TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:01:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Namirnice koje ciste jetru  (Pročitano 10809 puta)
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #16 poslato: Decembar 04, 2012, 12:23:27 pre podne »

Surutka je dosta dobra za jetru. Bitno je da ne bude SLANA, imam iskustva sa njom dosta jer sam je pio par meseci i sada kada povremeno, inace sam imao zuticu (hepatitis A).
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 12:25:45 pre podne od strane milos8585 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Novembar 28, 2012, 06:54:11 posle podne »

To je svakako najbitnije, dzaba sve bez toga. Ima dosta hrane u prirodi koja moze posluziti kao alternativa pa se uvek moze izabrati nesto zdravo.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2012, 06:36:10 posle podne »

I ja mislim da je tako...Ali nema veze nije strasno,i mogu da zivim sa tim samo da sam sada jetru sredila  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2012, 06:30:12 posle podne »

Pre ce biti da si se prilagodila tom nacinu ishrane, ipak je bio duzi vremenski period u pitanju. Verovatno treba malo vremena da ti se zeludac ponovo navikne na "tezu" hranu. Imam dosta primera u okolini, koji su u pocetku jako tesko varili bas luk i kupus a posle nekog vremena ni ne osete razliku.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #12 poslato: Novembar 28, 2012, 06:23:08 posle podne »

Znam,ali jednostavno ne vredi.Ja npr ako u paradajz salati ima luka,a ja pojdem paradajz bez luka na njemu,posle toga imam muku a kamo li da sam pojela i luk iz te salate.
Kazem nakon toga sam pocela da imam tih problema,e sad ne znam da li je to konkretno uzrok ili mozda cinjenica da sam neki duzi period nakon hepatitisa jela striktno bareno i bez icega od svega toga,pa mi se mozda tada zeludac na to prilagodio.
Sačuvana
Be Happy!!!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Novembar 28, 2012, 06:17:13 posle podne »

To su stvari koje se inace teze vare, luk posebno, pa u tom slucaju vise opterecijes zeludac. Luk je, naprotiv, dobar za ciscenje jetre.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2012, 05:41:45 posle podne »

Da,uglavnom je tako  ::)
Mada eto od tada teze varim npr luk bilo koji ako je svez mislim neuprzen,npr u salati,a o spremljenom kupusu ili tako necemu i ne razmisljam,mislim nije da ne smem ali bukvalno u malim kolicinama ih jedem da mi ne bi smetali
Sačuvana
Be Happy!!!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2012, 10:15:36 posle podne »

Pretpostavljam da te namirnice nisu iz domena zdrave hrane, uslovno receno?
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2012, 06:32:11 posle podne »

Ti si, nazalost, morala da naucis na tezi nacin. Nadam se da je sada sve u redu.

Inace, bolesti jetre su deseti uzrok smrti u svetu ( i kod nas ), i nezgodne su zato sto jetra ne boli pa najcesce ne znamo da se sa njom nesto desava. I prodje dosta vremena do momenta kada pocne da daje simptome a tada je vec bolest odmakla...zato je bolje da se radi na prevenciji. Uvek, ali narocito sada u periodu slava! :-)

Hvala Bogu Ok je sve sada proslo je nesto vise od 3 god.,ali sam morala strogo da budm disciplinovana u toj fazi regeneracije jetre,drugacije nije moglo.
A mogu ti reci da sam od tad ostala prilicno osetljiva na neke stvari u ishrani,nije da mi prave bas uzasan problem ali mi ne prijaju nikako
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2012, 04:32:59 posle podne »

U tom slucaju su ti AST i ALT bili poviseni zbog terapije koju si uzimala. Transaminaze tako reaguju kod cestog konzumiranja gaziranih pica, kod uzimanja lekova ( antibiotika najcesce ), zatim kod virusa i to su neke blaze varijante. Posto ti je nalaz bio tranzitoran, nema razloga za brigu.

Druga je stvar kada su vrednosti 2, 3, vise puta uvecane, to je onda znak da se radi o nekom tezem ostecenju jetrinih celija.

Jasno. Hvala na odgovoru.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2012, 04:12:37 posle podne »

U tom slucaju su ti AST i ALT bili poviseni zbog terapije koju si uzimala. Transaminaze tako reaguju kod cestog konzumiranja gaziranih pica, kod uzimanja lekova ( antibiotika najcesce ), zatim kod virusa i to su neke blaze varijante. Posto ti je nalaz bio tranzitoran, nema razloga za brigu.

Druga je stvar kada su vrednosti 2, 3, vise puta uvecane, to je onda znak da se radi o nekom tezem ostecenju jetrinih celija.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2012, 03:39:18 posle podne »

a ukoliko su ALT i AST blago povišeni?  ima li "razloga za brigu"?  što mi se dešavalo ranije na hormonskoj terapiji, pa sam pravila pauze i bilo je sve ok posle
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2012, 03:24:30 posle podne »

Prva recenica jako bitna jer je 100% tacna.Ali kada ljudi postanu svesni jetre i njene bitne funkcije onda znaju koliko ovo sve sto se navodi u tekstu jeste bitno,a na zalost do tada to zanemare.
Ja sam na zalost osetila sta znaci da ti jetra nije OK kada sam imala zuticu.
I zaista u fazi regeneracije sam vecinu ovih stvari morala da koristim,a najvise citrusno voce uopste.Sto kazes ujutru sam ih koristila...I ishrana koja je preporucljiva tako mesecima...
I naravno pored vitaminske terapije tu je i gujina trava.U bolnici su mi preporucili Reliv ali ja sam koristila tada iz nase radnje Scitec-ov Liver aid...

Ti si, nazalost, morala da naucis na tezi nacin. Nadam se da je sada sve u redu.

Inace, bolesti jetre su deseti uzrok smrti u svetu ( i kod nas ), i nezgodne su zato sto jetra ne boli pa najcesce ne znamo da se sa njom nesto desava. I prodje dosta vremena do momenta kada pocne da daje simptome a tada je vec bolest odmakla...zato je bolje da se radi na prevenciji. Uvek, ali narocito sada u periodu slava! :-)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2012, 03:02:31 posle podne »

Hvala na tekstu. 

Još jedan plus za voće i citruse..
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2012, 10:09:12 pre podne »

Prva recenica jako bitna jer je 100% tacna.Ali kada ljudi postanu svesni jetre i njene bitne funkcije onda znaju koliko ovo sve sto se navodi u tekstu jeste bitno,a na zalost do tada to zanemare.
Ja sam na zalost osetila sta znaci da ti jetra nije OK kada sam imala zuticu.
I zaista u fazi regeneracije sam vecinu ovih stvari morala da koristim,a najvise citrusno voce uopste.Sto kazes ujutru sam ih koristila...I ishrana koja je preporucljiva tako mesecima...
I naravno pored vitaminske terapije tu je i gujina trava.U bolnici su mi preporucili Reliv ali ja sam koristila tada iz nase radnje Scitec-ov Liver aid...
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.