TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 12:39:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko ishrane a i treninga  (Pročitano 21737 puta)
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #33 poslato: Novembar 25, 2012, 12:42:35 pre podne »

na nekim proteinima pise ''aspartam free'' ,nadam se da je to stvarno tako :)
Sačuvana
NebitanLik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #32 poslato: Novembar 20, 2012, 04:41:10 pre podne »



Da, slucaj sa zasladjivacima i secerima je takoreci izabrati manje zlo od ponudjenih! Svakako ih treba izbegavati, ali ni to nije uvek moguce. Aspartama nazalost ima tamo gde ga ne ocekujemo ( zvake, proizvodi bez secera, neki lekovi za decu ) pa ga unosimo hteli mi to ili ne.

Tacno je da se svodi na izabrati manje zlo, ali u ovom slucaju, secer je mnogo manje zlo... Kao sto rekoste, unosimo te zasladjivace na svakom koraku a da nismo ni svesni toga, tj. da vecina ljudi nije svesno i ne vodi racuna.. Podjimo od orbita koji sadrzi aspartam, whey suplemenata koji uglavnom sadrze po 3,4 zasladivaca... Da ne spominjem coca-colu zero i ostale uzase... Pa zar i pored svega toga mi treba da ih svesno dodajemo u kafe, cajeve i ostalo..?? Posmatrano na dnevnom planu, to su zaista zanemarljive kolicine, ali nas organizam pamti sve te dane.. Oni se pretvaraju u mesece i godine konstantnog trovanja..
Moje je da apelujem da stetnost zasladjivaca ocigledno jos uvek nije shvacena ozbiljno i iskren savet svima je da se edukuju na ovu temu malo temeljnije...

 I pozdrav pansport ekipici, sjajnu stvar radite sa ovim forumom.. Drago mi je kad vidim na kom nivou znanja su ljudi kada ovde krenu sa raspitivanjem i kako se brzo ubace na pravi kolosek u ovakvom okruzenju :)
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2012, 04:45:23 pre podne od strane NebitanLik » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #31 poslato: Novembar 19, 2012, 11:17:08 posle podne »


Za šećer -  nemoj ga unositi, bolje uzmi neki zaslaĂ°ivač tečni sad dok si na dijeti

Pozdrav.. Do sada nisam pisao na forumu i ne bih da zvucim kao neko ko se sad odjednom pojavio da soli pamet redovnim i aktivnim clanovima, ali ovaj post me je bas uboo u oko..
1. Decko zeli da skine salce a ne da postane mister Univerzuma i nema potrebe za ovako radikalnim merama...
Izbegavaj slatko u nekim vecim kolicinama i u vecernjim satima.. Inace, slobodno se zasladi s vremena na vreme, pojedi za uzinu malo cokolade, voca, neki kolac i  opusti se... Potrosices sve to ako treniras redovno i intenzivno..
2. Ako ste mislili bukvalno na secer (ono sto se stavlja u kafu :) ) istina je da ga treba izbegavati, ali opet ne vidim potrebu za ukidanjem... Barem njegov slucaj ne zahteva ovakvo odlazenje u krajnost..


Ukoliko malo bolje prelistas forum, videces da se ovde ne savetuje bilo kakav ekstrem ( u smislu ishrane ili treninga ), bas naprotiv, uvek skrecemo paznju da ne treba odlaziti u krajnjost.



Upravo zato mi je ovo i zapalo za oko, jer prilicno temeljno citam forum i istina je da ne nailazim na savete za odlazenje u krajnost, ali ovo mi je bas zvulaco kao radikalna mera..Naravno da slatko generalno treba izbegavati, ali kao sto ste i sami rekli, sigurno mu nece nista faliti da ponekad za uzinu pojede npr. parce cokolade, pogotvo ako kvalitetno trenira.. Sreca, decko nije sladokusac pa nismo morali ni da pocinjemo :)
Medjutim, pre svega sam replicirao zbog saveta za upotrebu zasladjivaca.. Evo mozete se i vi izjasniti kao strucno lice.. Istina da ih ima u skoro svakom whey-u i da su to ipak kolicine koje smatramo zanemarljivim, ali po mom skromnom misljenju na tome treba da ostane.. Za aspartam je (srecom) uspelo da se procuje kakve sve negativne efekte ima po organizam, pa se on sad kao masovno izbacuje.. Ja ne vidim zasto bi verovali da to nije slucaj sa svim ostalim vestackim zasladjivacima..
Nazalost, te informacije nisu bas na dohvat ruke, iz dobro poznatih razloga..
P.S. Neka moredatori slobodno premeste ovo (video sam da postoji slicna tema ali je prilicno zastarela), da ne kvarim temu...

Da, slucaj sa zasladjivacima i secerima je takoreci izabrati manje zlo od ponudjenih! Svakako ih treba izbegavati, ali ni to nije uvek moguce. Aspartama nazalost ima tamo gde ga ne ocekujemo ( zvake, proizvodi bez secera, neki lekovi za decu ) pa ga unosimo hteli mi to ili ne.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #30 poslato: Novembar 19, 2012, 03:07:37 posle podne »


Za šećer -  nemoj ga unositi, bolje uzmi neki zaslaĂ°ivač tečni sad dok si na dijeti

Pozdrav.. Do sada nisam pisao na forumu i ne bih da zvucim kao neko ko se sad odjednom pojavio da soli pamet redovnim i aktivnim clanovima, ali ovaj post me je bas uboo u oko..
1. Decko zeli da skine salce a ne da postane mister Univerzuma i nema potrebe za ovako radikalnim merama...
Izbegavaj slatko u nekim vecim kolicinama i u vecernjim satima.. Inace, slobodno se zasladi s vremena na vreme, pojedi za uzinu malo cokolade, voca, neki kolac i  opusti se... Potrosices sve to ako treniras redovno i intenzivno..
2. Ako ste mislili bukvalno na secer (ono sto se stavlja u kafu :) ) istina je da ga treba izbegavati, ali opet ne vidim potrebu za ukidanjem... Barem njegov slucaj ne zahteva ovakvo odlazenje u krajnost..
3. Kao alternativu ste naveli jedinu stvar koja je gora od secera- vestacki zasladjivac.. Moj dobronameran savet vam je da se malo bolje edukujete o njima i efektima koje imaju na ljudski organizam (Wikipedia sigurno nece napisati da su pogubni po jetru i ko zna sta sve jos)...
Ako je to vas izbor, niko vam ne moze prigovoriti, ali ja vas najiskrenije molim da nikome ne savetujete koriscenje vestackih zasladjivaca.. Pozz


malo šećera ovde malo šećera tamo i eto ti gomile suvišnih kalorija. Vrlo dobro znam o čemu pričam.

Nije jedini problem u kalorijama, veći je problem u oscijalicama šećera u krvi koje dovode i do oscilacija apetita, brzo ogladniš, potreba za dodatnim šećerima se još povećava i tako u krug...

na dijeti, ako je ozbiljna dijeta u pitanju, šećer se izbacuje.... eventualno posle treninga - tada je prihvatljivo u umerenoj količini.

ZaslaĂ°ivači nisu zdravi i nisam pristalica toga da ih svakodnevno unosimo u velikim količinama, ali kad su u pitanju kafa, čaj, i ostalo, odlična su zamena za šećer.

Sačuvana
NebitanLik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #29 poslato: Novembar 19, 2012, 03:17:31 pre podne »


Za šećer -  nemoj ga unositi, bolje uzmi neki zaslaĂ°ivač tečni sad dok si na dijeti

Pozdrav.. Do sada nisam pisao na forumu i ne bih da zvucim kao neko ko se sad odjednom pojavio da soli pamet redovnim i aktivnim clanovima, ali ovaj post me je bas uboo u oko..
1. Decko zeli da skine salce a ne da postane mister Univerzuma i nema potrebe za ovako radikalnim merama...
Izbegavaj slatko u nekim vecim kolicinama i u vecernjim satima.. Inace, slobodno se zasladi s vremena na vreme, pojedi za uzinu malo cokolade, voca, neki kolac i  opusti se... Potrosices sve to ako treniras redovno i intenzivno..
2. Ako ste mislili bukvalno na secer (ono sto se stavlja u kafu :) ) istina je da ga treba izbegavati, ali opet ne vidim potrebu za ukidanjem... Barem njegov slucaj ne zahteva ovakvo odlazenje u krajnost..


Ukoliko malo bolje prelistas forum, videces da se ovde ne savetuje bilo kakav ekstrem ( u smislu ishrane ili treninga ), bas naprotiv, uvek skrecemo paznju da ne treba odlaziti u krajnjost.



Upravo zato mi je ovo i zapalo za oko, jer prilicno temeljno citam forum i istina je da ne nailazim na savete za odlazenje u krajnost, ali ovo mi je bas zvulaco kao radikalna mera..Naravno da slatko generalno treba izbegavati, ali kao sto ste i sami rekli, sigurno mu nece nista faliti da ponekad za uzinu pojede npr. parce cokolade, pogotvo ako kvalitetno trenira.. Sreca, decko nije sladokusac pa nismo morali ni da pocinjemo :)
Medjutim, pre svega sam replicirao zbog saveta za upotrebu zasladjivaca.. Evo mozete se i vi izjasniti kao strucno lice.. Istina da ih ima u skoro svakom whey-u i da su to ipak kolicine koje smatramo zanemarljivim, ali po mom skromnom misljenju na tome treba da ostane.. Za aspartam je (srecom) uspelo da se procuje kakve sve negativne efekte ima po organizam, pa se on sad kao masovno izbacuje.. Ja ne vidim zasto bi verovali da to nije slucaj sa svim ostalim vestackim zasladjivacima..
Nazalost, te informacije nisu bas na dohvat ruke, iz dobro poznatih razloga..
P.S. Neka moredatori slobodno premeste ovo (video sam da postoji slicna tema ali je prilicno zastarela), da ne kvarim temu...
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2012, 03:21:40 pre podne od strane NebitanLik » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2012, 10:13:07 posle podne »

Ok ti je ovako ishrana, ja bi samo preporucila da voce uzimas na prazan stomak, ne posle jela, i da rasporedis, mislim da je mnogo tri vocke odjednom. Za uzinu mozes i kostunjavo voce - badem, lesnik, indijski orah...( po par komada ). Cini mi se da imas malo povrca ( a vlakna su jako bitna ). Vode 2 - 3 litra, i vise kad vezbas...
Sačuvana
gorky
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2012, 05:23:12 posle podne »

prije 5 dana kad sam otvorio temu na prazan stpmak sam imao
76.3 kg

danas 5dana posle imam 74.3 takodje na prazan stomak ujutru
Sačuvana
gorky
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2012, 05:17:47 posle podne »

ne volim slatkiše.ne pamptim kad sam kupio neki slatkiš.
kedino ako kod nekog u goste pojedem nešto slatko :)
mesožder sam.svih oblika.zato ne brinem za mišićnu masu
jer je lako dobijam u odnosu na prosječnog čovjeka.
malo geni malo što sam uglavnom cijeli život na visokoproteinskoj ishrani
kad nisam na dijeti podje litar ipo jogurta na dan
i svaki obrok sa po min 200gr mesa na dan.

sad kad sam na dijeti koju planiram da praktikujem duže
situacija je:

doručak 100 žitarica piletina ili bjelanca pola litra jogurta nemasnog
i povrća

primjer:
danas sam napravio rižoto:
propržio na kašičici maslinovog ulja luka,ubacio 200gr piletine na kockice
dolio 2deci paradaiz soka.sipao soljicu kafe  int. riže i to je
mislim da je ok obrok?

užana su.mi 2,3 voćke.gledam da su različize

ručak

grilovano pileće bijelo bez ulja.trećina ela sira.pa poslije opet dvije voćke.

posle poĂ°em na trening.poslije treninga šaku suvog grožĂ°a

večera samo proteini tunj u vodi ili bjelanca.i to je to

jutros sam imao 74.3kg.napredujem solidno

ne koristim zasladjivače.jedino stavim pola kašičice šećera u jutarnju kafu.to mo je jedina na dan.


nadam se da nije rigorozna toliko ova dijeta.
ne gladujem.čak sam dobro sit poslije svakog obroka.
da li smije ovako na duže staze?

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #25 poslato: Novembar 18, 2012, 01:21:42 posle podne »


Za šećer -  nemoj ga unositi, bolje uzmi neki zaslaĂ°ivač tečni sad dok si na dijeti

Pozdrav.. Do sada nisam pisao na forumu i ne bih da zvucim kao neko ko se sad odjednom pojavio da soli pamet redovnim i aktivnim clanovima, ali ovaj post me je bas uboo u oko..
1. Decko zeli da skine salce a ne da postane mister Univerzuma i nema potrebe za ovako radikalnim merama...
Izbegavaj slatko u nekim vecim kolicinama i u vecernjim satima.. Inace, slobodno se zasladi s vremena na vreme, pojedi za uzinu malo cokolade, voca, neki kolac i  opusti se... Potrosices sve to ako treniras redovno i intenzivno..
2. Ako ste mislili bukvalno na secer (ono sto se stavlja u kafu :) ) istina je da ga treba izbegavati, ali opet ne vidim potrebu za ukidanjem... Barem njegov slucaj ne zahteva ovakvo odlazenje u krajnost..


Ukoliko malo bolje prelistas forum, videces da se ovde ne savetuje bilo kakav ekstrem ( u smislu ishrane ili treninga ), bas naprotiv, uvek skrecemo paznju da ne treba odlaziti u krajnjost.

Inace, u pogledu ugljenih hidrata, nece biti nista strasno da povremeno uzme nesto slatko ( neku cokoladicu ), ali, mora obratiti paznju, jer ce na ukupnom nivou uneti dosta secera ( malo sa kafom, malo slatkisa, malo sokova..) i jos oni koje unosi ishranom pa ce biti da dijeta ne funkcionise i nema rezultata.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #24 poslato: Novembar 18, 2012, 12:51:18 posle podne »

Pa ako zeli da ukloni salo sa stomaka tesko da ce moci da pojede malo cokolade, pa malo neki kolac, pa malo secera u kafi a mozda pije tri dnevno...ja nemam nista protiv zasladjivaca a da ne pricamo ako se koriste samo za kafu, jedna dve tabletice dnevno...
Sačuvana
NebitanLik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #23 poslato: Novembar 18, 2012, 02:51:13 pre podne »


Za šećer -  nemoj ga unositi, bolje uzmi neki zaslaĂ°ivač tečni sad dok si na dijeti

Pozdrav.. Do sada nisam pisao na forumu i ne bih da zvucim kao neko ko se sad odjednom pojavio da soli pamet redovnim i aktivnim clanovima, ali ovaj post me je bas uboo u oko..
1. Decko zeli da skine salce a ne da postane mister Univerzuma i nema potrebe za ovako radikalnim merama...
Izbegavaj slatko u nekim vecim kolicinama i u vecernjim satima.. Inace, slobodno se zasladi s vremena na vreme, pojedi za uzinu malo cokolade, voca, neki kolac i  opusti se... Potrosices sve to ako treniras redovno i intenzivno..
2. Ako ste mislili bukvalno na secer (ono sto se stavlja u kafu :) ) istina je da ga treba izbegavati, ali opet ne vidim potrebu za ukidanjem... Barem njegov slucaj ne zahteva ovakvo odlazenje u krajnost..
3. Kao alternativu ste naveli jedinu stvar koja je gora od secera- vestacki zasladjivac.. Moj dobronameran savet vam je da se malo bolje edukujete o njima i efektima koje imaju na ljudski organizam (Wikipedia sigurno nece napisati da su pogubni po jetru i ko zna sta sve jos)...
Ako je to vas izbor, niko vam ne moze prigovoriti, ali ja vas najiskrenije molim da nikome ne savetujete koriscenje vestackih zasladjivaca.. Pozz
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #22 poslato: Novembar 17, 2012, 06:16:50 pre podne »

Ako budes peglao kardio redovno ,neces biti preogroman ;)

Sačuvana
gorky
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #21 poslato: Novembar 16, 2012, 07:38:56 posle podne »

ne opterecujem se tezinom.nego se vodim kolicinom sala.
ali tezina mi je trenutno neka referenca na osnovu ranijih iskustava.
vodiću se po definiciji noga i trbusnjaka.jer mi je cilj
 da to maknem koliko je god moguće
cilj mi je da skinem salo.a mišićna masa može gore što se mene tiče.
samo ne bih volio da budem prekrupan jer sam nizak.ne svidja mi se to
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Novembar 16, 2012, 09:02:23 pre podne »

ok.upio informacije.javljam ako opet stanem sa mrshanjem pa
 nešto da mijenjam.u suštini radio sam ovo i ranije i stanem na nekih 72kg
trenutno imam 76kg ujutru na prazan stomak.


nema potrebe da se otperećuješ sa težinom.... može se desiti da ti težina dugo stoji, čak i da bude veća, a da smanjuješ procenat masti... ovo se dešava ako radiš trening sa opterećenjem.

gledaj se u ogledalu, meri obime, po farmerkama ćeš najbolje znati kako ide....   težina je manje bitna
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #19 poslato: Novembar 15, 2012, 02:55:38 posle podne »

još samo jedno pitanje za ishranu
treniram jednom dnevno oko 7 uveče.nemam vremena za dva treninga
dal poslije treninga da ne unosim ugljene hidrate ili da.pošto sam sa
foruma čitao da bi bilo dobro odmah nakon treninga unijeti uh
da bi se zaštitilo trošenje mišića.

i koliko trčanja max  vremenski i kojim intezitetom u slučaju da
 radim i tegove i trčanje u jednom treningu ili da
radim 3 treninga tegovi i 3 kardio nedeljno?


S'obzirom da ti je to obrok nakon treninga treba da uneses i malo UH...sto se tice treninga radi kako tebi odgovara, mozes u jednom treningu trening sa opterecenjem, zatim kardio, a mozes ih raditi i zasebno...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.