TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:59:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: TOPLJENJE MASTI  (Pročitano 7079 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Mart 17, 2013, 03:04:29 posle podne »

Vrsta gojenja zavisi od hormona , mogu i muskarci da se vise goje u predelu nogu i dupeta a struk da je ko u manekenke, ali po defaultu se najvise goje oko stomaka..
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #28 poslato: Mart 17, 2013, 04:33:22 pre podne »

Umesto HIIT-a uzmi da radis P90 ili P90m ili P90x ili P90x+..koji ti vise odgovara po kondiciji. Imas jos tezih nivoa,ali mislim da je ovo sasvim dovoljno ;) Ako ti treba link ka vezbama,posalji mi poruku na pm,posto sumnjam da ce mi dozvoliti ovde da kacim link ka torrentima ;)
« Poslednja izmena: Mart 17, 2013, 04:36:58 pre podne od strane Markovic » Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #27 poslato: Mart 17, 2013, 12:42:53 pre podne »

Po logici da se prvo tope masti koje su poslednje nastale a na kraju one koje su nastale prve.

U najčešćem broju slučajeva kod muškaraca je to stomak, a kod žena noge i zadnjica.

Način na koji se ljudi goje nije isti, i to može da se podvede pod genetiku.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #26 poslato: Mart 16, 2013, 11:17:53 posle podne »

Genetika je objašnjenje kada ne postoji nijedno drugo, logično i racionalno.

Recimo da smo obadvojica u pravu.

:)

Genetika, metabolizam...kako god, ipak ima svoju ulogu, u kom procentu kod koga to je vec drugo. Lepo bi bilo kad bismo svi dodavali i gubili kilograme gde zelimo. Ali kao sto kaze Stefan L, mozemo uticati na to jednim delom.
Sačuvana
MilosCentar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #25 poslato: Mart 16, 2013, 11:09:23 posle podne »

Genetika je objašnjenje kada ne postoji nijedno drugo, logično i racionalno.

Recimo da smo obadvojica u pravu.

:)

A po kojoj logici salo na stomaku se poslednje topi? :S
Sačuvana
Krv, suze i znoj..

bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #24 poslato: Mart 16, 2013, 09:22:59 posle podne »

Genetika je objašnjenje kada ne postoji nijedno drugo, logično i racionalno.

Recimo da smo obadvojica u pravu.

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #23 poslato: Mart 16, 2013, 06:21:26 posle podne »

"Ljudsko telo kad topi masti, topi masti ravnomerno po celom telu" reče Miloš.

Ne bih se baš u to kladio.

Ja sam dosta čitao o tome da se masti tope po principu da se prvo tope one koje su poslednje nastale, a na kraju one koje su nastale prve. Što će reći da stomak dolazi na kraju.
Ni to nije tacno...sve zavisi od genetike i hormona.Da se masti tope ravnomerno onda bi se i dobijale ravnomerno,a ne da na jednom mestu imas vise a na drugom manje.Ali ako ih topis kako treba sve ce nestati posle odredjenog vremena.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #22 poslato: Mart 16, 2013, 04:36:57 posle podne »

"Ljudsko telo kad topi masti, topi masti ravnomerno po celom telu" reče Miloš.

Ne bih se baš u to kladio.

Ja sam dosta čitao o tome da se masti tope po principu da se prvo tope one koje su poslednje nastale, a na kraju one koje su nastale prve. Što će reći da stomak dolazi na kraju.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Mart 15, 2013, 11:12:19 posle podne »

što se tiče tih stvarčica dodatnih za mršavljenje - kao što si rekao pojas nema nikakve veze sa mršavljenjem tj. skidanjem sala i to je to.  Ali opet imaš takmičare koji se "kunu" u pojas, najverovatnije baš zbog tog izbacivanja viška vode.

Što se tiče bermuda, nisu loše za celulit, pogotovo u kombinaciji sa nekim dobrim anticel. gelom...  ali daleko od toga da su obavezni deo opreme...

manje više pojas i bermude, ali sauna odelo - molim vas ovo NIKAD nemojte da koristite...

Druga stvar gde sorts pravi problem je sto nije zdrava visoka temperatura posebno kod muskih genitalija, nije zdrava ni vruca voda, a da se temperatura podize ispod sortsa i pojasa, podize se dosta, i samo to "lokalno podizanje temperature" nije zdravo, jer se remeti ceo proces rashladjivanja tela, najbolje je da, ako imas uslova odes u saunu, i opustis se kao covek...

Pored toga sto se remeti proces rashladjivanja tela, vazan momenat je remecenje reproduktivnog zdravlja muskaraca, tako da treba izbegavati lokalno zagrevanje.

A sto se saune tice, ona svojim efektima moze doprineti topljenju masnih naslaga, ali mora se voditi racuna ishrani, vezbanju, bez toga nece biti mnogo efekata.
Sačuvana
MilosCentar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #20 poslato: Mart 15, 2013, 11:25:18 pre podne »


LJudi a sta mislite o takozvanom HIIT treningu za skidanje masti? Imam malo masnih naslaga na donjem delu stomaka mislio sam da trcim sprinteve u intervalima umesto regularnog trcanja?
[/quote]

Ljudsko telo kad topi masti, topi masti ravnomerno po celom telu. E sad za HIIT treninge, trebas biti u kondiciji, HIIT treninzi dolaze nakon sticanja kondicije, a sad u sred zime cisto sumnjam da si u formi. Pokusaj da trcis 10 sprinteva, pocece da ti se vrti u glavi, bice ti muka, povracaces, eventualno ces pasti u nesvest i to na cetvrtom-petom... :) Pricam ti iz licnog iskustva, jer sam sad u tome, a i vreme mi nikako ne radi na korist, cas duva vetar, cas pada nesto -.-
Sačuvana
Krv, suze i znoj..

MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Mart 15, 2013, 11:23:34 pre podne »


LJudi a sta mislite o takozvanom HIIT treningu za skidanje masti? Imam malo masnih naslaga na donjem delu stomaka mislio sam da trcim sprinteve u intervalima umesto regularnog trcanja?
[/quote]

tek kada je izgradjena dobra aerobna baza - tj ukoliko si dobro utreniran i ako si bar 2-3 meseca imao aerobni trening mozes ubaciti i intervalne treninge.

Hit ima svoje prednosti ali tek kod dobro utreniranih vezbaca, kod nekog ko nije u kondiciji ovo je samo opasnost. Takodje, moras biti potpuno zdrav.

U svakom slucaju, aerobni trening treba da bude zastupljen 70%.
Sačuvana
Igorz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #18 poslato: Mart 15, 2013, 11:16:47 pre podne »


[/quote] LJudi a sta mislite o takozvanom HIIT treningu za skidanje masti? Imam malo masnih naslaga na donjem delu stomaka mislio sam da trcim sprinteve u intervalima umesto regularnog trcanja?
Sačuvana
MilosCentar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #17 poslato: Mart 15, 2013, 11:07:06 pre podne »

i ja sam pre za saunu :)

a za celulit i gelove da ne kvarim temu dalje, ali po tom pitanju zene su daleko vise ugrozene nego muskarci i imaju mnogo vise iskustva :D

Naravno, zato ja necu da pricam stvari u koje se ne razumem :)
Sačuvana
Krv, suze i znoj..

MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Mart 15, 2013, 10:59:02 pre podne »

i ja sam pre za saunu :)

a za celulit i gelove da ne kvarim temu dalje, ali po tom pitanju zene su daleko vise ugrozene nego muskarci i imaju mnogo vise iskustva :D
Sačuvana
MilosCentar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #15 poslato: Mart 15, 2013, 10:34:21 pre podne »

što se tiče tih stvarčica dodatnih za mršavljenje - kao što si rekao pojas nema nikakve veze sa mršavljenjem tj. skidanjem sala i to je to.  Ali opet imaš takmičare koji se "kunu" u pojas, najverovatnije baš zbog tog izbacivanja viška vode.

Što se tiče bermuda, nisu loše za celulit, pogotovo u kombinaciji sa nekim dobrim anticel. gelom...  ali daleko od toga da su obavezni deo opreme...

manje više pojas i bermude, ali sauna odelo - molim vas ovo NIKAD nemojte da koristite...

Nosio sam i ja pojas i celofane i gluposti, dok nisam primetio da nema smisla i edukovao se koliko toliko o samom procesu mrsavljenja, kao i treniranja i dodavanja mase... Sto se tice celulita i gelova, nisam bas siguran u to...
Druga stvar gde sorts pravi problem je sto nije zdrava visoka temperatura posebno kod muskih genitalija, nije zdrava ni vruca voda, a da se temperatura podize ispod sortsa i pojasa, podize se dosta, i samo to "lokalno podizanje temperature" nije zdravo, jer se remeti ceo proces rashladjivanja tela, najbolje je da, ako imas uslova odes u saunu, i opustis se kao covek...
Sačuvana
Krv, suze i znoj..

Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.