TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 02, 2024, 01:36:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u zadnjem delu kolena  (Pročitano 15537 puta)
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #31 poslato: Jun 09, 2012, 11:01:42 pre podne »

@cvele
promaklo mi je... sobzirom na to što si naveo moguće  je da se radi o tri stvari - povreda meniskusa, pfps ili zategnuta iliotibijalna traka (ITBS). Potrebno je napraviti fizikalni pregled da bi se postavila tačna dijagnoza.
Savet - radi jačanje kvadricepsa, posebno medijalne glave, istezanje kvadricepsa, istezanje iliotibijalne trake. Na ovaj način stabilizuješ čašicu i koleno...
Javi kako ide...
Pozz :)

Zakazao sam 18.6. kod fiziatra pregled kolena do tada radim istezanie iliotubijalne trake i naravno jačanje kvadricepsa pošto sam u treningu.Javljam kako ide
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #30 poslato: Jun 09, 2012, 09:00:50 pre podne »

Au dug period ali sta cu ako moram,hvala Pedja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Jun 09, 2012, 12:28:19 pre podne »

Moći ćeš, to je i poenta operacije, da koleno bude stabilno. Dosta sportista ima problem kao ti i posle operacije su nastavili karijeru...
Važno je da se odradi pravilna rehabilitcija koja traje 6 meseci. Ako se pre vratiš u sport rizikuješ ozbiljno da dodje do ponovnog k danja ligamenta i da sv bude uzalud. Moraš biti jako disciplinovan i strpljiv!
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #28 poslato: Jun 08, 2012, 03:14:34 posle podne »

Ok hvala samo jos da te pitam,nakon operacije koleno ce mi biti jace,mislim hocu li moci da igram kosarku i te vrste sportova koji zahtevaju brze promene pravca,naravno mislim na period posle operacije i duzeg oporavka?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Jun 08, 2012, 01:17:56 posle podne »

Pokidan prednji ukršteni daje nestabilno koleno, rizik od kidanja meniskusa, povrede kolateralnih ligamenata kolena i oštećenja hrskavica zglobnih kolena. Treba da uradiš tu operaciju da bi dugoročno sačuvao koleno. Jačaš kvadriceps do operacije. Ne vredi što je jak kvadriceps za stabilnost kolena, pri promeni pravca...
Javi kako ide
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #26 poslato: Jun 08, 2012, 12:53:08 posle podne »

Pedja druze neces verovati,juce sam na basketu... Iskenuo sam koleno i ispalo mi,danas sam bio kod lekara kaze da su mi kosti izuzetno jake ali da sam ligamente opet zeznuo,posto si mi prednii pokidani,
Ovaj put su drugi ,tako da sam preko prijatelja zakazao operaciju operaciju na banjici ili mozda i VMA ,da mi ubaci vestacke ligamente tako nesto...sad me jedino zanima sta da radim do tada? :-( ja neverujem da mi se ovo desava... A imam butinu ko sprinter da sam...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Jun 08, 2012, 12:39:00 posle podne »

Nisam ni sumnjao da je tako:-)
Moracu da vezbam i da pazim... Hvala jos jednom
razmisli o operaciji prednjeg ukrštenog ako želiš da se baviš sportom. Nosi ozbiljnu ortozu na treningu i utakmicama...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Jun 08, 2012, 12:33:48 pre podne »

Pozdrav,juce na basketu sam pri jakom doskoku,me samo nesto preseklo u zadnjem delu kolena,
Tacnije deo izmedju lista i zadnje loze,sa prevoj noge,sad taj tu deo me boli na skroz ispravljenu nogu i traje neko vreme i kad krenem da je skupljam i sto boli,
Poceo sam da stavljam hepatrombin 50.000,
Nadam se da nije nista strasno,koliko sam trazio po netu,mislim da sam povredio PLA sad ne znam da li je to ligament ili tetiva,samo imam osecaj da sam nesto jako istegnuo...

ok,ja sam laik,i ne mogu strucno da ti objasnim nista,ali mogu da ti kazem svoje iskustvo...
trenirao sam kosarku i strasno sam se lozio na to da zakucam.i radio sam dosta vezbi za odraz,nazalost bez pravilnog zagrevanja..onda sam uleteo u teretanu i naglo natovario kilazu na noznim extenzijama..i na jednoj prijateljskoj utakmici,kako sam obisao igraca ikrenuo u cik cak korak,nesto iza kolena me je preseklo.Nije me bolelo nesto strasno,ali nisam mogao normalno da koristim nogu(mogao sam da trcim,ali nisam mogao da povucem desnu nogu u pun sprint).
elem,otisao sam kod fizioterapeuta(privatnog,ovi u bolnici su katastrofa,jos mi je ovaj covek sredjivao i ledja i imam poverenja u njega) i on mi je rekao
 da sam odredjene misice ojacao vise od ostalih i da mi se zato to desilo..Lek je bio dosta vezbi tegljenja,vitafon,i jacanje misica oko kolena.
verovatno je u pitanju disbalans fleksora i ekstenzora mišića buta. Skraćena zadnja loža i povreda pripoja tetive. Na kraju treninga istezanja se moraju obavezno. Što više godina u sportu to više istezanja...
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #23 poslato: Jun 07, 2012, 07:13:48 posle podne »

Nisam ni sumnjao da je tako:-)
Moracu da vezbam i da pazim... Hvala jos jednom
Sačuvana
nscott23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #22 poslato: Jun 07, 2012, 03:18:20 posle podne »

Pozdrav,juce na basketu sam pri jakom doskoku,me samo nesto preseklo u zadnjem delu kolena,
Tacnije deo izmedju lista i zadnje loze,sa prevoj noge,sad taj tu deo me boli na skroz ispravljenu nogu i traje neko vreme i kad krenem da je skupljam i sto boli,
Poceo sam da stavljam hepatrombin 50.000,
Nadam se da nije nista strasno,koliko sam trazio po netu,mislim da sam povredio PLA sad ne znam da li je to ligament ili tetiva,samo imam osecaj da sam nesto jako istegnuo...

ok,ja sam laik,i ne mogu strucno da ti objasnim nista,ali mogu da ti kazem svoje iskustvo...
trenirao sam kosarku i strasno sam se lozio na to da zakucam.i radio sam dosta vezbi za odraz,nazalost bez pravilnog zagrevanja..onda sam uleteo u teretanu i naglo natovario kilazu na noznim extenzijama..i na jednoj prijateljskoj utakmici,kako sam obisao igraca ikrenuo u cik cak korak,nesto iza kolena me je preseklo.Nije me bolelo nesto strasno,ali nisam mogao normalno da koristim nogu(mogao sam da trcim,ali nisam mogao da povucem desnu nogu u pun sprint).
elem,otisao sam kod fizioterapeuta(privatnog,ovi u bolnici su katastrofa,jos mi je ovaj covek sredjivao i ledja i imam poverenja u njega) i on mi je rekao da sam odredjene misice ojacao vise od ostalih i da mi se zato to desilo..Lek je bio dosta vezbi tegljenja,vitafon,i jacanje misica oko kolena.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Jun 07, 2012, 10:37:22 pre podne »

Hocu hvala ti jos jednom, sta mislis o plivanju pored tegova ? kolena su mi uzas da ne govorim o tome da mi je levo unisteno sto meniskus sto iskidani prednji ukljesteni ligamenti...:( ?
huh!   :o
pokidan prednji ukršteni pravi nestabilno koleno. Od toga stradaju i meniskusi, a dugoročno se oštećuju i ubrzano propadaju hrskavice kolena. Dugoročna prognoza prilično loša, a već sada ti je koleno značajno oštećeno. Sa pokidanim prednjim urštenim dolazi u obzir pravolinijsko trčanje, plivanje, i teretana šutalica da jačaš kvadriceps. Ako želiš ozbiljnije bavljenje sportom MORAŠ operisati uršteni ligament, inače ćeš uništiti koleno.
Svakako moraš mnogo da jačaš kvadriceps, nosiš jako ortozu za koleno, plivanje je dobro...
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #20 poslato: Jun 07, 2012, 09:16:14 pre podne »

Hocu hvala ti jos jednom, sta mislis o plivanju pored tegova ? kolena su mi uzas da ne govorim o tome da mi je levo unisteno sto meniskus sto iskidani prednji ukljesteni ligamenti...:( ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Jun 07, 2012, 07:06:26 pre podne »

Ok nemshi, jačaj mišić kvadriceps. Naravno ne zaboravi istezanje na kraju treninga...
Pozdrav
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #18 poslato: Jun 06, 2012, 10:52:11 posle podne »

Otoka nema, istezanje nije bolno,jedino taj duboki cucanj :-), hvala na pomoci ;-)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jun 06, 2012, 10:31:20 posle podne »

Otoka nema? istezanje i kontrakcija zadnje lože nisu bolni?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.