TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395266 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 08:48:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Keto dijeta,pomoc...  (Pročitano 14653 puta)
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #49 poslato: Novembar 02, 2012, 09:08:55 pre podne »

Koliko sam razumeo znaci da ne idem ispod 150 a ni iznad 150 ? sorry :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #48 poslato: Novembar 01, 2012, 10:30:17 posle podne »

To je individualno,prvenstveno zavisi od bazalnog metabolizma,od tvojih godina,fizickih aktivnosti,unosa proteina i masti.Uglavnom ne bi trebalo da ides ispod 150 g.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #47 poslato: Novembar 01, 2012, 02:16:14 posle podne »

Ok :-) razumem :-) samo ne zelim da stane topljenje masti:-)

A koja bi bila gornja granica unosa UH a da ne poremeti skdanje masti???
Mislim znam da sve to zavisi od osobe do osobe ali neki prosek me zanima??? :-)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #46 poslato: Novembar 01, 2012, 12:05:24 posle podne »

Povrce je uvek dobrodoslo..nemoj da se bas toliko opterecujes ugljenim hidratima...
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #45 poslato: Novembar 01, 2012, 11:55:51 pre podne »

Hvala uzecu sve u obzir:-) ,znaci da se ne brinem oko podneva da unosim UH ? Ujutru vec unosim naravno malu dozu,

Integralni pirinac jel da? Samo jedno pitanje smem li da jedem tursiju u toku dana :-) paprika karfiol brokoli krastavac i sargarepa?

Ajde sargarepa je malo jaca sa UH ali ostale povrcke imaju izmedji 1-4 Uh na 100 grama...jel to ok da pojedem manju kolicinu iz rucak na primer??? Hvala puno malo sam dosadan :-)
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #44 poslato: Novembar 01, 2012, 11:34:33 pre podne »

Posto treniras "brazilca", treninzi su ti verovatno dosta jaki,plus ako radis teretanu, slozio bi se sa Mighty, treba tebi energije i zdravih kalorija,hidrati ujutru recimo ovsene uz dorucak, neki razani hleb.Pre treninga,posle,do jedno 17-18 h sati opusti se sa zdravim hidratima,kako nadolaze vecernji obroci,gledaj da ih smanjis do minimuma,bice ti tesko,znaci ne moras bas da ih svedes na O, ali smanji to,i obavezno neki multi vit,kompleks.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #43 poslato: Novembar 01, 2012, 10:57:16 pre podne »

Ugljene hidrate jedi onda kada su ti najpotrebniji - ujutru, za doručak kao i pre treninga - izvor energije i posle treninga - za oproavak.
U ostalim delovima dana izbegavaj.

Loše si sve izbacio, jedi što više povrća i čistih proteina - jaja, riba, piletina, ćuretina - kuvano ili na roštilju, pečeno sa minimum masti

od hidrata najbolje ovsene, krompir, pirinač...  nešto malo voća pre podne

podeli na 5-6 obroka u toku dana
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #42 poslato: Novembar 01, 2012, 10:12:21 pre podne »

Hvala na savetima,btw vode pijem jako puno uz cajeve naravno,imate li kakav predlog za ishranu zdravu naravno a da me ne goji?

Znam da moram da jedem sve sto ima vise vlakana,a kako bi delovale rotacije na organizam???

Jedan dan 0 UH drugi 100 treci 50 cetvrti 150 ?
Jel bi to normalizovalo stanje organizma? MIslim da je manje stetnije od keto dijete?

Recimo da sam resio da kao naviku i tezu koja ce da vazi do kraja zivota:) a to je bez nezdravih grickalica cips smoki itd.

razni keksovi puni glutena i secera sokovi vestacki,koka kola svinjsko meso margarin recimo da sam to sve vec neko vreme izbacio i ne nameravam da vracam vise nikada...

Pa kakva bi trebalo ishrana da izgleda? (UKRATKO <RAZUMECU > :)

« Poslednja izmena: Novembar 01, 2012, 10:13:53 pre podne od strane nemshi » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12786


Never give up!

« Odgovor #41 poslato: Novembar 01, 2012, 09:54:58 pre podne »

Da je lose po zdravlje to je posebna prica,ali isto tako njemu je vazno da bude jak jer je to jako tezak sport inema mesta  za greske.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #40 poslato: Oktobar 31, 2012, 10:38:17 posle podne »


Iskreno keto je po meni skidanje masti na ne tako duge staze... dok me naravno vise zanima skidanje masti na duzi period bez nekih vecih posledica po zdravlje,e sad ako bi neko imao LINK da mi posalje o takvoj vrsti ishrane da se nakon
nekog perioda prebacim na normalnu ishranu, jer u principu imam problem da mogu brzo da smrsam,brzo se ugojim,brzo dobijem misicnu masu itd...:)


Nije bas sjajno to sto brzo smrsas i brzo se ugojis, osim za fizicki izgled ne valja ni za zdravlje. Cestim varijacijama u tezini remetis metabolizam pa moze doci do problema.



Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12786


Never give up!

« Odgovor #39 poslato: Oktobar 31, 2012, 10:11:50 pre podne »

Bas zato sto treniras tako tesku borilacku vestinu ti ne smes raditi rigurozne dijete jer gubices i na snazi a to ti nije cilj.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Oktobar 31, 2012, 10:01:48 pre podne »

to što brzo smršaš i brzo se ugojiš je prvi znak da nešto ne valja u ishrani.... uglavnom ljudi kada previše smanje kalorijski unos, naglo smršaju jer se uglanvom gubi voda, a posle toga naglo se ugojiš jer se metabolizam usporio i ponovo povučeš vodu... tako da to nije nikakvo naglo gojenje, niti mršavljenje... po pitanju masti/miš.mase

Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #37 poslato: Oktobar 31, 2012, 08:09:23 pre podne »

Pa sunce mu nisam bash neki rekreativac, ceo zivot se bavim borilackim vestnima i cepao sam neka takmicenja, sad sam

trenutno na brazilskoj jiu jitsi i moram da skinem koje kilo naravno ciste masti, cisto zbog sebe a i kilaze koju bih voleo da

imam...Iskreno keto je po meni skidanje masti na ne tako duge staze... dok me naravno vise zanima skidanje masti na duzi period bez nekih vecih posledica po zdravlje,e sad ako bi neko imao LINK da mi posalje o takvoj vrsti ishrane da se nakon

nekog perioda prebacim na normalnu ishranu, jer u principu imam problem da mogu brzo da smrsam,brzo se ugojim,brzo dobijem misicnu masu itd...:)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12786


Never give up!

« Odgovor #36 poslato: Oktobar 31, 2012, 12:19:56 pre podne »

Apsolutni sam protivnik keto dijete kod pocetnika i svih koji se ne takmice.Verujte mi da to uopste nije potrebno i cena koju mozete kasnije platiti je zaista jako velika a to je naruseno zdravlje.
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #35 poslato: Oktobar 30, 2012, 11:40:00 posle podne »

Ma pustite ljudi Sarceva i price sa seminara, kad je Sarcev bio natural pa da zna :) ?Salim se naravno :) Rotacija Uh i smanjivanje istih je prava stvar, nemojte se zajebavati sa keto fazonima,ima mnogo vise stete nego koristi. Izgubicete mnogo misicne mase kako god da radite sa keto, drugo trebace vam brdo antikatabolika sto kosta naravno.ZA keto posezu ljudi koji ne mogu da ispostuju regularnu dijetu i misle da ce im keto dati pravi i brzi rezultat, a ne shvataju koliko muce svoj organizam time.Moj glas protiv KETO :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.