TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 07:13:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zašto nam voće nije uvek prijatelj?  (Pročitano 4901 puta)
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #18 poslato: Septembar 18, 2012, 09:54:16 posle podne »

E tu rec prirodno ja vise ne razumem, kao kad kazu da vezbaju 'PRIRODNO' tj. sklekove, zgibove, bla, blaaa. Zasto dizanje tegova nije prirodno?!
A sto ti sad spominjes trening i tegove kada svi pricamo o ishrani? Samo hocu da kazem kako ovi istrazivaci seru kako ne valja jesti voce, a valja jesti njihovu genetski modifikovanu hranu (da ne kazem smece), zato ja uvek pokusavam da nabavim sto vise jaja, sira, mleka, povrca i voca na selu od komsija ili od onoga sto ja uzgajam jer barem za to mogu garantovati da 100% nije stetno...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #17 poslato: Septembar 18, 2012, 08:56:30 posle podne »

... ustvari ja se mogu kladiti da je puno zdravije jesti ubranu jabuku na selu za koju znas da je prirodna nego jesti ovu danasnju piletinu naduvanu, vjestacku i hranjenu svakavim koncetratima, ali dobro to mi nismo krivi kad nemamo izbora i sto nam prodaju svakakav otrov a mi pojma nemamo...

mešaš babe i žabe
a to što se ložiš na reč prirodno je već tvoj problem :)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #16 poslato: Septembar 18, 2012, 05:00:11 posle podne »

Pa sad istrazivanja kazu da ne treba jesti voce nikako, a onda neki tamo bilder isprobava i jede dnevno 10 kila voca i time dokazuje kako ono stvarno ne valja... omfg pa ko je jos toliki idiot da to radi, voce nije kaloricno uopste a jos ima vitamine u sebi, dve vocke posle svakog obroka nece nikome da naskodi; ustvari ja se mogu kladiti da je puno zdravije jesti ubranu jabuku na selu za koju znas da je prirodna nego jesti ovu danasnju piletinu naduvanu, vjestacku i hranjenu svakavim koncetratima, ali dobro to mi nismo krivi kad nemamo izbora i sto nam prodaju svakakav otrov a mi pojma nemamo...

Dakle ne preterivati u nicemu, kao sto je  Miraa rekla...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #15 poslato: Septembar 18, 2012, 04:44:15 posle podne »

Sve sto je preterano ne valja pa tako i kad je voce u pitanju...ipak je ono ugljeni hidrat i plus zbog secera u njemu treba imati mere...
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2012, 03:45:41 posle podne »

Mene samo interesuje ko se još udebljao ili razbolio od voća?! Jako seru ovi ameri, no comment.... -.-'
Pa bilo je sprovedeno istrazivanje na jednom bilderu koji je umesto pirinca, krompira, ovsenih jeo samo voce i ugojio se znatno i dosta se umastio... A za to da se razboli od voca, ne bi bilo bas logicno jer je voce vrlo zdravo :)

Ovo je idenje iz krajnosti u krajnost... 
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #13 poslato: Septembar 18, 2012, 10:19:49 pre podne »

Mene samo interesuje ko se još udebljao ili razbolio od voća?! Jako seru ovi ameri, no comment.... -.-'
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Septembar 18, 2012, 09:22:03 pre podne »

nisam za izbacivanje voća iz ishrane osim ako niste profesionalci....   naravno uvek na prazan stomak, i najbolje ujutru, ne uveče - kao ni bilo koji drugi šećer

Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Septembar 18, 2012, 12:04:12 pre podne »

@dzejkatler - ma samo napred, ako ne postoji nekakav negativan odgovor, nema problema. Uostalom uneo dextrozu ili voće svejedno. Ustvari prednost voću možda.

@Mira - baš kao što kažeš. "Ne sme uveče" - sme ako ne pravi problem.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Septembar 17, 2012, 10:09:41 posle podne »

Ja posto sam retko kad na nekoj dijeti imam obicaj i uvece da ga jedem iako ne bi trebalo...u principu nista strasno..ali ipak preporucujem ako se vec konzumira ipak bolje u prepodnevnim casovima...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2012, 08:58:47 posle podne »

Ništa neće da ti fali ako nisi na strogoj dijeti. Uostalom ako se iole plašite voća onda ga jedite posle treninga, samo smanjite UH koje inače (ako) pijete.
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #8 poslato: Septembar 16, 2012, 09:23:33 posle podne »

dali je svejedno koje ce se voce jesti ili ima kvalitetnijeg i manje kvalitetnog?

nesto sam citao o razlikama izmedju voca sa tankom i debelom korom
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: Septembar 14, 2012, 10:34:58 posle podne »

don't get me started on the topic. Fru mi je mala opsesija. :) Ono što svakako stoji za sportove izdržljivosti (tj bilo gde da je potreban brz oporavak mišičnog glikogena) fruktoza sa glukozom čini čuda, tj za šejk posle treninga ako niste na definiciji kućni šećer bolji od dextroze.

Što se tiče ovoga što si Roberte preneo sa flexonline-a jako diskutabilno. Morao bih da vidim studiju na koju se pozivaju. Jako je bitno koliko, kad, šta su i kako jeli da li su trenirali da bi se izneo ovakav zaključak. "FRUCTOSE BAD" :P yeah, right. Fruktoza za sportske potrebe i fru za normalnog čoveka su dve potpuno druge stvari. Za jedne je blagoslov ako se zna znanje, za druge može da bude problem i ne mora - zavisi od količina, navika i predispozicija.

Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2012, 09:37:30 posle podne »

najvise sam slab na grozdje i banane

kako sam citao grozdje je mnogo bolji izbor od voca sa debelom korom zar ne?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Septembar 05, 2012, 09:25:22 posle podne »

Ovde je u toku kulturna manifestacija "Smederevska jesen"(dani vina i grožĂ°a), tako da se tuče prelepo crno i belo grožĂ°e u ogromnim količinama svakog dana. ;D
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2012, 08:52:17 posle podne »

Voce rulz! :D

Doduse nikad ne pojedem vise od 3 serviranja dnevno al i slazem se sa Ironmanom...
« Poslednja izmena: Septembar 02, 2012, 08:56:00 posle podne od strane djoleeeee » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 18 upita.