TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:32:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbanje u teretani uporedo sa boksom  (Pročitano 7204 puta)
ButterflyBee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2012, 12:26:11 pre podne »

Pre svega, pozdrav svim ljudima sa foruma, onima koji su tu da pomognu i onima koji su tu da zatraze pomoc, kao sto cu i ja u ovom slucaju.

Prva stvar sto sam uradio kada sam usao na ovaj pod forum je ta da sam procitao "Kompletan vodic za pocetnike" i moram da priznam da sam veoma zadovoljan tekstom autora i "ubacivanjima" sa strane, ljudima koji su davali dodatne savete.

Ja sam prosle godine "isao u teretanu", trcanje, dizanje tegova i tako dalje, onda sam batalio kada sam dobio nekih 7-8 kila (koristio sam gainer/protein i kreatin). Planiram da ponovo pocnem sa vezbanjem u teretani, sa ciljem da steknem snagu, eksplozivnost i misicnu masu (samim tim i "izgled", nista preterano).

Posto mi je sve jasno oko zagrevanja, disanja i osnovnih stvari, imam pitanja za dalji rad, tj. za samo vezbanje u teretani u odnosu na ono sto je meni potrebno za sport koji treniram. Interesuje me koje vezbe je potrebno da radim na kojim "spravama", kako da planiram svoju ishranu (jedem sve i svasta, nije mi problem da se odreknem suvisnih namirnica i slatkisa). Moram da napomenem da me ne zanima bodybuilding, niti da izgledam kao Hulk. Najvaznije mi je da radim vezbe koje ce dovesti do laganog povecanja snage i eksplozivnosti (brzine) udarca.
Bio bih zahvalan ako neko moze da mi ukaze na kljucne stvari u toku vezbanja. Iz onoga sto sam do sada procitao na forumu, shvatio sam koliko mi je bitno zagrevanje, disanje u toku treninga, nacin disanja takodje i istezanje na kraju. Posto u teretani ima i dzak, ubacicu "sado" posle izvodjenja vezbi za svaku misicnu grupu posebno.

Takodje bih bio zahvalan ukoliko clanovi sa vise iskustva mogu da mi pomognu u odabiru suplemenata, takodje koje bih suplemente trebao da koristim i kako. Naglasicu da mi je metabolizam brz, tako da nemam problema sa zadrzavanjem "masnoce", ako smem tako da se izrazim (nadam se da me razumete). Trenutno sam visok oko 190cm i tezak 80kg, imam 19 godina.

Mislim da bi pomoc na ova pitanja dala odgovore i bila od velikog znacaja kako meni tako i drugim clanovima foruma, tako da cu unapred da se zahvalim na tome!
Sačuvana
Float like a butterfly, sting like a bee!
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.