TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:08:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za ishranu  (Pročitano 4652 puta)
cefika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #16 poslato: Septembar 23, 2012, 01:50:22 posle podne »

Vazi, hvala na savetima! :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Septembar 22, 2012, 09:10:29 posle podne »

Nemoj se opterecivati kalorijama vec gledaj da sve sto jedes pravilno rasporedis. Za veceru mozes kombinovati mladi sir ( ili neki sa manjim procentom masti ), jogurt ( takodje sa manjim procentom masti ), salatu, parce integralnog hleba ( posto se vec dosta trosis ), sada dolazi ajvar kao namaz, tunjevinu...Bitno je da to ne bude teska hrana koja ce opteretiti zeludac i da ne lezes sa punom stomakom. Nigde nisi pomenuo, koliko vode unosis dnevno?
Otprilike unosiom 2 do 3 litre vode tokom hladnih perioda, a kad je bas vruce i do 5 litara...

Dobro je to, onda sada samo iskoristi odlicne savete koje si dobio i nastavi da radis na sebi.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Septembar 22, 2012, 08:03:54 posle podne »

Onda si spreman za još jedan period dijetisanja, pogotovo ako si zamislio da će ti tih 10 kg pomoći u košarci.

Naravno nemaš potrebe da skidaš kile tako brzo, kreni sa redovnom dijetom, probaj recimo rotacije i to neke jako jednostavne tipa 3 dana izbaciš UH i jedan dan jedeš koliko jedeš trenutno i tako svaka 4 dana.

Ukoliko ne možeš bez UH onda se ograniči samo na kompleksne i proračunaj koju količinu trenutno jedeš i smanji na pola 3 dana, pa jedan dan povećaj itd.

Salo će da ide sa svih delova tela zajendo, samo će sa onih kritičnih ići poslednje, takva ti je genetika i tu nemopj da razbijaš glavu jer se ne može izmeniti.

Imao si dovoljno pauze od poslednje dijete i metabolizam ti sigurno nije usporen, tako da bez problema možeš odma krenuti sa korekcijom ishrane...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cefika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #13 poslato: Septembar 22, 2012, 02:40:47 posle podne »

To je baš mnogo i koliko već uspevaš da održiš kilažu od 105kg, koliko si dugo na toj kilaži?
Godinu dana otprilike.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Septembar 22, 2012, 02:16:02 posle podne »

To je baš mnogo i koliko već uspevaš da održiš kilažu od 105kg, koliko si dugo na toj kilaži?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cefika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #11 poslato: Septembar 22, 2012, 09:42:02 pre podne »



Pozdrav,

Prvo mi reci koliko vremena je prošlo od toga kad si skinuo poslednjih recimo 5 kg? I šta si sve promenio u ishrani kada si prestao da skidaš kilograme?

Tako ću ti lakše moći naći neki problem koji te koči.

Proslo je otrpilike mesec dana od kad sam smrshao 2-3 kile na pripremama od 10 dana gde sam otrpilike radio dnevno 8 sati i jeo kao lud, nisam bas pazio jer nisam mogao i smeo zbog prevelikog napora. A promenio sam unos ja msm hrane bas kad sam smrsho najvise, ishrana mi je cinila otprilike dorucak zitarice, uzina vocke, rucak proteinsko, uzina vocke, i uvece lagano... mada to me je drzalo mozda nedelju dve jer jako bilo tesko podneti. Generalno unosio sam zdraviju hranu sto sam vise mogao nisam nista menjao u ishrani sem mozda u kolicini hrane ( msm na ostali period mrsavljenja koji je trajao 3-4 meseca).

Čekaj malo nisam te dobro shvatio.

Prošlo leto si skinuo 35kg i došao na 105kg, onda si tu kilažu držao godinu dana i svo vreme pokušavao da skineš salo sa "kritičnih mesta" i nisi od tada uspevao da skineš više od 2 - 3 kg zato što si povećao unos hrane jer nisi mogao više da izdržiš jaku dijetu?

Ispravi me ako sam ovde nešto pogrešno shvatio?

Isto tako uspeo si da skineš 35kg za samo 4 meseca? To isto nisam pogrešno shvatio?
Pa tako nesto otprilike. Do 110 kila mi je lako islo i na 105 kg malo teze i tu sam stao, nije htelo vise. Tu dijetu koju sam drzao licno mi si nije svidjala iako sam dosta kg skinuo jer velikim delom sam izgubio i misicne mase pa je i to jedan razlog zbog kojeg je vise ne pokusavam, valjda zbog malog unosa proteina. I da otprilike za 3-4 meseca skinuo sam otprilike 30-35kg.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Septembar 22, 2012, 08:49:13 pre podne »



Pozdrav,

Prvo mi reci koliko vremena je prošlo od toga kad si skinuo poslednjih recimo 5 kg? I šta si sve promenio u ishrani kada si prestao da skidaš kilograme?

Tako ću ti lakše moći naći neki problem koji te koči.

Proslo je otrpilike mesec dana od kad sam smrshao 2-3 kile na pripremama od 10 dana gde sam otrpilike radio dnevno 8 sati i jeo kao lud, nisam bas pazio jer nisam mogao i smeo zbog prevelikog napora. A promenio sam unos ja msm hrane bas kad sam smrsho najvise, ishrana mi je cinila otprilike dorucak zitarice, uzina vocke, rucak proteinsko, uzina vocke, i uvece lagano... mada to me je drzalo mozda nedelju dve jer jako bilo tesko podneti. Generalno unosio sam zdraviju hranu sto sam vise mogao nisam nista menjao u ishrani sem mozda u kolicini hrane ( msm na ostali period mrsavljenja koji je trajao 3-4 meseca).

Čekaj malo nisam te dobro shvatio.

Prošlo leto si skinuo 35kg i došao na 105kg, onda si tu kilažu držao godinu dana i svo vreme pokušavao da skineš salo sa "kritičnih mesta" i nisi od tada uspevao da skineš više od 2 - 3 kg zato što si povećao unos hrane jer nisi mogao više da izdržiš jaku dijetu?

Ispravi me ako sam ovde nešto pogrešno shvatio?

Isto tako uspeo si da skineš 35kg za samo 4 meseca? To isto nisam pogrešno shvatio?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cefika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2012, 10:57:03 posle podne »

Imaj vise obroka dnevno...Jednu, dve vocke ne racunaj u obrok..Jedi dosta mesa, jaja, ribe, posnog sira...s'obzirom da se dosta trosis trebaju ti i lepe porcije UH poput integralnog pirinca, kuvanog ili pecenog krompira, ovsene, razane pahuljice...Povrca sto vise...Uvece proteine i salatu...
Vazi hvala puno na savetima :D!
Sačuvana
cefika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2012, 10:56:32 posle podne »

Nemoj se opterecivati kalorijama vec gledaj da sve sto jedes pravilno rasporedis. Za veceru mozes kombinovati mladi sir ( ili neki sa manjim procentom masti ), jogurt ( takodje sa manjim procentom masti ), salatu, parce integralnog hleba ( posto se vec dosta trosis ), sada dolazi ajvar kao namaz, tunjevinu...Bitno je da to ne bude teska hrana koja ce opteretiti zeludac i da ne lezes sa punom stomakom. Nigde nisi pomenuo, koliko vode unosis dnevno?
Otprilike unosiom 2 do 3 litre vode tokom hladnih perioda, a kad je bas vruce i do 5 litara...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2012, 10:37:04 posle podne »

Imaj vise obroka dnevno...Jednu, dve vocke ne racunaj u obrok..Jedi dosta mesa, jaja, ribe, posnog sira...s'obzirom da se dosta trosis trebaju ti i lepe porcije UH poput integralnog pirinca, kuvanog ili pecenog krompira, ovsene, razane pahuljice...Povrca sto vise...Uvece proteine i salatu...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Septembar 21, 2012, 06:42:23 posle podne »

Nemoj se opterecivati kalorijama vec gledaj da sve sto jedes pravilno rasporedis. Za veceru mozes kombinovati mladi sir ( ili neki sa manjim procentom masti ), jogurt ( takodje sa manjim procentom masti ), salatu, parce integralnog hleba ( posto se vec dosta trosis ), sada dolazi ajvar kao namaz, tunjevinu...Bitno je da to ne bude teska hrana koja ce opteretiti zeludac i da ne lezes sa punom stomakom. Nigde nisi pomenuo, koliko vode unosis dnevno?
Sačuvana
cefika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2012, 06:01:38 posle podne »

Sta mi preporucujes onda, kolko dnevno da unosim kalorija i sta uvece najvise da konzumiram?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2012, 04:22:44 posle podne »

Preslaba ishrana ako se toliko trosis...jako slabo unosis proteine, vecera ne treba da bude oskudna samo je bitno sta jedes...Ocigledno si usporio metabolizam..
Sačuvana
cefika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2012, 03:16:55 posle podne »



Pozdrav,

Prvo mi reci koliko vremena je prošlo od toga kad si skinuo poslednjih recimo 5 kg? I šta si sve promenio u ishrani kada si prestao da skidaš kilograme?

Tako ću ti lakše moći naći neki problem koji te koči.

Proslo je otrpilike mesec dana od kad sam smrshao 2-3 kile na pripremama od 10 dana gde sam otrpilike radio dnevno 8 sati i jeo kao lud, nisam bas pazio jer nisam mogao i smeo zbog prevelikog napora. A promenio sam unos ja msm hrane bas kad sam smrsho najvise, ishrana mi je cinila otprilike dorucak zitarice, uzina vocke, rucak proteinsko, uzina vocke, i uvece lagano... mada to me je drzalo mozda nedelju dve jer jako bilo tesko podneti. Generalno unosio sam zdraviju hranu sto sam vise mogao nisam nista menjao u ishrani sem mozda u kolicini hrane ( msm na ostali period mrsavljenja koji je trajao 3-4 meseca).
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Septembar 21, 2012, 01:36:20 posle podne »

Pozdrav svima,
Zeleo bi samo da upitam nekog ko se razume u vezi ishrane nekoliko stvari...
Naime proslo leto (2011) smrshao sam 35 kg (sa 140kg na 105) Dobrom ishranom i teretanom naravno. Ali sad se stvara problem, masne naslage u predelu nogu i zadnjice nece da odu pokusavam vec neko vreme da se otarasim i nikako mi ne ide za rukom. Treniram 5-6 puta nedeljno kosarku uz to 3 puta nedeljno teretana, ishrana mi je korigovana na visok nivo (bez sokova vec godinu ipo, hleba, jako mali unos testa, bez mesnih preradjevina, sto vise mesa povrca itd..). Da li neko moze da mi pomogne kako da regulisem taj problem posto mi predstavlja problem za kosarku cini me tromim i veoma sporim. Posto sam visok 195 cm pretpostavljam da bi trebao otrpilike da imam 95 kg. Hvala unapred!! :D

Pozdrav,

Prvo mi reci koliko vremena je prošlo od toga kad si skinuo poslednjih recimo 5 kg? I šta si sve promenio u ishrani kada si prestao da skidaš kilograme?

Tako ću ti lakše moći naći neki problem koji te koči.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.221 sekundi sa 18 upita.