do 60 g masti,ako pojedem 5 jaja recimo to vec bude 30 g masti,zato sam ih ponekad bacao i jeo vise bjelanaca...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #82 poslato: Jun 04, 2012, 09:04:05 posle podne »

Zato se u takvoj situaciji masti koriste kao primaran izvor energije i jedu se Bademi,pa je moguce i da se napreduje koje kilo u tezinama,nije da idete na ispod 6-7% BF pa da morate i to da smanjite...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #81 poslato: Jun 04, 2012, 07:51:39 posle podne »

Nije ljudski organizam tako jednostavan da čim izbaciš hidrate nestaje energije i kilaže padaju. Sigurno nećeš dizati i napredovati ne znam kako u snazi ako imaš velik kalorijski deficit, ali isto tako siguran sam da nećeš opasti u istoj toj snazi. Ako nema hidrata, napraviće telo energiju od masti/p. Nisu stvari tako jednostavne i isključive. Meni snaga nikada nije opala kada sam redukovao kalorije, bio low carb ili čak keto. I dalje sam napredovao bez problema, a težine koje su mi rutine - ostale su rutina. Natural ofc. Što se tiče treninga 90% je tu mentalna snaga, ako nije u pitanju duuuuga dijeta sa niskim UH i kcal deficitom. Ali i tu mogu da kažem da će snaga (ne pričam o hipšertrofiji) ostati ista, teško da će opasti.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #80 poslato: Jun 04, 2012, 05:59:24 posle podne »

Sve bi mogao i nekako da povucem sto sam rekao,ali ne da ulaskom u dijetu i znatnim smanjenjem unosa hidrata opadaju tezine,za to stavljam ruku u vatru odma!Dzaba mi i mojih 300 g proteina i 100 g masti dnevno ako nema hidrata.Dobro ja sam nebitan,ovo vazi za 99% naturalaca.
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #79 poslato: Jun 04, 2012, 05:55:43 posle podne »

1. stvar nisam se ni na koga ''okomio'', već pokušavam da iskorenim bro-science i neke uvrežene budalaštine u ovom sportu. Opet ti kažem, ne možeš izjaviti da je čučanj zbog dijete pao sa 135 na 100kg - to je jednostavno takva budalaština da nema prostora za dalju diskusiju. To će ti potvrditi svako ko imalo mozga ima u glavi.
Nemam ništa protiv tebe, samo imam protiv ljudi koji naopako filozofiraju i prosipaju naopake stvari na forumu koje početnici opet naopako usvajaju i u startu se uče naopako. Ništa lično.


Ima necega u smanjenom unosu hidrata.Inace,stoji da ako slabije jedes,idu i slabije tezine...;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #78 poslato: Jun 04, 2012, 05:04:58 posle podne »

1. stvar nisam se ni na koga ''okomio'', već pokušavam da iskorenim bro-science i neke uvrežene budalaštine u ovom sportu. Opet ti kažem, ne možeš izjaviti da je čučanj zbog dijete pao sa 135 na 100kg - to je jednostavno takva budalaština da nema prostora za dalju diskusiju. To će ti potvrditi svako ko imalo mozga ima u glavi.
Nemam ništa protiv tebe, samo imam protiv ljudi koji naopako filozofiraju i prosipaju naopake stvari na forumu koje početnici opet naopako usvajaju i u startu se uče naopako. Ništa lično.
@kolgejt pasta
Ne dovodim u pitanje kakav je mr paf ili kaok izgleda ili bilo ko, samo stvari koje se pričaju, tipa: šta će ti toliko masti/p/uh po obroku, možeš mi pojasniti itd. Ako nisi nutricionista, profesionalni bodibilder, lekar opšte prakse ili proslavljeni naučnik biohemije ZAJEBI DAVANJE SAVETA ljudima i prozivke šta će nešto nekome. Ako nekog radi 400g masti dnevno -- alal vera, mene ne radi i iskreno me ne interesuje da ga nagovorim da smanji masti ili izbacuje žumance iz jajeta.
Stvar je principa i ''savetovanja'' ljudi. Nekog radi rotacija uh, nekog keto, nekog low carb i to je sve... Ako si NEKO od ovih zelenih gore - onda imaš legitimno pravo da dovodiš u pitanje stvari, ako ne - gtfo. 
 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #77 poslato: Jun 04, 2012, 03:28:49 posle podne »

ako smem da pitam za koji klub igras?
Sad ni za jedan,pauza je,uzeo sam papire iz prethodnog kluba...trazim novi klub,tj. treba da idem u neke klubove na probu u Julu. :)

Sve si mu objasnio...:P :D
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #76 poslato: Jun 04, 2012, 03:23:26 posle podne »

masti smanjuju nivo hormona rasta ffs  :o

Mislim da se previše komplikuje sa ovim stvarima, da nema potrebe za tolikim komplikacijama u ishrani. Pored toga, podržavam stefana L. da treba jesti CELA jaja, količina masti u njegovoj ishrani - wtf? ako njemu odgovara, ko ste vas dvojica (paf, 991) da dovodite to u pitanje tipa: ne valja ti to, to ti je previše masti, hoćeš molim te objasniti zašto/loši ti rezultati za takve treninge, daj slike da vidimo transformerse?!

Onda ova priča kad nisam bio na dijeti gurao sam iz čučnja 135, a sad kad sam na dijeti guram jedva max. 100kg?! To su nebuloze, i to će ti potvrditi svako ko iole malo duže diže tegove.

Živi i pusti druge da žive, nemojte kompilkovati sebi život preračunima, opterećivanjem kako funkcioniše glikogen, kako se prazni, kad radi pankreas itd. OSIM ako se PROFESIONALNO ne bavite SPORTOM. Uostalom, smatram da su to stvari koje ne funckionišu toliko jednostavno kako ih predstavljate, ili kako ih kvazi stručnjaci po forumima predstavaljaju, a uključuju tonu individualnih faktora od genetike, gastrointestinalnog trakta, krvi, treninga, načina života i svega ostalog što svako od nas ima jedinstveno. P. Petrović je čovek koji je posvetio život BB, i neka daje svoje teorije o insulinu, glik. depoima, punjenju/pražnjenju -- a ko ste vi? 

ako vec pricas kako ko izgleda, paf izgleda mnogo bolje od tebe i vecine ljudi na ovom forumu
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #75 poslato: Jun 04, 2012, 02:26:11 posle podne »

masti smanjuju nivo hormona rasta ffs  :o

Mislim da se previše komplikuje sa ovim stvarima, da nema potrebe za tolikim komplikacijama u ishrani. Pored toga, podržavam stefana L. da treba jesti CELA jaja, količina masti u njegovoj ishrani - wtf? ako njemu odgovara, ko ste vas dvojica (paf, 991) da dovodite to u pitanje tipa: ne valja ti to, to ti je previše masti, hoćeš molim te objasniti zašto/loši ti rezultati za takve treninge, daj slike da vidimo transformerse?!

Onda ova priča kad nisam bio na dijeti gurao sam iz čučnja 135, a sad kad sam na dijeti guram jedva max. 100kg?! To su nebuloze, i to će ti potvrditi svako ko iole malo duže diže tegove.

Živi i pusti druge da žive, nemojte kompilkovati sebi život preračunima, opterećivanjem kako funkcioniše glikogen, kako se prazni, kad radi pankreas itd. OSIM ako se PROFESIONALNO ne bavite SPORTOM. Uostalom, smatram da su to stvari koje ne funckionišu toliko jednostavno kako ih predstavljate, ili kako ih kvazi stručnjaci po forumima predstavaljaju, a uključuju tonu individualnih faktora od genetike, gastrointestinalnog trakta, krvi, treninga, načina života i svega ostalog što svako od nas ima jedinstveno. P. Petrović je čovek koji je posvetio život BB, i neka daje svoje teorije o insulinu, glik. depoima, punjenju/pražnjenju -- a ko ste vi? 

A ko si ti?
Vidi druze,sve je ovo samo neka debata da se tako izrazim,nebi volio zaista da preraste u svadju.Ja sam napisao moj mali problem sa doruckom,a on je mene prvi pitao zasto izbjegavam masti za dorucak.Znaci to sto ti pricas da ja nekome nedam da zivi su tek nebuloze,ocigledno da nisi citao od pocetka.I jos nesto,sto se tice tegova kad se krene na dijetu,zbog malog unosa uh prazne se depoi i sasvim je normalno da se pada u tezinama.Sta treba da sa 0 uh popravljam kilazu na bp,smijesno.To sto ti sebe predstavljas nekim velikim strucnjakom i uvodis neke nove teorije nema veze sa mnom..I nije mi jasno zasto si se okomio na mene,da sam ti nesto rekao pa ajde...
Sačuvana
bokaadsl
Gost
« Odgovor #74 poslato: Jun 04, 2012, 02:17:11 posle podne »

Evo da napisem i ja sta sam doruckovao.Uglavnom poslednjih 72 dana :)
To je posle kardia naravno.Ne racunam whey zero,bcaa,glutamin...
6 belanaca,100 g tune u komadu i 50 g badema...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #73 poslato: Jun 04, 2012, 02:09:16 posle podne »

kad smo kod doručka...  ono što ovih dana konstantno klopam...

pašteta od tunjevine, jaja i malo sira - uz dodatak kiselih krastavčića, maslina i malo senfa - samostalno napravljeno

tost od crnog hleba premazan dotičnom "paštetom" i odgore paradajz, uz mali balans jogurt ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #72 poslato: Jun 04, 2012, 01:53:08 posle podne »

ako smem da pitam za koji klub igras?
Sad ni za jedan,pauza je,uzeo sam papire iz prethodnog kluba...trazim novi klub,tj. treba da idem u neke klubove na probu u Julu. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #71 poslato: Jun 04, 2012, 01:32:13 posle podne »

@daniela

znam, al sta cu:( koliko izdrzim!

@MightyMO

Te legende o vocu su mi uvek bile interesantne, svi kazu uvek na prazan stomak i ne piti vodu sat vremena posle voca, ovo na prazan stomak mi je jasno i ima 101% rezon, ali prica za vodu!?!

ovo za vodu prvi put čujem, a za voće je najbolje da se unosi na prazan stomak da bi se najbolje iskoristili svi nutrijenti...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #70 poslato: Jun 04, 2012, 08:43:29 pre podne »

masti smanjuju nivo hormona rasta ffs  :o

Mislim da se previše komplikuje sa ovim stvarima, da nema potrebe za tolikim komplikacijama u ishrani. Pored toga, podržavam stefana L. da treba jesti CELA jaja, količina masti u njegovoj ishrani - wtf? ako njemu odgovara, ko ste vas dvojica (paf, 991) da dovodite to u pitanje tipa: ne valja ti to, to ti je previše masti, hoćeš molim te objasniti zašto/loši ti rezultati za takve treninge, daj slike da vidimo transformerse?!

Onda ova priča kad nisam bio na dijeti gurao sam iz čučnja 135, a sad kad sam na dijeti guram jedva max. 100kg?! To su nebuloze, i to će ti potvrditi svako ko iole malo duže diže tegove.

Živi i pusti druge da žive, nemojte kompilkovati sebi život preračunima, opterećivanjem kako funkcioniše glikogen, kako se prazni, kad radi pankreas itd. OSIM ako se PROFESIONALNO ne bavite SPORTOM. Uostalom, smatram da su to stvari koje ne funckionišu toliko jednostavno kako ih predstavljate, ili kako ih kvazi stručnjaci po forumima predstavaljaju, a uključuju tonu individualnih faktora od genetike, gastrointestinalnog trakta, krvi, treninga, načina života i svega ostalog što svako od nas ima jedinstveno. P. Petrović je čovek koji je posvetio život BB, i neka daje svoje teorije o insulinu, glik. depoima, punjenju/pražnjenju -- a ko ste vi? 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.