TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:11:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MMA kruzni treninzi  (Pročitano 2447 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2012, 09:51:47 pre podne »

Drug, sta mislis da jedan dan radim grudi, ramena, biceps i to da radim sve tri vjezbe odmah za drugom, znaci sa vjezbe na vjezbu?

Teško ćeš raditi na masi i snazi ako nemaš adekvatan odmor izmeĂ°u serija jer nećeš moći da koristiš dovoljno velike kilaže.

Trening snage i hipertrofije se radi drugačije od kondicionisanja ia ko se baviš borilačkim sportom onda treba da se fokusiraš na ono što ti omogućava da postaneš bolji u borbi, a to je da povećaš relativnu snagu kroz trening snage. Sve ostalo radiš kroz vežbanje tehnike borbe.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:36:40 posle podne »

Radi kako hoces, ja licno mislim da ti to nije dobra ideja, a procitaj sve prethodne postove pa ces valjda skontati zasto...

Pozdrav
Sačuvana
Bode_M
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:02:49 posle podne »

Drug, sta mislis da jedan dan radim grudi, ramena, biceps i to da radim sve tri vjezbe odmah za drugom, znaci sa vjezbe na vjezbu?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 08, 2012, 03:12:24 posle podne »

To ce ti zavisiti od ishrane, dakle moras unositi vise kalorija nego sto potrosis, treninzi ce ti pomoci da izgradis misice...
http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm
Ostalo potrazi na forumu...
Sačuvana
Bode_M
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 08, 2012, 03:03:24 posle podne »

a sta je sa dobijanjem mase_
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 08, 2012, 01:01:07 posle podne »

Pa to ti je kruzni trening, takvim treningom ces izvesti prvu vjezbu pravilno i explozivno medjutim kako budes isao od jedne do druge vjezbe bez odmora forma vjezbe ce ti biti sve losija i totalno ces izgubiti explozivnost... Explozivnost znaci od 1-3 ponavljanja na jednoj vjezbi pa onda odmor od 1-3minute (posto obicno ne budu neke velike kilaze)... Znaci radis po treningu 3-5 vjezbi, ali prvo odradis npr 5 serija jedne vjezbe, pa onda predjes na drugu vjezbu....  evo npr:
Trening 1
1) power clean 5 serija po 3 ponavljanja 2min odmora izmedju serija
2) box squat 8 serija po 3 ponavljanja 2 min odmora izmedju serija (koncentrises se na maximalnu brzinu izvodjenja)
3) speed benc 8 serija po 3 ponavljanja 2 min odmora izmedju serija

Trening 2
1) squat 5 serija po 5 ponavljanja 3-5min odmora izmedju serija
2) push press 5 serija po 5 ponavljanja 3-5min odmora izmedju serija
3) ketbell swings 8 serija po 5 ponavljanja 3-5min odmora izmedju serija

Dakle prvi trening bi se vise koncentrisao na explozivnost i brzinu, dok drugi vise na snagu. Mada bi ti trebao licni trener da ti objasni izvodjenje ovih vjezbi... mozda neki ima bolji predlog od mene...
Sačuvana
Bode_M
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 08, 2012, 10:38:47 pre podne »

Ok sve je jasno, ali daj mi predlog za odmaranja izmedju serija, jer se preporucuje da se po 3,4,5 vjezbi odjednom ispuca i onda 5 takvih serija. To mi je najbitnije i u koje grupe da podijelim.
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2012, 10:32:48 pre podne »

Nemoj kruzne treninge, to ti se vise svodi na kondiciju i na jos vise trosenje kalorija i onda ti to dodje isto kao trening mma, ja bih ti preporucio 2 puta sedmicno teretanu posto pretpostavljam da imas barem 4 puta sedmicno mma, mozes ti i 3-5 puta u teretanu ali to ce ti onda dodatno uticati na oporavak i vjerovatno ces biti pretreniran... Dakle moj savjet je 2 puta sedmicno teretana, a od vjezbi za explozivnost: power clean, power snatch, speed bench, box squat, ketbell swings i slicno, mada ce ti i treniranje maximalne snage dosta povoljno uticati na mma.... vjerovatno alen ima bolji savjet :)
Sačuvana
Bode_M
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2012, 10:17:55 pre podne »

Pa trenutno me najvise interesuje dobijanje mase, a da ne iygubim previse na eksployivnosti. Imam 196cm i 97kg. I od kad treniram mma izgubio sam bas dosta mase. Mnogi mi predlazu da radim kruzne treninge, kao da izbacim klasicne bilderske treninge. Sta mislite_
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2012, 10:14:45 pre podne »

Treniram mma i od treninga sam poprilicno izgubio masu. Da li mi preporucujete neki kruzni trening bez pauza (posto ga inace koristim zbog eksplozivnosti) koji se svodi na vjezbama koje se inace rade u body bildingu

A šta bi bio cilj tog kružnog treninga bez pauza, da skineš još kilograma?

I kako to misliš radiš kružni trening za eksplozivnost, kako je to moguće?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2012, 09:49:28 pre podne »

Ako neces da gubis masu onda trebas da unosis vise kalorija nego sto si do sad unosio, ako treniras mma i jos ides u teretanu to moze biti poprilicno zahtjevno i moze da ti trosi puno puno kalorija...
Sačuvana
Bode_M
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2012, 09:00:35 pre podne »

Treniram mma i od treninga sam poprilicno izgubio masu. Da li mi preporucujete neki kruzni trening bez pauza (posto ga inace koristim zbog eksplozivnosti) koji se svodi na vjezbama koje se inace rade u body bildingu
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.