TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396011 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 05, 2024, 07:17:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Katabolizam  (Pročitano 5408 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Jul 23, 2012, 07:33:46 posle podne »

Javi kako ide....
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #26 poslato: Jul 23, 2012, 06:11:11 posle podne »

Hvala na savetima.Pokušaću nešto drugačiji ritam,spavaću malo više i nadam se boljitku.... :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Jul 23, 2012, 05:19:36 posle podne »

Ako možeš odspavaj preko dana 6-7 sati...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Jul 23, 2012, 10:24:48 pre podne »

Misic raste u fazi odmora,u toku samog treninga je pod stresom i u katabolizmu je .
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #23 poslato: Jul 23, 2012, 10:20:38 pre podne »

Evo već neko vreme cepam treću smenu, i mogu reći da mi se već primećuje izvestan pad u formi. Džaba gomila kalorija i dobri treninzi. Počeo sam da ličim na zombija od nespavanja. Ima li tu neke pomoći u vezi ovog problema. :P

Jedi na poslu, i svi tvoji problemi ce nestati.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Jul 23, 2012, 09:41:59 pre podne »

Evo već neko vreme cepam treću smenu, i mogu reći da mi se već primećuje izvestan pad u formi. Džaba gomila kalorija i dobri treninzi. Počeo sam da ličim na zombija od nespavanja. Ima li tu neke pomoći u vezi ovog problema. :P

Pa generalno nema pomoći jer to je ona priča koja kaže da su tri najbitnije stvari trening, ishrana i odmor.

Pošto nemaš odmor džaba svega, a to i sam počinješ da shvataš.

opet, ti mora da spavaš manje od 4 - 5 sati ako se tako loše osećaš. Trebalo bi da možeš bez problema funkcionisati sa nekih 6 ili 7 sati spavanja.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Jul 23, 2012, 01:36:20 pre podne »

Svakako je važno spojiti 8h spavanja u kontinuitetu jer je to period potrebn za dovoljno lučenja hormona rasta. Takodje potrebno je odredjeno vreme za sinhronizaciju biološkog sata na promenu ritma budnost-spavanje...
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #20 poslato: Jul 20, 2012, 11:31:35 posle podne »

Evo već neko vreme cepam treću smenu, i mogu reći da mi se već primećuje izvestan pad u formi. Džaba gomila kalorija i dobri treninzi. Počeo sam da ličim na zombija od nespavanja. Ima li tu neke pomoći u vezi ovog problema. :P

Odspavash 8 sati i sve ce biti u redu. Potrebno je samo malo vremena da se organizam navikne na novi bioritam.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #19 poslato: Jul 20, 2012, 11:27:26 posle podne »

Evo već neko vreme cepam treću smenu, i mogu reći da mi se već primećuje izvestan pad u formi. Džaba gomila kalorija i dobri treninzi. Počeo sam da ličim na zombija od nespavanja. Ima li tu neke pomoći u vezi ovog problema. :P
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jul 20, 2012, 11:35:43 pre podne »

Kod redukcije body fat trening stimulus, optimalan proteinski unos (whey+bcaa), dovoljno odmora i sna bi trebalo da minimalizuje katabolizam.
Formula je:
trening je stimulus za hipertrofiju, hranom se unosi gradivne materije za sintezu, tokom odmora i spavanjima se luči hormon rasta....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Jul 20, 2012, 11:30:12 pre podne »

katabolizam je izvikana reč preko bodibilding foruma. Mislim da je procenat onih koji zaista zapadnu u katabolizam manji od 5% od onih koji se plaše i pričaju o tome. Kako prepoznati? Pa kontam da se niko ne plaši katabolizma kad radi masu, krlja hiljade kalorija...

Ali, realno, smatram da ne postoji rekreativac naturalac koji može posle mase skinuti 10 ili više % sala a da sa tim ne ode jedan deo mišića -šta god radio, kolliko god se trpao sa bcaa, whey, eaa i ostalo... što je taj put ukidanja kalorija i procesa ''defke za leto'' drastičniji/brži, ako se pokušava skinuti što više sala za što manje vremena (što radi opet većina), tako će i veći deo mišića otići 

slažem se u naturalu kod redukcije bf, gotovo je neminovno i gubitak odredjene mišićne mase...
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #16 poslato: Jun 28, 2012, 07:35:09 posle podne »

Upravo tako.Ja se nesto igrao sa hranom,smanjivao,rotirao.I bio isti mesec-dva. Kada sam pojacao za jedno 30-40% istu hranu koju sam i pre jeo,poceo sam da se sirim i da rastem!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Jun 28, 2012, 05:06:11 posle podne »

katabolizam je izvikana reč preko bodibilding foruma. Mislim da je procenat onih koji zaista zapadnu u katabolizam manji od 5% od onih koji se plaše i pričaju o tome. Kako prepoznati? Pa kontam da se niko ne plaši katabolizma kad radi masu, krlja hiljade kalorija...

Ali, realno, smatram da ne postoji rekreativac naturalac koji može posle mase skinuti 10 ili više % sala a da sa tim ne ode jedan deo mišića -šta god radio, kolliko god se trpao sa bcaa, whey, eaa i ostalo... što je taj put ukidanja kalorija i procesa ''defke za leto'' drastičniji/brži, ako se pokušava skinuti što više sala za što manje vremena (što radi opet većina), tako će i veći deo mišića otići 


Dobrim delom se slažem sa gore napisanim..
katabolizam je prirodni proces koji je na neki način fizioška faza..
e sad, kada znaš da si pretežno u katabolizmu jeste kad ne vidiš produkt anabolizma - znači kad nema povećanja rasta i/ili snage
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Jun 27, 2012, 02:05:34 posle podne »

kako prepoznati pojavu Katabolizma,
pri čemu ne mislim na posledice, jer se to na vagi očigledno vidi...
kada usporiti sa treningom, ili pojačati ishranu
znam da ne postoji neka magična crvena lampica, ali ima li nekih vidljivih znakova?

Najlakše ćeš prepoznati ako kreneš konstantno gubiti snagu. Jednom kada snaga padne 20% na manje sigurno gubiš mišić...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2012, 01:05:10 posle podne »

katabolizam je izvikana reč preko bodibilding foruma. Mislim da je procenat onih koji zaista zapadnu u katabolizam manji od 5% od onih koji se plaše i pričaju o tome. Kako prepoznati? Pa kontam da se niko ne plaši katabolizma kad radi masu, krlja hiljade kalorija...

Ali, realno, smatram da ne postoji rekreativac naturalac koji može posle mase skinuti 10 ili više % sala a da sa tim ne ode jedan deo mišića -šta god radio, kolliko god se trpao sa bcaa, whey, eaa i ostalo... što je taj put ukidanja kalorija i procesa ''defke za leto'' drastičniji/brži, ako se pokušava skinuti što više sala za što manje vremena (što radi opet većina), tako će i veći deo mišića otići 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.