TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 03:59:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ...  (Pročitano 5961 puta)
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2012, 05:06:32 posle podne »

Pa dobro opet je to vecinom proteinska vecera,mozda bez krompira,bitno je da ne unosis ugljene hidrate uvece i kasno popodne.Sto ti rece Monika slobodno mozes i da povecas ugljene hidrate ujutru i ranije tokom dana a uvece i popodne ih izbegavaj i forsiraj proteinsku hranu (meso,riba,nemasniji sir i slicno).
Ja bih ti ovde ubacila i neku uzinu izmedju obroka,1-2 uzine,tako da mozes da ubacis neke varijante npr kostunjavog voca  (lesnik,badem,orah i slicnio),jako su dobre varijante zbog "zdravih" nezasicenih masnih kiselina a i mala kolicina njih te zasiti taman toliko da se ne iscrpljujes do narednog velikog obroka.
Npr ja na poslu uvek stignem da imam 1 glavnio obrok,posle mi je prerano za jos jedan takav i tako mi odgovara saka kotunjavog voca.Najcesce imam npr one mixeve (Fantazija mix,Studentski mix...) zbog raznolikosti.
Sačuvana
Be Happy!!!
Maja6
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2012, 04:51:32 posle podne »

Daa...a sto se tice toga kako izgleda tipican dan ,sta jedem...Danas npr. za dorucak klasika voce neko....Za rucak malo supe,kuvana junetina uz kuvani kropmir i sargarepu i malo sira...I za veceru cu verovatno isto sto i za rucak samo bez supe...Nekad za veceru pojedem jaja..ili mozda neke riblje filete...
Sačuvana
Maja6
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2012, 04:48:09 posle podne »

Super...:))..znaci onda uz trening i ishranu,najpametnije da uzmem te proteinske sejkove
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2012, 04:03:45 posle podne »

Ne brini vec sa dobro organizovanim treninzima kada im se vratis i uz takvu ishranu,eto i male pomoci sa nasim savetima docices do zeljenog.
Ne moras ni da budes previse iskljuciva,umerenost je kljuc svega.Bitno je da ne preterujes sa slatkisima dok nekad-nekad po malo nikoga nije ubilo ni pokvarilo foirmu.
Eto imas dosta korisnih saveta.I ja bih ti takodje pre preporucila za pocetak ako vec ubacas nesto od suplemenata da ubacis neki Whey koji bi ti se uklopio kao zadnji obrok,da ne pravis greske kao vecina cura ono tipa ne jedem posle 18h jer to onda usporava metabolizam.Ovako meni konkretno pomogne jer cesto uvece ne stignem da spremam cisto proteinsku hranu koja je u vecernjim satima preporucljiva, pa popijem proteinski sejk.
Monika ti je dala fine predloge,ja sam npr trenutno na ovom coko-lesniku koji obozavam,malo ce i zadovoljiti tvoju zelju za slatkim  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2012, 08:49:41 pre podne »

Ćao, dobrodošla na forum :)

kako izgleda jedan tvoj tipičan dan što se tiče ishrane?  onako, po obrocima...

glavno si izbacila - šećere, grickalice, sokove, masno itd....

što se tiče ugljenih hidrata tu je najbitnije da držiš kontrolu.... generalno,  ujutru, malo pre treninga i malo više posle treninga . je najbitnije.  Doručak je najvažniji obrok u toku dana tako da tu slobodno unesi hidrate, npr. crni hleb (ako naĂ°eš pravi) ili žitarice - ima dobrih muslija bez šećera, ili najbolje čiste ovsene.
Voće možeš jesti ujutru, na prazan stomak , tj. samo za sebe.
Ručak neka ti bude sastavljen i od proteina i od hidrata.... npr neko meso tipa belo meso ili riba, sa prilogom. Uz to obavezno salata. 
Kasnije gledaj da već malo smanjiš hidrate. Najbolja opcija bi bila neka salata sa tunjevinom ili jajima, posni sir,
a ako ti se jede slatko ja bih ti preporučila proteinski šejk sa mlekom,
npr Scitec 100% whey professional ukus čokolada lešnik ili jagoda-bela čokolada :)

uz to, povećaj unos vode, npr vode sa limunom koja je jako dobra i za mršavljenje, ubaci čajeve - npr zeleni čaj, brusnica, kukuruzna svila, kopriva itd... izbacuju višak vode.

Što se sagorevača tiče ako želiš možeš uzeti neku blažu varijantu npr L karntin  - imaš ih veliki izbor u Pansportu , a ja bih ti predložila npr L karnitn hrom od Biotech-a, ili Dymatize l karntin.

Srećno i javi kako ide ;)
Sačuvana
Maja6
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 02, 2012, 08:43:25 pre podne »

Stvarno nisam drzala neku ekstremnu dijetu..U pitanju je bila UN dijeta,i to ima vise od dve godine,3 meseca je trajala,i super je bilo jer sam jela sve,samo zdravije i odredjeno kad proteine kad ugljene itd...Tako sam i naucila da izbacim sve nezdravo i navikla organizam na voce koje npr. pre dijete nisam mogla da smislim a sada mi dan ne prodje bez...Bila sam bas debela kao loptica,na moju visinu  metar sezdeeset ja sam imala 65,67 kila....bas mnogo...Dijetom sam skinula donekle,a onda sam teretanom za godinu ipo dana dosla do 50,51,i sad sam i dalje tu samo zelim da sprecim da to ne pocne opet da se talozi:)
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2012, 11:04:19 posle podne »

Dorucak ovsene+whey...... ukus whey-a ubije sve ono neukusno u ovsenim..... tako sam ja rijesio problem ovsenih! :)
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 01, 2012, 10:58:38 posle podne »

Vidim da dosta toga vec znas ali nije na odmet da ti napisem jos par stvari. Koliko sam razumela, drzala si dijete. Stvar sa vecinom dijeta je da brzo skines kilograme ali cim krenes normalno da jedes oni se vrate i to znatno brze. Ti si mlada i iskreno ti preporucujem da se klonis toga posto takvim nacinom ishrane nema resenja na duze staze. Pokusaj da imas 5 obroka (3 glavna i 2 uzine), unosis min 2 litra dnevno vode, slatkise mozes uzeti povremeno samo nemoj preterivati. Ne moras se svega odreci, bitno je da si izbacila problematicne namirnice. 
Sačuvana
Maja6
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 01, 2012, 09:38:35 posle podne »

Hvala vam na odgovorima:)))) Krecem uskoro ponovo,ova pauza mi je bila tipa mesec dana ali vec dovoljno da se sve opusta pa kapiram da moram nesto da menjam. Sto se tice moje ishrane,zbog nekih dijeta od ranije ostala mi je navika da doruckujem samo voce,uz to popijem kafu...nedovoljno mi je za snagu na treningu a opet ne mogu da se nateram da bilo sta drugo pojedem,pricali su mi da uzimam musli i tako nesto slicno ali ne prija mi uopste..sto se tice dorucka to je to. Ne jedem hleb,peciva,brzu hranu,ne pijem sokove,iskljucivo limunadu,borim se nekada sa zeljom za slatkisima pa nekad i popustim ali uvek gledam do neke granice...Jedem dosta kuvanog mesa,povrca,ribu,piletinu,jaja...Sta znam,pisem uglavnom koliko unosim kalorija da znam da stanem ako se desi da preteram,do 7,8 uvece mi je najkasnije vecera sto zavisi od toga kad lezem...Mislim da su mi najveci problem ti slatkisi cak i ako malo pojedem,i teram se da sto vise pijem vodu jer nekad nemam uopste potrebu za njom a znam da to ne valja...zato sam htela da se raspitam ,planiram da se bas uozbiljim i dovedem da kazemo do nekog skoro savsenog izgleda...po vagi i dalje imam 50 kila koliko sam i imala ,al opet vidim da je stomacic poceo da raste.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:49:36 posle podne »

Pozdrav,

ukoliko zelis da kvalitetno izgubis kilograme osnova je korekcija ishrane i adekvatan trening a suplementi dolaze kao dodatak. Preparati koje hoces da uzmes su bezbedni (ako se pravilno koriste) i pod uslovom da si zdrava (sto pretpostavljam da jesi, s obzirom na godine). Ali ajde prvo kreni sa ishranom. Da li ti je potrebna pomoc oko ishrane?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:47:22 posle podne »

Redukuj ishranu i napisi kako bi ta ishrana po tebi izgledala. Radi kardio tri puta nedeljno i posveti vise paznje treninzima sa opterecenjem. Whey bi bilo odlicno da kupis a sagorevac nije neophodan.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 01, 2012, 05:30:41 posle podne »

Tebi ce redukcija ishrane i dobar trening u svakom slucaju trebati i ako uzmes neki sagorevac,jer oni nisu cudotvorci vec samo ispomoc pri svemu tome...

E sad moje je misljenje npr da krenes ponovo sa treningom,sredis ishranu i lepo se organizujes i da ce ti to vec dati neke rezultate,da ne kreces bas odmah sa sagorevacima.Kasnije ako vise ne ide i mislis da ti treba tu smo da predlozimo najpre neke blaze varijante,ali pokusaj prvo bez njih.
Naravno i ja sam zensko i takodje sklona gojenju  :(  i cesto pijem sagorevace,ako se nekad i odlucis za njih nemaju nikakvih nus pojava,niti bilo sta ako si ti vec zdrava osoba i nemas neki zdravstveni problem koji ne bi podnosio nesto od preparata.

Sačuvana
Be Happy!!!
Maja6
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

...
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2012, 04:19:43 posle podne »

Cao svima..Zanima me par stvari.Idem u teretanu skoro 2 godine..Veci deo treninga trcim,idem na steper,nordijsko ili bajs i posle naravno radim ruke tipa tegove 4kg...vezbe za noge,zadnjicu,trbusnjake i sl.da kazemo trening oko sat ipo vremena 3 do 4 puta nedeljno..E sad,malo sam pauzirala,nisam bas najbolje vodila racuna o ishrani i sad pocinjem opet a posto sam inace sklona gojenju pa bas trebam dosta da pazim i kaoi svi imam najvise problema sa stomakom,tim slaufom itd...treba mi pomoc jer nemam blage veze sta bih mogla da koristim,da li bi mi bilo pametnije da nastavim sve isto,uz redukovanu ishranu i pocnem neke proteine??ili ipak sagorevace masti jer bih da skinem to sto sam nabacila a stvarno nije mnogo strasno..i da li  to moze nesto da mi skodi posto sam zensko,19 godina,niska sam...sad lupam,otkud znam neuspojave i sta sve kako utice...Hvala puno unapred.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.