TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 06:23:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol duz noge ( ispod lista)  (Pročitano 11708 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: April 07, 2016, 11:13:06 pre podne »

i lepljenje kineziotejping traka bi imalo pozitivan efekat...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: April 07, 2016, 11:10:48 pre podne »

pozdrav Svetlana, radi se o upali mišića (najverovatnije, ne bi trebalo da postoji udružena povreda...)
potrebno je:
- da pijete magnezijum 2 na dan (ukupno 300mg/dan)
- tuširanje toplo/hladnom vodom
- noge podignute gore - sa pokretima stopalima gore dole polako , koliko prija ...
- trebalo bi da svakog dana bude sve lakše > kada bude moguće krenite sa laganim hodanjem...
- hepatrombin/lioton gel bi pomogli
- možete izmasirati mišić sa ledom tj hladiti nečim iz zamrzivača (npr kesa sa graškom)...
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #20 poslato: April 04, 2016, 01:05:43 posle podne »

To je 99,9% upala i to jaka upala....preterala si, odjednom si opteretila misic i upala je logicna posledica. I istezanje nije pametno da radis ako se pre toga bar malo nisi zagrejala nekim laksim vezbama ili laksim trcanjem...
Drugi dan je upala obicno najjaca.....ja bi ti savetovao da treci dan odradis neki skroz lagan trening, neko trckaranje jer upala najsporije prolazi ako se odmarajuci ceka da ona prodje...
Sačuvana
cecarica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #19 poslato: April 04, 2016, 07:22:44 pre podne »

Doktore, prekjuce sam radila penjanje uz stepenice, kao trening, nekih 20 minuta. Uvece oko deset sati sam uradila taj trening. NPre toga sam istegla listove na nogama. Znaci, oko 22h sam to uradila, i sutradan sam se probudila sa upalom oba lista, da ne mogu maltene da hodam. Danas je drugi dan. Ne izlazim iz kuce da bih odmarala noge. Nemam Aspirin. Imam Panadol (Acetaminophen), i Naproxen. Popila sam danas po prvi put jedan Acetaminophen. Nemam Hepatrombin, ali imam neki terapeutski mentol gel, pa sam time izmasirala listove malopre. Molim Vas, recite mi sta da radim, sta da uzimam od terapije, sta da stavljam na listove. Je li ovo upala? Koliko ce ovo da traje? Pomozite mi, molim Vas.

Svetlana
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Jun 27, 2014, 08:05:26 posle podne »

pozdrav, možeš okačiti sliku sa tačno obeleženim mestom gde tebe boli....
Sačuvana
vukasinvule
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #17 poslato: Jun 26, 2014, 04:37:12 posle podne »

Pozdrav svima :)
trazio sam po netu povredu koja me je zadesila, pa sam ovde video nesto sto je najbize mojoj...
Bol se javila u desnoj potkolenici dok sam igrao kosarkasku utakmicu.Epicentar bola je negde u predelu ispod lista, tacnije ispod Gastrocnemiusa. Boli me na dodir, kad pritisnem prstom, ali isto tako osecam bol kada pravim dorzalnu fleksiju(vucem prste ka licu). Bol osecam u tom delu u precniku od nekih 2 cm.
gledao sam nesto i zaklucio da sam najverovatnije istegao tetivu "flexor hallucis longus" evo i dve slike tetiva, ako neko jos bude imao slican problem da mu se nadje:
http://o.quizlet.com/i/sGHw6hVIOFv7BEKz244xzw_m.jpg
http://anatomyfacts.com/Muscle/TPIll_files/image015.jpg

Posle toga sam pauzirao nedelju dana sa aktivnostima, 2 puta hladio ledom i mazao bengay mast, bol je skoro nestala, osecao sam po nekad malo , uglavnom kad sam istezao list...onda sam odigrao utakmicu i bol se vratila.
Da li je ta povreda ozbiljnije prirode, nikad nisam imao nista slicno....kako da lecim i da li da se obratim lekaru?
pozdrav i hvala u napred :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Mart 07, 2013, 08:12:42 pre podne »

Razmišljaj o tome da radiš nedeljno dva-tri puta vežbice za tibialis posterior, za korigovanje položaja i svoda stopala. Za svod stopala možeš raditi hvatanja loptice nožnim prstima i nabiranje krpe... Takodje nošenje uložaka je preporučljivo.
Pozdrav
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #15 poslato: Mart 04, 2013, 09:18:40 posle podne »

Evo bol je polako nestala,samo da se ne vrati (da kucnem),ocigledno je bila u pitanju samo Upala tibialis posterior,stavljanje leda pogotovo posle treninga mi bas prija i cini mi se da se bol momentalno upola smanji. Ovo je stvarno nezgodna povreda (upala kako god) za fudbalere,hvala bogu sto je izgleda proslo :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2013, 11:31:30 posle podne »

Hvala puno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2013, 09:53:58 posle podne »

Pogledaj ovo

http://m.youtube.com/#/watch?v=7vZVq3ov914&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D7vZVq3ov914

da to je valgus stopalo.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #12 poslato: Februar 19, 2013, 09:34:07 posle podne »

Najverovatnije je upala tetive mišića tibialisa posteriora. Potrebno je masiranje ledom tri puta dnevno po 7 -10 minuta, posle lioton gel. Potrebno je da radiš istezanja za listove i tibialis posterior. Jačanje listova i vežbe za propriocepciju. Ukoliko gaziš na unutra (valgus) treba da nosiš uloške i jačaš mišiće koji delimično koriguju ovaj deformitet. Težinu treba da smaNjiš jer kod deformiteta stopala višak težine pojačano opterećuje svod stopala i pojačava zatezanje tetive koja te boli....

Hvala puno,uradicu ovako,samo me zanima koje su to vjezbe za Tibialis posterior?to me bas zanima da radim...inace evo bol je prestala i na dodir,kao da je bila neka trenutna upala.Meni ulosci nenormalno pomazu,ne znam kako vi mislite kad kazete ako gazim na "unutra",ja gazim ovako http://www.fittedshoe.com/SHOE_ARTICLES/D-VALGUS.jpg  i to se zovem "ka spolja" :) (sliku sam dao kao primjer,nisu mi ovako rasierene noge :)  )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Februar 19, 2013, 08:43:24 posle podne »

Najverovatnije je upala tetive mišića tibialisa posteriora. Potrebno je masiranje ledom tri puta dnevno po 7 -10 minuta, posle lioton gel. Potrebno je da radiš istezanja za listove i tibialis posterior. Jačanje listova i vežbe za propriocepciju. Ukoliko gaziš na unutra (valgus) treba da nosiš uloške i jačaš mišiće koji delimično koriguju ovaj deformitet. Težinu treba da smaNjiš jer kod deformiteta stopala višak težine pojačano opterećuje svod stopala i pojačava zatezanje tetive koja te boli....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #10 poslato: Februar 17, 2013, 02:01:50 posle podne »

Ne mogu vjerovati da se bol na dodir ovog mjesta povratio,znaci izgleda da se ni posle 2 mjeseca ovo nije oporavilo.Sada samo boga da molim da ne krene da me boli a sigurno da hoce.Jutros sam imao trening,evo kada opipam nogu tacno na onom mjestu boli strasno,isto kao i pre,a taman sam mislio da je izleceno uopste me nije boljelo ni na dodir,a sada se izgleda vrace.Ako krene da boli na treninzima,moracu ja kod Ortopeda...uff

EDIT: Vidio sam na internetu da su rizicna grupa ljudi koji gaze spolja,a ja sam upravo takva osoba,gazim kao patak,takodje ljudi koji su tezi,ja sam takodje dosta tezak,krupan pogotovo u donjem dijelu (nogama) tako da znam da stopala i potkoljenica trpe veliko opterecenje,
Mislim da hitno moram da mijenjam nesto tj. da pocnem vise da trcim na prste i vjerovatno neke uloske jer imam specificna noge.

« Poslednja izmena: Februar 17, 2013, 06:22:21 posle podne od strane mister » Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2013, 10:46:21 posle podne »

Evo posle duzeg vremena,sjetio sam se ovoga pa da napisem,Ognjene kad budes imao vremena ako ima neki savjet da das :)

Znaci pocetkom decembra zavrsila mi se polusezona tako da sam jedno mjesec dana konstantno odmarao bez ikakvog opterecenja onda jos 15-30 dana moze se reci da sam odmarao izuzev teretane (ali ona ne pravi neki pritisak na sve ovo,barem mislim).Uglavnom ja sam na ovo bio i zaboravio ali eto sada kada sam opet startovao sa pripremama zelio bih da znam zbog prevencije sto mi je ciniti jer ja sam siguran da je ono bio Sindrom trkacke potkolenice,valjda je ovaj odmor od 2 mjeseca to sredio jer mi sada izgleda sve izlijeceno i oporavljeno,samo ne bih volio da se to opet javi,jer je bol toliko dosadna i skoro svakodnevna,taman mislis da ce ti proci a ono se sve ispocetka javlja.

Inace Ognjene slazem se sa onim sto si rekao da sam vjerovatno nesvjesno stedio desnu nogu (koju sam operisao,Osteohondrom (Egzostoza)) i onda posle te rehabilitacije kada sam se vratio na teren nisam bio bas spreman,a odmah sam usao u paklene trke,sprinteve (to je bila faza pripremama,a u tom periodu samo trcimo) i onda sam stedio valjda desnu nogu a ovo se javilo na lijevoj nozi.Inace imam po prirodi deblje noge tako da mislim da sam skloniji povredama zbog te gradje,prije 3-4 godine sam bio slomio skljanac lijeve noge,pa sam i tu bio na stakama 2 mjeseca,nema sto mi se nije izdesavalo,a imam 16 godina :D (p.s lomio sam i ruku 2 mjeseca prije noge  :)  )

Znaci sad bi me zanimalo da li na neki nacin da pazim na nogu,da li bih uopste trebao i sta mi je raditi ? sto se tice istezanja,to je svakodnevno,ono uopsteno za sve,inace sam dosta rastegljiv,mogu lagano citavim sakama dotaknuti pod (podrazumijevaju se prave noge,dok vise od 90% jedva moze prstima dotaknuti pod-moja slobodna procjena )...mislim da me barem to stiti od povreda koliko toliko :)...
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 10:52:42 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2012, 03:32:45 posle podne »

Fizikalna terapija može pomoći. Masiraj ledom i obavezno radi istezanja....
Javi kako napreduješ  :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.