TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:29:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aminokiseline bez kombinacije s proteinima i slicno??  (Pročitano 4335 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 31, 2012, 09:46:50 pre podne »

Da li se povecava gojaznost uzimanjem amino kiselina ? Hvala na odgovoru.

aminokiseline su čak dobrodošle u periodu dijete i vežbanja jer pospešuju oporavak i štite mišićnu masu od razgradnje, a poznato je da je mišićna masa mašinerija za sagorevanje masti...  tako da slobodno!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 31, 2012, 12:22:39 pre podne »

Da li se povecava gojaznost uzimanjem amino kiselina ? Hvala na odgovoru.

Apsolutno ne.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 30, 2012, 11:56:58 posle podne »

Naravno da ne. :) Gojaznost zavisi od ishrane i stepena aktivnosti, tj. kombinacija ta dva faktora.
Sačuvana
misko.manifest
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


Одавно стегао сам зубе...

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 30, 2012, 11:55:19 posle podne »

Da li se povecava gojaznost uzimanjem amino kiselina ? Hvala na odgovoru.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #18 poslato: Jul 25, 2012, 08:54:57 posle podne »

Aj ti sad ovako razmisli malo, ko se sprema za septembar na plazu? Aj ko? Kreten naravno... Ne pratis sta sam zadnje rekao i ti samo teras tvoju pricu kako bi digo sebi neku cenu nekom urbanom filozofijom 21 veka. Nisam pitao to sto si rekao "sta da pijem kako bih dobio 4 kg za mesec dana" jer tako ispadam jedan od onih koje prezirem, tj. oni kojih nigde nema zimi i ostalim dobima nego dodju u aprilu - maju, kljuknu kreatina i naduvaju se ko ...... Znaci ne citas ili ne pratis. To sto sam ja pitao za 4 kg za mesec dana, pitao sam jer ne znam o tim preparatima, naveo sam cak i 2 kg ako moze, mislio sam da moze ali nemoj sad da mi ispadas Zaratustra. To za hard feelings imas srpski jezik a i zato me bas zabole. Budi malo uctiviji kao ostala gospoda ovde sto je odgovarala (koja koliko vidim imaju i status trenera, savetnika za suplementaciju i sl. i imaju vise prava da nekome nesto prebacuju) a ne da grdis nekog koga ne znas ili ko o preparatima ne zna, demonstriras "znanje" i ispadas mi neka faca sad tu. Takvi odgovori mi ne trebaju, samo strucni.
opet ne vredi... da dižem cenu sebi -.- nema ovde nikakve filozofije, već gola istina... 
Nema ni veze sad, valjda će ti se s vremenom samo kazati. Izvini za skretanje s teme, srećno... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Jul 25, 2012, 08:34:08 posle podne »

ne opterećivati se kilogramima... hraniti se kako treba, fokusirati se na to da se nauči što više oko treninga i ishrane, koristiti dobru suplementaciju, ulagati u sebe...  gledati se u ogledalo (ne previše), baciti vagu i uživati u životu ;)

Ok, ne bih samo da mislite da veze nemam sa sportom jer bavim se vise od 10 godina rekreativno teretanom, intervalnim treninzima (trcanjem) i sl., ali sam bio na jednom drilu pa sam mnogo smrsao i mislio sam da uzmem neki preparat cisto malo da se oporavim (a ne zbog nekih plaza i manekenisanja ko sto me neko prozva) a i ako moze da povratim eto 3-4 kg misicnog tkiva, vode i masti zajedno, cega god, ali da ne bude samo masti bukvalno... Doduse misicna masa stoji kako stoji jedino sto sam sagoreo masnih naslaga sto sam imao uglavnom ili izbacio vode i slicno, ali bih jos 3-4 kg cisto da popunim odecu sto sam nosio. Taman posla da se opterecujem kilogramima. Uvek sam imao 187/87 a sad 82 kg pa bih da se povratim ali u koliko god je to moguce cistoj misicnoj masi, ne mora za mesec dana, i jasno mi je da mora tu biti i masti i ostalog "sadrzaja". Znaci poznajem odlicno kako i sta da radim tj. vezbam ali o ovim ovde preparatima jako slabo znam. Bolje poznajem domaca jela :)
Kvalitetna ishrana(4 proteinska obroka u toku dana sa rotacijama ugljenih hidrata),4 do 5 intezivnih treninga sa opterecenjem nedeljno,dobar whey protein ujutru i nakon treninga i veoma brzo ces vratiti koliko toliko neku velicinu koju si imao ranije.O kg je iluzorno raspravljati,gledaj da imas kontinuitet u treningu,ishrani i odmoru.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #16 poslato: Jul 25, 2012, 06:44:13 posle podne »

Hoce ljudi sto brze da dodju do rezultata i to nije nista nenormalno, svi mi to zelimo, to je cinjenica :)
Nazalost, poenta je sto kaze Iron, previse truda treba za tako nesto i ne ide se preko noci, vec samo rad rad i rad :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Vlacheg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #15 poslato: Jul 25, 2012, 06:43:13 posle podne »


Pazi, ako kažeš da hoćeš 4 kg ČISTOG mišića za mesec dana, džaba ti tih 10 godina ''rekreativnog'' bavljenja teretanom, jer bez obzira na to ne znaš puno o dobijanju mišića u ovom sportu konkretno. Ne želim da te omalovažavam ili prozivam, no hard feelings, ali jednostavno ne postoji drugačiji način da se odgovori na jedno takvo pitanje. Pored toga, 99% ljudi koji se javi ovde sa temom ''gainer'' ''protein'' ''mišićna masa/skidanje sala'' ''kombinacija suplemenata''... je u diektnoj vezi sa ''sreĂ°ivanjem'' tela za leto, plažu, ribe, sezonu, whatever. I to sve za mesec dana.

Nemoj se ljutiti, nije mi namera bila da te vreĂ°am ili svrstavam u grupu gore, ali tako je kako je. 4kg čistog mišića je posao pun krvi, znoja i suza, ishrane, treninga i posvećenosti, pa neko kao ti kad se pojavi sa takvim stavom ''šta treba da pijem da dobijem 4kg mm za mesec dana'' ne daje puno opcija za reply  :)

Aj ti sad ovako razmisli malo, ko se sprema za septembar na plazu? Aj ko? Kreten naravno... Ne pratis sta sam zadnje rekao i ti samo teras tvoju pricu kako bi digo sebi neku cenu nekom urbanom filozofijom 21 veka. Nisam pitao to sto si rekao "sta da pijem kako bih dobio 4 kg za mesec dana" jer tako ispadam jedan od onih koje prezirem, tj. oni kojih nigde nema zimi i ostalim dobima nego dodju u aprilu - maju, kljuknu kreatina i naduvaju se ko ...... Znaci ne citas ili ne pratis. To sto sam ja pitao za 4 kg za mesec dana, pitao sam jer ne znam o tim preparatima, naveo sam cak i 2 kg ako moze, mislio sam da moze ali nemoj sad da mi ispadas Zaratustra. To za hard feelings imas srpski jezik a i zato me bas zabole. Budi malo uctiviji kao ostala gospoda ovde sto je odgovarala (koja koliko vidim imaju i status trenera, savetnika za suplementaciju i sl. i imaju vise prava da nekome nesto prebacuju) a ne da grdis nekog koga ne znas ili ko o preparatima ne zna, demonstriras "znanje" i ispadas mi neka faca sad tu. Takvi odgovori mi ne trebaju, samo strucni.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #14 poslato: Jul 25, 2012, 06:32:26 posle podne »

Ne znam zasto svi toliko baratate sa tim brojkama i vremenskim periodom...treniraj, jedi kvalitetno uzimaj suplementaciju kao dopunu i polako rezultati ce doci..nije bitno kojom brzinom, bitno je da se napreduje...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2012, 06:15:33 posle podne »


Pazi, ako kažeš da hoćeš 4 kg ČISTOG mišića za mesec dana, džaba ti tih 10 godina ''rekreativnog'' bavljenja teretanom, jer bez obzira na to ne znaš puno o dobijanju mišića u ovom sportu konkretno. Ne želim da te omalovažavam ili prozivam, no hard feelings, ali jednostavno ne postoji drugačiji način da se odgovori na jedno takvo pitanje. Pored toga, 99% ljudi koji se javi ovde sa temom ''gainer'' ''protein'' ''mišićna masa/skidanje sala'' ''kombinacija suplemenata''... je u diektnoj vezi sa ''sreĂ°ivanjem'' tela za leto, plažu, ribe, sezonu, whatever. I to sve za mesec dana.

Nemoj se ljutiti, nije mi namera bila da te vreĂ°am ili svrstavam u grupu gore, ali tako je kako je. 4kg čistog mišića je posao pun krvi, znoja i suza, ishrane, treninga i posvećenosti, pa neko kao ti kad se pojavi sa takvim stavom ''šta treba da pijem da dobijem 4kg mm za mesec dana'' ne daje puno opcija za reply  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Vlacheg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2012, 04:37:50 posle podne »

ne opterećivati se kilogramima... hraniti se kako treba, fokusirati se na to da se nauči što više oko treninga i ishrane, koristiti dobru suplementaciju, ulagati u sebe...  gledati se u ogledalo (ne previše), baciti vagu i uživati u životu ;)

Ok, ne bih samo da mislite da veze nemam sa sportom jer bavim se vise od 10 godina rekreativno teretanom, intervalnim treninzima (trcanjem) i sl., ali sam bio na jednom drilu pa sam mnogo smrsao i mislio sam da uzmem neki preparat cisto malo da se oporavim (a ne zbog nekih plaza i manekenisanja ko sto me neko prozva) a i ako moze da povratim eto 3-4 kg misicnog tkiva, vode i masti zajedno, cega god, ali da ne bude samo masti bukvalno... Doduse misicna masa stoji kako stoji jedino sto sam sagoreo masnih naslaga sto sam imao uglavnom ili izbacio vode i slicno, ali bih jos 3-4 kg cisto da popunim odecu sto sam nosio. Taman posla da se opterecujem kilogramima. Uvek sam imao 187/87 a sad 82 kg pa bih da se povratim ali u koliko god je to moguce cistoj misicnoj masi, ne mora za mesec dana, i jasno mi je da mora tu biti i masti i ostalog "sadrzaja". Znaci poznajem odlicno kako i sta da radim tj. vezbam ali o ovim ovde preparatima jako slabo znam. Bolje poznajem domaca jela :)
« Poslednja izmena: Jul 25, 2012, 04:46:38 posle podne od strane Vlacheg » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2012, 01:51:57 posle podne »

ne opterećivati se kilogramima... hraniti se kako treba, fokusirati se na to da se nauči što više oko treninga i ishrane, koristiti dobru suplementaciju, ulagati u sebe...  gledati se u ogledalo (ne previše), baciti vagu i uživati u životu ;)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2012, 01:39:21 posle podne »

Lepo ti zbore druze, cist misic je veoma lagan i cetiri kilograma cistog misica nije bas malo, treba bas dosta da radis na tome, ako zelis da nabacis misice i krenes u teretanu i posle mesec dana, npr, nabacis 5kg, nije to cista misicna masa, ima tu i masti, vode, a mast je dosta teza od cistog misica, a i voda takodje. Samo se ne opterecuj cistom misicnom masom, hrani se dobro, treniraj dobro. A i genetika igra veliku ulogu.
o čemu ti prijatelju pričaš?! čist mišić je veoma lagan?!? ili si u zabludi ili ne znaš da artikulišeš ono što misliš, jer ovo gore što si napisao je gomila nepovezanih nebuloza koja neće pomoći nikome.

lepo mu ja kazem...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2012, 01:07:51 posle podne »

Lepo ti zbore druze, cist misic je veoma lagan i cetiri kilograma cistog misica nije bas malo, treba bas dosta da radis na tome, ako zelis da nabacis misice i krenes u teretanu i posle mesec dana, npr, nabacis 5kg, nije to cista misicna masa, ima tu i masti, vode, a mast je dosta teza od cistog misica, a i voda takodje. Samo se ne opterecuj cistom misicnom masom, hrani se dobro, treniraj dobro. A i genetika igra veliku ulogu.
o čemu ti prijatelju pričaš?! čist mišić je veoma lagan?!? ili si u zabludi ili ne znaš da artikulišeš ono što misliš, jer ovo gore što si napisao je gomila nepovezanih nebuloza koja neće pomoći nikome.

@Vlacheg
Naravno da je nemoguće dobiti tu količinu mišića za taj vremenski period. Čak i godinu dana je pod znakom pitanja za rekreativca početnika. Ljudi su generalno u zabludi u vezi sa radom u teretani, pa misle da se za mesec dana može napraviti brdo mišića za plažu...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2012, 11:35:37 pre podne »

interesuje me da li je u redu odnosno moguce uzeti samo aminokiseline tj. glutamin Biotechov npr., bez proteina i slicno, i ocekivati jedno 3-4 kila cistog misica u roku od mesec dana? ili 2 kila? da li je uopste moguce izgradjivati misic sa aminkoiselinama a proteine unositi kroz kvalitetnu ishranu i da li je zdravo uzimati samo aminokiseline ili moraju neke kombinacije? Hvala

aminokiseline su odlične ali to ti je najskuplja opcija... ako ćeš ih koristiti kako treba...

whey je ipak najbolje rešenje
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.