TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:24:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Psihologija 20 cucnjeva  (Pročitano 7274 puta)
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2012, 02:59:12 posle podne »

Lepo lepo svaka cast,100 kg 20 puta :D ...a ja umirem kad radim sa 50 kg :D haha :D
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2012, 02:54:05 posle podne »

rhythm_of_life ...da je tesko to stoji,da je potrebna psiha i to stoji jer stvarno to je na neki nacin igranje sa mislima,da li mozes i da li imas volju da uradis 20 cucnjeva... stvarno treba biti odlucan..kao sto sam vec rekao radim ovaj sistem treniga vec 3 meseca i sto kazes mogu ti reci da me ,,radi'' :D


super,znaci ipak ima smisla :)

20 puta sam radio sa 100kg. Kada radim po 6-10 idem na 150 :)
Nije mnogo, mislim jeste, ali jednostavno, ja za noge radim samo cucanj. Sve ostalo je meni bla bla. Noge su mi definitivno najrazvijenije na celom telu, imam ogromne noge.
Cucanj je sve i ja licno ne vidim neku filozofiju :)

uuu svaka cast... pa ne znam,ja sam ipak za to da se rade i ostale vezbe za noge :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2012, 02:49:26 posle podne »

20 puta sam radio sa 100kg. Kada radim po 6-10 idem na 150 :)
Nije mnogo, mislim jeste, ali jednostavno, ja za noge radim samo cucanj. Sve ostalo je meni bla bla. Noge su mi definitivno najrazvijenije na celom telu, imam ogromne noge.
Cucanj je sve i ja licno ne vidim neku filozofiju :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2012, 02:44:03 posle podne »

rhythm_of_life ...da je tesko to stoji,da je potrebna psiha i to stoji jer stvarno to je na neki nacin igranje sa mislima,da li mozes i da li imas volju da uradis 20 cucnjeva... stvarno treba biti odlucan..kao sto sam vec rekao radim ovaj sistem treniga vec 3 meseca i sto kazes mogu ti reci da me ,,radi'' :D
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #7 poslato: Avgust 07, 2012, 02:41:41 posle podne »

da,da i ja sam jedno mesec dana radio na sistemu 15+5(tih 5 stavim nekoga da mi asistira i da izguram i tih 5 uz jak bol i muku :D ) ali kako treniram sam,moram sam da smanjim kilazu malo kako bih ipak izgurao tih 20...
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2012, 02:41:16 posle podne »

Radio jedno vreme. Uopste nije losa stvar, bar meni nije bila. Uzimao sam kilazu koju sam mogao recimo 15 puta i onih + 5 da ne znam ni ja kako dignem.

Posto ja kada radim noge radim samo cucanj, radio sam po 10 serija :)

10 serija?  :o  nije li to previse?   sa praznom sipkom,ha?  ;D
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2012, 02:40:25 posle podne »

ja radim 4 serije po 20... kilazu odaberem tako da mogu da uradim 20 ponavljanja,jer ni malo nije naivno ukoliko se stavi veca kilaza.Hm a kako to mislis ubija misic? u kom smisli?

pa jel te radi?
kakvi su tvoji utisci? koliko dugo tako radis?

pa neki kazu da previse ponavljanja razara misic...
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2012, 02:35:57 posle podne »

Radio jedno vreme. Uopste nije losa stvar, bar meni nije bila. Uzimao sam kilazu koju sam mogao recimo 15 puta i onih + 5 da ne znam ni ja kako dignem.

Posto ja kada radim noge radim samo cucanj, radio sam po 10 serija :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2012, 02:33:16 posle podne »

ja radim 4 serije po 20... kilazu odaberem tako da mogu da uradim 20 ponavljanja,jer ni malo nije naivno ukoliko se stavi veca kilaza.Hm a kako to mislis ubija misic? u kom smisli?
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 07, 2012, 02:22:41 posle podne »

Zanimljivo...a koliko bi onda serija trebalo uraditi sa po 20 ponavljanja?
Mozda je glupo pitanje,ali zar to ne bi zapravo ubilo misic?
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2012, 12:48:04 posle podne »

Pozdrav svima.Procitao sam na vise foruma informaciju da se noge nece razvijati ukoliko ne radimo serije sa 20 ponavljanja(kada su u pitanju cucnjevi).Svi smo razliciti itd,ali u vise slucajeva psihologija 20 cucnjeva dokazala se kao dobar izbor u napredku kod vecine. Kada sam ja u pitanju,noge su mi do pre 3 meseca bile dosta slabije...sada primecujem izvestan napredak kako u snazi nogu tako i na velicini.. Evo teksta...

Od Phil-a Escott-a

Serije od 20 cucnjeva izvedene do covekovog maksimuma su toliko produktivne, da su prakticno nezameniva vezba u rutini ozbilnih bodibildera (hardgainer). Ako zaista zelite da rastete bez koriscenja hemije (steroida I sl.), onda ne postoji zamena za serije potpunih (kompletnih) cucnjeva. Malo ljudi poseduje snagu karaktera koja je potrebna da biste uradili seriju od 20 cucnjeva. Mnogo je lakse da se odlucite na duze treninge slabijeg inteziteta.

Pa, da li je ti tako strasno? Nije. Podizanje sve vecih tezina iz dana u dan pruza ogromno zadovoljstvo, ali takodje i zadovoljstvo zbog fizickog I mentalnog napretka koji tezine obezbedjuju. Svakom ko vredno istrajava u ciklusima od 20 cucnjeva u kojima svake nedelje obara svoj rekord, bilo koju tezinu da dize, zasluzuje ozbiljno postovanje. Stvar je u tome, sto izuzetno malo ljudi zele da izloze sebe tolikom naporu, I vecina pocetnika odustaje vec nakon prvog pokusaja I zakljucka da je tesko.

Zeleo bih da sa vama podelim neke ideje koje sam ja primenio da bih ubedio ljude da rade 20 intezivnih cucnjeva, I samim tim napreduju. Vecinu ovih ideja sam sám osmislio za sebe, s obzirom da nisam imao volju za cucnjevima. Morao sam pribegavati trikovima, da ne bih odustajao pre dostizanja maximuma, I da ne bih vracao sipku vec posle 15 ili cak 10 ponavljanja !

Prvi put sam poceo da dizem tegove u svojoj 29. godini, I nisam imao neku zelju da postanem veliki. Cudno,ali taj stav me je doveo do pravilnog nacina vezbanja. Nakon nekoliko godina pracenja rutine za steriodne glave I ne napredovanja, procitao sam Hardgainer I Brawn i ideje tamo iznete su zaista imale smisla. Mnogi moji poznanici nisu zeleli da rizikuju sa kratkim intezivnim treninzima "jer nisu zeleli da izgube misice". Nisam uopste bio zabrinut za misice, ali znam da sam jedini bio zainteresovan za istinske pokrete sipkom i bucicama. Sledio sam principe kratkog intezivnog treninga, i konacno poceo da rastem. E, onda sam se zainteresovao za misice.

S pocetka 1997, preuzeo sam teretanu u mom rodnom gradu u kojoj sam do tada trenirao. Bio sam pomalo nervozan, jer je vecina ljudi u toj teretani trenirala duze i bila jaca nego ja. Bojao sam se da oni nece prihvatiti princip kratkog intezivnog treninga. Medjutim, nisam se morao brinuti, jer je veliki broj njih bio umoran od standardnog nacina treniranja i zeleli su promenu. Sada sam imao iskustva sa i sa pocetnicima i malo naprednijima ljudima koji su pratili princip kratkog treninga, i rezultati su bili fenomenalni.

Dosta njih, kojima ruka nije rasla godinama, su nabacili nekoliko centimetara na ruke, i to bez nekog specijalnog treninga za ruke, vec samo teske rutine bazirane na cucnjevima, mrtvom dizanju, benc-u, veslanju, lat masini i eventualno ramenom potisku. Veliko mi zadovoljstvo pricinjava to sto me sve vise i vise ljudi pita da im napisem rutine, nakon sto su videli da se misicu gomilaju na drugim ljudima. Sada sam totalno siguran kada upucujem ljude na na ovaj princip treninga. S obzirom da verujem da su cucnjevi jedna od glavnih osnova dobrog treninga, ako ne i glavna, evo nekih nacina da ubedite i podstaknete ljude, a i sebe, da radite i uradite serije i cikluse serija cucnjeva.

Tips & Tricks

Prva stvar koju treba da rascistite sa sobom, je da serija od 20 potpunih (kompletnih) cucnjeva treba da pocinje vece pre treninga. Ne moramo pominjati da bi jelo i spavanje trebalo biti po ovom redu, ali je vazno da vece pre treninga budete dobro odmoreni. Takodje, jedite dobro.

Kada izvodite seriju od 20 cucnjeva blizu svog maximuma, morate ukloniti sto je moguce vise promenjivosti da biste pratili svoj napredak koliko je tacnije moguce. Na primer: nosite uvek istu obucu tokom treninga, koristite istu opremu u teretani, izvodite svaku seriju u ciklusu na isti nacin iz nedelje u nedelju. Recimo izvodite cucnjeve do paralele (bice objasnjeno kasnije). Nema svrhe dodavati dodatnu tezinu ako cucnjeve ne izvodite do dna, pravilno. Postepen napredak je kljuc. Budite sigurni da je u pitanju napredak, a ne varanje tokom vezbanja.

Dobra ideja je da postavite sebe u poziciju za cucnjeve ispred ogledala, sa praznom sipkom. Polako se spustajte sa sipkom na ledjima. Neka vam neko kaze kada vase butine budu paralelne sa podom. To je krajnja pozicija cucnja. Sada pogledajte u ogledalo i pogledajte gde se sipka nalazi u odnosu na stalak iza vas. Obelezite to mesto na stalku. Neka vam to bude neka vrsta granicnika. Kada budet izvodili prave cucnjeve (sa tezinama) neka to bude na isti nacin kako ste izveli ovaj sa praznom sipkom. Na ovaj nacin se osiguravate da necete varati sebe. Kada budete trpeli neugodnosti koje svaki cucanj nosi, i kada vam se bude cinilo da ste se spustili do kraja (iako niste), pogledajte na obelezeni deo stalka i ako se sipka poravnjala sa tim obelezenim delom, onda ste se stvarno spustili do kraja. Postoje i drugi nacini da se osigurate da ne varate pri izvodenju cucnjeva, ali ovaj je ipak najbolji, ako imate potrebnu opremu

Pre pocetka ciklusa, trebate postaviti neka pravila. Dva pravila na kojima ja insistiram su:

A. Ako dignete sipku na ramena da biste poceli seriju, onda morate uraditi punih 20 cucnjeva, osim ako ne ostanete zarobljeni prilikom spustanja ili osecate da cete se povrediti (sto se ne bi smelo dogoditi ako pravilno izvodite cucnjeve). Sipku nemojte nikada vracati nazad na stalak samo zato sto se osecate nelagodno.

B. Svaki cucanj mora biti izveden do paralele sa zemljom (podom) – bez varanja. Ovde je uslov da vam donji deo ledja nesme biti savijen. Ako su vam ledja ipak savijena, onda probajte siri stav sa stopalima malo okrenutim izvan. Ovakav stav bi vam trebao pomoci da se nize spustite, bez savijanja ledja.

Sa ovim pravilima usvojenim trebace vam malo mentalne tehnike da izgurate svaku seriju. Cucnjevi su u velikoj meri igra glave. To mozes uraditi zadnja 2 cucnja; nisi stvarno na izmaku snage; to samo tvoja glava koja place, jer trpis intezivnu nelagodnost. Ali kako uveriti svoje telo da je sve ovo bas tako ?

Prilikom pomsatranja izvodjenja serije od 20 cucnjeva kod dosta ljudi, primetio sam kako se razliciti karakteri bore sa jakom nelagodnoscu ali postoje neke stvari koje mogu pomoci kod svih tipova. Kada iskusenje da odustanete i vratite sipku nazad na stalak postane skoro ne podnosljiva, evo nekoliko stvari koje mozete uraditi. Ovi principi mogu se primeniti na svaku vezbu.

preuzeto sa : http://www.yu-fitness.com/trening/psihologija_20_cucnjeva.php
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 18 upita.