TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 06:29:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda kolena-TEZA-savet!  (Pročitano 29104 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #22 poslato: Jul 13, 2012, 02:58:21 posle podne »

Ok, onda probaj pomalo da stegneš kvadriceps bez podizanja noge. Važno je da radiš ispod granice bola...
Poslaću ti link za ortozu danas ako stignem ili sutra...
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #21 poslato: Jul 13, 2012, 02:24:56 posle podne »

Probao sam upravo...ne mogu da podignem nogu nimalo xD mogu da je savijem vrlo malo...mazem lioton gelom 3 x dnevno i stavljam hladne obloge nekoliko puta dnevno po 20 min...Da li bi mi dao neki link da kupim tu ortozu sto treba za mene....? Hteo bih to sto pre da obavim...
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #20 poslato: Jul 13, 2012, 09:20:11 pre podne »

Treba da kreneš da radiš vežžbe jačanja kvadricepsa - 3x dnevo podigneš ispravljenu nogu sedeći nekoliko cm od podloge noga blago rotirana ka spolja u kuku, zadržiš tko 10-15sec, uradiš drugu nogu, pa ponoviš tri puta. Svakog dana produžavaš vreme za 5 sec, a možeš i dodati teg obo članka za trčanje.... Izbegavaj savijanje noge za sada...
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #19 poslato: Jul 12, 2012, 10:52:07 pre podne »

Stigoh ja sa kontrole...sva sreca pa ne treba ni magnetna rez. ni operacija :)

"Koleno bez znakova izliva,pacijent klinicki nema bolove"

Th: Fizikalna terapija,fastum gel.


Kupio sam LIOTON GEL 1000 (Heparin natrijum 1000 i.j./g) umesto fastum gela kao sto si mi preporucio ;)

Uzeo sam i elasticni zavoj i vredno cu da mazem i da stavljam led(i dalje ima malo otoka)...Nogu cu da drzim u elevaciji...

Uzeo sam uput za dispanzer na limanu,kod onog doktora sto si mi preporucio...Bas me zanima njegovo misljenje ;)

Razmisljam da sutra kupim ortozu,pa ako mozes da mi preporucis neku dobru za 3-4000din,molio bih te da mi pustis link u inbox :)

E sad,razmisljam da nije malo prebrzo da mi za 10ak dana skinu longetu.... msm noga me ne boli i mogu da se naslonim na nju ali je nestabilna dosta...idem pomocu staka...Tvoje misljenje o ovim romanima :) ?
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #18 poslato: Jul 11, 2012, 06:21:49 posle podne »

Danas sam nekim slucajem naleteo na izvestaj sa kontrole koji sam nekako uspeo da desifrujem(jer je rucno pisan) i  na kojem pise sledece:

Kontrola: Dg: luxatio patellae sin. (hpa 29.06.2012. )

Klinicki postoji bolnost sa medijalne strane kolena.Koleno sa znacima izliva.Radjena je punkcija kolena i dobijeno je 70ml krvavi sadrzaj. Tutor longeta stavljena.

Th: elevacija noge,led lokalno,brufen tab. 400 3 x 2,cardiopirin tab. 1 x 1,mada ja nisam pio nista od ovih lekova... xD

Predlazem da se uradi MR1 L kolena kod dr. Boris Petrovica.

Kontrola ovde za nedelju dana.

BTW SUTRA MI JE KONTROLA,sutra je tih nedelju dana,javljam sve...

Pedja nadam se da ti je jasnije sta mi je sad povredjeno kod kolena...zanima me tvoje misljenje ... :) Koju bi mi ortozu preporucio?
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #17 poslato: Jul 08, 2012, 09:13:46 pre podne »

Ne znam sta bih rekao na sve ovo,ali nadam se da necu ici na magnetnu(zbog novca) a kamoli na operaciju :)

Danas imam osecaj da bih mogao da trcim,nznm zasto xD I feel strong xD Tacnije noga mi se oseca STRONG :D

Sta Vi mislite,da li ce biti potrebe za magnetnom rezonancom i operacijom ako se budem pazio ovih 7 dana?!

Doktor mi je rekao da kupim hepathrombin 50000 za kasnije mazanje kad budem skinuo longetu...+ da pijem vode kao manijak :)
hepatrombin ili lioton gel (jači je) mažeš posle 7-10 dana od punkcije, po skidanju elastičnog i longete.  Bez obzira na dobar osećaj moraš strogo da miruješ. Mirovanje je obavezno kako bi povredjena tkiva što bolje zarasla. Da li će biti potrebna magnetna ili operacija zavisi od pregleda kolena posle skidanja longete. Trebalo bi da se javiš na pregled kod ortopeda Prof Milankov ili dr Ninković, koji se bave sportskim povredama.
Javi kako ide...
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #16 poslato: Jul 06, 2012, 04:42:03 posle podne »

Ne znam sta bih rekao na sve ovo,ali nadam se da necu ici na magnetnu(zbog novca) a kamoli na operaciju :)

Danas imam osecaj da bih mogao da trcim,nznm zasto xD I feel strong xD Tacnije noga mi se oseca STRONG :D

Sta Vi mislite,da li ce biti potrebe za magnetnom rezonancom i operacijom ako se budem pazio ovih 7 dana?!

Doktor mi je rekao da kupim hepathrombin 50000 za kasnije mazanje kad budem skinuo longetu...+ da pijem vode kao manijak :)
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #15 poslato: Jul 05, 2012, 05:08:58 posle podne »

Evo stigao sam....cekao sam red od 7:15 do 13:15...uzas....punktirali su mi koleno,izvadili su mi 2 velika sprica krvi...vratili su mi longetu natrag...kontrola za 7 dana,do tada hladni oblozi...pregledao me DR.RADIC,rekao mi je da nema potrebe za kolagenom c i malaksah-om,a za ortozu cemo videti kasnije...Uglavnom kontrola za 7 dana,tada cemo znati da li ima potrebe za magnetnom rezonancom i za operacijom...Takodje je rekao da genetski imam neku kost malo ispupcenu koja je razlog nestabilnosti casice...

Pedja?
ok, izliv je iz punktiran (krv u kolenuje uvek znak ozbiljnije povrede kolena, ali ne mora da znači da je nešto što ne može da zaraste). Može biti povreda unutrašnjeg kolateralnog ligamenta ili retinakuluma čašice. Najvažnije je da miruješ, da imaš čvrsto zategnutu elastičnu bandažu i da vredno hladiš koleno ledom (da ne nastane novi otok). Na kontroli kada bude bez otoka videće se d li ima još nekih povreda(meniskus, prednji ukršteni, nestabilnost čašice).  što se tiče kolagena C i ovog drugog:
 - malaksahpreparat ne postoji, u pitanju je greška u kucanju (kucao sam sa tableta, a nisam proverio da nema greške). trebalo je da piše malo i ograničeno.
- što se tiče kolagena (on predstavlja gradivnu strukturu ligamenata, tetiva, zglobne čaure). efekat uzimanja kolagena peroralnim putem u tabletama ima ograničen efekat. U principu zarasta tkivo i bez toga. Stavovi u stručnim krugovima su podeljeni. U pitanju je suplement, tj dodatni preparat koji obezbedjuje podršku tkivu za zarastanje povrede. Svakako može da pomogne u zarastanJu i formiranju čvršćih vlakana na mestu zarastanja.... To je maksimum terapije koja se može dati. Zatim dolazi u obzir i fizikalna th kada se smiri akutna faza povredde i krvarenje u zglob....
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #14 poslato: Jul 05, 2012, 01:41:03 posle podne »

 Evo stigao sam....cekao sam red od 7:15 do 13:15...uzas....punktirali su mi koleno,izvadili su mi 2 velika sprica krvi...vratili su mi longetu natrag...kontrola za 7 dana,do tada hladni oblozi...pregledao me DR.RADIC,rekao mi je da nema potrebe za kolagenom c i malaksah-om,a za ortozu cemo videti kasnije...Uglavnom kontrola za 7 dana,tada cemo znati da li ima potrebe za magnetnom rezonancom i za operacijom...Takodje je rekao da genetski imam neku kost malo ispupcenu koja je razlog nestabilnosti casice...

Pedja?
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #13 poslato: Jul 04, 2012, 11:20:01 posle podne »

Ok, takva je povreda kolena koju si imao da je posledica otok kolena. Dolazi u obzir da se izliv izpunktira, pa stavi elastični zavoj... Svakako je potrebno proveriti ligamente i stabilnost čašice....
Javi kako je bilo na kontroli...
Pozdrav
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #12 poslato: Jul 04, 2012, 08:58:43 posle podne »

Pedja,sutra idem na kontrolu...Kada mi skinu ovu longetu bice otoka ...velikog...dzaba sto sam drzao led itd...Da li je to normalno? Malo sam uplasen,nije mi svejedno....Doktor mi je rekao kada mi je stavljao longetu da ce mi ili staviti gips ,ili staviti elasticni zavoj ako bude sve ok...Mada probao sam,mogu i da hodam....samo sam malo dohodao do kuhinje i nazad...nema bola vise...Icicemo i kod onog lekara sto si mi preporucio...
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2012, 05:25:13 posle podne »

Ok, javi kako ide...
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2012, 02:34:46 posle podne »

Hvala ti,mnogo si mi pomogao,icicu posle kontrole 5.07. kod tog lekara pa javim utiske itd :)
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2012, 02:21:20 posle podne »

Za početak vežbe sa podignutom ispravljenom nogom i brojanjem. Vreme zadržavanja polako produžavaš (nogu treba da umereno rotiraš u spoljnu rotaciju...posle dolazi u obzir plivanje.   Javi se u Sportski dispanzer Dom zdravlja na Limanu, dr Borko Vukosav.
Sačuvana
Genious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 77


Never Give Up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 01, 2012, 02:01:15 posle podne »

Iz Novog Sada sam ,gde moze da se kupi taj kolagen i koliko vremenski da ga pijem?

Koje su vezbe najbolje za kvadriceps? Leg press,cucnjevi? :)
Sačuvana
Today I will do what others won't,so tomorrow I can do what others can't!
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 18 upita.