TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:45:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bodyweight ponovo?  (Pročitano 8105 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2012, 09:17:06 posle podne »

Opet ja. >:( Stvarno se trudim i citam vec dosta dugo, ali kad god pomislim da je dosta informacija i da treba da prestanem sa citanjem, a nastavim sa treningom iskoci neka informacija koja me pokoleba i opet moram da pitam. Resio sam da otvorim novu temu u kojoj cu izneti opet svoje ciljeve, ono sto trenutno radim i neke informacije o ishrani.

1. Ishrana

Generalno se trudim da unosim najvise proteina, malo masti i nesto malo UH. Nemate moju fotografiju pa ni ne znate kakave su mi kolicine potrebne, ali recimo da imam 174cm i oko 65kg. Zelim malo mase za pocetak, a onda i definicija. Sala ima na stomaku i unutrasnjem delu nogu, ali zbog ruku moram da radim prvo na masi. Zato sam rekao 'nesto malo UH', jer ne idem na klasicnu masu kako ne bih skupio jos sala pa ne mogu tacno ni da baratam sa tacnim gramazama. Jedino za cega sam 99% siguran u ovoj temi je to da mi suplementacija nece biti potrebna za moj cilj ukoliko sredim ishranu i ove cvrste obroke.

2. Trening

Bodyweight odnosno sa svojom tezinom. ZASTO? Ovo ce biti prvo pitanje onih koji budu citali temu. Ima vise razloga, prvi je situacija u kojoj se trenutno nalazim, a nije za forum. Zbog te situacije, o kojoj necemo sad, nisam u mogucnosti da odmah krenem u teretanu. Razlog broj 2. Cak i da su svi uslovi ispunjeni i da vec sutra imam prvi trening u teretani ipak bih se pre odlucio za BW jer mi takve vezbe vise prijaju, mogu da ih radim bilo gde i ne oduzimaju mi vreme koje bi teretana uzela, ali na stranu vreme i novac opet mi vise prija BW iz ne znam kog razloga. Radim vec mesec dana sklekove, trbusnjake i cucnjeve.

3. Cilj

E posto nisam bas toliko tvrdoglav i gadljiv na gvozdje bw cu zameniti teretanom ako to bude bas neophodno ili bucicama pa cu raditi kuci. Vec sam dobio na ovom forumu par odgovora na moja pitanja oko BWa i iscitao sam i druge teme, tako da se ti clanovi ne bi nasli uvredjeni odmah da napomenem da mi njihovi odgovori i dalje stoje u glavi i da su u arhivi sa svim dosada sakupljenim informacijama, ali da bi i ostatak ekipe video o cemu se radi resio sam da otvorim novu temu. Eh da, mozda najvaznije kod teze 'cilj' je to da postavim jasnu sliku onog sto bih zeleo (da, znam da to ne ide tako iskljucivo jer sve zavisi od genetike, trenutne, gradje, treninga i slicno, ali pricamo okvirno) i da razjasnimo da mi ambicije nisu okrenute ka BBu vec vise ka, ajd da kazemo, fitnessu i nekoj atletskoj gradji. (zasto onda tema nije tamo? pa zato sto ste ovde cini mi se aktivniji, a i telo predstavlja odredjenu tezinu :P)

Mnogo mi pe*edrski izgleda postavljanje slika, ali fudbaleri npr imaju takvu gradju. Click, click ili click.

Pitanje broj 1:

Do pre minut bih pitao da li je ovo moguce postici BW vezbom, e sad posto sam vec prelomio da kupujem bucice onda cu pitati DO KOJE MERE DA IDEM SA BW vezbama? Odnosno koliko da zurim sa tim bucicama. Nikako mi ne ide u glavu kako one mogu biti korisnije od sklekova, kad posle 40-50 sklekova meni ruke bukvalno otpadaju, a triceps se toliko stegne da mislim da ce puci ako skroz ispravim ruku. Znaci kada da znam da je napredak stao jer sad vidim da napredujem sa rukama.

Drugo pitanje u vezi cucnjeva i kolena. Skodi ili ne? Neki kazu da je to mit, negde nadjem da se kolena raspadaju, negde sam procitao da jedan clan radi samo 10 komada dnevno jer cuva ili 'cuva' kolena, tako da moram i to da proverim opet? Ja sam uradio na zadnjem treningu 70ak komada (bez opterecenja, pravilo, uspravna kicma, ruke napred, zadnja loza gotovo da dodiruje listove) i nisam osetio neke posledice po kolena, bar ne dosad, ali da znam ubuduce da li da ih radim ili ne?

Treca stvar je da mi sad dodje da obrisem temu, ali mi je zao jer sam mnogo teksta iskucao pa neka ostane i voleo bih da cujem sta vi mislite o celoj prici. Znaci, gradja sa slika, kompletno sredjena ishrana i BW, izvodljivo ili ne? Mislim da jeste izvodljivo, ali bih ubacio bucice cisto zbog brzine napretka, a od BWa zadrzao propadanja i zgibove, dobro i cucnjeve, ali sa opterecenjem, a ostalo bucicama. E sad kljucni 'problem' da li odmah da pravim program sa bucicama li da idem do odredjene mere sa bw vezbama?

Opet produbljujem pricu... :D Morate se staviti u situaciju nekog ko je prestao da se bavi sportom pre 10 godina tako da trenutno moze u 5 serija da uradi 40 trbusnjaka, 50 sklekova i 60 cucnjeva. Imajte to na umu ako budete predlagali bucice odnosno tegove jer mi i dalje nije jasno to zasto bi misic brze rastao od tega nego od skleka kad on ne zna da li ja radim skek ili dizem bucicu jer meni triceps svakako radi i to bas dobro :D

Pozdrav!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.