TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:12:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prostata  (Pročitano 10933 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Mart 02, 2015, 03:15:18 pre podne »

Izvinjavam se sto dizem staru temu, pade mi na pamet. Imam 25 godina, a nekad kao da imam cudan osecaj u predelu levog bubrega, samo tu i to kod erekcije ili zadrzavanja ejakulacije. nem problem s mokrenjem, ali ne znam jel ovo treba da osecam ili ne? Nemam taj osecaj uvek, ali sad kako znam da nesto tu ima poceo sam cesce da primecujem. Nisam radio nikakve nalaze, zanima me informativno.

Boli otprilike kao na mestu kad niste dovoljno fizicki spremni pa se pretrenirate aerobnim treningom i onda tu zaboli nesto xD

druga stvar tacno na liniji, tu iznad femoralne prepone, tj tog natpisa femoralna, kao da osetim neko poigravanje/cvrcanje/grc, cudno nesto



U razlicitim polozajima, to se desi takodje nekad, jel to povezana situacija, sta bi moglo biti?

Da li i tokom fizičke aktivnosti imaš "taj osećaj"? Trening sa opterećenjem? Intenzivniji "kardio"?

Pri nekim pokretima? Rotacije trupa? Mrtvo vučenje?

Kakav je to osećaj u predelu "levog bubrega"? Bol? Tup? Oštar? Možeš li to malo konkretnije opisati? "Štrecanje"? Koliko dugo traje...samo te "preseče", i posle je sve ok...ili traje neko vreme, javlja se "u talasima"? Da li se javlja nezavisno od erekcije, ejakulacije ili se samo vezuje za te situacije?

Koliko dugo već imaš te "neprijatne senzacije"? Da li se to i ranije javljalo? Prestaje samo od sebe?

Možeš li da sve to povežeš sa treningom? Naporom?

Što se tiče "drugog mesta"...da li možeš da napipaš neki "čvor"? Da li se pokreće( pokretna masa)? Čvrsta, meka konzistencija? Jak bol? Prolazan? Kada se javlja, koliko traje, da li se širi ili je lokalizovan samo u jednoj tački? Da li je izazvan naporom? Javlja se posle fizičke aktivnosti ili u toku iste?

Da li se "bol u levom" bubregu "spušta naniže" do te druge tačke...tj. da li su te lokacije povezane u "napadima bola"?

Inače, šta treninraš? Samo teretana?

Da rezmiramo...nemaš pečenje pri mokrenju? Nema promena u boji urina, učestalosti mokrenja?

Da li možda imaš "jak, grčeviti bol"( "napadi bola") koji polazi iz slabine širi se prema istostranoj preponi sve do testisa?

Da li si radi skoro lab. pregled krvi i urina?

Da li radio skoro UZ pregled abdomena?

Koliko "čiste vode" popiješ u toku dana?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #17 poslato: Mart 01, 2015, 08:37:10 posle podne »

Izvinjavam se sto dizem staru temu, pade mi na pamet. Imam 25 godina, a nekad kao da imam cudan osecaj u predelu levog bubrega, samo tu i to kod erekcije ili zadrzavanja ejakulacije. nem problem s mokrenjem, ali ne znam jel ovo treba da osecam ili ne? Nemam taj osecaj uvek, ali sad kako znam da nesto tu ima poceo sam cesce da primecujem. Nisam radio nikakve nalaze, zanima me informativno.

Boli otprilike kao na mestu kad niste dovoljno fizicki spremni pa se pretrenirate aerobnim treningom i onda tu zaboli nesto xD

druga stvar tacno na liniji, tu iznad femoralne prepone, tj tog natpisa femoralna, kao da osetim neko poigravanje/cvrcanje/grc, cudno nesto



U razlicitim polozajima, to se desi takodje nekad, jel to povezana situacija, sta bi moglo biti?
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 08:45:02 posle podne od strane R1 » Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #16 poslato: Septembar 02, 2012, 05:57:00 posle podne »

Samo PCR metoda pokazuje najsigurnije rezultat. Sve ostalo je nesigurno. Ali je zato i skupa, oko 9000 din. otprilike u privatnim gde se valjda samo i rade
Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #15 poslato: Septembar 01, 2012, 07:15:34 posle podne »

Pa sad, ova iz krvi, mislim da se EGG zove, nju sam jednom radio i pokazala mi je da nemam hlamidiju. Ove s brisom uvek pokazivale da imam, osim ova poslednja.
Simptomi, sve moguce ponekad, ponekad nista. Imao sam i peckanje i neprijatan osecaj u cevi, i bolove pri ejakulaciji sa jako promenjenom teksturom sperme (traje po mesec dana, pa nema niceg 3 meseca)... Sto se prostate tice, skoro sam proverio, rekli su mi da je u redu i da nemam problema sa prostatom...
Eto, ne znam sta da kazem, jako cudna napast, ta hlamidija...
Sačuvana
ddeex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #14 poslato: Avgust 31, 2012, 06:25:10 posle podne »

Koja metodu si radio sad kad ti je pokazalo da si negativan?Za ovu metodu iz krvi pricaju da je pouzdanija.

Jesi imao neke siptome dok si bio pozitivan na hlamidiju?
Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #13 poslato: Avgust 31, 2012, 05:47:51 posle podne »

Evo i ja da se javim da podelim iskustvo oko hlamidije. Ja sam tokom 2, 3 godine prosao jedno 4, 5 tretmana antibiotika u raznim oblicima, jako sam lepo pazio na to kako se hranim, navike i slicno. Nista od toga nije pomoglo. Pio sam i cajeve i praskove, mnogo vode i svasta, hlamidija je uvek bila prisutna, odustao sam. Poslednjih 7-8 meseci nisam nista radio sto se tice tretmana ili testova na hlamidiju do pre nedelju dana kada sam uradio bris koji je pokazao da sad nemam hlamidiju. Da li neko zna koja je tajna iza te cudne bakterije? Ja sam je, nekim cudom, u to vreme dobio bez seksualnih odnosa.
Da navedem da sam pre ovog poslednjeg uradio barem 4-5 brisa, a i iz krvi takodje u dve razlicite klinike, uvek je rezultat bio pozitivan. I enterococus faecalis sam uvek imao u spermi, ali ne i hlamidiju, mokraca uvek sterilna :S.
Sačuvana
ddeex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Avgust 31, 2012, 04:37:56 posle podne »

Oticu cu kod doktora da to proverim medjutim upalu prostate ne iskljucujem to mi je dokazano,samo mi je cudno bilo da od prostate dobijem bolove nakon neke najlakse fizicke aktivnosti a da ne pricam o tezoj.


Citao sam malo o toj bolnoj preponi vidim da ni to nije nimalo naivno.Neznam ako imam tu bolnu preponu,jel za mene teretana zatvorena knjiga,neznam puno o toj povredi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Avgust 29, 2012, 06:29:01 posle podne »

Imao sam probleme sa mokrenjem,ne preterane,ponekad mi je malo otezano bilo da krenem sa mokrenjem(mada je to mozda i iz glave ;D),i ponekad me peckalo.U zadnje vreme cini mi se da nemam nikakvih problema sa mokrenjem.
uzimaj više tečnosti, nalaz mokraće uradi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Avgust 29, 2012, 06:27:28 posle podne »

Druze,osetim promene,poveca mi se nelagoda i bol posle istezanja prepona,i stiskanja lopte nogama,osrednje jacine.
u pitanju je upala pripoja primicača, tj sindrom bolne prepone.
Sačuvana
ddeex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2012, 01:08:11 posle podne »

Imao sam probleme sa mokrenjem,ne preterane,ponekad mi je malo otezano bilo da krenem sa mokrenjem(mada je to mozda i iz glave ;D),i ponekad me peckalo.U zadnje vreme cini mi se da nemam nikakvih problema sa mokrenjem.
Sačuvana
ddeex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2012, 01:06:12 posle podne »

Druze,osetim promene,poveca mi se nelagoda i bol posle istezanja prepona,i stiskanja lopte nogama,osrednje jacine.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2012, 12:33:12 pre podne »

Da li si imao uopše tegobe sa mokrenjem. Da li boli kad istežeš prepone ili stiskaš loptu nogama?
Sačuvana
ddeex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Avgust 25, 2012, 03:09:34 posle podne »

Nature

Bas sam neki dan zavrsio terapiju sa visiren i vibramicin lekovima.


Ognjene

I Doktor mi je dozvolio teretanu,ali boli me u predelu prepona cim nesto malo teze podignem,zato me je i strah krenuti,neznam probacu.Ovo je cini mi se 3 kura kroz koju sam prolazio prvo sam pio marocen i alfacet pa onda marocen i longacef,ali tad sam samo znao da imam upalu prostate nisam znao da je uzrocnik hlamidija.I onda kad sam otkrio da sam pozitivan na hlamidiju dobio visiren i vibramicin,i s tim sam zavrsio pre 4 dana imam kontrolu za 10-ak dana.Nije mi nista bolje nazalost bolovi i nelagoda su jos tu,(sa mokrenjem nemam puno problema)cim imam siptome verovatno cu opet biti pozitivan za 10 dana na kontroli i dobiti novu terapiju.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2012, 11:22:25 posle podne »

Nisam druze.Upravo pijem sa dva antibiotika.Za 3 dana zavrsavam terapiju,pa za neke 2 nedelje imam kontrolu,Danas sam prvi put cuo za terapiu sa 3 antibiotika,i ove sad drugi put cujem od tebe.
u teretanu možeš ići, nije štetno za prostatu, jedino ako tegobe te ne ograničavaju. Da li je ovo prvi put da piješ terapiju za prostatu i hlamidiju?  da li ti je bolje?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2012, 09:10:27 posle podne »

Sto se tice prostate znam da pomaze poltit, kupovao sam rodjaku koji ima upalu prostate, stariji covek i pomoglo mu je skroz.
 
Takodje za hlamidiju znam da je uspesna terapija kod muskaraca:
Visiren tablete 2x2 deset dana, potom vibramycin tablete 2x2 deset dana.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.