TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 07:47:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteinski sejk?  (Pročitano 23435 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #86 poslato: Januar 24, 2013, 05:08:15 posle podne »

firma mi nije poznata, ali svakako ne mogu da garantujem za proizvode koji nisu iz asortimana Pansporta... tj. da li su ok, da li imaju sve potrebne analize, utisci, itd itd...
Sačuvana
mrki.vuk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


« Odgovor #85 poslato: Januar 24, 2013, 04:56:36 posle podne »

sta mislite o F2 full force proizvodjacu i njihovim proteinima?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #84 poslato: Januar 24, 2013, 04:22:10 posle podne »

Razumeo, hvala :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #83 poslato: Januar 24, 2013, 04:18:02 posle podne »

ako nećeš - nećeš, stvar je izbora ;)

mi smo tu da te usmerimo na ono što znamo pouzdano...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #82 poslato: Januar 24, 2013, 04:17:14 posle podne »

Jao da, hleb, potpuno sam zaboravio ;) A nesto gledam, koliko sam napredovao radeci kuci, sa ishranom ni upola dobrom kao ova koju sam naveo, kontam da bi se pretvorio u zver da sam redovno isao u teretanu i jeo ovako svaki dan. Kuci nekad vrh trening, nekad nista, pa nista pa se zaredja nista nedelju dana i tako sve iscepkano. Sada sam napravio program treninga, nabavio i tegove kuci, vec 2 nedelje full svaki trening do otkaza kako je i planirano, ishranu iz korena promenio bice valjda nesto i od mene :D Mada student sam, ako zaskripe finansije ishrana moze da me uspori, al' sta je tu je. :)

Pazi realno razmisljas,ali ponovo moze biti a i ne mora da znaci , mozda genetika ti se osmehnula pa bilo sta da radis ides napred,a ne nazad.. Sto se tice studiranja svi smo to prosli, svi smo se mucili a i mucimo se..pre svega jedes kvalitetno zbog zdravlja, izgled kondicija i zadovoljstvo dodju vremenom,nema odustajanja ,a i ako si skoro poceo  da treniras,pocetnici u prvih godinu dve najvise narasnu, posle je sve teze i teze,i razne nedace su tu u promeni svega i svacega.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #81 poslato: Januar 24, 2013, 04:11:17 posle podne »

Jao da, hleb, potpuno sam zaboravio ;) A nesto gledam, koliko sam napredovao radeci kuci, sa ishranom ni upola dobrom kao ova koju sam naveo, kontam da bi se pretvorio u zver da sam redovno isao u teretanu i jeo ovako svaki dan. Kuci nekad vrh trening, nekad nista, pa nista pa se zaredja nista nedelju dana i tako sve iscepkano. Sada sam napravio program treninga, nabavio i tegove kuci, vec 2 nedelje full svaki trening do otkaza kako je i planirano, ishranu iz korena promenio bice valjda nesto i od mene :D Mada student sam, ako zaskripe finansije ishrana moze da me uspori, al' sta je tu je. :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #80 poslato: Januar 24, 2013, 04:06:52 posle podne »

Necu da koristim suplementaciju, pogotovo sto sa normalnom ishranom mogu da postignem 130-150g proteina, UH koliko hocu samo je pitanje kontrole, a sad imam nesto ispod 70kg, max koji mi treba na visinu od 174cm je 75-80kg. Ako je 1.5/2g proteina po kg dosta (a jeste), oko 150g proteina radi posao i vise nego sto treba. Ovaj pwm sam mislio da ubacim tako kako sam mislio, ali ako ne valja sve da mesam, pojescu 2-3-4, koliko kad mogu, barena belanca. To je lagano, samo ubacim u usta nakon treninga, odmorim se, istusiram pa idem na normalan obrok sa mesom. :)

Okvirno kada se saberu svi obroci u toku dana (10 belanaca, 400, 500g mesa, 1 tunjevina + nesto iz junka) mislim da se skupi dovoljno za mene. UH iz voca, pirinca, krompira, tooorte :D

Pola kile mesa dnevno ti zavrsava posao, i jos 10tak jaja, i tunjevina, super.. ako ne volis suplemente i ovim ces da napredujes sigurno, jer imas 70 kg, samo pola kile mesa je 100-110 gr proteina.. Mada ne znam sto si protiv suplemenata..jedino ako ne mozes finansijski da to ispratis,ovako nema razloga da ih ne volis :)
I da,ne racunaj UH iz voca i povrca, samo kompleksne hidrate racunaj pirinac,krompir,sve zitarice, hlebovi itd itd :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #79 poslato: Januar 24, 2013, 03:57:19 posle podne »

Necu da koristim suplementaciju, pogotovo sto sa normalnom ishranom mogu da postignem 130-150g proteina, UH koliko hocu samo je pitanje kontrole, a sad imam nesto ispod 70kg, max koji mi treba na visinu od 174cm je 75-80kg. Ako je 1.5/2g proteina po kg dosta (a jeste), oko 150g proteina radi posao i vise nego sto treba. Ovaj pwm sam mislio da ubacim tako kako sam mislio, ali ako ne valja sve da mesam, pojescu 2-3-4, koliko kad mogu, barena belanca. To je lagano, samo ubacim u usta nakon treninga, odmorim se, istusiram pa idem na normalan obrok sa mesom. :)

Okvirno kada se saberu svi obroci u toku dana (10 belanaca, 400, 500g mesa, 1 tunjevina + nesto iz junka) mislim da se skupi dovoljno za mene. UH iz voca, pirinca, krompira, tooorte :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #78 poslato: Januar 24, 2013, 03:23:13 posle podne »

ma nema potrebe da forsiraš svoj organizam za nešto što ti ne prija, čemu to...   kad se jednom rešiš uzmi whey i gotova stvar ;)  imaš i u kesicama.... u svakom slučaju na tebi je
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #77 poslato: Januar 23, 2013, 07:58:01 posle podne »

ne bih ja mesala voce, mleko i belanca....  jadan zeludac :)    napravi kajganu od belanaca , bice ti lakse,  stavi i koje zumance nece biti smak sveta ;)   i posoli, treba ti natrijuma posle treninga
Ajde probacu, ali nema teorije da cu moci pojesti kajganu od 8 belanaca :D I jos posle sat vremena me ceka pravi obrok.

edit: evo probacu sutra, i to od 5, ali nema sanse...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #76 poslato: Januar 23, 2013, 07:56:36 posle podne »

ne bih ja mesala voce, mleko i belanca....  jadan zeludac :)    napravi kajganu od belanaca , bice ti lakse,  stavi i koje zumance nece biti smak sveta ;)   i posoli, treba ti natrijuma posle treninga
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #75 poslato: Januar 23, 2013, 06:53:18 posle podne »

Zanima me taj proteinski izvor, ali da ne bude whey. 7-8 kuvanih belanaca ne mogu da pojedem, ali mogu da popijem :D Mislio sam da skuvam 7-8 belanaca, izblendujem s nekom vockom i mlekom zbog lepseg ukusa i to popijem. Ionako radim na masi tako da me zanima samo ta promena oblika (umesto jela, da popijem). Jedino sto tu 'ne valja' je mleko, jel mnogo usporava apsorpciju?

Uglavnom da pojednostavimo ili nista pa cvrst obrok, ili 'sejk' od 7-9 belanaca sa primesama voca, mleka i jos neceg sto mi padne napamet radi boljeg ukusa.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 07:14:16 posle podne od strane R1 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #74 poslato: Januar 23, 2013, 06:41:12 posle podne »

ja nisam skroz razumela tvoje pitanje, iako sam više puta pročitala.

Prvo, whey si otpisao kao mogućnost za posle treninga?

Niko te ne tera odmah da jedeš...  posle treninga odmah je dobro popiti whey, ali je ok dati organizmu pola sata vremena da se primiri, istuširaš se, izaĂ°eš na svež vazduh...  tako da ako ti ne prija odmah ne forsiraj

što se tiče belanaca ona su ok, posle treninga, naravno ne odmah istog momenta čim završiš trening, ali što pre da prvi obrok bude iz tog izvora proteina, nikako živa jaja i nikako sa mlekom...  napraviš prosto kajganu, ili ih skuvaš...

ja sam uvek za varijantu whey samo posle treninga i kroz pola sata, sat  meso i hidrati kvalitetni
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #73 poslato: Januar 23, 2013, 06:11:24 posle podne »

Opet ja. ;D Sto se odnsoa ishrana-napredak tice nije los s obzirom koliko treniram i koliko jedem, ali sto vreme vise prolazi to se ishrana vise sredjuje. Ja sada imam 65-70kg, max bih isao na 75-80kg na visinu od 174cm. E sad, daleko od toga da sam ja do sada svaki dan unosio 120-150g proteina i duplo vise hidrata, ali opet je bilo napretka, sto mi govori da telo uzme sve sto mu se da, pa makar bilo iz junk-a.

E sad, zasto pisem ovde? Zato sto sam skontao da odmah nakon treninga ne mogu da odvojeno pojedem toliko belanaca, a tek ne mogu da imam pravi cvrst obrok od proteina iz mesa + UH. Suplemente ne koristim, tako da cu morati odmah nakon treninga da uvedem neki obrok pa makar bio to i onaj iz prvog posta.

Znaci da li neki sejk sa 8-9 belanaca moze da mi koristi vise nego da ne uzimam nista? Mislio sam da odradim trening, popijem to sto sam zamislio, malo odmorim i nakon 30min pravi obrok kao sto je i do sada bilo. Jel mnogo u toku dana uopste pojesti toliko belanaca (sa doruckom i vecerom to mi dodje na 15ak dnevno), koji su stetni efekti ako ih ima itd. Da li mleko u sastavu tog sejka da izbegavam?

edit: Radim na masi.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #72 poslato: Jul 31, 2012, 07:10:03 posle podne »

Oke ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.