TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:25:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: preponska,ingvinalna kila  (Pročitano 10611 puta)
Baggiolinho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Tu sam da bih ucio !!!!

« Odgovor #6 poslato: Jul 30, 2012, 08:32:54 posle podne »

kazu da intubacijom nadrazuju kasalj pa boli ako kasljes,a kateter kazu da te vise boli ona stvar no rana...izmeri mi taj bol u prvih 24h na skali 1 do 10?

pitam mozda gluposti ali mi je prva operacija jbg...

pominjali neku lihtestajn metodu jbm li ga.

koliki si rez imao?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: Jul 30, 2012, 08:27:16 posle podne »

rana boli jbg prvi dan nisam mogao ustati iz kreveta, posle 24h već sam išao sam do wc-a, posle 48h sam sedeo itd. uglavnom teraju te da se krećeš i da se ne prenemažeš stalno... trudiš se da sve to iz dana u dan ide nabolje. 
E sad, kod tebe je druga metoda, manje invazivna, zato kažem da bi tvoj oporavak trebalo da bude i brži. Nisi napisao kojom metodom će te operisati, googlaj malo, ima tamo 3-4 varijante kako se to operiše i kakav je oporavak.

Kakve veze ima intubacija? Intubacija mora ako je totalna anestezija, pa posle boli malo grlo, kao da si se prehladio, a kateter ja laički povezujem isključivo sa disfunkcijom organa za pišanje...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Baggiolinho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Tu sam da bih ucio !!!!

« Odgovor #4 poslato: Jul 30, 2012, 08:05:06 posle podne »

reci mi samo posle operacije jer boli rana,kretanje i koliko?kako ide oporavak?meni su rekli da je najbolje raditi u lokalnoj jer te ne intubiraju i ne stavljaju kateter ali si budan hehe...

bavio sam se fudbalom,medjutim ja je dobih od nosenja teskih stvari
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2012, 07:29:49 posle podne »

ja sam operisao preponsku kilu 23. decembra 2011, klasičnim rezom, totalna anestezija, hirurg mi je rekao da sam mlad (xD) da nema potrebe za mrežicom, pa sam ga poslušao.
Vratio sam se u teretanu krajem januara 2012. nešto malo više posle mesec dana pauze. HIrurgu sam objasnio čime se bavim, i nije bio jedan od onih smarača tipa ''šta će ti to u životu'', već mi je rekao da budem oprezan sa pravljenjem trbušne prese tj. zadržavanja vazduha u stomaku radi podizanja što većih kilaža.
Postepeno sam napredovao/vraćao se u formu, doduše u početku je bilo malo problema sa pojedinim vežbama, ali korak po korak, danas u julu 2012. sam već na nekim kilažama na kojima sam bio u decembru pre operacije, sve ide svojim tokom, samo sam ubacio pojas na nekim kilažama koje su mi preko 85% maximuma.
Koliko znam, ta metoda sa mrežicom omogućava i ranije povratak u teretanu, ali eto ti ukratko moje taze iskustvo...


Sačuvana
Arbeit macht frei.
Borisman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104


« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2012, 07:16:27 posle podne »

Poz, nemam iskustvo sa takvim stvarima, ali me zanima nesto. kako si zaradio kilu ? jesi fudbaler,tj treniras li fudbal?
Sačuvana
Even if you fall on your face, you're still moving forward
Baggiolinho
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


Tu sam da bih ucio !!!!

« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2012, 06:39:13 posle podne »

doca rekao da imam malu preponsku kilu na levoj strani,kaze da cu morati za mesec dana na operaciju.
prvi mi je odlazak pod noz,pa sam malo u tripu.sredice me na prvoj hiruskoj u bgdu...
e sad zanima me ko ima iskustva,tj kome je radjeno da mi pojasni...

operacija ce biti otvorena,lokalna anestezija na mestu reza i ugradnja mrezice.

da li boli u toku zahvata?posle operativni tok kakav je i koliko rana i kretanje bole do skidanja konaca na skali od 1 do 10?i ako imate da mi udelite neki savet...toliko za sada hvala vam...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 18 upita.