TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 07:29:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje salceta  (Pročitano 8721 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Novembar 09, 2012, 03:40:54 posle podne »

Npr. da li sme uvece da se jede sardina,ali da se iscedi ono ulje iz nje?E da koliko(msm kolicinski) preporucujete voca dnevno? :)

Možeš jesti tunu,sardinu... oceĂ°enu od ulja, sa povrćem, to je protein bez brige. Samo bih ja uvek dala prednost ribi koja nije iz konzerve.

Sa voćem nemoj preterivati, ako vodiš računa o telesnim mastima, možeš ga jesti posle treninga - čak će taj šećer iz njega i dobro doći posle treninga, i ujutru, izmeĂ°u obroka. Jedi svo voće u svežem stanju koliko ti prija ali da se ne prejedaš.

I kada jedeš voće gledaj da bude izmeĂ°u obroka,  a ne neposredno pre ili posle nekog većeg obroka. Najbolje je jesti ga na prazan stomak.
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #13 poslato: Novembar 09, 2012, 03:23:33 posle podne »

100 gr pirinca ima 80 gr UH odprilike. Nije bitno koliko ces posle kuvanja imati grama zato sto je sve preko voda. Nista ne gubis na taj nacin.

Samo sto 100g sirovog pirinca kada se skuva bude skoro 200g (zajedno sa upijenom vodom)  + 200g mesa nije ni mala porcija! :)
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Novembar 09, 2012, 10:26:36 pre podne »

Npr. da li sme uvece da se jede sardina,ali da se iscedi ono ulje iz nje?E da koliko(msm kolicinski) preporucujete voca dnevno? :)

U sustini ti smes jesti sve ali zavisi sta ce posle biti.Da bi imao dobru definiciju na takvee stvati zaboravi.Ali ako je rec o necemu drugom onda moze ali zavisi kada i koliko.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Novembar 08, 2012, 10:28:31 posle podne »

Mozes jesti sardinu, a sto se tice voca ne postoji tu neka preporuka, mozes jesti vise puta u toku dana, samo pazis koliko ukoliko vodis racuna o dijeti ( banane i grozdje imaju malo vise kalorija od ostalog voca ).
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2012, 09:33:09 posle podne »

Npr. da li sme uvece da se jede sardina,ali da se iscedi ono ulje iz nje?E da koliko(msm kolicinski) preporucujete voca dnevno? :)
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 05, 2012, 03:10:11 posle podne »

Hvala puno na savetu samo mi nije jasan ovaj deo odgovora:
hidrate moraš kontrolisati, jer ako njih ne smanjiš telo neće sagorevati masnoću...







ugljeni hidrati su primarni izvor enegije za naše telo.... Mika ti je sve objasnio iznad kako i zašto ;)

samo se drži toga...

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Novembar 03, 2012, 07:32:31 posle podne »

100 gr pirinca ima 80 gr UH odprilike. Nije bitno koliko ces posle kuvanja imati grama zato sto je sve preko voda. Nista ne gubis na taj nacin.
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #7 poslato: Novembar 03, 2012, 02:04:36 posle podne »

kad smo vec kod  pirinca,da se nadovezem i pitam nesto : D malo je glupo ali ne bih da se zeznem :D 100g sirovog pirinca koliko ima uh? toj e prvo pitanje.. :D drugo,kad uzmem 100g pirinca i prokuvam ga na vodi koliko ce se njegova masa povecati,da li cu tada imati 150?200g pirinca i da li ce se promeniti kolicni uh u njemu?
 :) malo glupo pitanje ali bolje da pitam nego da skitam :D
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Novembar 03, 2012, 01:35:47 posle podne »

Visok sam 195 cm i težak trenutno 93 kg. To je ok težina za moju visinu meĂ°utim, imam salce na stomaku kojeg bih da se resim ali ne znam kako. Ja sam kao pazio nekih mesec dana na ishranu, sto mi je dalo rezultata jer sam smršao nekih 3-4 kg ali posto treniram redovno plasim se da preterano zapostavim ishranu,u korist smanjena stomaka...

U svakom slucaju, prvo treba da obratis paznju na to sta jedes, a onda i na kolicinu, ne samo za skidanje stomaka nego uopste u ishrani.

Sačuvana
Milovan Mika Ilic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2012, 08:04:53 posle podne »

Hvala puno na savetu samo mi nije jasan ovaj deo odgovora:
hidrate moraš kontrolisati, jer ako njih ne smanjiš telo neće sagorevati masnoću...






[/quote
Hvala puno na savetu samo mi nije jasan ovaj deo odgovora:
hidrate moraš kontrolisati, jer ako njih ne smanjiš telo neće sagorevati masnoću...


ako je previse hidrata kao sto su ti objasnili telo nece topiti mast u dovoljnoj meri jer su hidrati primarna energija,ali opet ako je premalo hidrata onda neces imati dovoljno snage za jake treninige,probaj za pocetak 200gr hidrata dnevno ali iz pirinca,zatim pratis formu i kako reagujes na treninge ako ide ok ostanes na tome ,jednom nedeljno pojacaj kalorije iz hidrata tipa umesto 200 pojedi 400gr dnevno ali samo jednom nedeljno da se metabolizam ne uspori,zatim smanji par dana na 100gr pa opet pratis kako reagujes itd ali nemoj vise od 200-250gr dnevno
Sačuvana
PANSPORT SPONZORISANI SPORTISTA - NAJJAČI UZ NAJJAČE!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2012, 02:27:11 posle podne »

Hvala puno na savetu samo mi nije jasan ovaj deo odgovora:
hidrate moraš kontrolisati, jer ako njih ne smanjiš telo neće sagorevati masnoću...








Ako ti je telo puno hidrata i prejedas se njima, telo ce imati njih kao primarnu energiju, a ako kontrolises njihov unos topices masne celije jer ce telo od masti uzimati ono sto treba za fizicku aktivnost ,to ti je najprostiji prevod
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2012, 02:28:53 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Tizu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2012, 01:57:13 posle podne »

Hvala puno na savetu samo mi nije jasan ovaj deo odgovora:
hidrate moraš kontrolisati, jer ako njih ne smanjiš telo neće sagorevati masnoću...





Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2012, 10:42:27 pre podne »

Ćao,dobrodošlica na forum ;)

što se tiče stomaka to nije nimalo lak posao a pogotovo za jednog muškarca ... ali se da srediti.

Pod broj 1 je ishrana, moraš je dovesti u red, i od toga će zavisiti najviše tvoj uspeh.  Moraš prvo da izbaciš sve šećere, slatkiše, gazirano, sokove, masnu hranu, prženo, pohovano, preslanu hranu, beli hleb i testo...
zatim da se snabdeš kvalitetnijijm namirnicama poput voća, povrća, od hidrata žitarica, krompira, pirinča, - proteini - jaja, piletina, ćuretina, riba - oslić, losos, tuna, tuna u konzervi.... što više povrća, vode...
hidrate moraš kontrolisati, jer ako njih ne smanjiš telo neće sagorevati masnoću...  hidrati su ti bitni ujutru za doručak, eventualno pre i posle treninga, a u ostatku dana baziraj ishranu na proteinima i salatama ili barenom povrću

što se tiče treinga trbušnjacima nećeš ništa postići kad je u pitanju vidljivost trbušnjaka, ojačaćeš trbušnju regiju što je super, ali se trbušnjaci i dalje neće ocrtavati...

radi trening u teretani sa opterećenjem, 4 puta nedeljno, i kardio isto 3-4 puta nedeljno, za početak 30-40 minuta,a postepeno možeš i produžavati, puls 65-75% od tvog maksimuma - (220 - godine života)  ne ostaješ bez daha dok radiš kardio, dakle brzi hod, vožnja bajka....

od suplemenata protein, vitamini, eventualno neki sagorevač kasnije.
Sačuvana
Tizu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2012, 10:31:59 pre podne »

Pozdrav vežbači i vežbačice,
imam jedno pitanje za vas: Visok sam 195 cm i težak trenutno 93 kg. To je ok težina za moju visinu meĂ°utim, imam salce na stomaku kojeg bih da se resim ali ne znam kako. Ja sam kao pazio nekih mesec dana na ishranu, sto mi je dalo rezultata jer sam smršao nekih 3-4 kg ali posto treniram redovno plasim se da preterano zapostavim ishranu,u korist smanjena stomaka, pa je  pitanje za vas: sta jesti i na koje vežbe da bacim više akcenat da bi došo do boljih rezultata abdomena ( al bacam izraze :P). Pozz i hvala na odgovoru.
ps. nisam neki iskusan vežbač, tek sam 4 meseca u treningu, pa je možda ovo pitanje malo glupo sročeno.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.