TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 06:22:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mala pomoc  (Pročitano 8434 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Avgust 08, 2012, 09:31:29 pre podne »

@Alen Radošević: hehe videcemo sta ce biti za pola godine samo se nadam da necu odustati...
imam jos jedno pitanje...citao sam da je disanje dosta vazno kad se rade vezbe da iz stoamaka dolazi velika kolicina snage,kad "dizemo teret" treba udahnuti,a kad spustamo treba ispustiti vazduh...e sad ono sto mi stvara ne doumicu je da li pre nego sto dignem teg treba da udagnem pa onda zadrzim u sebi dok ne dignem teg pa onda postepeno ispustam kako i spustam teg,ili treba i postepeno udisati u isto vreme dok se teg dize....haha nadam se da sam bio jasan ako ne probacu da drugacije formulisem.....pozz
Kada podizemo teret tada ide izdah,a kada spustamo teret tada ide udah kod vecine vezbi !
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Avgust 08, 2012, 08:14:33 pre podne »

ok za sad mi disanje ide dobro....samo da kazem da nas sam uzeo whey protein plavi presudio je ukus izmedju crvene i plave kutije,uzeo sam plavu i dekstrozu samo ako neko moze da kaze svrhu deksroze...poz

Dektroza je grožĂ°ani šećer, treba je korisititi samo posle treninga ako je već koristiš, poenta je u tome da je posle treninga važno što pre obnoviti glikogen (rezerve ugljenih hidrata u mišićima) i da bi se to postiglo važno je uneti proste šećere koji utiču na lučenje insulina.

Ako unosiš protein, samo dodaš dekstrozu posle treninga (2-3 supene kašike bi bile ok) i sve zajedno promešaš sa vodom i to je to.

Taj plavi ili 100% whey je super protein, i ja ga uzimam trenutno 
Sačuvana
prepreka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #18 poslato: Avgust 07, 2012, 06:57:56 posle podne »

ok za sad mi disanje ide dobro....samo da kazem da nas sam uzeo whey protein plavi presudio je ukus izmedju crvene i plave kutije,uzeo sam plavu i dekstrozu samo ako neko moze da kaze svrhu deksroze...poz
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Avgust 06, 2012, 08:02:07 pre podne »

Diši normalno i ne opterećuj se tim stvarima dok ne kreneš da radiš mrtvo dizanje sa jedno 200kg, tek onda će ti takve taktike trebati.

Snaga ne dolazi iz stomaka nego se u stomaku stvara pritisak zadržavanjem daha, kakao bi mišići stabilizatori odradili svoj posao, ali to nema nikakve veze sa bodybuilding - om.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
prepreka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #16 poslato: Avgust 05, 2012, 12:14:54 posle podne »

@Alen Radošević: hehe videcemo sta ce biti za pola godine samo se nadam da necu odustati...
imam jos jedno pitanje...citao sam da je disanje dosta vazno kad se rade vezbe da iz stoamaka dolazi velika kolicina snage,kad "dizemo teret" treba udahnuti,a kad spustamo treba ispustiti vazduh...e sad ono sto mi stvara ne doumicu je da li pre nego sto dignem teg treba da udagnem pa onda zadrzim u sebi dok ne dignem teg pa onda postepeno ispustam kako i spustam teg,ili treba i postepeno udisati u isto vreme dok se teg dize....haha nadam se da sam bio jasan ako ne probacu da drugacije formulisem.....pozz
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Avgust 03, 2012, 08:28:02 posle podne »

da ima sigurno vise od dve nedelje,naravno i da ima napretka ali ono standardno malo veca ruka ali to najvise primetim kad stisnem misic...ono sto bih najvise zeleo je da mi ruka bude dobre velicine kad je u normalnom stanju znaci ne pri naprezanju misica nego kad normalno drzim ruku...to mi je za sad neki cilj koji zelim da postignem...poz

Nemoj me zezati bre, pa šta očekuješ da će se drastično desiti za samo par nedelja. Daj mu malo vremena, bar jedno pola godine. To što si do sada napredovao je odlično i čak natprosečno, a rezultati neće doći toliko brzo...strpljenja ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
prepreka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #14 poslato: Avgust 03, 2012, 02:48:11 posle podne »

Ishrana je nesto sto je kod svakog sportiste ukoliko zeli dobre rezultate veoma vazna.Ja ti ovom prilikom dajem link moje teme gde sam pisao svoja iskustv cisto da vidis kako ja to radim.Iscitaj do kraja ima dosta toga zanimljivoga.

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0

e stigao sam do pola sinoc sam citao uvece cu do kraja procitati hvala ti za ovaj topic ima tu puno dobrih stvari koje nisam znao...poz
Sačuvana
prepreka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #13 poslato: Avgust 03, 2012, 02:47:25 posle podne »

da ima sigurno vise od dve nedelje,naravno i da ima napretka ali ono standardno malo veca ruka ali to najvise primetim kad stisnem misic...ono sto bih najvise zeleo je da mi ruka bude dobre velicine kad je u normalnom stanju znaci ne pri naprezanju misica nego kad normalno drzim ruku...to mi je za sad neki cilj koji zelim da postignem...poz
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2012, 08:22:59 pre podne »

Pozdrav svima,
naime hteo bih da postavim par pitanja jer se na forumu ne snalazim najbolje pa ako vam nije frka samo da odgovorite direktno na moje pitanje unapred hvala  ;)
Dakle:
- krenuo sam u teretanu i idem malo vise od dve nedelje,u pansportu mi je preporuceno da uzmem gainer(iako sam hteo whey),gainer mi nije nesto pomogao iako sam jeo minimalno tri puta na dan i pio ga posle obroka i posle treninga.E sad bih hteo da uzmem whey protein,dosta sam se nacitao o njemu imam oko 180cm i oko 74Kg,citao sam na koji nacin deluje na misice narocito posle treninga,e sad bih hteo da pitam da li ima da nekom nije pomogao whey protein i koji biste mogli da mi preporucite jer sam citao da ne bi trebale da nas privlace sam izgledi kutija,a meni bode oci plavi whey protein 100% znaci koji je najefikasniji?
-drugo je sto imam problem sto se tice ishrane.Naime nisam jedinac u porodici ima nas dosta,nigde ne radim imam 18god,a roditelji nemaju sredstava da samo meni za ishranu odvoje sta mi treba da bih nabacio kvalitetnu masu ili misicnu masu.Moje pitanje u vezi toga je da li bih morao whey protein da pijem posle obroka jer verovatno ne mogu da unosim ishranom dovoljno proteina?
Hteo sam da pijem whey protein samo posle treninga da bi mi trajao jedno dva meseca dok ne skupim za opet 6000din za sledecu kutiju.
Vase misljenje molim?? Hvala unapred jos jednom

Hoćeš da kažeš da već dve nedelje ideš u teretanu i nemaš nikakve rezultate?

hehehe nadam se da je ovo bilo malo sarkasticno...ali svakako da odgovorim,da nisam  toliko da kazem ne obavesten pa da sam mislio da cu za 2 nedelje teretane biti bob sap,nego sam govorio samo za gainer,da uz spomoc njega sam dobio samo oko 2 kile.A sto se tice nekih rezultata nista posebno sem sto mi se pomalo definise ruka...inace dizem sto vecu kilazu sa sto manje izbacivanja...poz

Ima malo sarkazma, ali ima i ozbiljnog pitanja.

Dakle da ponovim, da li ti treniraš duže od dve nedelje ili ne?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Avgust 02, 2012, 09:10:52 posle podne »

@bg87
da slazem se sa tobom ali bih whey protein uzeo samo zbog obnavljanja misica posle treninga jer mi je tad i najpotrebniji,a hranu bih nekako sredio...poz

Ispravno razmišljanje. Whey je tada zaista najpotrebniji. Pored toga, takvim načinom korišćenja trajaće ti izuzetno dugo pa će i troškovi na suplemente biti manji. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12922


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2012, 07:51:16 posle podne »

Ishrana je nesto sto je kod svakog sportiste ukoliko zeli dobre rezultate veoma vazna.Ja ti ovom prilikom dajem link moje teme gde sam pisao svoja iskustv cisto da vidis kako ja to radim.Iscitaj do kraja ima dosta toga zanimljivoga.

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0
Sačuvana
prepreka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2012, 02:57:51 posle podne »

@kilokilo
sto se toga tice tako cu najverovatnije i uraditi...sto se ishrane tice nije nesto kvalitetna uglavnom neki namazi,krompir,paprikas,grasak,itd itd...ali roditelji rade pa se desava da i nekad po celu nedelju nema kuvanja...inace znam da bih trebao da naucim da kuvam ali onda ispadam svakako sebican ako bih samo sebi kuvao jel opet napominjem ima nas dosta ukucana...poz

@bg87
da slazem se sa tobom ali bih whey protein uzeo samo zbog obnavljanja misica posle treninga jer mi je tad i najpotrebniji,a hranu bih nekako sredio...poz

@MightyMO
hvala na dobrodoslici...da i to cu morati poceti da praktikujem..povrce,jaja,ribe,... znam da je zdravo..kao sto sam rekao najverovatnije cu uzeti i piti sa dextrozom kao sto je rekao kilokilo...za sad nemam pitanja mozda mi u toku dana padne nesto na pamet da pitam to je to za sad...hvala

Sačuvana
prepreka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2012, 02:48:38 posle podne »

Pozdrav svima,
naime hteo bih da postavim par pitanja jer se na forumu ne snalazim najbolje pa ako vam nije frka samo da odgovorite direktno na moje pitanje unapred hvala  ;)
Dakle:
- krenuo sam u teretanu i idem malo vise od dve nedelje,u pansportu mi je preporuceno da uzmem gainer(iako sam hteo whey),gainer mi nije nesto pomogao iako sam jeo minimalno tri puta na dan i pio ga posle obroka i posle treninga.E sad bih hteo da uzmem whey protein,dosta sam se nacitao o njemu imam oko 180cm i oko 74Kg,citao sam na koji nacin deluje na misice narocito posle treninga,e sad bih hteo da pitam da li ima da nekom nije pomogao whey protein i koji biste mogli da mi preporucite jer sam citao da ne bi trebale da nas privlace sam izgledi kutija,a meni bode oci plavi whey protein 100% znaci koji je najefikasniji?
-drugo je sto imam problem sto se tice ishrane.Naime nisam jedinac u porodici ima nas dosta,nigde ne radim imam 18god,a roditelji nemaju sredstava da samo meni za ishranu odvoje sta mi treba da bih nabacio kvalitetnu masu ili misicnu masu.Moje pitanje u vezi toga je da li bih morao whey protein da pijem posle obroka jer verovatno ne mogu da unosim ishranom dovoljno proteina?
Hteo sam da pijem whey protein samo posle treninga da bi mi trajao jedno dva meseca dok ne skupim za opet 6000din za sledecu kutiju.
Vase misljenje molim?? Hvala unapred jos jednom

Hoćeš da kažeš da već dve nedelje ideš u teretanu i nemaš nikakve rezultate?

hehehe nadam se da je ovo bilo malo sarkasticno...ali svakako da odgovorim,da nisam  toliko da kazem ne obavesten pa da sam mislio da cu za 2 nedelje teretane biti bob sap,nego sam govorio samo za gainer,da uz spomoc njega sam dobio samo oko 2 kile.A sto se tice nekih rezultata nista posebno sem sto mi se pomalo definise ruka...inace dizem sto vecu kilazu sa sto manje izbacivanja...poz
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2012, 01:56:55 posle podne »

Pozdrav svima,
naime hteo bih da postavim par pitanja jer se na forumu ne snalazim najbolje pa ako vam nije frka samo da odgovorite direktno na moje pitanje unapred hvala  ;)
Dakle:
- krenuo sam u teretanu i idem malo vise od dve nedelje,u pansportu mi je preporuceno da uzmem gainer(iako sam hteo whey),gainer mi nije nesto pomogao iako sam jeo minimalno tri puta na dan i pio ga posle obroka i posle treninga.E sad bih hteo da uzmem whey protein,dosta sam se nacitao o njemu imam oko 180cm i oko 74Kg,citao sam na koji nacin deluje na misice narocito posle treninga,e sad bih hteo da pitam da li ima da nekom nije pomogao whey protein i koji biste mogli da mi preporucite jer sam citao da ne bi trebale da nas privlace sam izgledi kutija,a meni bode oci plavi whey protein 100% znaci koji je najefikasniji?
-drugo je sto imam problem sto se tice ishrane.Naime nisam jedinac u porodici ima nas dosta,nigde ne radim imam 18god,a roditelji nemaju sredstava da samo meni za ishranu odvoje sta mi treba da bih nabacio kvalitetnu masu ili misicnu masu.Moje pitanje u vezi toga je da li bih morao whey protein da pijem posle obroka jer verovatno ne mogu da unosim ishranom dovoljno proteina?
Hteo sam da pijem whey protein samo posle treninga da bi mi trajao jedno dva meseca dok ne skupim za opet 6000din za sledecu kutiju.
Vase misljenje molim?? Hvala unapred jos jednom

Ćao, dobrodošao na forum!

Ono što možeš da uradiš u uslovima koje imaš je da jedeš više povrća, piletine, ribe, jaja, - šta god ima od mesa, a manje slatkiša, sokova, grickalica i tih stvari.... žitarice... ima zdrave hrane koja nije toliko skupa....

Ako uzimaš protein nećeš pogrešiti sa Scitec-ovim proteinom koji ti se svideo, i ja pijem sada taj - sa ukusom čokolade.

Koji je efikasniji? za rekreativce skoro da nema razlike. Bitno je da unosiš protein posle treninga i to je to.  Neće biti dobra opcija da ga povećaš u toku dana jer ne unosiš dovoljno proteina, moraš poraditi na ishranu, a sa druge strane ovo je skupo... tako neka ostane da je ishrana jaka, a protein samo jedna merica posle treninga.

Ako imaš neka pitanja još slobodno pitaj.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2012, 01:41:51 posle podne »

Pozdrav svima,
naime hteo bih da postavim par pitanja jer se na forumu ne snalazim najbolje pa ako vam nije frka samo da odgovorite direktno na moje pitanje unapred hvala  ;)
Dakle:
- krenuo sam u teretanu i idem malo vise od dve nedelje,u pansportu mi je preporuceno da uzmem gainer(iako sam hteo whey),gainer mi nije nesto pomogao iako sam jeo minimalno tri puta na dan i pio ga posle obroka i posle treninga.E sad bih hteo da uzmem whey protein,dosta sam se nacitao o njemu imam oko 180cm i oko 74Kg,citao sam na koji nacin deluje na misice narocito posle treninga,e sad bih hteo da pitam da li ima da nekom nije pomogao whey protein i koji biste mogli da mi preporucite jer sam citao da ne bi trebale da nas privlace sam izgledi kutija,a meni bode oci plavi whey protein 100% znaci koji je najefikasniji?
-drugo je sto imam problem sto se tice ishrane.Naime nisam jedinac u porodici ima nas dosta,nigde ne radim imam 18god,a roditelji nemaju sredstava da samo meni za ishranu odvoje sta mi treba da bih nabacio kvalitetnu masu ili misicnu masu.Moje pitanje u vezi toga je da li bih morao whey protein da pijem posle obroka jer verovatno ne mogu da unosim ishranom dovoljno proteina?
Hteo sam da pijem whey protein samo posle treninga da bi mi trajao jedno dva meseca dok ne skupim za opet 6000din za sledecu kutiju.
Vase misljenje molim?? Hvala unapred jos jednom
BATALI TO I ZA TE PARE KUPI JAJA... ili jos bolje kupi koke nosilje
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 19 upita.