TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:20:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsavljenje  (Pročitano 6248 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2013, 09:19:57 pre podne »

Da li je svaki dan u ova 4 meseca bio ovakav kako si navela? Što budeš iskrenija prema nama lakše ćemo ti pomoći.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2013, 12:32:13 pre podne »

To ti je slab dorucak u svakom slucaju. Umesto muslija mozes uzeti ovsene pahuljice i nesto proteina treba uneti za dorucak ( jaja npr ), pa onda uzina ( moze voce, mada moze i piletina ), pa rucak, pa uzina - tu mozes uzeti kostunjavo voce ( badem, lesnik, indijski orah...) Za veceru je ella ok, i neka salata...Obrok posle treninga je jako bitan, kakva je tu situacija? Koliko vode pijes dnevno? Mozes ujutru, na prazan stomak, popiti casu do dve vode na sobnoj temperaturi, ona odlicno podstice metabolizam, a povremeno iscedis limun ili grejp pa popijes.

Sto se treninga tice, kardio radis u srednjoj zoni, puls 65 - 75%, da mozes dugo da izdrzis, u toj zoni se trose masti kao izvor energije.
Sačuvana
dusicam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #12 poslato: Mart 24, 2013, 07:14:54 posle podne »

Pozdrav,
imam 72 kg i 160 cm sam visoka, vezbam vec 4 meseca u teretani (sprave i kombinacija cardio-40 min) i nisam izgubila ni kg. Promenila sam nacin ishrane, doruckujem musli sa mlekom, za rucak neko meso, prilog i salata, uzina vocka, a za veceru sir ella ili nesto tako. Izbacila sam hleb i slatko, i nista ne gubim. Potreban mi je vas savet.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Januar 29, 2013, 08:52:09 posle podne »

Pozdrav i dobrodošla na forum :)

U kratkim crtama što se tiče ishrane, iako ne mislim da imaš višak kilograma:
- povećati obavezno unos tečnosti - vode, vode sa limunom, ceĂ°eni grejp (odličan za dijetu) čim povećaš unos tečnosti izgledaćeš i osećaćeš se bolje, svežije, višak vode ćeš izbaciti i manje celulita će biti vremenom
- belo brašno (hleb, testo), preslana i prezačinjena hrana, mesne preraĂ°evine, sokovi, gazirano, slatkiši, grickalice i dr. - ide napolje
- akcenat je na kvalitetnim složenim ugljenim hidratima poput žitarica (ovas, ječam , raž), pirinač - najbolje integralni, mahunarke umereno, hleb od celog zrna žitarica, povrće
- vlakna - povećati njihov unos kroz povrće sveže i bareno, supice od povrća, najbolje u svežem stanju ili bareno na pari
- proteini iz nemasnih izvora skoro u svakom obroku - piletina, riba (losos, oslić tuna), jaja (sa manje žumanaca), umereno posni sir
- mlečni proizvodi umereno - najbolje jogurt, i to sa srednjim procentom masti
- obroci rasporeĂ°eni u više manjih u toku dana, bar 3 glavna i 2 užine
- što se tiče unosa zdravih masnoća preporučujem kašiku maslinovog uja na salati, šačicu koštunjavog voća ili semenki poput badema, oraha, lešnika, laneno seme, susam, bundeva i dr.

Kad je trening u pitanju kombinacija dve stvari daje više nego zadovoljavajuće rezultate kad je celulit u pitanju
- vežbe sa opterećenjem ili teretana, vežbe za celo telo, ne samo za noge...  nadam se da imaš dobrog instruktora pored tebe... razne varijante čučnjeva i iskoraka za noge
- kardio u zoni intenziteta oko 70% od maksimuma (226 - godine života, okvirno izračunavanje pulsa makismalnog za žene)

Što se suplementacije tiče kada budeš mogla preporučujem par stvari
- vitamine i minerale i omega 3 riblje ulje  zbog opšteg zdravlja, imuniteta
- proteinski šejk - kao zamenu ili dopunu obroka i za bolji oporavak posle treninga
- od sagorevača l karnitin

Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla. Budi slobodna da postaviš još pitanja ako ih ima ;)
Sačuvana
arsenija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #10 poslato: Januar 29, 2013, 04:54:12 posle podne »

pocela sam da idem u teretanu posle duzeg perioda, imam 64 kg a visoka sam 1,73 i malo sam se ugojila.u butinama,dobila celulit i mali stomak,cak su mi se i oko kolena stvorili jastucici  ;D.nista preterano..ali smeta mi. :(jer me strah da ne nastavim da se sirim.a i ne osecam se lepo kad obucem kratki sorcic ili neku haljinicu  :(nisam bas nesto finansijski stabilna da bih kupovala sagorevaci masti,ili neka druga pomocna sredstva.ja bih samo volela da znam sta da koristim u ishrani,sta da izbacim...npr. kako bi trebao da izgleda moj dnevni obrok,i kako da treniram.koje vezbe da radim  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2012, 09:54:43 pre podne »

I većina ima strah od večere...  nema potrebe, samo ne unositi hidrate i neće biti problema...  zamene za obrok su super u situacijama kada pri ruci nemamo ništa kvalitetno, onda je bolje i to nego nešto iz pekare.

Unisyne npr. je dobra zamena za obrok, u toku dana. Ima vitamine, minerale, proteine, ugljene hidrate... može da se podeli i na dva dela.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2012, 09:36:33 pre podne »

Hvala na odgovoru. Mada ima par stvari koje su mi nejasne...i jos par pitanja..
 Jel moze posle saune multivita light? :) Nema secera.

Sto se tice proteinskih sejkova... Ja sam ovo probala pre par dana, dopada mi se- http://www.pansport.rs/Zamene-za-obrok-i-proteinski-napici/BI955-Ultra-Loss-Shake.html  Jel bih mogla, recimo, to posle treninga, da mi bude umesto vecere? I jos jedna stvar vezana za njih...Negde sam procitala "izgradnja ciste misicne mase". Da li to znaci i povecanje misicne mase u obimu, jer to je nesto sto zaista ne zelim? :)


Proteinske zamene za obrok mozes da uzmes u slucaju da ti iskrsne neka situacija, da nisi kod kuce i ne mozes da  pojedes kvalitetan obrok. Uvek kada mozes, treba da imas kvalitetan obrok.
Ne trebaju ti nikako 2 sagorevaca, a narocito ne u ovoj fazi kad ti ishrana nije dovoljno sredjena, nece biti ocekivanih efekata.
Sto se multivite tice ok je, ali mislim da je bolje da uzmes neki kompleks koji je namenjen sportistima zato sto se vec dosta trosis.

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2012, 09:31:39 pre podne »

Hvala na odgovoru. Mada ima par stvari koje su mi nejasne...i jos par pitanja..
 Jel moze posle saune multivita light? :) Nema secera.
Ovo oko trcanja nisam najbolje razumela. Sta se tacno trosi pri vecem intezitetu? Ako sam dobro razumela, da bih topila masti treba da trcim sto laganije, a duze?
Sto se tice proteinskih sejkova... Ja sam ovo probala pre par dana, dopada mi se- http://www.pansport.rs/Zamene-za-obrok-i-proteinski-napici/BI955-Ultra-Loss-Shake.html  Jel bih mogla, recimo, to posle treninga, da mi bude umesto vecere? I jos jedna stvar vezana za njih...Negde sam procitala "izgradnja ciste misicne mase". Da li to znaci i povecanje misicne mase u obimu, jer to je nesto sto zaista ne zelim? :)


Multivita je preslaba, kad se toliko znojiš uzmi neki kompleks vitamina i minerala (npr Daily Formula Universal), a posle saune popij Isostar, izotonični napitak. 
Znojenjem se ne gubi samo voda i jako je važno nadoknaditi telu elektrolite i što pre rehidrirati se.

Što se tiče intenziteta tipična je greška što ljudi rade prejako, ali kraćeg trajanja... pri višem intenzitetu su primarno gorivo ugljeni hidrati a nama su cilj masnoće... njih ciljaš tako što ćeš umerenije raditi kardio (osećaj kao da bi mogla da pričaš u isto vreme) ali ćeš produžiti trajanje.

Što se tiče izgradnje mišićne mase, ultra loss tu ne pomaže mnogo, nema puno proteina, ali tebi kao i nama svima devojkama treba da bude cilj da malo povećamo mišićnu masu jer što više mišića imaš imaš i manje masti... a to nama koje imamo manje testosterona u poreĂ°enju sa muškarcima nije nimalo lak posao :)
dakle nemoj se bojati tegova i unosi više proteina.

Ne podržavam to da nešto treba da menja večeru, ili doručak... podržavam zamene za obrok kada ne stigneš da pojedeš nešto kvalitetno, ali ja bih za večeru pojela neki lagani proteinski obrok,tipa salata sa tunjevinom i jajima, komad ribe i bareno povrće, neko meso tipa piletina, mladi sir itd.....

umesto ultra loss shake-a preporučila bih ti neki protein, npr Scitec 100% whey profesisonal ili Elite whey koji je trenutno na akciji.

Ukoliko imaš pitanja slobodno ih postavljaj ovde

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2012, 09:13:37 pre podne »

Pravis gresku jer ti je dorucak los i onda nakon treninga glikogenski depoi su ti prazni ,imas pad nivoa secera u krvi i desava ti se da jedes ono sto ne treba...sa takvom ishranom nikakav sagoreavac ti nece pomoci,a L karnitin ti ne  treba.Dorucak mora da bude jak sa slozenim hidratima i proteinima,a sto se tice suplementacije bilo koji whey protein nakon treninga i kvalitetan proteinski obrok ,
Sačuvana
skarlet
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2012, 12:30:07 pre podne »

A ovo nista,m? http://www.pansport.rs/Zamene-za-obrok-i-proteinski-napici/BI955-Ultra-Loss-Shake.html  ??? Pise da je za zamenu obroka..  A i ukusno je.  ::) Nastojim da sto vise smanjim kalorijski unos, a da imam redovne obroke i uzine. inace se zdravo hranim, al eto tih mesec dana, koliko mi je trajala povreda, stvarno nisam birala sta jedem. Danas sam nacela drugo pakovanje twinlab sagorevaca...Ne mogu da ga ocenim jer mi ishrana nije bila sredjena u potpunosti... Ali bez obzira na to, htela bih i da mi preporucite nesto sto bi mozda moglo da se pije u kombinaciji sa njim. Ne znam... Recimo da popijem sumeci l-carnitin? Tako nesto... Samo da sto pre izgubim koje kilo, jer cu jedino tako ostati koncentrisana i motivisana da spustim kilazu ispod 55kg. Meni licno odgovara 57-8, ali mi 55 treba zbog karatea, da ne idem u tezu kategoriju, razbice me. :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2012, 10:44:11 posle podne »

Da laganiji duzi trening da bi sagorevala masti..kupi whey protein ali ga nemoj koristiti umesto obroka vec samo posle treninga..normalno je da si gledna posle treninga i treba da jedes ali biraj sta ces jesti..Monika je vec navela sta treba da jedes a sta treba da izbacis iz ishrane..Sto se misicne mase tice veruj mi ona se ne dobija tako lako...
Sačuvana
skarlet
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2012, 10:10:37 posle podne »

Hvala na odgovoru. Mada ima par stvari koje su mi nejasne...i jos par pitanja..
 Jel moze posle saune multivita light? :) Nema secera.
Ovo oko trcanja nisam najbolje razumela. Sta se tacno trosi pri vecem intezitetu? Ako sam dobro razumela, da bih topila masti treba da trcim sto laganije, a duze?
Sto se tice proteinskih sejkova... Ja sam ovo probala pre par dana, dopada mi se- http://www.pansport.rs/Zamene-za-obrok-i-proteinski-napici/BI955-Ultra-Loss-Shake.html  Jel bih mogla, recimo, to posle treninga, da mi bude umesto vecere? I jos jedna stvar vezana za njih...Negde sam procitala "izgradnja ciste misicne mase". Da li to znaci i povecanje misicne mase u obimu, jer to je nesto sto zaista ne zelim? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2012, 03:30:33 posle podne »

Ćao dobrodošla na forum...  drago mi je da si iskreno rekla sve :)

Ovako, tvoj problem je kao što i sama znaš , u ishrani.  Dok god ne budeš malo više pažnje posvetila njoj neće biti većih pomaka.  Nikakav jači sagorevač neće rešiti problem...

Drugo, dve nedelje je premalo za neki vidljiv rezultat. Moraš biti strpljiva.

Treće, sauna je ok ali obazrivo. Znojenjem ne gubimo masti, već vodu ali zajedno sa vodom i važne minerale. Stoga ako se jako iznojiš i tako frekventno (a to je već 3x nedeljno) obavezno popij posle toga izotonični napitak tipa Isostar sok, i neki multivitaminski-mineralni kompleks.
Sauna je dobra za eliminiaciju toksina ali sa mršavljenjem nema veze.
I obavezno se tuširaj malo hladnijom vodom kad izaĂ°eš iz nje.

Što se treninga tiče, puls je bitan pri trčanju, jer ako ideš na veći intenzitet tu se troše hidrati kao energija a ne telesne masti. Za topljenje masnoća potreban je niži intenzitet (do 75% od maksimuma) dakle da možeš da pričaš u isto vreme, tako otprilike možeš da proceniš. I većina ljudi sa kojima ja radim ne voli da čuje ovu informaciju, ali se oduševe rezultatima ako prate. Dakle malo manje kalorija ćeš potrošiti za recimo sat vremena ali će mnogo veći procenat biti potrošen iz rezervi masti.

Što se tiče ishrane, picu, slatkiše, belo brašno, peciva, masnu hranu, mesne nareske, mesne preraĂ°evine - zaboravi. Druge nema.

Posle treninga obavezno popij proteinski šejk - ja ti predlažem Scitec 100% whey protein professional ili Dymatize elite whey, jedna merica sa vodom posle svakog treninga.
Posle treninga jedi obavezno nešto kvalitetno, to je najvažniji obrok, neka bude kombinacija hidrata i proteina. Npr tunjevina i pirinač, riba i krompir, meso i pirinač ili krompir, i salata obavezno.

Za doručak možeš ovsene pahuljice ili najbolje da jedeš jaja - kajganu sa više belanaca, i uz to malo crnog hleba.

Mlečne proizvode možeš umereno, voćku po koju izmeĂ°u obroka, povećaj unos tečnosti na bar 3 l dnevno, čajevi....

Grickaj povremeno i koštunjavo voće izmeĂ°u obroka, posebno sirove bademe, i jedi više povrća - barenog ili svežeg, ono će te zasititi sigurno-

Eto nadam se da sam bar malo pomogla, slobodno nas pitaj šta god te zanima , tu smo da pomognemo ;)
Sačuvana
skarlet
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #1 poslato: Novembar 09, 2012, 02:52:20 posle podne »

Ovako... Dosta sam citala na vasem forumu o ishrani, sagorevacima masti.. Dobrim delom sam upucena u nacin ishrane,a sa ciljem gubitka kilograma, ali mislim da bi meni licno vise pomoglo da otvorim svoju temu, iako ima dosta slicnih ovoj.
Dakle problem je u nekih 6-7 kg viska. (po mojoj proceni  :) ). Visoka sam 166cm, 63 kg.
Nekih mesec i po dana sam imala povredu, pa sam mirovala, i na 56kg, dodala sam 7.  :'( Inace, bavim se karateom, i, evo, ponovo sam pocela sa treninzima (5 puta dnevno, po 1h), i idem u saunu oko 3 puta sedmicno, odmah nakon treninga (vec 2 nedelje).
Polako ubacujem i jutarnje trcanje, oko 5-6km, laganim tempom.... A pocela sam da koristim i twinlab fat burner. Tj, vec sam popila 1 pakovanje, sutra otvaram drugo. :D Sto se tice ishrane, jos uvek pokusavam da se obuzdam, ali tesko. Posle treninga sam gladna kao vuk. Za dorucak nekad jedem musli, nekad cedjeni grejp.... A nekad ne biram, pa dobro dodje i mesni narezak...  :o Za rucak...ne znam..kako kad... Kuvano nesto.. Al vecera me ubija. Sinoc sam, recimo, pojela picu, i kad sam dosla kuci, opet sam bila gladna.
Da ne duzim, razmisljam da uzmem neke od ponudjenih sejkova, pa da to pijem posle treninga. Treba mi pomoc oko toga, jer ne znam ni koji da uzmem, ni da li mogu to da pijem kao veceru svaki dan, mesec dana? :)  Posto, jeste da je tek 2 nedelje proslo od kad sam se vratila na treninge, ali stvarno nikakav pomak ne vidim... Niti se osecam lakse..nista.. I pocinjem stvarno da sizim :D Ne mogu sebe da trpim sa ovoliko kilograma.  >:( I, da, kad popijem drugo pakovanje twinlaba, definitivno cu preci na neki jaci... Samo mi recite koji. Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.