TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 04:30:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kandida ili samo neispavanost ???  (Pročitano 6778 puta)
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #9 poslato: Novembar 28, 2012, 09:13:30 posle podne »

Mislim da dosta vode pijem a u zadnjih par dana sma pojacao jos vise zbog kreatina....rekao bih da onako dosta jednolicno jedem ali vise kolicinski.....trenirao sam 5 puta nedeljno + utakmica za vikend....od tih 5 puta dva puta sam isao u teretanu i to na dan kad imam trening u klubu + fudbal uvece u balon sali...znaci 3 x nedeljno po 2 puta dnevno i 2 x nedeljno po jednom dnevno....i taj ritam drzim jos od jula...proslu nedelju sam celu odmarao i sad opet krecem u teretanu smao mesec dana pa onda odmor 2 nedelja pa teretana i idu pripreme...tako sam isplanirao....verovatno sam i preterao, a o toj kandidi sam citao dosta na netu pa ne bih da se kljukam lekovima posto mi to vrv sledi ako odem kod doktora + drugaciji rezim ishrane koji cu u svakom slucaju da primenim...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2012, 08:58:54 posle podne »

Dobro, a koliko vode pijes u toku dana?

Drugo, ne znam kako ti izgleda trening, ali nije poenta da se preforsiras svaki put i tako u krug. A pitanje je i kakva ti je ishrana, kad kazes da jedes za dvojicu a nista se ne desava. Treba da proveris da li imas kandidu u stolici, bas zbog toga. Uglavnom, to stanje traje dugo, 6 meseci nije mali period i treba da vidis o cemu se radi.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2012, 08:36:23 posle podne »

E da...bris nosa i grla sam skorije radio i sve je bilo ok kao i alergo test (nisam alergican ni na sta)...
Bele naslage na jeziku imam pogotovo na korenu jezika tj. daljem kraju....tezina mi je stabilna nije se menjala vec vise od 4-5 meseci iako jedem za bar dvojicu....a probleme posle uzimanja slatkisa nisam primetio mada od kad sam uradio taj test (pre nekih nedelju dana) izbacio sma skroz iz ishrane te proste secere ondosno slatikse i sokove ali i dosta smanjio unos belog brasna putem hleba, kifli itd...od tada malo redje imam stolicu i stabilnija je nego ranije....i da dosta treniram, a u zadnje vreme sam bas los ritam spavanja imao i sve sam nervozniji...mada to "zadnje vreme" traje vec vise od pola godine sa nekim mizerno kratkim pauzama kad sam bio u normali....i zato sad ne znam da li je taj nacin zivota tokom jakog treniranja uzrok ovakvog mog stanja ili je nesto drugo uticalo da trening ima slabiji uticaj na mene kao kandida npr.....
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2012, 08:39:21 posle podne od strane ronaldo9 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #6 poslato: Novembar 28, 2012, 07:58:25 posle podne »


@Dr
Na netu naidjoh na te simptome kad sam trazio uzrok zapusenog nosa i suznih ociju....cisto onako da pogledam....i tako povezem i utripujem.....Pio sam antibiotike ali to je bilo u maju ovde godine otprilke, a pre toga cini mi se da sam ih pio u februaru.....imunitet valjda nije los jer niam se razboljevao jos od maja tj. kad sam zadnji put pio antibiotike...
Taj test sma uradio dva puta....uvece napunim casu vode i ujutru cim se probudim ono sto tog trenutka imam u ustima odmah ispljunem u casu...i posle neki pola sata je test ispao pozitivan...pojavili su se koncici koji vise na dole, a na dnu case se spustio jedan deo pljuvacke...pa sam zato pomislio da je to mozda u pitanju....


Posto si to potvrdio 2 puta, treba da se javis lekaru opste prakse, da dobijes uput za briseve i za stolicu.
Inace, simptomi koje pominjes bas i nisu tipicni za kandidu, mislim da tu ima svega po malo - neipavanost, pa jaki treninzi sve to vodi do hronicnog umora a to povlaci nervozu...Suzne oci i problem zapusenog nosa moze biti i alergijske prirode ali za sada, na osnovu ovoga sto si rekao, treba iskljuciti kandidu.

Da li imas bele naslage na jeziku? Da li ubis na tezini ili osecas pretakanje u stomaku nakon obroka ( narocito slatkisa )?
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


« Odgovor #5 poslato: Novembar 28, 2012, 07:34:20 posle podne »

Ako vec sumnjas pravo kod lekara. I uradi briseve sa jezika, nosa... Tu se sve vidi.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2012, 07:20:54 posle podne »

Slazem se da moze lako da se padne u paranoju :D Ali bolje da pitam cisto da se umirim....da mi osim sebe i neko drugi kaze da gresim :)

@Dr
Na netu naidjoh na te simptome kad sam trazio uzrok zapusenog nosa i suznih ociju....cisto onako da pogledam....i tako povezem i utripujem.....Pio sam antibiotike ali to je bilo u maju ovde godine otprilke, a pre toga cini mi se da sam ih pio u februaru.....imunitet valjda nije los jer niam se razboljevao jos od maja tj. kad sam zadnji put pio antibiotike...
Taj test sma uradio dva puta....uvece napunim casu vode i ujutru cim se probudim ono sto tog trenutka imam u ustima odmah ispljunem u casu...i posle neki pola sata je test ispao pozitivan...pojavili su se koncici koji vise na dole, a na dnu case se spustio jedan deo pljuvacke...pa sam zato pomislio da je to mozda u pitanju....
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2012, 07:22:51 posle podne od strane ronaldo9 » Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2012, 06:29:14 posle podne »

Auuu, shta bi tek bilo da si spremao ispit iz patologije ili klinichke psihologije, mislio bi da bolujesh od svih bolesti ovog sveta ;D
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2012, 06:23:27 posle podne »

Kako si ove simptome povezao sa kandidom? Da li ti je imunitet los, jesi li skoro pio antibiotike? Taj test u kucnim uslovima nije mnogo merodavan, treba biti objektivan pri tumacenju. Hoces mi napisati kako si uradio test?
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2012, 09:18:10 posle podne »

Naidjoh na netu na test pljuvackom pomocu kojeg se navodno moze utvrditi da li imam visak kandide u organizmu...meni je ispao pozitivan....koliko je pouzdan ???
Inace imam dosta simptoma koji mogu da se povezu sa kandidom - suzne oci, povremeno zapusen nos bez nekog razloga, utisak da sve sto pojedem kao da nisam ni jeo, nervozan sam i san mi je losiji, imam veliku zeljimza necim slatkim.....
A mozda je u pitanju to sto mi je san poremecen mada ono iznad nisu simptomi od juce vec se pojavlluju s vremena na vreme jedan duzi vremenski period.....los ritam spavanja sam imao u zadnji xx meseci, najcesce sam isao na spavanje posle 1-2 sata i spavao ne duze od 6 sati (eventualno 7-8 i to sa prekidom), a pri tom dosta jako trenirao i iscrpljivao se....tako da sad ne znam sta da mislim....
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 17 upita.