TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396225 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 06:13:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje Aminokiseline?  (Pročitano 60896 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #58 poslato: Novembar 06, 2013, 01:02:56 posle podne »

E ovako,da se ispravim oko jedne stvari i da objasnim još par.
Kardio nakon treninga sa opterećenjima je ok da radi,jer je tokom treninga snage trošio glikogen,a tokom kardia će trošiti masti
kao izvor energije.
Obrnuto od toga ne treba da se radi.
Ako se prvo radi kardio trening,telo će za opciju imati dva izvora energije,a to su glikogen ili masti.
Tada će se potrošiti veći deo glikogena i telo će pri treningu snage koristiti mišić kao izvor energije jer mu nije ostalo puno glikogena,gde će doći do katabolizma.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #57 poslato: Novembar 05, 2013, 10:34:50 posle podne »

Ja koristim SNI BCAA i zadovoljan sam ,a mozes koristiti BCAA kao sto si napisao.Sat vremena nakon treninga sa opterecenjem mozes raditi kardio trening u zoni 65% od maksimalnog srcanog ritma i nalazices se u zoni topljenja masti vec nakon nekih 20 min nakon pocetka tog kardio treninga.
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #56 poslato: Novembar 05, 2013, 10:02:32 posle podne »

Za 3000 dinara sam kupio: SNI Bcaa 600gr, Sni glutamin 300 gr i Biotech kreatin 200gr :D I jos imam whey-a jedno 1,5kg   ;D
BCAA pre u toku i nakon treninga od 5 do 10g,glutamin ujutru ,nakon treninga i uvece po 10 g,creatin 5g pre i 5 g nakon treninga.
Jel mogu BCAA pre i posle treninga po 10g, a u toku treninga 5 grama?
I kakvo je tvoje misljenje o SNI Bcaa ?
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #55 poslato: Novembar 05, 2013, 09:42:45 posle podne »

Treba mi nesto za brzi oporavak i zastitu misica i zglobova,animal pak,glutamin ili bcaa? iskusni vezbaci moze preporuka neka? ili mozda da uzmem neki whey sa dodatkom bcaa i glutamina?

Kojim sportom se baviš, tj. šta treniraš? Da li već imaš probleme sa zglobovima ili želiš preventivno da koristiš preparate ove vrste?
uglavnom dizanje tegova, trcanje,i jos ponesto,imam blage simptome bolova u zglobovima,pa bi zeleo nesto za ojacanje i oporavak :)
Sačuvana
Srdjan1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126


« Odgovor #54 poslato: Novembar 05, 2013, 06:25:26 posle podne »

Radi brzi hod nakon treninga sa tegovima 20-25 min, 5-6 km/h i pevaj pesmu, nece se nista drasticno desiti tvojoj ^misicnoj masi^..Trcanje vec bi trebalo da razdvojis, i izaberi neki drugi dan i termin. Trcanje je kompleksniji proces, ne mora uvek da se smatra pod ^kardio^.
Jeste kompleksiniji proces,ali moje trcanje se ne sastoji iz nekih sprinteva i tako necega,trcim lagano pola sata,vrlo malo brze od nekog brzog hoda..Sagorevam masti,otkucaji u zoni sagorevanja..Znaci kardio.
I na kraju,da li imate neki savet..Sta uzeti? :D
Sačuvana
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #53 poslato: Novembar 05, 2013, 04:42:42 posle podne »

Moze i kardio da radi nakon tegova, ali ne mora 45 min, nego duplo manje.

Ne treba da radi,jer će onda početi proces razgradnje,tako da mu je džaba bio trening sa opterećenjima.Uvek se rade odvojeno ta dva treninga.

Powerlifter ili bilder?

Da li ti znas koliko je potrebno da ''iziritiras'' misic da bi on poceo da se razgradjuje?Da li uopste znas sta je katabolizam?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #52 poslato: Novembar 05, 2013, 04:42:03 posle podne »

Radi brzi hod nakon treninga sa tegovima 20-25 min, 5-6 km/h i pevaj pesmu, nece se nista drasticno desiti tvojoj ^misicnoj masi^..Trcanje vec bi trebalo da razdvojis, i izaberi neki drugi dan i termin. Trcanje je kompleksniji proces, ne mora uvek da se smatra pod ^kardio^.
Sačuvana
Srdjan1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126


« Odgovor #51 poslato: Novembar 05, 2013, 04:40:42 posle podne »

I kardio i teretanu imam pet dana nedeljno,osim subote i nedelje kada se u potpunosti odmaram..
Eh sad, ja gledam da povezem kardio nakon teretane zbog vremena i  obaveza..U teretani je,barem po meni,intezivan trening,izmedju serija se odmara po maximum minut i to traje 45 minuta do sat vremena,kao sto rekoh.
A kardio koji je nekih 45 minuta jeste 30 minuta trcanje i 15 minuta brzi hod ili biciklo(zavisno kako idem na stadion)..
Pa da li onda da uzmem BCAA Xpress i L-Glutamine pa da uzimam po dve doze od svakog svaki dan..?
Sačuvana
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #50 poslato: Novembar 05, 2013, 04:31:21 posle podne »

Ma jel ? A u kom to tacnom trenutku ti krece razgradnja i jel ti se to upali lampica u mozgu da to osetis ? Evo ja u zadnje vreme radim kardio posle treninga sa tegovima pa sam se sav razgradio.. To sto ti znas i slepo se vodis necemu, ne mora da znaci da je 100%tno tako.. Sto ljudi sto cudi, sto organizama ! Za naturalce je nebitan tajming kardio treninga !
Pogotovu ako tip ima Bcaa i glutamin kao support, kakva razgradnja kakva cuda ,ljudi se plase malo duzeg treninga pa mere na stoperici 45 min, a za tih 45 min nista ne urade kako valja.
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2013, 04:33:14 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #49 poslato: Novembar 05, 2013, 04:26:12 posle podne »

Moze i kardio da radi nakon tegova, ali ne mora 45 min, nego duplo manje.

Ne treba da radi,jer će onda početi proces razgradnje,tako da mu je džaba bio trening sa opterećenjima.Uvek se rade odvojeno ta dva treninga.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #48 poslato: Novembar 05, 2013, 04:17:54 posle podne »

Moze i kardio da radi nakon tegova, ali ne mora 45 min, nego duplo manje.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #47 poslato: Novembar 05, 2013, 03:27:06 posle podne »

Glutamin ili BCAA..Trenutno se nema para za oboje,pa se lomim sta uzeti..?Koje ce brze i bolje da me oporavi i da me primpremi za naredni trening..
Sa jedne strane Glutaform od Primaforce-a ili L-glutamine od Scitec Nutrition-a,a sa druge strane  BCAA blast od SNI ili BCAA Xpress od Scitec Nutrition-a ?

kakve treninge imas? 

glutamin je, npr pri duzim, intenzivnijim treninzima jako dobra stvar za oporavak...  meni licno jako prija.

Zaista mi je tesko reci da li bcaa ili glutamin, i jedno i drugi bi bilo najbolje.  Ja bih uzela glutamin.
Idem u teretanu-intezivan trening u trajanju od 45 minuta pa do najdalje sat vremena i imam kardio koji traje nekih 45 min. najvise(trcanje i brzi hod) ..
Eh sad,ja sam spreman da uzmem ovaj BCAA Xpress i L-Glutamine..To je nekih 6.500 dinara, al gledao bih da mi traje dva meseca,ni manje ni vise nego dva meseca..I od BCAA i od glutamina po 10 grama dnevno.

Nadam se da odvojenim danima radiš kardio u odnosu na teretanu? Da bi uštedeo,mogao bi da glutamin piješ pre i posle
kardia ,a BCAA pre i posle teretane. E sad,ako po tom tvom računu možeš sebi da priustiš svaki trening i jedno i drugo,onda super :)
Sačuvana
Srdjan1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126


« Odgovor #46 poslato: Novembar 05, 2013, 01:30:48 posle podne »

Glutamin ili BCAA..Trenutno se nema para za oboje,pa se lomim sta uzeti..?Koje ce brze i bolje da me oporavi i da me primpremi za naredni trening..
Sa jedne strane Glutaform od Primaforce-a ili L-glutamine od Scitec Nutrition-a,a sa druge strane  BCAA blast od SNI ili BCAA Xpress od Scitec Nutrition-a ?

kakve treninge imas? 

glutamin je, npr pri duzim, intenzivnijim treninzima jako dobra stvar za oporavak...  meni licno jako prija.

Zaista mi je tesko reci da li bcaa ili glutamin, i jedno i drugi bi bilo najbolje.  Ja bih uzela glutamin.
Idem u teretanu-intezivan trening u trajanju od 45 minuta pa do najdalje sat vremena i imam kardio koji traje nekih 45 min. najvise(trcanje i brzi hod) ..
Eh sad,ja sam spreman da uzmem ovaj BCAA Xpress i L-Glutamine..To je nekih 6.500 dinara, al gledao bih da mi traje dva meseca,ni manje ni vise nego dva meseca..I od BCAA i od glutamina po 10 grama dnevno.
Sačuvana
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #45 poslato: Novembar 04, 2013, 11:31:08 posle podne »

Za 3000 dinara sam kupio: SNI Bcaa 600gr, Sni glutamin 300 gr i Biotech kreatin 200gr :D I jos imam whey-a jedno 1,5kg   ;D
BCAA pre u toku i nakon treninga od 5 do 10g,glutamin ujutru ,nakon treninga i uvece po 10 g,creatin 5g pre i 5 g nakon treninga.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #44 poslato: Novembar 04, 2013, 06:33:38 posle podne »

Glutamin ili BCAA..Trenutno se nema para za oboje,pa se lomim sta uzeti..?Koje ce brze i bolje da me oporavi i da me primpremi za naredni trening..
Sa jedne strane Glutaform od Primaforce-a ili L-glutamine od Scitec Nutrition-a,a sa druge strane  BCAA blast od SNI ili BCAA Xpress od Scitec Nutrition-a ?

kakve treninge imas? 

glutamin je, npr pri duzim, intenzivnijim treninzima jako dobra stvar za oporavak...  meni licno jako prija.

Zaista mi je tesko reci da li bcaa ili glutamin, i jedno i drugi bi bilo najbolje.  Ja bih uzela glutamin.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.