TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:59:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bruh????  (Pročitano 3782 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2012, 04:24:09 posle podne »

Da li je to sve sto se javilo od simptoma? Da li je bilo mucnine, povracanja, povisene temperature...? Da li je bilo bolne osetljivosti prilikom palpacije stomaka kada si se javio lekaru?
Tacno je da se bol pojacava kod upaljenog slepog creva, ali traje to malo duze i obicno ne prolazi tako samo od sebe.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2012, 03:32:07 posle podne »

bol je u rangu sa pupkom najcesce odmah pored u tom nivou, a tada kada me je probadalo to posle treninga bol je bio isto u rangu sa pupkom samo malo vise desno.... Sama ne znam da li bi moglo biti slepo crevo zato sto kazu da kada se pojavi bol on se povecava za 24h, a meni se to desilo u cetvrtak uvece i bol je nestao posle minut.
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2012, 02:32:39 posle podne »

Pozdrav,

za pocetak moras napraviti pauzu i iskljuciti te vezbe za koje kazes da ti provociraju bol i nalagodnost. Drugo, obavezno je nosenje kaisa, narocito kada radis sa velikim tezinama, da preveniras takve stvari.
Ukoliko se nista ne pipa na mestu bola verovatno nije u pitanju kila, mada se ne moze iskljuciti njen pocetak. Rekao si desno od pupka, ali gde, na dole ili gore? Najcesca lokalizacija bola kada je u pitanju slepo crevo je na desnoj strani, nize, prema preponi ali je slepo crevo "imitator" i nije obavezno da ce se bol tako manifestovati pa je zato jako veliki problem u dijagnostici i nikako nije pitanje koje se resava ovde, na forumu. Ukoliko je pak na gore, treba obratiti paznju na laboratoriju jetre.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2012, 12:29:54 pre podne »

Vec odredjeni period pri izovdjenju nekih vezbi osecam slab bol odmah centimetar desno od pupka, ali u skorije vreme je bol jaci pa sam poceo da nosim kajis i to mi je pomoglo...bio sam kod odktora on mi je pipao stomak i rekao da nije to nista.
Prosli trening, posle treninga sam osetio veoma jako probadanje nesto vise desno od pupka na 5cm otprilike i to je trajalo oko minut, ja sam se vec bio prepao i posumljao na slepo crevo ili bruh, sada sam napravio pauzu i povremeno u toku dana osetim neku nelagodnost kao slab bol najcesce odmah pored pupka a nekad i nesto vise desno...Nije mi nista iskocilo niti imam bilo kakve fizicke promene na tim mestima.
Sada ne znam sta da radim, kolko pauzu da napravim, kako dalje da treniram i da li je to kila ili slepo crevo ili moyda neko lokalno istegnuce misica.
Pomagajte :(
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.