TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 01:37:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Keto dijeta,pomoc...  (Pročitano 14652 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #34 poslato: Oktobar 30, 2012, 10:50:45 posle podne »

U principu, ja sam protiv bilo kakve rigorozne i jednolicne dijete, uvek sam vise za to da ishrana bude balansirana i raznovrsna, narocito kad nisu u pitanju profesionalci. Ali, kad se neko vec odluci da bude na dijeti, treba da je ispostuje da bi imao efekte ali i da ne bi narusio zdravlje.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Oktobar 30, 2012, 03:40:25 posle podne »

protivnik sam keto dijete za nekoga ko je prosečan rekreativac, sve može da se reši i na manje agresivan način, uz umeren unos ugljenih hidrata što nimalo nije isto

Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #32 poslato: Oktobar 30, 2012, 02:52:46 posle podne »

Mogu samo snežne pahuljice da se jedu na keto...
Hahahahaha ukratko objasnio :DDD
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:44:53 posle podne »

Organizam mora da ima konstantan unos i proteina i zdravih masti i ugljenih hidrata i minerala i vitamina i naravno vode.Ono sto mi u sportu radimo u pripremama za takmicenje i nije bas zdravo i kada prodju takmicenja trudimo se da se oporavimo.Keto dijeta narusava tu homeostazu i nije preporucljiva  rekreativcima.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #30 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:44:41 posle podne »

Onda ok, ako si disciplinovan po pitanju UH, jer kad pocnes da ih konzumiras u vecoj kolicini a na rezimu si masti i proteina nece biti efekta koji ocekujes, a da ne govorim o stanju krvnih sudova i porastu holesterola...Vlakna to generalno rade, ali kada je ishrana izbalansirana.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #29 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:33:41 posle podne »

E to jeste nadam se da mi pola sholje pahuljica ujutru nece usporiti skidanje masti :),koliko sam procitao vlakna pomazu u regulisanju masti i loseg holesterola :), a to za zdravlje i oseti se ponekad kroz trening ili uopste,pa onda moram da se natrpam vitaminima ...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:03:09 posle podne »

Niko ne spori da keto dijeta nema efekta,vec sta se desava kada neko pocne da opet konzumira UH sto neminovno mora da radi?! a da ne govorimo o stetnosti ishrane bez UH....!
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 30, 2012, 09:44:23 pre podne »

Hvala svima na odgovoru, da ne bude zabune, ovsene razane i jecmene su mi obrok jedan jedini i to ujutru izmedju 7-8 posto je jutro jedino ih tada unisim i posle do kraja dana nemam unos UH jedino ukoliko imam bash jak trening tada unesem uz neko belo meso ili ribu i to je to... :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 29, 2012, 10:43:12 posle podne »

i meni su noge problem,uvek pre ode sa stomaka nego sa njih....cak i kad mi se vide gornji trbusni noge su mi i dalje "zalivene" sto bi se reklo... ima tu neka fora sa hormonima,zasto je nekim najveci problem stomak a drugima noge (jabuka/kruska gradja).... ako ti se desava da su ti cesto hladna stopala onda jeste slaba cirkulacija :)

pa meni se cini da kackavalj ne sme na keto,neka me neko ispravi ako gresim...

Visoka merenja masnog tkiva u donjem delu tiela (zadržavnje masnih naslaga u gornjem dijelu butina i gluteus regiji) indiciraju visoke vrednosti takozvanih Alpha-2-receptora (češći su kod zena) kao i visoke nivoa estrogena.
Preporučena terapija za ovo bi bio yohimbine  i on je selektivni alpha 2 antagonist.Sa lokalnim blokiranjem alpha-2 receptora maksimiziramo potrošnju masti, a minimiziramo akumulaciju masti.
Yohimbine krema je svakako bolji izbor, jer oralno unošenje yohimbina može uzrokovati sistematična povećanja krvnog pritiska koji mogu imati opasne propratne efekte na srce i CNS.Yohimbine krema bi takoĂ°e pospješila perifernu cirkulaciju (jer masno tkivo ima vrlo lošu vaskularnost) koja može snažno pospješiti pojačanu lipolizu (mobilizaciju masnih kiselina prouzrokujući gubljenje masti).
TakoĂ°e pomaze upotreba suplementa indole-3-carbinol (koje se može naći u povrću tipa brokoli) kao estrogenski detoksifikator, kao i isoflavoni (diadzein i genistein) koji se nalaze u grašku.
Inace ovo sto je Paf napisao je deo tog teksta. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 29, 2012, 10:41:12 posle podne »

Citam sad temu pa mi pade na pamet...Ima tema na forumu u kojoj je tekst gde je Sarcev izneo svoje misljenje i iskustvo o Biosigniture Modulation,inace Poliquin-ovoj metodi,koju kod nas Markoni veoma uspesno primenjuje pa svako koga interesuju ili ima problem sa salom na nogama ili salom uopste moze procitati i videti sta kaze dr.,mr.,prof.,( i ne znam kako vise da ga nazovem) ovog sporta. :) ;)


P.S U tekstu Sarcev jasno kaze da se mogu lokalno skidati masti i da se moze u isto vreme gubiti salo a dobijati misicna masa u natural uslovima!Sto jos uvek velika vecina tvrdi da nije moguce,a ko ne veruje nek ode kod Markonija pa nek se uveri,ja jesam. ;) :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #24 poslato: Oktobar 29, 2012, 10:26:54 posle podne »

Jel mogu ovsene razane i jecmena pahuljice da se jedu ,posto mrzi me da jedem samo ovsene... ubacim i desetak badema uz to ???
Sve to mozes jesti, to su kvalitetni ugljeni hidrati, ali ne treba ako si na keto dijeti.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 29, 2012, 05:32:45 posle podne »

Naravno da moze,cak sta vise odlicna kombinacija.Ja sam na primer menjao pa jednom ovsene,razene,jecmene klice..nekad mesao..ima mnogo opcija.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 29, 2012, 02:49:21 posle podne »

Jeste mada mu je moj savet bio da se mane keto dijete i da ide na low carb...
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #21 poslato: Oktobar 29, 2012, 02:05:41 posle podne »


Kad pomenuste noge ,da i ja kazem nesto na tu temu,i ja imam dosta jake i krupne kvadricepse,obim na najdebljem delu je 58-60 cm, na visinu od 185 cm i trenutnu tezinu od 185 kg,ima tu i misica  i sala. do pre jedno 7-8 meseci imao sam 97 kg, i krenuo sam na rezanje sto bi se reklo,ali ne keto varijanta, nego neki low carb, sa variranjem iz dana u dan,uz dosta kardia i vezbe sa tegovima,bcaa,whey,cuts :) .I bas sam dosao u nedoumicu kad su poceli obimi da silaze, misici da se definisu u gornjem delu,a noge  jako slabo, sta se desava. Medjutim tada sam pojacao  trening za noge,gomila ekstenzija za zadnju lozu,cucnjevi sa ne preteranom kilazom,iskoraci,sutiranja,i krenulo je,ali ne u toj meri kao stomak struk, ali zadovoljavajuce.
Ja mislim da je to genetika,ili mozda hormoni sta znam,obicno muskarci muku muce sa tankim nogama i kvadrovima koji su kao stapici,ali opet postoji i ona druga strana :) Moj ti je savet da pojacas trening za noge,odvoji poseban dan samo za njih,i naravno kardio cepaj u onoj zoni znas vec kojoj.I ne pomisljaj, da se ne ponavljam, da ces rezati noge i dobijati masu gorjeg dela tela u isto vreme,to je jako tesko,ili radis secenje - dijetu ili radis za masu,izgubices nesto i misica ali sredices te nedostatke koji te muce. Kako kaze poslovica, ne moze i jare i pare :)
Ja recimo isto nisam za keto,veliki je to sok za organizam bez UH, pogotovo za nekog ko je natural rekreativac,probaj ti sa rotacijom UH i odvoji dan za noge i pojacaj kardio,i javi se za par meseci :)
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2012, 02:10:13 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 29, 2012, 11:51:13 pre podne »

ne bih da kvarim žurku, ali tema je ''Keto dijeta, pomoc...'' a konzumacija ovsenih, raženih i ječeminih, i preferencije žitarica nemaju nikakve veze sa KETO DIJETOM. Odgovor na post koji se nalazi u navedenoj temi a odnosi se na to da li ima veze koje se pahuljice jedu je: NEGATIVAN. Ovsene ili bilo koje druge pahuljice se NE JEDU u keto dijeti. Mogu samo snežne pahuljice da se jedu na keto...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.