TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:59:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje masnih naslaga ,odrzavanje misicne mase- pomoc  (Pročitano 13212 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #28 poslato: Maj 28, 2014, 08:32:31 pre podne »

Denaturalizacija proteina termičkom obradom je moguća ali samo ako se hrana previše spali temperaturom. Znate ono kad meso pocrni na roštilju? To je spaljen protein, a i sve ostalo.

Neki elementi se lakše gube termičkom obradom, a neke hranjive vrednosti se u namirnicama i povećavaju. Recimo kuvana šargarepa ima više karotena nego kad je sveža.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #27 poslato: Maj 13, 2014, 08:11:37 posle podne »

Pošto sam ja to davno pročitao,ne sećam se gde, sada sam vam postavio ono na šta sam prvo naleteo. http://www.yumama.com/dete/ishrana-dece/1565-jaje-je-zdrav-izbor.html
« Poslednja izmena: Maj 29, 2014, 11:18:10 pre podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #26 poslato: Maj 13, 2014, 07:58:04 posle podne »

Sačuvana
MiljanaMimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #25 poslato: Maj 13, 2014, 07:19:46 posle podne »

Malo kasnim sa odgovorom. Ovako, obicno ujutru ili przena jaja ili musli, ovsene. Za rucak gledam da to bude pilece belo sa salatom, zimi naravno jedem domacu kuhinju sarmice, i tako dalje. Ali stvarno ne preterujem i imam jako brz metabolizam. Izmedju obroka a nekad i uvece grickam suvo grozdje i badem. A za veceru nesto lagano, mozda samo voce, ili pirinac kuvani, uglavnom izegavam masnu hranu, hleb samo zimi jedem ali parce, dva za obrok, sokove ne pijem i slatkise ne jedem. Ako umem nesto slatko to je jednom u nedelju dana.
Odnos visine i tezine nije presudan,vec odnos misicne mase,telesnih masti,kostane strukture.Da li znas te vrednosti?
Uh...ne:D
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #24 poslato: Maj 13, 2014, 05:46:35 posle podne »

Przena na ulju nisu zbog nekih stvari dobra, ali zanima me gube li se proteini? I ja isto mislim da se ne gubi nista.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #23 poslato: Maj 13, 2014, 07:19:06 pre podne »

Mesate pojmove pa se ne razumete. Pecenje na teflonu je ok, przenej u ulju nije. Jaja sa teflona su super hrana. Przena na ulju nisu.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #22 poslato: Maj 12, 2014, 10:51:20 posle podne »

Pa eto onda :D Dusane?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #21 poslato: Maj 12, 2014, 10:14:40 posle podne »

Kako se onda kod mesa przenjem ne gube proteini (njh pominjem jer je najbitnije za celu pricu). U principu nije mi problem, svakako je 'cistije' da jedem samo kuvana belanca, ali prvi put cujem da se gube nutritivne vrednosti przenjem jaja?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #20 poslato: Maj 12, 2014, 09:52:42 posle podne »

Što bih se šalio? :) Najozbiljnije.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #19 poslato: Maj 12, 2014, 06:36:04 posle podne »

Nemoj pržena jaja nikako jesti :) Ona pri pečenju izgube skoro sve nutrutivne vrednosti.
Salis se?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Maj 11, 2014, 08:37:15 posle podne »

Malo kasnim sa odgovorom. Ovako, obicno ujutru ili przena jaja ili musli, ovsene. Za rucak gledam da to bude pilece belo sa salatom, zimi naravno jedem domacu kuhinju sarmice, i tako dalje. Ali stvarno ne preterujem i imam jako brz metabolizam. Izmedju obroka a nekad i uvece grickam suvo grozdje i badem. A za veceru nesto lagano, mozda samo voce, ili pirinac kuvani, uglavnom izegavam masnu hranu, hleb samo zimi jedem ali parce, dva za obrok, sokove ne pijem i slatkise ne jedem. Ako umem nesto slatko to je jednom u nedelju dana.
Odnos visine i tezine nije presudan,vec odnos misicne mase,telesnih masti,kostane strukture.Da li znas te vrednosti?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #17 poslato: Maj 10, 2014, 10:04:47 pre podne »

Ajao,pa i to ti je premalo kg :D Mislim,do tvog ukusa je i šta misliš da tebi stoji,ali zaista nemoj ići na manje. Možda ćeš vremenom to izgubiti,jer ovako ne mogu da skontam u čemu je stvar,osim toga što sam naveo u poslednjem postu.
Sačuvana
MiljanaMimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #16 poslato: Maj 10, 2014, 09:50:12 pre podne »

Nemoj pržena jaja nikako jesti :) Ona pri pečenju izgube skoro sve nutrutivne vrednosti.Bolje je da ih skuvaš i tako jedeš.A povrće?
E,sad,ishrana ti je generalno super,pa ne znam da li umišljš taj stomačić ili ne :D Šalim se,ako postoji višak,to je taj višak koji organizam
drži za rezervu,a da bi to izgubila morala bi još stiktnije da s ehraniš što mislim da bi ti samo uništilo koncept ostatka tela (pošto kažeš da si zadovoljna).
Jedem i povrce i voce bas dosta. Meni se inace stomak naduje samo od dve case vode i to me nervira. Ne umisljam naravno, tu  je stomace:D Inace visoka sam 180 a teska 63, 64kg, a zimi imam oko 65kg.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #15 poslato: Maj 10, 2014, 09:34:18 pre podne »

Nemoj pržena jaja nikako jesti :) Ona pri pečenju izgube skoro sve nutrutivne vrednosti.Bolje je da ih skuvaš i tako jedeš.A povrće?
E,sad,ishrana ti je generalno super,pa ne znam da li umišljš taj stomačić ili ne :D Šalim se,ako postoji višak,to je taj višak koji organizam
drži za rezervu,a da bi to izgubila morala bi još stiktnije da s ehraniš što mislim da bi ti samo uništilo koncept ostatka tela (pošto kažeš da si zadovoljna).
Sačuvana
MiljanaMimi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #14 poslato: Maj 10, 2014, 07:59:26 pre podne »

Malo kasnim sa odgovorom. Ovako, obicno ujutru ili przena jaja ili musli, ovsene. Za rucak gledam da to bude pilece belo sa salatom, zimi naravno jedem domacu kuhinju sarmice, i tako dalje. Ali stvarno ne preterujem i imam jako brz metabolizam. Izmedju obroka a nekad i uvece grickam suvo grozdje i badem. A za veceru nesto lagano, mozda samo voce, ili pirinac kuvani, uglavnom izegavam masnu hranu, hleb samo zimi jedem ali parce, dva za obrok, sokove ne pijem i slatkise ne jedem. Ako umem nesto slatko to je jednom u nedelju dana.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.