TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 06:49:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc pri skidanju kilaze  (Pročitano 3765 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Septembar 16, 2012, 09:46:29 pre podne »

Doktorka ti je to odlično savetovala, a ja ću pokušati da ti dam par detalja o tome kako da počenš sa takvim egzibicijama ;)

Nekad davno sam i ja zapatio sličnu situaciju, ukoliko te interesuje možeš videti ovde www.budifit.rs

Tačno je da treba krenuti sa skidanjem kilaže postepeno, ali ne bi se začudio da i sa manjim promenama izgubiš dosta kila. Doktorka ti je baš iz tog razloga i savetovala da izbegavaš slanu hranu kako bi i zadržavao što manje tečnosti u organizmu, što će dodatno da utiče na regulaciju i tvog pritiska...

Predloge koje ja dajem ljudima u ovoj situaciji su da radiš sve po nekim fazama. Kada radim sa vežbačima te faze traju po dve nedelje i tako dve nedelje u početku menjamo naviku da se pije više tečnosti, da se ubace redovni obroci i da se izbaci hrana tipa fast food, slatkiši i naravno sokovi.

Problem se desi kada osoba želi da postigne previše odjednom, tako da probaš postaviti manje ciljeve za kraće vremenske periode. Iskreno verujem da to najviše pomaže ljudima da relativno brzo, ali pre svega bezbedno skinu kilažu.

Jednom kada izmeniš te loše navike sa ovim pozitivnijim lako ćeš se snaći sa količinom hrane koju treba da jedeš, a da se ne gojiš ili da i dlaje skidaš višak sala sa sebe.

Što se treninga tiče, sa mojim vežbačima uvek radim mesec dana adaptivnog treninga, vežba se iključivo na mašinama i lagano se uvodi u trening. Ova faza je daeko bitnija kod gojaznih ljudi jer cilj je jačanje tetiva i vezivnog tkiva kako bi mišići mogli da se forsiraju kada se jednom krene sa jačim treningom.

Što se suplementacije tiče i ja sam protiv sagorevača u ovako ranoj fazi, jer neće mnogo toga uraditi. Daleko je bolje ako uložiš u proteinski prah i nosiš ga sa sobom na put kada znaš da nećeš moći da jedeš ono što bi trebao (nego pribegavaš junk hrani) i jednostavno popiješ taj proteinski šejk, kupiš neko voće i to je odličan obrok.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Septembar 16, 2012, 09:28:40 pre podne »

Dobro je da to drzis pod kontrolom, ipak imas malo godina za takve vrednosti pritiska. Prva i osnovna stvar kada je povecani pritisak u pitanju je dijeta, dzaba lekovi bez korekcije ishrane.  Slano nikako ( ili minimalno ), pozeljno je imati 5 obroka dnevno ( 3 glavna obroka i 2 uzine ), piti min 2 litra vode dnevno, i poceti sa laganijim vezbanjem. Ne bih ti savetovala da naglo izgubis kilograme ( bilo kroz rigoroznu dijetu ili preparate ) posto se oni veoma brzo povrate ( cesto i dupliraju ), a to bude i svojevrsni stres za organizam.
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #3 poslato: Septembar 16, 2012, 08:56:55 pre podne »

Sto se krvnog pritiska tice, njega drzim pod konktolom sa pola tablete Atenolola ujutru i pola uvece i tako je u normalnim vrednostima, tj. 120-128 sa 80-85. To je sve u konsultaciji sa internistima koji mi to prate vec poslednjih par godina. Dok nisam pio lekove svakodnevno, pritisak mi je bio 140-145 sa 90-100 skoro stalno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2012, 02:25:33 pre podne »

Za pocetak imam par pitanja. Kolike su vrednosti krvnog pritiska? Da li poviseni pritisak prate neke tegobe?
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #1 poslato: Septembar 16, 2012, 12:11:54 pre podne »

Pozdrav!

Interesuje me da li neko moze da me posavetuje oko problema koji imam. Imam 30 godina, visok sam 194 cm i trenutno imam 118 kg. Kilaza mi je bila negde oko 90-92 kg, ali sam pre par godina imao neku povredu, a i zbog posla kojim se bavim (vezan sam za sedenje za racunarom ili u automobilu po ceo dan) prestao da se bavim skoro svim fizickim aktivnostima i nabacio kile. Sada vec osecam da je krajnje vreme da nesto uradim po tom pitanju, jer pocinju da me bole ledja i zglobovi na nogama, pocinjem da imam problema sa visokim pritiskom itd. samo ne znam odakle da pocnem. Nedavno sam promenio posao, pa imam dosta vremena i mogu da se posvetim i nekim treninzima, spremanju zdravije hrane i slicno, ali me interesuje sta je po vama najbolje za sto brze i sto bolje rezultate. Cilj mi je da se vratim na max 90 kg, da prvo steknem kondiciju, a posle i da izdefinisem misice. Nije mi plan neko veliko nabijanje misicne mase, nego prevashodno definicija, ali mi je borba sa kilama najveci problem.
Ishranu sam vec poceo radikalno da menjam i nije mi problem da promenim bilo sta. Pre podne jedem uglavnom voce, izbacio sam hleb i testenine skroz i zamenio ih integralnim pirincem, slatko i fast food sveo na minimum (fast food samo kada sam negde na putu, pa ne mogu da spremim sebi nesto, ali to je sve redje), prebacio se sa crvenog mesa na belo, alkohol izbacio skroz itd. Nepusac sam.
Sta dalje? Sta bi trebalo jos promeniti u ishrani, koji je najbolji vid treninga za postizanje dobrih rezultata, za nekoga kome je kondicija ravna nuli? Da li koristiti neke suplemente - sejkovi za zamenu obroka, sagorevaci masti i slicno?

Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.398 sekundi sa 17 upita.