TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:32:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u tricepsu  (Pročitano 4745 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Novembar 07, 2012, 11:53:35 posle podne »

Nemam.
radi kako smo ti doktorka i ja rekli, pa javi za neki dan kako ide i da li ima napredka...
Pozz
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Novembar 06, 2012, 07:00:02 posle podne »

Grcevi se mogu javiti usled poremecaja ravnoteze elektrolita ( nizak kalijum, natrijum, magnezijum ), usled gubitka tecnosti ( dehidratacije )...Pored magnezijuma koji ti je predlozio doktor Pedja, mozes jesti banane ( zbog kalijuma ).
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #18 poslato: Novembar 06, 2012, 05:24:52 posle podne »

Nemam.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Novembar 06, 2012, 04:37:15 posle podne »

Treba da probaš šumeći magnezijum, dva na dan, tuširanje toplo/hladno, masiranje lioton gelom.
da li imaš proširene vene?
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #16 poslato: Novembar 06, 2012, 09:54:57 pre podne »

Ja mislim da se to ne moze spreciti, desava mi se cak i kad lezim u krevetu da mi se zgrci list ne moram ni da poskocim :D
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #15 poslato: Novembar 06, 2012, 12:46:32 pre podne »

Smanjio sam tezine i polako se vratio na iste tezine sa kojima je postojao bol i danas ga nije bilo.Takodje sam i pesnicom masirao pre i za vreme treninga podlakticu najblize laktu i mislim da je i to pomoglo.Hvala na savetima :)

E sad da ne otvaram novu temu napisacu ovde:
Prosle nedelje na kraju treninga krenuo da radim listove na masini i posle prvog podizanja mene uhvati grc u desnoj nozi.
Danas krenuo da radim prvu seriju zgibova, pripremim se da skocim da se uhvatim za sipku, i cim sam skocio uhvati me grc u oba lista i ja tako visim na sipci, bolelo je kao da me je neko probadao sa nozevima kroz list,a ne smem da se pustim jer ne znam kako cu se docekati.Sva sreca pa je pored bila strunjaca, i ja se nekako zaljuljam i padnem dupetom na strunjacu i brzo se uhvatim za obe noge i nekako ih ispravim.Sva sreca sto sam ranije dosao na trening, inace bih zakasnio na bus koliko sam sporo isao.
Zbog cega su mi se to desava i kako to da sprecim?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 28, 2012, 12:20:55 pre podne »

Evo javljam se jer se pojavio problem.Radim neki program koji zahteva progresivno povecavanje tezina u ospsegu od 5 max ponavljanja.Kada radim stojeci vojnicki potisak i bench press javlja se bol sa unutrasnje strane lakta kad pokusam da izvucem ta poslednja ponavljanja.Malo sam guglao i mislim da je to "golferski lakat".Kako da se zagrevam pre treninga ili kod kuce?Zanima me da li ce pomoci ako stavim steznik na lakat i da li ce pomoci ako koristim suicide grip na tim vezbama?hvala unapred
radi se o preopterećenju pripoja mišića pregibača šake na koštanom izbočenju u predelu unutrašnje strane lakta, tzv golferski lakat (medijalni epikondilitis). posledica je loše tehnike izvodjenja zbog slabosti mišića koji ne mogu da izvuku veliko opterećenje koje radiš. Zbog slabosti radiš nepravilnu tehniku i čupaš se šakama, forsiraš ulnarnu devijaciju (izvrtanje ) šake, čime opterećuješ pripoj mišića.
Masiraj ledom pripoj mišića na laktu, posle mazanja maži lioton gel (3x na dan), uzmi lopticu od sundjera i stiskaj je pesnicom 15-20 ponavljanja 3 serije, zatim radi istezanja za pregibače šake i prstiju. Radi istezanja za biceps i triceps. U teretani smnji gas, 7-14 dana jačaj podlaktice, pa se onda vrati treningu.... Istezanja obavezna.
Javi kako ide...
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2012, 01:22:44 pre podne »

Ma meni se isto to desavalo dok mi se nije lakat tj laktovi navikli na vece tezine i na pokrete koje radim, prestace brzo, makar je meni :)
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 26, 2012, 03:43:31 posle podne »

Dok treniram boli me kod desnog lakta, a ne boli van treninga, ali sam prekjuce posle treninga osetio neko blago pulsiranje kod levog lakta kada sam legao da spavam.Mozda pocinje i na levi da mi se javlja isti problem?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 26, 2012, 09:34:11 pre podne »

Moraš napraviti pauzu od težih treninga 7 dana, masiraš bolno mesto ledom 3x dnevno po 10 minuta, posle leda utrljaš deeprelief.
Da li boli pri dnevnim aktivnlstima (van treninga)?
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2012, 12:49:36 posle podne »

Evo javljam se jer se pojavio problem.Radim neki program koji zahteva progresivno povecavanje tezina u ospsegu od 5 max ponavljanja.Kada radim stojeci vojnicki potisak i bench press javlja se bol sa unutrasnje strane lakta kad pokusam da izvucem ta poslednja ponavljanja.Malo sam guglao i mislim da je to "golferski lakat".Kako da se zagrevam pre treninga ili kod kuce?Zanima me da li ce pomoci ako stavim steznik na lakat i da li ce pomoci ako koristim suicide grip na tim vezbama?hvala unapred
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2012, 03:22:09 posle podne »

Javi se ako bude neki problem...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2012, 03:15:36 posle podne »

Ok.Hvala. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2012, 08:27:43 posle podne »

Verovatno je u pitanju preopterećenje tetive tricepsa, moguće entezitis pripoja tetive. Moguće je da utiče i pritisak na lakat pri obaranju. Trebalo bi da se uradi pregled i ultrazvuk, da bi se tačno videlo o čemu se radi. Svakako moraš smanjiti težine sa kojima radiš da odmoriš tetivu. Pogrešno je raditi sa težinama koj tetive ne mogu da izdrže. Zato j važno polako povećavati težine da se tetive prilagode većem opterećenju i da mišići postepeno hipertrofišu.
smanji težine i nastavi istezanja...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2012, 12:39:39 posle podne »

I samo jos jedno pitanje,da li je moguce da je taj bol u tricepsu
nastao zbog obaranja ruku,posto cesto obaram ruke sa drugarima
iz razreda?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 17 upita.