TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:10:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol duz noge ( ispod lista)  (Pročitano 11675 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2012, 08:25:06 pre podne »

Moguće da si preopteretio mišić i tetivu jer si štedeo drugu nogu (nekada i nesvesno). biće to ok, nemoj da brineš.
Masiraj bolno mesto ledom posle treninga 10-15 minuta i namaži lioton gel. Ako treba ponovi tokom dana još 2-3 puta. Na kraju treninga dobro istegni listove, prste stopala, a kod kuće možeš raditi i istezanja za tibialis posterior. Ako su ravna stopala ili gaziš naunutra koristi uloške ili podmetač silikonski pod petu. Dobro se zagrej na početku treninga.
Javljaj kako ide...


Hvala puno na odgovoru,koristim neke uloske jer imam problem posebno kada je leto i velike vrucine guli mi se koza na stopalima stvaraju rane valjda od velikog tereta na stopalima s obzirom da su mi noge dosta krupne,sa uloscima sam resio taj problem
Samo jos ovo,u mome gradu ima jedan fizioterapeu koji radi terapije kod raznih povreda,valjda neke terapije sa strujom,dosta mojih drugova kada se povredi ili ih boli noga idu kod njega,ne znam da li bih ja trebao podji zbog ovoga?da li ima potrebe?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Novembar 16, 2012, 12:38:42 pre podne »

Moguće da si preopteretio mišić i tetivu jer si štedeo drugu nogu (nekada i nesvesno). biće to ok, nemoj da brineš.
Masiraj bolno mesto ledom posle treninga 10-15 minuta i namaži lioton gel. Ako treba ponovi tokom dana još 2-3 puta. Na kraju treninga dobro istegni listove, prste stopala, a kod kuće možeš raditi i istezanja za tibialis posterior. Ako su ravna stopala ili gaziš naunutra koristi uloške ili podmetač silikonski pod petu. Dobro se zagrej na početku treninga.
Javljaj kako ide...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2012, 07:12:46 posle podne »

Radi se o sindromu trčke potkolenice (shin splits). u pitanju je preopterećenje mišića i tetive m. tibialis posteriora.
Da li imaš ravna stopala?
Za ravna stopala nisam siguran,mislim da su mi negdje u osnovnoj rekli doktori da su mi malo ravnija stopala,ali sada ne vjerujem da su.Inace imam bas bas krupne (debele) noge tako da sam mislim dosta sklon povredama,prije 2 godine sam lomio zglob ove noge.
Danas sam imao utakmicu,nije me nista boljelo,ne boli me kada mirujem i hodam..sada me jedino zaboli kada palcem pritisnem tacno jedno mjesto na sredini potkolenice.To mjesto je u obimu 1 cm.
Da li je to opasno?Sada sam citao vas tekst o tome i ne izgleda ni malo bezazleno
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2012, 07:15:29 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2012, 06:46:21 posle podne »

Radi se o sindromu trčke potkolenice (shin splits). u pitanju je preopterećenje mišića i tetive m. tibialis posteriora.
Da li imaš ravna stopala?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2012, 10:05:09 pre podne »

Da li boli kad trčiš? da li boli kad se podižeš na prste?
ako sam dobro razumeo, bol se javlja u predelu na sredini potkolenice sa unutrašnje strane?

Jeste na sredini potkolenice,sa unutrasnje strane...kada trcim boli me malo,sve zavisi nekad vise nekad manje,cini mi se da kada se zagrijem dobro,istrcim,noga se valjda zagrije i onda manje osjetim bol.

Inace ne boli me kada se popnem na prste,boli me kada skacem na tu nogu (znaci kada skacem na jednu nogu) tada mi fiska....mjesto koje me tacno boli mogu da opipam palcem i kada jako stisnem to mjesto me bas bas jako zaboli i bol se malo prosiri ka gore i dole,nije da je bol konstantna vec mi fiska.
Vjerovatno nije nista strasno ali me nervira jer se ovo vec vuce mjesec dana,ali se pojavi s vremena na vreme.

Primijetio sam da kada imam lakse treninge sve je ok,cim pocnemo da istrcavamo sprinteve,cim se noga valjda optereti previse,bol se opet polako javlja i onda me boli na svim sledecim treninzima
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2012, 12:18:47 pre podne »

Da li boli kad trčiš? da li boli kad se podižeš na prste?
ako sam dobro razumeo, bol se javlja u predelu na sredini potkolenice sa unutrašnje strane?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2012, 10:10:22 posle podne »

Ovako,nije nista strasno ali vec duzi period s vremena na vrijeme osjecam tu bol,molio bih Pedju za odgovor ako uopste moze pretpostaviti o cemu se radi,jer nije lako objasniti :) ...znaci kao sto znate imao sam operaciju koljena tako dam pauzirao mjesec ipo sa fudbalom,vratio sam se prije mjesec ipo na teren i sve je odlicno.Ovo je sada u pitanju druga noga tako da nema veze sa svim ovim.Od pocetka sam usao u jake treninge tako da sam imao konstantno upale listova i sl.,medjutim sada me nervira jedna specificna bol koja se isto tako javlja spontano,ne smeta mi mnogo kada igram fudbal ali pri nekim pokretima (tj. konkretno kada se oslonim citavom tezinom na tu nogu) zaboli me,a zadnjih dana mi se desilo da me zaboli iz cista mira i traje 10-15 sekundi sa jacim bolovima.Prvi put me to zaboljelo prije mjesec dana pa je prestalo pa se opet aktiviralo,imam osjecaj da je to posledica jakih treninga dok jos nisam bio sasvim spreman i sad sam to povredio i sad vucem tu povredu stalno.

Evo sad nadjoh sliku,nisam mogao bolju tako da samo bude neki orjentir inace nema veze sa ovim sto pise na sliku





Znaci  otprilike bol se javlja gdje je ova crvena linija tj. tacno po sredini noge,tacno mjesto odakle bol proistice tj. odakle je da kazem "epicentar bola" jeste na skoro istoj razdaljini od kolena i zgloba, odnosno odmah ispod lista,gdje se list zavrsava...i tacno me na dodir boli to jedno mjesto a od toga se bol siri malo ka gore i malo ka dolje,tj duz ove kosti koja ide od kolena do zgloba,ne znam kako se ta kost naziva,tacno je centar te boli  odmah kod ove kosti i siri se gore i dole po njoj.

Bol koju sam opisao,opisivao sam u polozaju ove slike,znaci postavim nogu kao na slici i opipavam ovaj dio koji je na slici :)

Ako ista iz ovoga mozete shvatiti,kako sam ja opisao,katastrofa :)
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2012, 10:12:37 posle podne od strane mister » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.