TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 11:03:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane i koriscenja sagorevaca  (Pročitano 8018 puta)
dimi990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #19 poslato: Maj 23, 2012, 08:48:09 pre podne »

Pa valja li ovo sto sam napisao dole ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #18 poslato: Maj 23, 2012, 07:43:49 pre podne »

Znam to,nego sam se pogresno izrazio..hocu ishranu da gubim salo a da izgradjujem misice.

Ne postoji ni takav plan ishrane
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dimi990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #17 poslato: Maj 22, 2012, 11:21:53 posle podne »

dorucak:
Jedna tunjevina iz konzerve i salata od jednog veceg krastavca
Rucak:
Jedna glavica zelene salate,400 grama belog mesa,500g mesanog povrca
250g mladog sira i oko 0.5+- dl maslinovog ulja
nekih 60g badema izmedju obroka
Vecera nesto malo sto je ostalo od rucka.
Koliko povecati cega  i treba li ubaciti nesto jos izmedju i u te obroke
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #16 poslato: Maj 22, 2012, 11:00:48 posle podne »

Pa nisi bas konkretno napisao koliko cega ali kapiram da tu treba vise proteina..
Sačuvana
dimi990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #15 poslato: Maj 22, 2012, 10:41:13 posle podne »

Poceo sam sa izmenama ishrane,samo me malo buni to oko kolicine.
Npr ishrana za danas je bila.
jutro kad sam ustao popio sam jedan sagorevac pre dorucka (rekli su mi prvu nedelju da idem pola doze),zatim posle 15ak min tunjevina i salata od krastavaca i ne masnog jogurta,i posle toga par badema pre nego sto sam krenuo u teretanu.
Dosao iz teretane i napravio rucak hladna salata sa zelenom salatom u koju sam ubacio razno povrce (paprika boranija sampinjoni masline,crni luk-neki mediterano mix frikomov) i belo meso,samo sto sam to povrce i meso proprzio malo na maslinovom ulju.skuvao 3 krompira i kad se sve to ohladilo pomesao zajedno ubacio mladog sira malo i zalio maslinovim uljem.(da li je greska sto sam proprzio sve to) u medjuvremenu grickao bademe i popio jos jedan sagorevac
I za veceru malo sto mi je ostalo od rucka.
Sad mi vi recite jel to greska i treba li da ubacim malo uh u dorucak?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14 poslato: Maj 22, 2012, 09:41:25 posle podne »

Znam to,nego sam se pogresno izrazio..hocu ishranu da gubim salo a da izgradjujem misice.
Jedi sto vise mozes mesa,jaja,mladog sira,a glavni izvori energije neka ti budu Bademi,Orasi,lesnici,Pirinac i Krompir i tako ces dobijati misice,a i gubiti salo ako pametno rasporedis i uh i masti i ako budu odgovarajuce kolicine. ;)
Sačuvana
dimi990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #13 poslato: Maj 22, 2012, 04:56:13 posle podne »

Znam to,nego sam se pogresno izrazio..hocu ishranu da gubim salo a da izgradjujem misice.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Maj 22, 2012, 09:37:00 pre podne »

Problem je u tome sto ja nebi bas da se gojim vise,nego da ovu trenutnu masu prebacim u misice...i ne bi da pijem nista vise osim ovih sagorevaca sto imam sad.Zato pitam da mi neko da plan ishrane koji bi mi ozdravao masu da ne izgubim previse misicne mase,a da odstranim salo...mozda ga ja sad i komplikujem previse ali meni preko 100 kila zaista ne treba vise na moju visinu,ja bi samo malo da izdefinisem misice na sto prirodniji nacin...pa mi zato treba dobar plan ishrane.

Ne postoji ni jedan plan ishrane na ovom svetu koji će ti salo pretvoriti u mišiće, to se kosi sa svim zakonima fizike...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dimi990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: Maj 22, 2012, 12:12:18 pre podne »

probacu da osmislim neki plan za sebe pa cu napisati ovde a vi me ispravite ako gresim.Probacu to sutra da odradim.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Maj 21, 2012, 11:54:21 posle podne »

Pa da bi sagoreo masti i izgradio misice potrebno je da unosis vece kolicine proteina a uh da smanjis..znaci cetiri obroka dnevno sa dosta proteina ( belo meso, riba, jaja, posni sir) i od uh ovsene, kuvani peceni krompir, integralni pirinac, povrce..
Sačuvana
dimi990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #9 poslato: Maj 21, 2012, 10:36:06 posle podne »

Problem je u tome sto ja nebi bas da se gojim vise,nego da ovu trenutnu masu prebacim u misice...i ne bi da pijem nista vise osim ovih sagorevaca sto imam sad.Zato pitam da mi neko da plan ishrane koji bi mi ozdravao masu da ne izgubim previse misicne mase,a da odstranim salo...mozda ga ja sad i komplikujem previse ali meni preko 100 kila zaista ne treba vise na moju visinu,ja bi samo malo da izdefinisem misice na sto prirodniji nacin...pa mi zato treba dobar plan ishrane.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Maj 21, 2012, 09:13:22 posle podne »

Idealna opcija po meni je 3 obroka dnevno, meso, jaja obavezno u sva 3 obroka, količina zavisi od telesne mase i treninga, ostalih faktora...u ta tri obroka dodao bi nešto povrća i dosta UH iz pirinča, krompira itd, ovo regulišeš tako što vidiš koliko se gojiš ili ne, ako se previše gojiš smanjiš UH, ako se ne gojiš brzo onda poduplaj.

IzmeĂ°u ta 3 obroka ubacio bi još dva proteinska šejka, sa kreatinom i eventualno BCAA i to je to nema nikakve greške sa ovim planom  ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dimi990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #7 poslato: Maj 21, 2012, 08:21:57 posle podne »

Da li bi neko od vas mogao da mi stavi neki program za ishranu,npr sto vi koristite ili ste koristili...puno bi mi znacilo.Hvala
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2012, 04:28:03 posle podne »

Hvala vam puno...trenirao sam ja i pre ali sve na "suvo" tako da treninzi u teretani mi nisu strani,ima tu jos kondicije i snage  :)
Nisam napisao da u teretani sposle treninga ostajem na dzaku malo kao kardio i kao psihicki trening nekih 20ak min  :)
Za ishranu ovo sto ste napisali  nije bitan raspored unoesenja uh,proteina i dr,samo dok se pridrzavam zdrave ishrane ?


Monika je u pravu i u jednom trenutku takve kalkulacije postaju bitne, ali na samom početku dijete nije bitno, daleko je bitniji pravilan izbor namirnica, a tek onda tajming istih.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Maj 21, 2012, 04:22:08 posle podne »

Hvala vam puno...trenirao sam ja i pre ali sve na "suvo" tako da treninzi u teretani mi nisu strani,ima tu jos kondicije i snage  :)
Nisam napisao da u teretani sposle treninga ostajem na dzaku malo kao kardio i kao psihicki trening nekih 20ak min  :)
Za ishranu ovo sto ste napisali  nije bitan raspored unoesenja uh,proteina i dr,samo dok se pridrzavam zdrave ishrane ?


bitah je raspored itekako... hidrate unosiš u periodu oko treninga - pre i posle, u jutarnjem periodu, uveče ih zaboravi... kad je metabolizam najsporiji...
Danima kada odmaraš i nemaš fizičkih aktivnosti smanji maksimalno hidrate.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.