TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396027 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 07, 2024, 03:48:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zgibovi  (Pročitano 12720 puta)
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #31 poslato: Avgust 16, 2013, 09:49:37 posle podne »

Slobodno mesaj, u tome je car street-a :)
Sačuvana
milemile
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #30 poslato: Avgust 08, 2013, 01:14:14 posle podne »

Imam pitanje za vas koji trenirate na sipkama.
Da li je bolje da se rade kruzni treninzi (u seriji da radim 10 zgibova, 15 sklekova, 10 propadanja), ili da radim po spravama (uradim npr. 10 serija po 10 zgibova, pa onda 10 serija po 15 zgibova, pa 10 serija po 10 propadanja) ?
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #29 poslato: Avgust 24, 2012, 04:18:00 posle podne »

Pa ne slazem se...bolje raditi kako treba nego tako..noge su veoma bitne i treba ih raditi sa jako velikim opterecenjima...
Slazem se sa tobom Miro,dodao bi jos nesto na sve ovo , ukoliko se neko bavi nekim sportom nece biti dovoljna samo teretana vec se mora ubaciti i visoko aerobni treninzi brzinske izdrzljivosti,radi kondicije tj izdrzljivosti i da se misici ne bi ukrutili.Pozdrav
Pa ne slazem se...bolje raditi kako treba nego tako..noge su veoma bitne i treba ih raditi sa jako velikim opterecenjima...
Slazem se sa tobom Miro,dodao bi jos nesto na sve ovo , ukoliko se neko bavi nekim sportom nece biti dovoljna samo teretana vec se mora ubaciti i visoko aerobni treninzi brzinske izdrzljivosti,radi kondicije tj izdrzljivosti i da se misici ne bi ukrutili.Pozdrav
Pozdrav svima ! Da bi napredovao u zgibovima,propadanjima,sklekovima moras imati trenining snage i izdrzljivosti,Ja sam 1,5 godinu proveo na sipkama , mogu uraditi 95% vezbi,brojke su sledece 30 zgibova sirokih , 12 apsolutnih tj ruskih ,55 propadanja,zgibovi na 1 ruci itd.Da ne skrecem sa teme,2 puta nedeljno moras raditi trening izdrzljivosti a to je taj takozvani piramidaoni trening 1,2,3,4,5...Ti ga mozes konstuisati kako zelis.Amstrongov program meni licno nije nista posebno zato sto samo radis zgibove , sta cemo sa propadanjima i sklekovima ?
Probaj ovaj trening izdrzljivosti : 15zgibova,15propadanja,15sklekova.
                                            14zgibova,14 propadanja,15sklekova.
                                            13zgibova,13propadanja,15 sklekova.
Tako sve ides dok ne dodjes do 5 zgibova,5 propadanja,15 sklekova , zatim tu zadnju seriju ponovis 5 puta.Ovo ti je veoma jak trening,ako nisi u stanju da ga uradis probaj sam da korigujes nesto tipa kreni 10zgibova,10propadanja,12 sklekova pa na dole.Pozdrav :)
a koji bi sistem dao za pocetnike? ipak je ovo mnogo za pocetak :)
Ovaj trening sto sam ispao jeste za naprednije vezbace.Evo ovako mozes ako si pocetnik,ponedeljak radis siroke zgibove i propadanja po 5 serija stim sto ce ti 5ta serija biti max.Utorak radi zgibove za biceps takozvane chinups i sklekove isto po 5 serija , 5ta serija max.Za sklekove ti savetujem da radis sa podignutim nogama na klupu ili kutiju neku,tako ces vise pogoditi gornji deo grudi,zasto te ovo savetujem ? Propadanjima pogadjas donji deo grudi pa da ne dodje do estetsko loseg izgleda da ti donji deo grudi bude veliki,a gornji prazan.Samo pazi da ne dignes noge previse da ne pogodis vise prednje rame.Sreda pauza.Cetvrtak i petak ponovis isto kao ponedeljak i utorak.Subota bi trebao biti trening izdrzljivosti tj piramidaoni trening znaci odradices svaku vezbu pocevsi od 1 pa dokle stignes,pauza izmedju ponavljanja neka ti bude 15 sekundi ,a izmedju vezbi od 3-5 minuta.Nedelja odmor.Radnim danima kad vezbas neka ti pauza izmedju serija bude 90 sekundi.Trening sam napisao okvirno,ne znam u kakvoj si formi sto se tice broja ponavaljanja tako da ces to morati sam da izbalansiras ili mi mozes reci.Ukoliko te zanima jos nesto oko ovakvog nacina treninga slobodno pitaj.Sportski pozdrav ! :)
Nemam problema sto se tice ostalih vezbi. Propadanja mogu da uradim 20-25 po seriji, sklekove 30-40. Te vezbe radim unazad vec dosta, a nisam hteo da pocinjem zgibove dok se ne posavetujem. Forma je odlicna, idem u teretanu gde radim dosta vezbi, tipa kondicija, kardio, definicija itd. Manje vise sve sem zgibova. Probao sam pre neki dan i nisam mogao 3 serije po 4 zgiba(siroka) da izguram :S i tu sam se zainatio. A nekako mi je cilj da dodjem do apsolutnih :)
Fino ukoliko sklekove i propadanja mozes da radis.Onda bi ti preporucio da ipak probas Amstrongov program zgibova zato sto on i jeste predvidjen za pocetnike tj da se poveca broj ponavljanja.Sto se tice apsolutnih zgibova,za njih ti je najvise potrebna eksplozivnost tj da radis zgibove takozvane high pullups da se izdizes sto vise ako je moguce do donjeg dela abdomena,tu mozes da se pomazes ljuljanjem koje ce ti dati dodatnu brzinu.Sledeca faza tj veoma bitna je da se ne dizes kao kod obicnog zgiba,znaci da ti putanja ne bude ravna linija ka gore vec da probas da se guras od sipke kao da ides u neki polukrug ako si me shvatio.Zadnja faza je promena zgloba i naravno dip motion.Pozdrav
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #28 poslato: Avgust 23, 2012, 01:51:43 posle podne »

Nemam problema sto se tice ostalih vezbi. Propadanja mogu da uradim 20-25 po seriji, sklekove 30-40. Te vezbe radim unazad vec dosta, a nisam hteo da pocinjem zgibove dok se ne posavetujem. Forma je odlicna, idem u teretanu gde radim dosta vezbi, tipa kondicija, kardio, definicija itd. Manje vise sve sem zgibova. Probao sam pre neki dan i nisam mogao 3 serije po 4 zgiba(siroka) da izguram :S i tu sam se zainatio. A nekako mi je cilj da dodjem do apsolutnih :)
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #27 poslato: Avgust 23, 2012, 12:33:42 pre podne »

Pa ne slazem se...bolje raditi kako treba nego tako..noge su veoma bitne i treba ih raditi sa jako velikim opterecenjima...
Slazem se sa tobom Miro,dodao bi jos nesto na sve ovo , ukoliko se neko bavi nekim sportom nece biti dovoljna samo teretana vec se mora ubaciti i visoko aerobni treninzi brzinske izdrzljivosti,radi kondicije tj izdrzljivosti i da se misici ne bi ukrutili.Pozdrav
Pa ne slazem se...bolje raditi kako treba nego tako..noge su veoma bitne i treba ih raditi sa jako velikim opterecenjima...
Slazem se sa tobom Miro,dodao bi jos nesto na sve ovo , ukoliko se neko bavi nekim sportom nece biti dovoljna samo teretana vec se mora ubaciti i visoko aerobni treninzi brzinske izdrzljivosti,radi kondicije tj izdrzljivosti i da se misici ne bi ukrutili.Pozdrav
Pozdrav svima ! Da bi napredovao u zgibovima,propadanjima,sklekovima moras imati trenining snage i izdrzljivosti,Ja sam 1,5 godinu proveo na sipkama , mogu uraditi 95% vezbi,brojke su sledece 30 zgibova sirokih , 12 apsolutnih tj ruskih ,55 propadanja,zgibovi na 1 ruci itd.Da ne skrecem sa teme,2 puta nedeljno moras raditi trening izdrzljivosti a to je taj takozvani piramidaoni trening 1,2,3,4,5...Ti ga mozes konstuisati kako zelis.Amstrongov program meni licno nije nista posebno zato sto samo radis zgibove , sta cemo sa propadanjima i sklekovima ?
Probaj ovaj trening izdrzljivosti : 15zgibova,15propadanja,15sklekova.
                                            14zgibova,14 propadanja,15sklekova.
                                            13zgibova,13propadanja,15 sklekova.
Tako sve ides dok ne dodjes do 5 zgibova,5 propadanja,15 sklekova , zatim tu zadnju seriju ponovis 5 puta.Ovo ti je veoma jak trening,ako nisi u stanju da ga uradis probaj sam da korigujes nesto tipa kreni 10zgibova,10propadanja,12 sklekova pa na dole.Pozdrav :)
a koji bi sistem dao za pocetnike? ipak je ovo mnogo za pocetak :)
Ovaj trening sto sam ispao jeste za naprednije vezbace.Evo ovako mozes ako si pocetnik,ponedeljak radis siroke zgibove i propadanja po 5 serija stim sto ce ti 5ta serija biti max.Utorak radi zgibove za biceps takozvane chinups i sklekove isto po 5 serija , 5ta serija max.Za sklekove ti savetujem da radis sa podignutim nogama na klupu ili kutiju neku,tako ces vise pogoditi gornji deo grudi,zasto te ovo savetujem ? Propadanjima pogadjas donji deo grudi pa da ne dodje do estetsko loseg izgleda da ti donji deo grudi bude veliki,a gornji prazan.Samo pazi da ne dignes noge previse da ne pogodis vise prednje rame.Sreda pauza.Cetvrtak i petak ponovis isto kao ponedeljak i utorak.Subota bi trebao biti trening izdrzljivosti tj piramidaoni trening znaci odradices svaku vezbu pocevsi od 1 pa dokle stignes,pauza izmedju ponavljanja neka ti bude 15 sekundi ,a izmedju vezbi od 3-5 minuta.Nedelja odmor.Radnim danima kad vezbas neka ti pauza izmedju serija bude 90 sekundi.Trening sam napisao okvirno,ne znam u kakvoj si formi sto se tice broja ponavaljanja tako da ces to morati sam da izbalansiras ili mi mozes reci.Ukoliko te zanima jos nesto oko ovakvog nacina treninga slobodno pitaj.Sportski pozdrav ! :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #26 poslato: Avgust 22, 2012, 10:18:47 posle podne »

Pozdrav svima ! Da bi napredovao u zgibovima,propadanjima,sklekovima moras imati trenining snage i izdrzljivosti,Ja sam 1,5 godinu proveo na sipkama , mogu uraditi 95% vezbi,brojke su sledece 30 zgibova sirokih , 12 apsolutnih tj ruskih ,55 propadanja,zgibovi na 1 ruci itd.Da ne skrecem sa teme,2 puta nedeljno moras raditi trening izdrzljivosti a to je taj takozvani piramidaoni trening 1,2,3,4,5...Ti ga mozes konstuisati kako zelis.Amstrongov program meni licno nije nista posebno zato sto samo radis zgibove , sta cemo sa propadanjima i sklekovima ?
Probaj ovaj trening izdrzljivosti : 15zgibova,15propadanja,15sklekova.
                                            14zgibova,14 propadanja,15sklekova.
                                            13zgibova,13propadanja,15 sklekova.
Tako sve ides dok ne dodjes do 5 zgibova,5 propadanja,15 sklekova , zatim tu zadnju seriju ponovis 5 puta.Ovo ti je veoma jak trening,ako nisi u stanju da ga uradis probaj sam da korigujes nesto tipa kreni 10zgibova,10propadanja,12 sklekova pa na dole.Pozdrav :)
a koji bi sistem dao za pocetnike? ipak je ovo mnogo za pocetak :)
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #25 poslato: Avgust 22, 2012, 08:53:04 posle podne »

Pa ne slazem se...bolje raditi kako treba nego tako..noge su veoma bitne i treba ih raditi sa jako velikim opterecenjima...
Slazem se sa tobom Miro,dodao bi jos nesto na sve ovo , ukoliko se neko bavi nekim sportom nece biti dovoljna samo teretana vec se mora ubaciti i visoko aerobni treninzi brzinske izdrzljivosti,radi kondicije tj izdrzljivosti i da se misici ne bi ukrutili.Pozdrav
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #24 poslato: Avgust 22, 2012, 08:42:04 posle podne »

Pa ne slazem se...bolje raditi kako treba nego tako..noge su veoma bitne i treba ih raditi sa jako velikim opterecenjima...
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #23 poslato: Avgust 22, 2012, 03:34:52 posle podne »

Ja nigdje ne vidim noge tu.
Calisthenics ili ti trening na sipkama nema uslove za postizanje velikih rezultata nogu tj misicne mase nogu.Jedino sto mozes da radis su cucnjevi,iskorak,razni skokovi tipa gusterov let,sunozni,paciji hod...sve je to lepo ali noge bez tegova jednostavno ne idu :)

Znam to. Ali u svakom slučaju bolje raditi i to, nego ništa...
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #22 poslato: Avgust 22, 2012, 03:34:13 posle podne »

pa ubaci tri serije zgibova na nogama... ;D ;D ;D

Hahah. :D
Mislio sam kad već radi većinu vježbi sa svojom tjelesnom težinom (sklekovi, propadanja, zgibovi), što ne ubaci još i čučnjeve i podizanja na prste...
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #21 poslato: Avgust 22, 2012, 02:08:57 posle podne »

Ja nigdje ne vidim noge tu.
Calisthenics ili ti trening na sipkama nema uslove za postizanje velikih rezultata nogu tj misicne mase nogu.Jedino sto mozes da radis su cucnjevi,iskorak,razni skokovi tipa gusterov let,sunozni,paciji hod...sve je to lepo ali noge bez tegova jednostavno ne idu :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #20 poslato: Avgust 22, 2012, 01:59:00 posle podne »

pa ubaci tri serije zgibova na nogama... ;D ;D ;D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
nikolaos
Gost
« Odgovor #19 poslato: Avgust 22, 2012, 01:42:30 posle podne »

Ja nigdje ne vidim noge tu.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #18 poslato: Avgust 22, 2012, 01:27:19 posle podne »

Pozdrav svima ! Da bi napredovao u zgibovima,propadanjima,sklekovima moras imati trenining snage i izdrzljivosti,Ja sam 1,5 godinu proveo na sipkama , mogu uraditi 95% vezbi,brojke su sledece 30 zgibova sirokih , 12 apsolutnih tj ruskih ,55 propadanja,zgibovi na 1 ruci itd.Da ne skrecem sa teme,2 puta nedeljno moras raditi trening izdrzljivosti a to je taj takozvani piramidaoni trening 1,2,3,4,5...Ti ga mozes konstuisati kako zelis.Amstrongov program meni licno nije nista posebno zato sto samo radis zgibove , sta cemo sa propadanjima i sklekovima ?
Probaj ovaj trening izdrzljivosti : 15zgibova,15propadanja,15sklekova.
                                            14zgibova,14 propadanja,15sklekova.
                                            13zgibova,13propadanja,15 sklekova.
Tako sve ides dok ne dodjes do 5 zgibova,5 propadanja,15 sklekova , zatim tu zadnju seriju ponovis 5 puta.Ovo ti je veoma jak trening,ako nisi u stanju da ga uradis probaj sam da korigujes nesto tipa kreni 10zgibova,10propadanja,12 sklekova pa na dole.Pozdrav :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #17 poslato: Avgust 21, 2012, 07:59:15 posle podne »

Brate, pazi, ne znam da li si nekad radio piramidalno sklekove, ali funkcionise po slicnom principu kao i zgibovi, ali puno ce ti biti jasnije ako jesi (samo sto kad radis piramidalno zgibove nemas opadajuce, kao kod sklekova).To sto kazes da ne razumes "promasaj" seta to znaci ovo: Recimo radis 1-2-3-4-5 i kada treba da odradis 6 zgibova ti nemas snage i uradis 4, tada sto bi se reklo ti se "rusi" piramida i onda pravis pauzu od 2 minuta, i nakon te pauze se vracas na sipku i odradis tih 6 zgibova koje nisi mogao.Doduse ja ne bih vezbao po tom programu da sam pocetnik(ali na kraju svake nedelje mozes da se testiras piramidom), po meni je najbolje da vezbas po ovom programu: Pocnes sa sirokim zgibovima u 3 serije (koliko ponavljaja ti odgovara), zatim zgibovi u sirini ramena isto 3 serije(isto koliko ti ponavljaja odgovara s' tim sto ove zgibove mozes za 1 vise nego siroke), zatim uski zgibovi isto u 3 serije (isto koliko ti ponavljaja odgovara) i na kraju zgibovi za biceps isto u 3 serije (koliko ti ponavljaja odgovara s' tim sto mozes za 1 vise od uskih) i ako hoces posle toga mozes da odradis jednu seriju hvata po izboru do otkazivanja misica.
Ja sam po tom programu za 6 meseci dosao od 2 zgiba do 25-26 i do 10 pravilnih ruskih zgibova, sto bi reklo da ovim programom dobijas na definiciji i na eksplozivnosti.
Nadam se da sam bio od pomoci, poz !

Sve ove vrste zgibova stavis u jedan trening ili nesto drugacije?? koliko traje pauza izmedju serija? koji broj ponavljanja preporucujes za pocetak?? i posle koliko vremena povecavas ponavljanja?? pozz
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 13 upita.