TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:18:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey sa Coca Colom :-\  (Pročitano 14750 puta)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #47 poslato: Maj 04, 2012, 06:43:17 pre podne »

Pa sve to su mogoi i sa sastava da procitaju ??? Pogotovu za hello i bravo, tamo lepo pise da voca ima u tragovima...
Bilo je pre oko god. test sadrzaja voca i mnogi sa 50% nominalno su imali koji % manje, al i dalje mi nije jasan taj test.

P.S. 100% voce ne znaci da je cedjeno voce u pakovanju vec da je baza od tog voca a ne malo bundeva malo voce...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #46 poslato: Maj 04, 2012, 12:56:58 pre podne »

Radili su analizu sokova,tj. kvaliteta,jer je njihov profa jedan od ljudi koji izdaje dozvole ili sta vec za prodaju istih.Reci tog profesora su:"da je kriterijum pravi skoro nista od ovoga se ne bi prodavalo".A njegova poenta kako sam ja ukapirao je da u sokovima ima svega sem voca,tj. voca ima najmanje...a ostalo su konzervansi - kiseline,zasladjivaci...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #45 poslato: Maj 03, 2012, 11:00:15 posle podne »

Pitacu ga sta i kako kad ga vidim...ustvari bolje je da mu kazem da dodje i da se registruje na forum,vezba momak pa moze i da nauci dosta a i prenece neko svoje znanje... :)

to ti pricam! Najbolje da nam on napise. Zivo me interesuje sta su radili.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #44 poslato: Maj 03, 2012, 09:18:28 posle podne »

Ajde izvuci malo vise detalja o tome. Zanimljiva tema : )
+1
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #43 poslato: Maj 03, 2012, 07:50:41 posle podne »

Pitacu ga sta i kako kad ga vidim...ustvari bolje je da mu kazem da dodje i da se registruje na forum,vezba momak pa moze i da nauci dosta a i prenece neko svoje znanje... :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #42 poslato: Maj 03, 2012, 07:29:27 posle podne »

Ajde izvuci malo vise detalja o tome. Zanimljiva tema : )
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #41 poslato: Maj 03, 2012, 06:16:19 posle podne »

To ne znam,nisam isao u detalje jer mi je hemija slabija strana,na faksu sam ispite iz Organske i Neorganske Hemije polozio sa 7. ;D Radili su testove na skoro svim vocnim sokovima koji se proizvode kod nas... Hello,Next,Nektar...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #40 poslato: Maj 03, 2012, 05:37:49 posle podne »

Šta su radili od testova i na kojim sokovima?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #39 poslato: Maj 03, 2012, 04:44:35 posle podne »

Drug mi je tehnolog,skoro je diplomirao,a na praksi je par puta radio testiranja skoro svih nasih sokova,tj. sokova koji su kod nas na trzistu.

90% ovi vocnih sokova su smece,a pogotovo sokovi kao Helo,ovi ledeni cajevi...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #38 poslato: Maj 03, 2012, 04:19:53 posle podne »

Ja sokove izbegavam da pijem samo iz jednog razloga,VISE VOLIM DA JEDEM SLATKISE nego da popijem secer. :D ;D

jako puno skrivenog šećera... i ono što je najgore, marketing čini da ljudi veruju da je sve to 100% voće, da je jako zdravo i sl.
ljudi se bukvalno goje i od kafe sa šlagom i takvih sokova...  "skrivene" kalorije


Ja se pitam kako uopste neko moze da poveruje u te fore"100% voce"?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #37 poslato: Maj 03, 2012, 12:19:02 posle podne »

Ja sokove izbegavam da pijem samo iz jednog razloga,VISE VOLIM DA JEDEM SLATKISE nego da popijem secer. :D ;D

jako puno skrivenog šećera... i ono što je najgore, marketing čini da ljudi veruju da je sve to 100% voće, da je jako zdravo i sl.
ljudi se bukvalno goje i od kafe sa šlagom i takvih sokova...  "skrivene" kalorije
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #36 poslato: Maj 02, 2012, 06:05:10 posle podne »

Ja cesto pijem colu zero na dijeti a znam i momka koji je odradio savrseno dijetu sa 2-3 litre zero svaki dan.Nema to nikakve veze,ona nema secera a je je ne pijem svaki dan i u velikim kolicinama samo zato sto je jako nezdrava.Inace gazirano ne pijem kao ni sokove,da ne govorim taj step i slicno...Nebi ni zero da me ponekad ne uvati kriza jer po dva mjeseca nemam nikakav junk,cheat meal i slicno.. :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #35 poslato: April 30, 2012, 03:52:17 posle podne »

pa sugrafree nije sigurno :D ali svakako to nema "tih secera" mnogo. Msm jedna ona kesica stepa ima koliko grama zapravo? i to se razvuče na beše litar (?) vode...
12ak g na 2l :D
Al ne znam razlog zbog koga bi stavljali dex i malto, dovoljnu slatkost 2l tecnosti ne mogu postici sa ova dva secera, pa sve i da je ceo prah secer, nego se to radi sa zasladjivacima, zato kontam da su to neki tragovi, verovatno pri dobijanju ukusa (?)

A pise sugar free na svakoj kesici :D

punilo verovatno (uz gumarabiku isl). Msm moraš da imaš neku težinu u tom prahu zar ne? zgodnije je 12g za manipulaciju nego tipa 3 što bi verovatno bilo bez šećera

Bas zato sam i rekao sve ono,ljudi tripuju da ako neki BB radi nesto onda to moraju i oni,pa tako dolazi do svakojakih zezancija,a nema potrebe za tim.BB je ekstreman sport,vidim pre neki dan momka koji vezba u istoj teretani kao i ja,imao je takmicenje u subotu(proslu) a ja ga vidim u petak u teretani,dosao da vezba pozing,nikad iscrpljenije nije izgledao,kao da je bolestan ne daj Boze...to mu je bilo prvo takmicenje i pobedio je,ali cini mi se da neke stvarcice nije odradio kako treba ili jednostavno svaki BB mora da izgleda tako istroseno vece pred takmicenje...

agree!

Ja sokove izbegavam da pijem samo iz jednog razloga,VISE VOLIM DA JEDEM SLATKISE nego da popijem secer. :D ;D

meni druga priča - jako slabo imam osećaj za potrebom tečnosti, pa onda ako pijem nekakve hidrate kao tečne, onda ništa od vode. Pa pošto malo povećavam dnevni unos H2O i ja jedem slatkiše :P

Pa naravno da BB nije zdrav sport kada dodje zavrsna faza priprema i pogotova one brutalne dehidratacije zbog bolje definicije. Pa i generalno vrhunski sport, gde telo dovodimo do krajnjih granica, nikako ne moze biti zdravo.
Ja sam spominjao Step u kontekstu dijeta sa jako niskim unosom UH (recimo keto dijete), kada te iz ketoze moze izbaciti jedna jabuka, parce lubenice i slicne stvari koje su izuzetno dijetalne, ali imaju UH. Sad znam da u stepu ima secera, iako pise sugar free, ali znam ljude koji su pili skoro celu kesicu dnevno, a i dalje su bili u ketozi. Slazem da je bolje popiti casu cedjene pomorandze ili grejpa, ali ne verujem da ce iko riknuti od par decilitara stepa dnevno u periodu niskog unosa UH.

malo je to šećera. Ako ti uneseš (ajd nek bude) 12g šećera time što si tokom dana pijuckao 2l tečnosti, nemaš nikakav insulinski skok, tako da nema problema
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #34 poslato: April 30, 2012, 03:39:41 posle podne »

Pa naravno da BB nije zdrav sport kada dodje zavrsna faza priprema i pogotova one brutalne dehidratacije zbog bolje definicije. Pa i generalno vrhunski sport, gde telo dovodimo do krajnjih granica, nikako ne moze biti zdravo.
Ja sam spominjao Step u kontekstu dijeta sa jako niskim unosom UH (recimo keto dijete), kada te iz ketoze moze izbaciti jedna jabuka, parce lubenice i slicne stvari koje su izuzetno dijetalne, ali imaju UH. Sad znam da u stepu ima secera, iako pise sugar free, ali znam ljude koji su pili skoro celu kesicu dnevno, a i dalje su bili u ketozi. Slazem da je bolje popiti casu cedjene pomorandze ili grejpa, ali ne verujem da ce iko riknuti od par decilitara stepa dnevno u periodu niskog unosa UH.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #33 poslato: April 30, 2012, 03:34:21 posle podne »

Ja sokove izbegavam da pijem samo iz jednog razloga,VISE VOLIM DA JEDEM SLATKISE nego da popijem secer. :D ;D

E pa o tome ti pricam ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.