TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397729 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: mihailomikedjordjevic1987

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 26, 2024, 09:32:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u zadnjem delu kolena  (Pročitano 15966 puta)
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #16 poslato: Jun 06, 2012, 10:01:48 posle podne »

Sto se mog kolena tice da kucnem u drvo oporavlja se i mnogo je bolje sad jedino sto me malo boli je duboki cucanj,tad osetim da boli zadnji deo noge
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #15 poslato: Maj 29, 2012, 11:02:52 posle podne »

nemshi, moras da sacekas Pedju. Posto sam tu, jos jedan problem kod mene, doduse i nije veliki problem trenutno , plasim se da moze da bude kasnije.Povreda je stara dve godine,osetio sam bol u kolenu desne noge posto sam trceci uz stepenice na odmoristu naglo zaokrenuo,bol je bio trenutan,mozda je bolelo malo sutra i proslo je ali nakon par meseci sam osetio bol (bez otoka) nakon setnje ili rada po neravnom terenu, to se ponavljalo izvesno vreme.Nakon par kutija glukozamina to je nekako proslo i vise me ne boli ALI (uvek postoji) posledice su sto nakon toga osecam neko preskakanje, pretpostavljam ligamenta od kuka prema kolenu.Preskakanje i to uz glasno puckanje se desava jedino kada podignem koleno i savijem preko 90 stepeni ( ili iz cucnja ) i vratim u pocetni polozaj.Zvuk se javlja pri vracanju kolena u pocetni polozaj i javlja se uvek bez izuzetka koliko god puta pokusam.U poslednje vreme primecujem da mi koleno iskace iz lezista kada je pod 180 stepeni (lezeci na stomaku savijem koleno).Radim polu cucnjeve sa opterecenjem 90 kg u vise ponavljanja i serija potisak i dr. i neme bola ali preskakanje ostaje.Plasim se da ako koleno ne stoji u svom lezistu ne pojede hrskavicu pa eto problema.
moguće je da si pri tom pokretu koji navodiš napravio manju povredu meniskusa. Da li je od tada do danas bilo otoka kolena? da li ti se desilo da prošeta koleno pri promeni pravca kretanja?
ne ,otoka nije bilo bar ne vidljivog a koleno mi ne iskace pri promeni pravca,samo pri potpunom savijanju(180) .Poslednjih skoro 12 meseci me nije bolelo, samo to krckanje me brine.
Pedja verovatno u ovoj guzvi nisi primetio moj ogovor.
kako koleno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #14 poslato: Maj 16, 2012, 02:18:14 posle podne »

@cvele
promaklo mi je... sobzirom na to što si naveo moguće  je da se radi o tri stvari - povreda meniskusa, pfps ili zategnuta iliotibijalna traka (ITBS). Potrebno je napraviti fizikalni pregled da bi se postavila tačna dijagnoza.
Savet - radi jačanje kvadricepsa, posebno medijalne glave, istezanje kvadricepsa, istezanje iliotibijalne trake. Na ovaj način stabilizuješ čašicu i koleno...
Javi kako ide...
Pozz :)
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #13 poslato: Maj 15, 2012, 01:20:04 posle podne »

nemshi, moras da sacekas Pedju. Posto sam tu, jos jedan problem kod mene, doduse i nije veliki problem trenutno , plasim se da moze da bude kasnije.Povreda je stara dve godine,osetio sam bol u kolenu desne noge posto sam trceci uz stepenice na odmoristu naglo zaokrenuo,bol je bio trenutan,mozda je bolelo malo sutra i proslo je ali nakon par meseci sam osetio bol (bez otoka) nakon setnje ili rada po neravnom terenu, to se ponavljalo izvesno vreme.Nakon par kutija glukozamina to je nekako proslo i vise me ne boli ALI (uvek postoji) posledice su sto nakon toga osecam neko preskakanje, pretpostavljam ligamenta od kuka prema kolenu.Preskakanje i to uz glasno puckanje se desava jedino kada podignem koleno i savijem preko 90 stepeni ( ili iz cucnja ) i vratim u pocetni polozaj.Zvuk se javlja pri vracanju kolena u pocetni polozaj i javlja se uvek bez izuzetka koliko god puta pokusam.U poslednje vreme primecujem da mi koleno iskace iz lezista kada je pod 180 stepeni (lezeci na stomaku savijem koleno).Radim polu cucnjeve sa opterecenjem 90 kg u vise ponavljanja i serija potisak i dr. i neme bola ali preskakanje ostaje.Plasim se da ako koleno ne stoji u svom lezistu ne pojede hrskavicu pa eto problema.
moguće je da si pri tom pokretu koji navodiš napravio manju povredu meniskusa. Da li je od tada do danas bilo otoka kolena? da li ti se desilo da prošeta koleno pri promeni pravca kretanja?
ne ,otoka nije bilo bar ne vidljivog a koleno mi ne iskace pri promeni pravca,samo pri potpunom savijanju(180) .Poslednjih skoro 12 meseci me nije bolelo, samo to krckanje me brine.
Pedja verovatno u ovoj guzvi nisi primetio moj ogovor.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #12 poslato: Maj 14, 2012, 03:47:10 posle podne »

Na dodir me nista ne boli,
Otok nisam imao,,jedino me boli kad ispravim nogu do kraja da li kad lezim ili setam ali jedino me tada zaboli i to malo jace...
?

postoji sindrom povrede zadnjeg unutrašnjeg segmenta kolena (PMC posterior medial corner injury). Kod ove povrede postoji mogućnost povrede zadnjeg roga medijalnog meniskusa, zadnje kapsule kolenog zgloba, istegnuće mišića u toj regiji, istegnuće unutrašnjeg kolateralnog ligamenta.  moguće je da se u tvom slučajem  radi o ovoj vrsti povrede. nije loše da odeš na pregled ortopeda ili sportskog lekara kad budeš imao priliku . Tačnu dijagnozu povrede meniskusa ili kolateralnog ligamenta moguće je postaviti na osnovu kliničkog pregleda. Svakako primenjuj navedenu terapiju dok ne odeš na pregled....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #11 poslato: Maj 14, 2012, 11:46:02 pre podne »

Par dana smanji aktivnosti, primenjuj ovu terapiju, pa se javi za 2-3 dana...
Pozdrav
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2012, 04:29:18 posle podne »

Ok hocu,pa pri hodu uzbrdo ne ali malcice pri silazenju,posto moram da ispravim nogu do kraja da se ne bi skotrljao :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2012, 04:00:53 posle podne »

Na dodir me nista ne boli,
Otok nisam imao,,jedino me boli kad ispravim nogu do kraja da li kad lezim ili setam ali jedino me tada zaboli i to malo jace...
?

moguća je povreda meniskusa,  povreda ukrštenog ligamenta je manje verovatna. Za sada mislim da je u pitanju istegnuće i primeni terapiju kako sam prethodno naveo... Dolazi u obzir i fizikalna terapija... Ukoliko za 5-7 dana ne bude bolje, treba razmišljati o detaljnom pregledu kolena (fizikalni pregled, ultrazvuk... ). Bilo bi dobro da odmaraš 3-5 dana. Masiraj ledom i koristi elasični zavoj.
Da li boli pri hodu uz stepenice?
« Poslednja izmena: Maj 13, 2012, 04:02:38 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2012, 02:42:34 posle podne »

Na dodir me nista ne boli,
Otok nisam imao,,jedino me boli kad ispravim nogu do kraja da li kad lezim ili setam ali jedino me tada zaboli i to malo jace...
?
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #7 poslato: Maj 13, 2012, 02:39:00 posle podne »

ne ,otoka nije bilo bar ne vidljivog a koleno mi ne iskace pri promeni pravca,samo pri potpunom savijanju(180) .Poslednjih skoro 12 meseci me nije bolelo, samo to krckanje me brine.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2012, 01:50:26 posle podne »

Pozdrav,juce na basketu sam pri jakom doskoku,me samo nesto preseklo u zadnjem delu kolena,
Tacnije deo izmedju lista i zadnje loze,sa prevoj noge,sad taj tu deo me boli na skroz ispravljenu nogu i traje neko vreme i kad krenem da je skupljam i sto boli,
Poceo sam da stavljam hepatrombin 50.000,
Nadam se da nije nista strasno,koliko sam trazio po netu,mislim da sam povredio PLA sad ne znam da li je to ligament ili tetiva,samo imam osecaj da sam nesto jako istegnuo...
za sada nemoj da brineš. Moguće je da si istegao pripoj mišića. Masiraj ledom  bolno mesto 5x na dan po 10-15minuta, posle toga elastični zavoj. Hepatrombin ne treba prva 24h. kad kažeš PLA misliš na PCL/ACL (prednji/zadnji ukršteni ligament)...
Da li ima otoka kolena? Da li je neki deo bolan na dodir?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2012, 01:40:14 posle podne »

nemshi, moras da sacekas Pedju. Posto sam tu, jos jedan problem kod mene, doduse i nije veliki problem trenutno , plasim se da moze da bude kasnije.Povreda je stara dve godine,osetio sam bol u kolenu desne noge posto sam trceci uz stepenice na odmoristu naglo zaokrenuo,bol je bio trenutan,mozda je bolelo malo sutra i proslo je ali nakon par meseci sam osetio bol (bez otoka) nakon setnje ili rada po neravnom terenu, to se ponavljalo izvesno vreme.Nakon par kutija glukozamina to je nekako proslo i vise me ne boli ALI (uvek postoji) posledice su sto nakon toga osecam neko preskakanje, pretpostavljam ligamenta od kuka prema kolenu.Preskakanje i to uz glasno puckanje se desava jedino kada podignem koleno i savijem preko 90 stepeni ( ili iz cucnja ) i vratim u pocetni polozaj.Zvuk se javlja pri vracanju kolena u pocetni polozaj i javlja se uvek bez izuzetka koliko god puta pokusam.U poslednje vreme primecujem da mi koleno iskace iz lezista kada je pod 180 stepeni (lezeci na stomaku savijem koleno).Radim polu cucnjeve sa opterecenjem 90 kg u vise ponavljanja i serija potisak i dr. i neme bola ali preskakanje ostaje.Plasim se da ako koleno ne stoji u svom lezistu ne pojede hrskavicu pa eto problema.
moguće je da si pri tom pokretu koji navodiš napravio manju povredu meniskusa. Da li je od tada do danas bilo otoka kolena? da li ti se desilo da prošeta koleno pri promeni pravca kretanja?
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2012, 12:02:24 posle podne »

Vredi ga cekati.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2012, 11:50:44 pre podne »

Pa ja nemem iskreno taj problem,mene boli kad na primer setam i pokusam skroz da ispravim nogu,zapece me ispod zadnje loze,tacno gde se savija koleno
...sacekacu da vidim par dana ili da vidim sta ce Pedja da mi kaze...
Sačuvana
cvele049
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2012, 11:37:48 pre podne »

nemshi, moras da sacekas Pedju. Posto sam tu, jos jedan problem kod mene, doduse i nije veliki problem trenutno , plasim se da moze da bude kasnije.Povreda je stara dve godine,osetio sam bol u kolenu desne noge posto sam trceci uz stepenice na odmoristu naglo zaokrenuo,bol je bio trenutan,mozda je bolelo malo sutra i proslo je ali nakon par meseci sam osetio bol (bez otoka) nakon setnje ili rada po neravnom terenu, to se ponavljalo izvesno vreme.Nakon par kutija glukozamina to je nekako proslo i vise me ne boli ALI (uvek postoji) posledice su sto nakon toga osecam neko preskakanje, pretpostavljam ligamenta od kuka prema kolenu.Preskakanje i to uz glasno puckanje se desava jedino kada podignem koleno i savijem preko 90 stepeni ( ili iz cucnja ) i vratim u pocetni polozaj.Zvuk se javlja pri vracanju kolena u pocetni polozaj i javlja se uvek bez izuzetka koliko god puta pokusam.U poslednje vreme primecujem da mi koleno iskace iz lezista kada je pod 180 stepeni (lezeci na stomaku savijem koleno).Radim polu cucnjeve sa opterecenjem 90 kg u vise ponavljanja i serija potisak i dr. i neme bola ali preskakanje ostaje.Plasim se da ako koleno ne stoji u svom lezistu ne pojede hrskavicu pa eto problema.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 18 upita.