TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:41:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako ojacati noge???  (Pročitano 8190 puta)
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #24 poslato: Maj 21, 2012, 05:18:48 posle podne »

Druze ja sam imao povredjeno koleno ,pokidao sam ligamente,tako da za jacanje nogu za pocetak pocni da radis iz sedeceg stava digni malo nogu i zatezi jako misice butine i sve ostalo,posle mesec dana probaj bodyweight vezbe imas ih na netu gomila...pozdrav
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #23 poslato: Maj 15, 2012, 03:40:12 pre podne »

Nisi mi odg koje vezbe da radim ako je po tebi sutalica najgora stvar za kolena ?  Sta mi ostaje... Sem lezanja u krevetu x)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Maj 15, 2012, 12:10:41 pre podne »

Pa da, ako je patela problem onda je čučanj definitivno isključen, ali zato je ozbiljniji pregled bitan, a ne pričati napamet šta može ili ne može da se radi...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #21 poslato: Maj 14, 2012, 09:31:41 posle podne »

Hvala ti na sevetima,
pokusacu da ih radim, malo po malo cu da povecavam kilazu, nego vam nisam rekao da imam problem isto kada sedim u bioskopu ili skucenom prostoru posle nekog vremena krecu da me bole kolena i moram da ustajem i da razmrdam nogu, mozda ce vam to pomoci da mi nadjete neki uzrok bolova...inace sve radim super i peglam se i primam udarce po kolenima i trcim....
Takodje ne bih radio noge posebno nego bih npr
kada radim grudi ubacim zadnju lozu
kada radim ledja ubacim prednju
kada radim ramena ubacim list
jel mogu tako da radim?
Ne boli ni mene koleno dok se krecem, dok trcim, dok skacem, itd... Ali kad sednem onda krecu bolovi, zatezanje. Dobio sam dijagnozu sa kojom se bakcem evo vec par meseci. Napravi neki plan, kreni da vezbas noge, ukoliko problem postoji, imaces bolove i to je to. Ne bi smela kolena da te bole dok sedis, i ja sam mislio da je to ok a ustvari je pocetak nekog problema. Konkretno za moju dijagnozu hondromalacija patele, cucanj treba da se izbegava...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Maj 14, 2012, 09:22:57 posle podne »

Alen se ubi pricajuci kako je najbolje raditi osnovne vezbe,sad ti terror potvrdjuje to licnim primerom pa ti vidi sta vise zelis,da se guras u redu za skot klupu ili da radis opusteno cucanj jedini u teretani. (Tako je meni danas bilo,jedini radim cucanj i milina mi,a njih 30 izginu oko bucica,tako da idem i kad je guzva u teretani bez problema). :D
« Poslednja izmena: Maj 14, 2012, 09:27:22 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #19 poslato: Maj 14, 2012, 09:20:32 posle podne »

Upravo to,poseban dan za noge je obavezan. :)


P.S ljudi zaboravljaju koliko malo muskaraca ima misicave noge i koliko devojke to vole. ;D
a tek dupe sto raste od cucnja ....a koliko tek to devojke vole  ;D
Auuu,to je tek posebna prica,a stvarno malo muskraca ima dobre noge i zadnjicu. ;D Fala bogu idem ka toj manjinskoj grupi. ;D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #18 poslato: Maj 14, 2012, 09:15:29 posle podne »

Upravo to,poseban dan za noge je obavezan. :)


P.S ljudi zaboravljaju koliko malo muskaraca ima misicave noge i koliko devojke to vole. ;D
a tek dupe sto raste od cucnja ....a koliko tek to devojke vole  ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #17 poslato: Maj 14, 2012, 09:14:10 posle podne »

ma vidi brate ti imas problem koji sam ja imao kad sam bio klinac...mislio sam da ako ne uradim sve vezbe u teretani necu nista napredovati..znaci treba prvo da odlucis sta ti treniras...
ako je to mma onda se zna sta treba da radis u terertani...da nabijes snagu , ekzplozivnost ...a ako ces da treniras bb onda batali mma...vidi ja treniram amaterski pl oko godinu dana ...moj zbir na bencu mrtvom i cucnju je 610kg ...za ovih godinu dana nisam uradio nijednu vezbu za biceps...a veruj mi da imam bolji biceps od vecine koji treniraju kod mene u teretani i ubise se od pumpanja bicepsa za triceps nisam uradio ni jednom potisak sa cela ali zato radim propadanja sa 60 kg 6-7 puta..tako da bih ti preporucio da se prvo odlucis sta ces da treniras i da onda prema tome pravis plan...u svakom slucaju osnovne vezbe se ne zaobilaze sta god ti trenirao...izbaci nebitne stvari za tebe i treniraj ono sto ti treba...mislim ne znam sta ce ti recimo skot klupa za mma ili  sta ce ti letenja za mma... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #16 poslato: Maj 14, 2012, 08:58:52 posle podne »

Znaci da bih morao 5 puta sedmicno, ali mi to kvari zbog mase....5 treninga je ipak dosta....a ja nisam ni hteo da radim noge na pocetku, ali moram zbog MMA.... :)
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2012, 08:57:01 posle podne »

Upravo to,poseban dan za noge je obavezan. :)


P.S ljudi zaboravljaju koliko malo muskaraca ima misicave noge i koliko devojke to vole. ;D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14 poslato: Maj 14, 2012, 08:52:38 posle podne »

mozes ti da radis kako hoces ali ne znam kako ce ti to imati efekta...jer noge su ti pola tela i trebao bi barem u toj meri i da ih radis u odnosu na druge grupe misica....ja radim noge samo jednom nedeljno i to box cucanj 4-5 serija po 5 ponavljanja ,onda cucanj..4-5 serija po 5 ponavljanja 2-3 serije prednjeg cucnja i 2-3 serije dizanja na prste... na tom 5 ponavljanju skoro da povracam   ;) a kad izlazim iz teretane koristim i ruke i noge  ;D po mom misljenju trebao bi trebao da imas poseban trening samo za noge... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #13 poslato: Maj 14, 2012, 08:34:25 posle podne »

Hvala ti na sevetima,
pokusacu da ih radim, malo po malo cu da povecavam kilazu, nego vam nisam rekao da imam problem isto kada sedim u bioskopu ili skucenom prostoru posle nekog vremena krecu da me bole kolena i moram da ustajem i da razmrdam nogu, mozda ce vam to pomoci da mi nadjete neki uzrok bolova...inace sve radim super i peglam se i primam udarce po kolenima i trcim....
Takodje ne bih radio noge posebno nego bih npr
kada radim grudi ubacim zadnju lozu
kada radim ledja ubacim prednju
kada radim ramena ubacim list
jel mogu tako da radim?
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #12 poslato: Maj 14, 2012, 08:28:47 posle podne »

evo ovako dacu ti MOJE  misljenje...posto kazes da treniras ostalo bez problema i da se kreces normalno...rekao bih da se ne radi o nekom ozbiljnoim problemu...ja sam pre nekih 6 godina doziveo ozbiljnu povredu gornjih ukrstenih ligamenata na obe noge i iscasenje kuka...kilu vucem poodavno...nisam trenirao nekih 5 god...ima sam velikuh problema sa kolenima sto zbog dugih voznji sto zbog basketa..imao sa problem sa preponom zbog kile pogotoviu kad dodje do ukljestenja..e onda sam resio da malo ojacam noge i prvo sto sam pomislio je da cu da radim malo na sutalici i te ostale vezbe za devojcice...da ne forsiram puno...medjutim u teretani u  koju sam krenuo trenira bivsi bb i pl sampion bivse juge kao i njegova 3-4 ortaka...ljudi treniraju ozbiljno iako su u cetrdesetim godinama...jedan od njih je dva puta operisao gornje ukrstene(povredana na fudbalu) i izvadio kompletan meniskus iz jednog kolena ...lik radi pl cucanj 200 kg u serijama opusteno...rekao mi je da ga samo teski cucnjevi spasavaju jer su mu misici veoma jaki i oni drze koleno posto meniskus nema  ...odkad sam poceo sam njima da treniram ja sam za godinu dana sa 60 kg dosao do 210 kg keca ...otkad radim cucnjeve sa velikim opterecenjem (za neke je smesno ;D) bolovi su nestali i osecam mnogo vecu sigurnost u raznim pokretima...donji stomak mi je tolko ojaca od cucnjeva da me vise ni kila ne muci...tako da bih ti iz najboljoh namera predlozio da pocnes da radis cucnjeve ali veoma obrati paznju na tehniku jer ako radis pravilno recimo pl cucanj neces osetiti nikakva naprezanja u kolenu...a noge ce ti mnogo ojacati...znaci batali te sutalice i ostale zajebancije i nauci perfektno tehniku na pl cucnju i rokaj po tezinama i videces da neces imati problema sa kolenima...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #11 poslato: Maj 14, 2012, 06:34:20 posle podne »

Pa radicu sutalicu, onda kao sutalica samo kontra za zadnju lozu i list, i pokusacu iskorak i cucanj sa malim opterecenjem....
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #10 poslato: Maj 14, 2012, 06:25:46 posle podne »

Ja vucem povrede na oba kolena, i vec par meseci radim na sutalici. Jer kojom drugom vezbom da aktiviram misice a da ne opteretim kolena? Pogotovo aktivacija vastus medijalisa a bez preteranog opterecenja kolena. I sam Pedja koji je sportski lekar, preporucio je rad na sutalici...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.