TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:50:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bruh????  (Pročitano 3783 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Novembar 13, 2012, 11:38:09 posle podne »

Ok, pridržavaj se onog što smo te savetovali - izbegavaj velika naprezanja pri čemu koristiš trbušnu presu, nosi pojas, radi trbušnjake...
Javljaj se kako ide...
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #18 poslato: Novembar 13, 2012, 11:15:54 posle podne »

danas sam odradio ruke i sve je bilo super, nisam imao nikakvih problema na 2 vezbe na kojimam mi se javljao problem pre, tako da je najverovatnije neko istegnuce trbusnjaka
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Novembar 13, 2012, 04:59:42 posle podne »

I nosi pojas...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Novembar 13, 2012, 04:52:55 posle podne »

Moguće da je istegnuće. Izbegavaj prevelika opterećenja, jačaj trbušnjake...
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #15 poslato: Novembar 13, 2012, 01:38:00 posle podne »

pa meni se javlja to cm od pupka desno, pa ne boli me uvek ponekad me zaboli kad kinem npr tada mi se napnu trbusnjaci i osetim nesto tu pored pupka, e sada me interesuje ako je to pocetna faza kile, sta mogu da uradim da to vratim na staro u normalu
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #14 poslato: Novembar 13, 2012, 01:35:53 posle podne »

najlakše je da sam probaš prstima da napipaš dal je nešto iskočilo, zna biti neprijatno, ali ako imaš kilu nešto je verovatno izletelo napolje kroz trbušni zid. Kad sam ja imao preponsku kilu, imao sam jednu lopticu veličine malo većeg klikera koju sam mogao prstima da vratim u stomak, ali ona se opet vrati nazad. Recimo nije se pojavljivala kad ležim, ali se uvek pojavi kad se zakašljem...

Isprobaj to: stavi prste tu gde kontaš da imaš bruh, nakašlji se malo i vidi da li ima nekih promena pod prstima. Nema to početna faza, završna faza kile: il imaš bruh il nemaš, ako je krenulo da puca - pući će ili sutra ili za mesec dana ili za godinu dana, ne možeš zaustaviti to.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Novembar 13, 2012, 01:19:08 posle podne »

Kile se obično javljaju na liniji iznad ili ispod pupka, eventalno cm ili dva levo ili desno... Videćeš kako ti je kad radiš trbušnjake, pa javi...
Da li boli kad se napneš bez savijanja trupa....
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2012, 11:02:23 pre podne »

tacno desno u limiji sa pupkom
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2012, 10:13:39 pre podne »

Ne, naprotiv jačanje trbušnjaka poboljšava situaciju oko kile time što jačaš trbušni zid. Potrebno je da izbegavaš velika naprezanja gde težinu guraš stomakom. Treba da radiš treninge tako da podižeš težine za toliko da uvek guraš mišićima, tj postepeno....
Da li je bol u liniji sa pupkom (iznad/ispod) ili bočno od pupka?
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2012, 01:18:49 pre podne »

Ma nema bola kada podizem lezeci ni noge ni glavu, nego npr kada radim bench veliku kilazu ili naprimer kada radim pulover ili kada radim triceps sa uzetom itd....A sada sam se setio da sam pre davno pre par godina imao isti bol kada bi radio sklekove....E sada da li mogu sutra da odem na trening i da li da radim trbusnjake, ako je to pocetna faza kile npr da li ce mi trbusnjaci pomoci da ojacam to ili ce mi jos vise prosiritu tu kilu, ako je to u pitanju, takodje mi se javi neki neprijatan osecaj kada jako kinem...
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 01:22:20 pre podne od strane Zarko » Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2012, 01:13:52 pre podne »

kada me je doktor pregledao nije bilo nikakvog bola, niti temperature niti mucnine niti bilo kakvih promena, mozda sam ja na psihickoj bazi nesto istripovao pa sam imao neki neprijatan osecaj, ali je sada i to proslo, pa nznm kada da pocnem da treniram ponovo, ja msm da je to neka pocetna faza kile ili neko istegnuce trbusmih misica.....Nego je mene zabrinulo najvise to kada sam popio gejner sto je krenulo da me probada jedno 5cm desno u ravni sa pupkom...ali je to trajalo 10setak sekundi i proslo
upala slepog creva sigurno nije. Pri kovim vežbama se javlja bol?  da li ima bola kada se napneš kao da guraš/podižeš nešto teško?  da li boli kada ležeći podižeš glavu i ramena ili noge?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2012, 09:06:50 posle podne »

Ok, to sam pitala zato sto si pomenuo bol nakon uzimanja gejnera, pa sam pomislila da ima veze sa nadimanjem. Javi kakvo je stanje narednih dana.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2012, 08:53:25 posle podne »

nemam nikakvih probllema sa stolicom sve je normalno
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2012, 08:51:29 posle podne »

Ne mora biti da si umislio, ali nemoj mnogo da se opterecujes. Verovatno je u pitanju neko istegnuce, prati dalje situaciju. Od sada nadalje obavezno nosi pojas. I da, da li mozda imas neki problem sa stolicom?
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2012, 06:09:41 posle podne »

kada me je doktor pregledao nije bilo nikakvog bola, niti temperature niti mucnine niti bilo kakvih promena, mozda sam ja na psihickoj bazi nesto istripovao pa sam imao neki neprijatan osecaj, ali je sada i to proslo, pa nznm kada da pocnem da treniram ponovo, ja msm da je to neka pocetna faza kile ili neko istegnuce trbusmih misica.....Nego je mene zabrinulo najvise to kada sam popio gejner sto je krenulo da me probada jedno 5cm desno u ravni sa pupkom...ali je to trajalo 10setak sekundi i proslo
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.