TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 30, 2024, 06:18:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hypermass 5000+ Creatine?  (Pročitano 10717 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Novembar 10, 2012, 12:18:23 pre podne »

Pa šta znam, tako mi deluje.
Čitao sam mnogo stvari pa sam i zbunjen pomalo. Da li da umesto gejnera uzmem neki whey?

Umesto gejnera uzmi neko kvalitetno meso, radi 100% :D

Salu na stranu (mada se ne salim,ali je odeljak za suplementaciju ) :D, ti sa whey-om mozes napraviti svoj gejner, ubacivajuci ugljene hidrate po svojoj zelji..po meni je gejner bacanje para,jer ima jako mali procenat proteina.. jeste ok kad su mrsave ekstremno osobe,ali i tada ima mnogo boljih resenja..
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2012, 12:23:17 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #20 poslato: Novembar 10, 2012, 12:13:44 pre podne »

Pa šta znam, tako mi deluje.
Čitao sam mnogo stvari pa sam i zbunjen pomalo. Da li da umesto gejnera uzmem neki whey?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #19 poslato: Novembar 10, 2012, 12:03:01 pre podne »

Ne mogu ti misici omeksati, to je samo tvoj utisak, verovatno zbog vode.

I ne, kreatin ne utice na "muskost". Odakle takvo pitanje? Da li si to negde procitao ili ..?
Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #18 poslato: Novembar 09, 2012, 11:53:22 posle podne »

Nisam radio punjenje, pročitao sam da nema potrebe. Nego, ne znam da li je od kreatina, ali ,,misići" su mi nekako omekšali. Verovatno ćete umreti od smeha kad pročitate ovo, ali stvarno je tako.
Imam jedno pitanje iako pretpostavljam odgovor. Da li kreatin utiče na ,,muškost"? :D
Hvala vam puno ljudi na pomoći.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Novembar 09, 2012, 11:02:51 posle podne »

Kupio sam i Dymatize kreatin, e sad, znam da treba da se pije pre i posle treninga po jedna kafena kašika, ali šta je sa danima kad ne treniram?  I da li da mešam kreatin i gejner zajedno ili odvojeno?
Kupiću volumass kad ispijem ovaj šećer :D

Da li si radio punjenje?

Na dane kada ne treniraš jedna doza je dovoljna, ne treba ti više.

I tovari težine na sebe da potrošiš sve te kalorije ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Novembar 08, 2012, 03:51:37 posle podne »

Kupio sam i Dymatize kreatin, e sad, znam da treba da se pije pre i posle treninga po jedna kafena kašika, ali šta je sa danima kad ne treniram?  I da li da mešam kreatin i gejner zajedno ili odvojeno?
Kupiću volumass kad ispijem ovaj šećer :D

Piješ ga svaki dan, i mešaš zajedno.

Prati svoju figuru, ako možeš slikaj se da imaš crno na belo napredak :)  meri i težinu na svakih par nedelja i ako možeš i ako te ne mrzi zapisuj šta i kako jedeš i kako treniraš...

pozz
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Novembar 07, 2012, 03:41:40 posle podne »

U dane odmora možeš isto 2 x 5g, na prazan stomak, ili barem jednu kašičicu dnevno. Nakon treninga mešaš sve zajedno što imaš. :)
Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #14 poslato: Novembar 07, 2012, 03:39:38 posle podne »

Kupio sam i Dymatize kreatin, e sad, znam da treba da se pije pre i posle treninga po jedna kafena kašika, ali šta je sa danima kad ne treniram?  I da li da mešam kreatin i gejner zajedno ili odvojeno?
Kupiću volumass kad ispijem ovaj šećer :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Novembar 07, 2012, 02:44:59 posle podne »

Premišljam se oko kreatina...
Znači kad ode ovo pakovanje, da pazarim opet gejner, a ne whey? Vaš kolega mi je kad sam kupovao takodje preporučio taj Scitec, nego sam ja uzeo ovo manje, čisto da probam.

Pa ako imaš zaista problem sa povećanjem telesne težine i unosom kalorija, onda je gejner dobra opcija. Ali svakako neki kvalitetniji gejner koji nije čist šećer.... Volumass je jedan od zaista dobrih gejnera i dugo je na tržištu, jedan od najpoznatijih.
Drugo akcijska je cena i super pakovanje, ipak je to 6 kg.  Ja mislim da se isplati.

Kreatin možeš ubaciti ali nije neophodno.  Mnogo je bitnije da sada učiš o treningu i ishrani.  To najbrže vodi do napretka ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Novembar 06, 2012, 07:56:52 posle podne »

Nisi dosadan i niko se nije naučen rodio. Ne stidi se da pitaš, neće te niko od nas ismevati. :)
Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #11 poslato: Novembar 06, 2012, 07:55:15 posle podne »

Nisam od onih koji misle da treba odraditi 2 treninga i pojesti 100gr belog mesa da bi se razvili, mada ste verovatno stekli takav utisak. Popravljam koliko mogu s obzirom da idem u školu pa ujutru ne mogu neku ,,normalnu'' ranu da jedem, jedino da ponesem od kuće. Hvala vam puno na pomoći, nadam se da nije problem što sam malo dosadan, nov sam pa ne znam toliko stvari u vezi bodibildinga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12922


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Novembar 06, 2012, 06:16:40 posle podne »

Ironman ti je sve lepo rekao.Zaista nema nekog carobnog stapica ili formule za neki brz napredak i da to tako ostane sve super.Mnogo je tu muke potrebno,puno odricanja,isprobavanje raznih tipova treninga,suplementacije i mnogo vremena.Ali ko istraje na duge staze imace i rezultate.Ja mislim da ti jako treba da obratis paznju na ishranu i da ti to bude prioritet na duge staze a suplementacija dodatak koji ce ubrzati tvoj napredak.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #9 poslato: Novembar 06, 2012, 02:05:49 posle podne »

Jasno mi je da si ti novi u svetu ovog sporta i suplementacije, da su te kutije i reklame svetleće, pune mišića i napucanih likova. Upamti samo jednu stvar na samom početku: ''suplement'' je engleska reč koja se kod nas prevodi kao ''dodatak ishrani'' i znači upravo to i ništa više od toga. Ako trening i hrana koju unosiš nije dovoljno dobra, a oslanjaš se na ''moć'' dodataka ishrani -- ništa to neće valjati. 

Dakle, svu energiju (i pare) koju imaš posveti treningu i ishrani, pa tek onda što pretekne daj na suplemente.
Napredovati se MOŽE samo sa kvalitetnom hranom i treningom, bez suplemenata.
Napredovati se NE MOŽE samo sa suplementima, bez kvalitetne hrane i treninga. 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2012, 01:40:36 posle podne »

Premišljam se oko kreatina...
Znači kad ode ovo pakovanje, da pazarim opet gejner, a ne whey? Vaš kolega mi je kad sam kupovao takodje preporučio taj Scitec, nego sam ja uzeo ovo manje, čisto da probam.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2012, 09:55:40 pre podne »

Pozdrav svim članovima, nov sam, kako na forumu tako i u svetu bodibildinga. Vežbam oko 3 meseci intenzivno, visok 186, kilaža oko 63, 64 kg. Pre nekoliko dana sam se odlučio da kupim whey, ali mi je prodavac rekao da mi je bolje da uzmem gejner za početak plus kreatin. Uzeo sam Hzpermass 5000 bez kreatina. E sad, da li bi bilo dobro da uzmem i neki kreatin pored ovog gejnera? (I da li da uopšte nastavljam sa gejnerom ili da uzmem whey?)

Whey je kvalitetniji u smislu da sadrži mnogo veći procenat proteina od gejnera, ali gejner je u nekim slučajevima i bolja opcija, za nekoga ko je izuzetno mršav i ima problem da unese dodatne kalorije i da se ugoji...

Hypermass ima dosta šećera, ok je za početak samo će ti to pakovanje dosta kratko trajati.  Kreatin možeš ubaciti ali to nije ono što je najbitnije.  Najbitnije je da ti povedeš računa o ishrani i da malo pojačaš dnevni ukupni kalorijski unos, uzmi obavezno i neke vitamine i minerale i B vitamin kompleks i omega 3 riblje ulje, zbog opšteg zdravlja i da malo pojačaš apetit.

Kasnije kad budeš uzimao neki gejner ja ti toplo preporučujem jedan od najboljih - Scitec volumass 35 od 6 kg, odličan i visokokvalitetan, a na akciji je sada dok traju zalihe....

ako ima pitanja tu smo, pozz
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.