TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:19:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc pri skidanju kilaze  (Pročitano 3766 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #20 poslato: Maj 23, 2013, 09:45:59 posle podne »

Ne slazem se sa tim sto si to uradio na svoju ruku samo zato sto je pritisak u pitanju. Donji pritisak je i dalje visok za moj ukus s obzirom na to da si mlad ( kad ide preko 80, eventualno 85 ), ali ipak je u granicama normale pa samo to tako nadalje odrzavaj.

Samo tako nastavi, i javljaj nam povremeno kako napredujes. Sve najbolje!
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #19 poslato: Maj 23, 2013, 09:26:17 posle podne »

Nisam se konsultovao sa lekarima, nego ga pratim konstantno i mogu da ga drzim sasvim lepo u granicama normale samo sa ishranom. Polako sam smanjio terapiju i pre jedno 2 meseca je skroz izbacio, a ubacio sam malo ozbiljnije multi vitaminske i multi mineralne komplekse, koenzim Q 10 i Omega 3 riblje ulje uz protein i BCAA od suplemenata.
Sada mi je pritisak od 117 do 128 gornji, a donji od 75 do 87, u poslednjih tridesetak merenja...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #18 poslato: Maj 23, 2013, 09:11:35 posle podne »

Jako mi je drago da to cujem, cestitam ti na uspehu, sasvim korektan gubitak kilograma, ali ono sto mene posebno raduje je cinjenica da si regulisao pritisak. Jesi li prekinuo sa terapijom u konsultaciji sa lekarom, i kakve su sad vrednosti pritiska?
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #17 poslato: Maj 23, 2013, 08:28:18 posle podne »

Konacno da opet nesto napisem... Proslo 7 meseci, skinuo 23 kg po vagi, ali dobio i nesto misica, pogotovo grudi, ruku i prednje loze i sto je meni najbitnije, batalio lekove za pritisak.
Probao sam milion suplemenata i kombinacija ishrane, nasao sta mi odgovara, doveo treninge do maksimuma efikasnosti za moju kondiciju i fizicku snagu i sad idemo dalje.

Hvala na savetima! Pno ste mi pomogli...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:29:07 pre podne »

5 kg manje za mesec dana  ;)

lep rezultat, samo nastavi pametno i ne prebrzo...  u početku dosta vode odlazi... samo napred :)
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:06:51 pre podne »

5 kg manje za mesec dana  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2012, 01:54:41 posle podne »


uzimaš li koenzim Q 10  i omega 3 riblje ulje?


Nisam nista uzimao do sada. Zato i pitam... Hvala na preporuci.

Q10 je fantastičan suplement, savetovala bih ti da uzmeš Natrolov od 50 mg i da piješ u kontinuitetu.... videćeš razliku kroz par meseci, znaćeš tačno o čemu pričam :)      ja ih dajem mojim roditeljima, mami kojia ima povišen krvni pritisak... više ne pije lekove za pritisak (što naravno ne bih nikome savetovala, bez saveta lekara, ali eto došlo je i do toga)
stariji ljudi ih dosta uzimaju,koristi se čak i u terapiji hroničnog umora, jak antioksidant
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #13 poslato: Septembar 24, 2012, 09:14:17 pre podne »


uzimaš li koenzim Q 10  i omega 3 riblje ulje?


Nisam nista uzimao do sada. Zato i pitam... Hvala na preporuci.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Septembar 17, 2012, 08:21:23 pre podne »

Sto se krvnog pritiska tice, njega drzim pod konktolom sa pola tablete Atenolola ujutru i pola uvece i tako je u normalnim vrednostima, tj. 120-128 sa 80-85. To je sve u konsultaciji sa internistima koji mi to prate vec poslednjih par godina. Dok nisam pio lekove svakodnevno, pritisak mi je bio 140-145 sa 90-100 skoro stalno.

lepe savete oko ishrane si već dobio, a ja bih se samo ubacila sa dva predloga za suplementaciju...

uzimaš li koenzim Q 10  i omega 3 riblje ulje?

topla preporuka za oba suplementa...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Septembar 16, 2012, 12:15:16 posle podne »

Što se treninga tiče, sa mojim vežbačima uvek radim mesec dana adaptivnog treninga, vežba se isključivo na mašinama i lagano se uvodi u trening.
Daleko je bolje ako uložiš u proteinski prah i nosiš ga sa sobom na put kada znaš da nećeš moći da jedeš ono što bi trebao (nego pribegavaš junk hrani) i jednostavno popiješ taj proteinski šejk, kupiš neko voće i to je odličan obrok.

Hvala i tebi na poduzem objasnjenju.

Sto se tog adaptivnog treninga tice, sta je predlog? Manje kilaze - vise serija? Kardio trening?
Imas neki predlog za konkretan proteinski suplement, jer vidim da u Pansportu ima gomila i vrsta i proizvodjaca?

Kreni da radiš sa mašinama jer se one lakše savladaju u samom startu i manji je rizik da nešto pogrešno radiš. Drži se oko 10 ponavljanja i recimo 3 serije za svaku vežbu. Obično su mašine opterećene pločama od 5kg, tako da kad osetiš da kilaža koju dižeš je lagana za 10 ponavljanja ti povećaj i td. Recimo da ćeš to moći bez problema raditi na svake dve nedelje.

Kardio radi napolju i odvoj sat vremena da se prošetaš, šetaj do teretane i nazad ako nije predaleko...zadnji izbor treba da ti budu kardio mašine u fitness centru. Hodaj tempom i brzinom kojom možeš šetati odreĂ°eno vreme dok ne osetiš stezanje u donjem delu leĂ°a. To se dosta često dešava kod ljudi koji nisu u formi jer posturalni mišići kreću da se aktiviraju, a obično su skroz atrofirani od sedenja i taj osećaj stezanja je u stvari pumpanje mišića krvlju i naravno vodom. To je obično znak da su mišići dovoljno premoreni i da im je sada potreban odmor. kako budeš ulazio u formu ta pojava će biti sve reĂ°a. Ukoliko ju uopšte ne osećaš i možeš da se krećeš sa lakoćom ti slobodno pojačaj tempo, ali ponavljam samo hodanje, ima vremena za par meseci da pojačavaš tempo.

Kupi blend protein, Elite gourmet je oldična kombinacija, ali svejedno je koji ćeš uzeti. Tako taj blend možeš uzimati i izmeĂ°u obroka, a pošto sadrži whey možeš ga uzimati i posle treninga.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Septembar 16, 2012, 12:00:59 posle podne »

Upravo zato i pitam. Primeri u praksi su takvi da se kod mladjih osoba cesto samo dijetetskim rezimom ( ishranom i promenom navika ) to iskoriguje. Prati kako se osecas, pa ces u zavisnosti od toga ( uz obaveznu konsultaciju sa internistom ) prilagodjavati terapiju.
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #9 poslato: Septembar 16, 2012, 11:47:07 pre podne »

Za sada nisam, ali to je malo tesko primetiti kada sam svakako pod lekovima ceo dan. Mislim da bi realan uticaj toga mogao da vidim tek kada smanjim dozu lekova, ili ih jednog dana , nadam se, skroz izbacim. Ali primetio sam da redje imam  glavobolje, sa kojima sam imao dosta problema, a i generalno se bolje osecam.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Septembar 16, 2012, 11:26:01 pre podne »

Slano nikako ( ili minimalno ), pozeljno je imati 5 obroka dnevno ( 3 glavna obroka i 2 uzine ), piti min 2 litra vode dnevno, i poceti sa laganijim vezbanjem.

Hvala na savetima.
Poslednjih mesec dana sam uveo 5 obroka dnevno, od kada sam i krenuo sa menjanjem ishrane. Slano izbegavam vec par godina od kada sam poceo da imam problema sa pritiskom. Sto se vode tice, pijem je dosta. Ponekad i 3-4 litre dnevno.

Nema na cemu, zato smo tu. uvek mozes i treba da pitas sta god te zanima. A mene zanima jos da li si, od kada si promenio nacin ishrane, primetio promene u visini pritiska?
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #7 poslato: Septembar 16, 2012, 11:06:36 pre podne »

Što se treninga tiče, sa mojim vežbačima uvek radim mesec dana adaptivnog treninga, vežba se isključivo na mašinama i lagano se uvodi u trening.
Daleko je bolje ako uložiš u proteinski prah i nosiš ga sa sobom na put kada znaš da nećeš moći da jedeš ono što bi trebao (nego pribegavaš junk hrani) i jednostavno popiješ taj proteinski šejk, kupiš neko voće i to je odličan obrok.

Hvala i tebi na poduzem objasnjenju.

Sto se tog adaptivnog treninga tice, sta je predlog? Manje kilaze - vise serija? Kardio trening?
Imas neki predlog za konkretan proteinski suplement, jer vidim da u Pansportu ima gomila i vrsta i proizvodjaca?
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2012, 11:01:14 pre podne »

Slano nikako ( ili minimalno ), pozeljno je imati 5 obroka dnevno ( 3 glavna obroka i 2 uzine ), piti min 2 litra vode dnevno, i poceti sa laganijim vezbanjem.

Hvala na savetima.
Poslednjih mesec dana sam uveo 5 obroka dnevno, od kada sam i krenuo sa menjanjem ishrane. Slano izbegavam vec par godina od kada sam poceo da imam problema sa pritiskom. Sto se vode tice, pijem je dosta. Ponekad i 3-4 litre dnevno.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 18 upita.