TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394567 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:54:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ciklus sa kreatinom  (Pročitano 4520 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Jul 21, 2012, 10:00:28 pre podne »

Treba se konsultovati sa lekarom,ali sa specijalistom medicine sporta a ne sa lekarom opste prakse.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #17 poslato: Jul 20, 2012, 06:30:45 posle podne »

Ja sam imao srece sa svojim lekarom, jedino me je iznapusavala za Animal, sve ostalo je OK :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Jul 20, 2012, 06:20:06 posle podne »

Cim cujem onu cuvenu recenicu:  Lekari su mi rekli...odmah se nakostresim!
Sta ima lose u tome da se posavetujes sa lekarom pre upotrebe nekog sagorevsca kreatina ili nitro oksida? To sto vi trenirate 15god,ne znaci da svako mora sve da zna.
Drugo,stric mi je na dijalizi i on izbacuje kreatinin pa se zbog toga malo tripujem.


Nije lose ali daleko od toga da su oni nesto posebno strucni za to jer kao prvo pola njih na samo spominjanje reci suplementacija misli da je to hemija.Tu se svo njihovo znanje zavrsava (cast izuzetcima).A veruj mi sto se suplementacije tice mi koji smo po 15 i vise godina u svemu ovome za njih imamo veoma veliko znanje a tek iskustvo malo je reci.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Jul 20, 2012, 12:11:22 posle podne »

za devojke koje žele da probaju kreatin - kre alkalyn definitivno najbolji izbor :)

Nemanja90, naravno da treba savetovati lekara u nekim situacijama, tu nema ništa loše, samo što je problem što ima jako puno dotičnih koji ne poznaju suplementaciju (što je žalosno), imaju ogromne predrasude i dobiješ netačne informacije ;) naravno, ima izuzetaka...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Jul 20, 2012, 12:44:17 pre podne »

Ja samo menjam vrste ili proizvoĂ°ače, a pauzu sa kreatinom pravim samo kada mi nestane. :D 3-5g dnevno i tako konstantno.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #13 poslato: Jul 19, 2012, 11:45:08 posle podne »

Mozes da ga pijes i godinu dana bez pauze nece ti nista faliti..a ako bas zelis da pravis pauzu pij dva meseca pa napravi pauzu 15 dana...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #12 poslato: Jul 19, 2012, 11:22:53 posle podne »

... da se ima vise od 9gr kreatina u krvi,...
Dakle brkas, ovde se radi o kreatininu.

Ne nisam pobrkao,kreatinin je nuspojava kreatina.
Moze i ne mora biti, vidis kod tvog rodjaka nije posledica suplementiranja kreatinom...

Pazis na povisen kreatinin u mokraci, a u krvi samo ako su vrednosti podosta iznad markera...


A kolicina zavisi od tvoje mase, vecini rekreativaca (rekao bih da ti tu spadas) je to dovoljno, naravno nesto bolji kvalitet kreatina (cistoca/ granulacija). Slobodno pici 2x5g nece ti faliti nista.
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #11 poslato: Jul 19, 2012, 11:11:21 posle podne »

Mozes ici 5g pre i 5 g posle treninga ili cak 2 x po 3g.nema potrebe da se opterecujes sa tim i gledaj da odrzis kontinuitet u trening,to sto ides na more nije razlog da ne vezbas ceo mesec.
Ne opterecujem se,samo me zanima posle kog perioda bi trebalo da napravim pauzu ako bih uzimao 10gr dnevno. Inace treniram u kontinuitetu 4god tako da nemam problema sa istrajnoscu.
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #10 poslato: Jul 19, 2012, 11:04:26 posle podne »

Prvo, brkas pojmove, kreatin i kreatinin.
Drugo, krv nije lokacija na kojoj se brines o povisenom kreatininu.
Trece, tebi je 5g posle treninga verovatno i dovoljno.
Ne nisam pobrkao,kreatinin je nuspojava kreatina. A po cemu bi ti to zakljucio da je meni dovoljno 5gr? Ne sporim da mi nije dovoljno,nego me zanima kako se zna koji je optimum za koga?




Prvo, brkas pojmove, kreatin i kreatinin.
Drugo, krv nije lokacija na kojoj se brines o povisenom kreatininu.
Trece, tebi je 5g posle treninga verovatno i dovoljno.
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #9 poslato: Jul 19, 2012, 10:52:43 posle podne »

Cim cujem onu cuvenu recenicu:  Lekari su mi rekli...odmah se nakostresim!
Sta ima lose u tome da se posavetujes sa lekarom pre upotrebe nekog sagorevsca kreatina ili nitro oksida? To sto vi trenirate 15god,ne znaci da svako mora sve da zna.
Drugo,stric mi je na dijalizi i on izbacuje kreatinin pa se zbog toga malo tripujem.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 19, 2012, 06:29:24 posle podne »

Cim cujem onu cuvenu recenicu:  Lekari su mi rekli...odmah se nakostresim!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 19, 2012, 04:03:38 posle podne »

Pozdrav ljudi, imam samo jedno pitanje u vezi uzimanja kreatina na duze staze. Do sada sam probao samo ove nove generacije kreatina kao sto su kre-alkalyn, kreagenic, i pio sam 2 meseca, 2 tablete pre i 2 tablete posle treninga. Sada pravim pauzu jer idem na more i necu trenirati , pa sam odlucio da od avgusta krenem sa monohidratom. Necu da kazem da nisam zadovoljan sa navedenim preparatima, sta vise , toplo ih svima preporucujem, ali bih hteo da probam nesto novo, tj. cist monohidrat.

Ono sto me zanima jeste,  koja je razlika dal' se uzima 10gr ili 5 gr dnevno ? Raspitivao sam se i cuo sam da ako hocu da uzimam 5gr pre i 5 gr posle treninga ne bih smeo tako da pijem vise od mesec ipo dana, tj nakon tog perioda bi trebalo da se pauzira mininumum 2 nedelje, pa tako u krug.Dosta ljudi mi je preporucivalo da uzimam 5 gr jer bi tako mogao da ga uzimam na duze staze.
 
Zanima me ako bih uzimao 10 gr dnevno, nakon kog perioda bih trebalo da napravim pauzu ?

mislim da ti niko ne može reći preciznu dozu kreatina koja je potrebna, a sigurno da zavisi i od osobe do osobe. U proseku, uzima se 5-10 g dnevno.

Samo povećaj unos tečnosti i pauza ti neće biti potrebna.

Kreatin je kreatin, mislim da neće biti drastične razlike u smislu šta ćeš osetiti na treningu, osim što je kre alkalyn siguran po pitanju toga da ne zadržava vodu u organizmu, i veći je stepen apsorpcije zbog njegove PH vrednosti (u prevodu- manja doza je dovoljna)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2012, 07:47:56 pre podne »

Mozes ici 5g pre i 5 g posle treninga ili cak 2 x po 3g.nema potrebe da se opterecujes sa tim i gledaj da odrzis kontinuitet u trening,to sto ides na more nije razlog da ne vezbas ceo mesec.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2012, 12:56:46 pre podne »

Prvo, brkas pojmove, kreatin i kreatinin.
Drugo, krv nije lokacija na kojoj se brines o povisenom kreatininu.
Trece, tebi je 5g posle treninga verovatno i dovoljno.
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2012, 12:12:45 pre podne »

mozes li mi reci zbog cega ne sme vise od 9 grama? ako su ti lekari naravno to rekli... ja ga pijem odredjeno vreme,sve je ok,niti ikakvih problema imam..  :) a radio sam i punjenje i tad sam unosio 20-25g dnevno... ;p
pozdrav
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.