TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:55:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za biceps  (Pročitano 8839 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: Januar 15, 2013, 11:34:16 pre podne »

Kada su pauze izmeĂ°u vežbi ili serija u pitanju meni najviše daje rezultata kada mi je pauza onolika dok ne osetim da je mišić potpuno odmoran i spreman na nove napore.Ne gledam na sat.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #41 poslato: Januar 14, 2013, 06:52:41 posle podne »

E to sam i ja primetio, danas sam izmrcvario biceps nekim normalnim tezinama u 2-3 vezbe i svaku po 5-6 serija, a prosle nedelje je buknuo posle 3 ponavljanja duplo vece tezine i posle 3x kraceg treninga. Probacu sledeci put 3 vezbe, 3 serije.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #40 poslato: Januar 13, 2013, 01:38:33 posle podne »

Obično što primećujem je da vežbači mnogo forsiraju biceps sa serijama i ponavljanjima što ipak dovodi samo do kontra efekta to jest pretreniranja i njegove razgradnje.
Biceps nije neka velika partija i treba je uraditi sa manje serija ali žestoko.Nema potrebe da radite gomilu vežbi već tri najviše u četiri serije vrh.Ali i to zavisi ja recimo nekada već posle šest serija osećam ruku kao da će pući a nekada treba više do 12 ili 14 ali ne preko.
I ono najvažnije..gledajte da odmarate dovoljno,pod time mislim odmor u potpunosti jer samo tako će biceps rasti.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #39 poslato: Januar 13, 2013, 01:28:24 posle podne »

Ledja i noge ne mozes raditi u istom treningu,a za biceps je dovoljno 9 radnih serija i treba da obratis paznju na kontrolu pokreta .
Sačuvana
pekac65
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #38 poslato: Januar 11, 2013, 02:01:38 posle podne »

ne znam dal je ispravno kako ja treniram ali ja svaku vezbu i svaku seriju radim do otkaza ili kako da kazem dok ne mogu vise
teg da podignem,zato mi je i puno da radim 10-12 serija


i 8 serija ce ti zavrsiti posao ako su osmisljene da idu do otkaza, ali ja nekad ne radim svaku do otkaza, nego na 1 rep pre otkaza stanem,pa zadnju odradim do otkaza..ali sve je stvar raspolozenja,kako sam na kojem treningu raspolozen.

8-10 serija to mi je sasvim dovoljno posto radim do otkaza,ali najvise bi se svidja kad radim ruke i grudi da mi toliko se napumpaju u toku vezbe da je to nenormalno.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #37 poslato: Januar 11, 2013, 01:48:49 posle podne »

Radim trening 3 puta nedeljno
Pon:Grudi biceps
Sre:Ledja i 2 vezbe za noge
Pet:Ramena triceps
Kako bi ti ubacio u ovom programu 2x biceps ?
Ako sam dobro razumeo taj drugi trening za biceps bi izgledao npr. Stojeci pregib Ez sipkom 4 serije i stojeci bucicama 3 serije ili u pretkolenu to moze da se rotira,i trening za biceps da menjam na svake 2 nedelje
I meni je genecki biceps los,maltene mene samo triceps vadi on daje na obimu ruke,a biceps kao i da ga nema
[/quote]

Moras naci svoj recept, ako je taj nacin 2x nedeljno kod mene dao rezultate,ne znaci da ce i tebi itd..prvo promeni tj.rotiraj vezbe i radi ga i dalje 1x nedeljno,stresiraj ga na drugi nacin, kod mene taj drugi trening bicepsa je ne vise od 15 min.. tu uglavnom radim skota do otkaza ( uvek razlicito dal stojeci,dal sedeci,dal sa buckom,dal sa ravnom sipkom) i nakon toga koncentracija u kolenu do otkaza takodje.. e sad ako vec odlucis da ga radis 2x nedeljno iskombinujes ga npr da ti prvi trening bicepsa bude u pon,a drugi npr u cet ili petak,da bi se odmorio bar 72 sata..kako ga iskombinujes to je tvoja racunica uglavnom..
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #36 poslato: Januar 11, 2013, 01:43:42 posle podne »

Evo i ja da se ubacim,
Ja vezbam Godinu dana i vrlo sam nezadovoljan napretkom bicepsa,za godinu dana ja ne mogu da podignem vise od 35Kg sa ez sipkom,u zadnjih mesec dana sam izbacivao 40kg od 4 do 6 puta ali to jedva,cimao sam se malo,i nikako ne mogu da se maknem sa te tezine,ne razumem kako ne mogu da napredujem,pola godine ja stojim na istu tezinu,ne znam gde gresim,moj trening bicepsa se sastoji od:
1.Stojeci pregib Ez sipkom 3serije 10.8.6 ponavljanja
2.Scot klupa ez sipkom uski hvat 3serije 10.8.6 ponavljanja
I trecu vezbu izmiksujem radim 4 serije ali sve 4 serije u razlicitom polozaju (to sam od skoro poceo da radim) tu prva serija ide stojeci pregib bucicama 8-10puta 2 serija ide sedeci pregib bucicama 8-10 ponavljanja 3 serija ide na kosoj klupi kao kad se radi kosi bendz,zavalis se na klupu u kosem polozaju i dizes od 8 do 10 ponavljanja i zadnja serija isto na kosoj klupi ali se okrenem kontra navalim se grudima na klupu i ruke mi vise dole,isto 8-10 ponavljanja,sve tako odradim ali ne ide,ruke mi naj sporije napreduju(u razliku od ostalih grupa misica),kad sam kreno obim ruke mi je bio 30cm a sad je 34cm U cemu je problem ovde ? JEr je trening uredu ?


Koliko cesto radis biceps ? Jel menjas rutinu kojom radis ? Rotiras vezbe ? Menjas vezbe ? Ili sve si radio istim programom do sada ?
Radim jednom nedeljno,radim istim redosledom ez sipka pa skot pa onda ona konbinacija 4 serije,do pre 2-3 nedelje sam radio prve 2 vezbe iste i 3 seriju sam radeo potisak u pretkolenu

E pa u tome lezi tvoj prob, moras menjati vezbe, ja trenutno biceps radim 2x nedeljno (i daje mi rezultata,1x nedeljno kod mene nikako nije islo, biceps mi je genetski los i morao sam da mu nadjem recept da cveta), s tim sto drugi trening su samo 2 vezbe izolacije 7-8 serija i to je to.. Veoma cesto menjam uglove, vezbe za biceps, skoro svake nedelje,bar redosled ako nista drugo..PRobaj 2x nedeljno da ga shokiras,naravno ako ti je sve ostalo sredjeno i znas sta radis..jedan trening 3 vezbe osnovne, sledeci trening 2 vezbe izolacione.. i vidi sta se desava..ali prvo promeni redosled treninga ,tempo itd itd..
Radim trening 3 puta nedeljno
Pon:Grudi biceps
Sre:Ledja i 2 vezbe za noge
Pet:Ramena triceps
Kako bi ti ubacio u ovom programu 2x biceps ?
Ako sam dobro razumeo taj drugi trening za biceps bi izgledao npr. Stojeci pregib Ez sipkom 4 serije i stojeci bucicama 3 serije ili u pretkolenu to moze da se rotira,i trening za biceps da menjam na svake 2 nedelje
I meni je genecki biceps los,maltene mene samo triceps vadi on daje na obimu ruke,a biceps kao i da ga nema
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #35 poslato: Januar 11, 2013, 01:35:59 posle podne »

ne znam dal je ispravno kako ja treniram ali ja svaku vezbu i svaku seriju radim do otkaza ili kako da kazem dok ne mogu vise
teg da podignem,zato mi je i puno da radim 10-12 serija

i 8 serija ce ti zavrsiti posao ako su osmisljene da idu do otkaza, ali ja nekad ne radim svaku do otkaza, nego na 1 rep pre otkaza stanem,pa zadnju odradim do otkaza..ali sve je stvar raspolozenja,kako sam na kojem treningu raspolozen.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #34 poslato: Januar 11, 2013, 01:31:05 posle podne »

Evo i ja da se ubacim,
Ja vezbam Godinu dana i vrlo sam nezadovoljan napretkom bicepsa,za godinu dana ja ne mogu da podignem vise od 35Kg sa ez sipkom,u zadnjih mesec dana sam izbacivao 40kg od 4 do 6 puta ali to jedva,cimao sam se malo,i nikako ne mogu da se maknem sa te tezine,ne razumem kako ne mogu da napredujem,pola godine ja stojim na istu tezinu,ne znam gde gresim,moj trening bicepsa se sastoji od:
1.Stojeci pregib Ez sipkom 3serije 10.8.6 ponavljanja
2.Scot klupa ez sipkom uski hvat 3serije 10.8.6 ponavljanja
I trecu vezbu izmiksujem radim 4 serije ali sve 4 serije u razlicitom polozaju (to sam od skoro poceo da radim) tu prva serija ide stojeci pregib bucicama 8-10puta 2 serija ide sedeci pregib bucicama 8-10 ponavljanja 3 serija ide na kosoj klupi kao kad se radi kosi bendz,zavalis se na klupu u kosem polozaju i dizes od 8 do 10 ponavljanja i zadnja serija isto na kosoj klupi ali se okrenem kontra navalim se grudima na klupu i ruke mi vise dole,isto 8-10 ponavljanja,sve tako odradim ali ne ide,ruke mi naj sporije napreduju(u razliku od ostalih grupa misica),kad sam kreno obim ruke mi je bio 30cm a sad je 34cm U cemu je problem ovde ? JEr je trening uredu ?


Koliko cesto radis biceps ? Jel menjas rutinu kojom radis ? Rotiras vezbe ? Menjas vezbe ? Ili sve si radio istim programom do sada ?
Radim jednom nedeljno,radim istim redosledom ez sipka pa skot pa onda ona konbinacija 4 serije,do pre 2-3 nedelje sam radio prve 2 vezbe iste i 3 seriju sam radeo potisak u pretkolenu

E pa u tome lezi tvoj prob, moras menjati vezbe, ja trenutno biceps radim 2x nedeljno (i daje mi rezultata,1x nedeljno kod mene nikako nije islo, biceps mi je genetski los i morao sam da mu nadjem recept da cveta), s tim sto drugi trening su samo 2 vezbe izolacije 7-8 serija i to je to.. Veoma cesto menjam uglove, vezbe za biceps, skoro svake nedelje,bar redosled ako nista drugo..PRobaj 2x nedeljno da ga shokiras,naravno ako ti je sve ostalo sredjeno i znas sta radis..jedan trening 3 vezbe osnovne, sledeci trening 2 vezbe izolacione.. i vidi sta se desava..ali prvo promeni redosled treninga ,tempo itd itd..
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #33 poslato: Januar 11, 2013, 01:22:07 posle podne »

Evo i ja da se ubacim,
Ja vezbam Godinu dana i vrlo sam nezadovoljan napretkom bicepsa,za godinu dana ja ne mogu da podignem vise od 35Kg sa ez sipkom,u zadnjih mesec dana sam izbacivao 40kg od 4 do 6 puta ali to jedva,cimao sam se malo,i nikako ne mogu da se maknem sa te tezine,ne razumem kako ne mogu da napredujem,pola godine ja stojim na istu tezinu,ne znam gde gresim,moj trening bicepsa se sastoji od:
1.Stojeci pregib Ez sipkom 3serije 10.8.6 ponavljanja
2.Scot klupa ez sipkom uski hvat 3serije 10.8.6 ponavljanja
I trecu vezbu izmiksujem radim 4 serije ali sve 4 serije u razlicitom polozaju (to sam od skoro poceo da radim) tu prva serija ide stojeci pregib bucicama 8-10puta 2 serija ide sedeci pregib bucicama 8-10 ponavljanja 3 serija ide na kosoj klupi kao kad se radi kosi bendz,zavalis se na klupu u kosem polozaju i dizes od 8 do 10 ponavljanja i zadnja serija isto na kosoj klupi ali se okrenem kontra navalim se grudima na klupu i ruke mi vise dole,isto 8-10 ponavljanja,sve tako odradim ali ne ide,ruke mi naj sporije napreduju(u razliku od ostalih grupa misica),kad sam kreno obim ruke mi je bio 30cm a sad je 34cm U cemu je problem ovde ? JEr je trening uredu ?


Koliko cesto radis biceps ? Jel menjas rutinu kojom radis ? Rotiras vezbe ? Menjas vezbe ? Ili sve si radio istim programom do sada ?
Radim jednom nedeljno,radim istim redosledom ez sipka pa skot pa onda ona konbinacija 4 serije,do pre 2-3 nedelje sam radio prve 2 vezbe iste i 3 seriju sam radeo potisak u pretkolenu
Sačuvana
pekac65
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #32 poslato: Januar 11, 2013, 01:14:34 posle podne »

ne znam dal je ispravno kako ja treniram ali ja svaku vezbu i svaku seriju radim do otkaza ili kako da kazem dok ne mogu vise
teg da podignem,zato mi je i puno da radim 10-12 serija
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: Januar 11, 2013, 01:03:44 posle podne »

Evo i ja da se ubacim,
Ja vezbam Godinu dana i vrlo sam nezadovoljan napretkom bicepsa,za godinu dana ja ne mogu da podignem vise od 35Kg sa ez sipkom,u zadnjih mesec dana sam izbacivao 40kg od 4 do 6 puta ali to jedva,cimao sam se malo,i nikako ne mogu da se maknem sa te tezine,ne razumem kako ne mogu da napredujem,pola godine ja stojim na istu tezinu,ne znam gde gresim,moj trening bicepsa se sastoji od:
1.Stojeci pregib Ez sipkom 3serije 10.8.6 ponavljanja
2.Scot klupa ez sipkom uski hvat 3serije 10.8.6 ponavljanja
I trecu vezbu izmiksujem radim 4 serije ali sve 4 serije u razlicitom polozaju (to sam od skoro poceo da radim) tu prva serija ide stojeci pregib bucicama 8-10puta 2 serija ide sedeci pregib bucicama 8-10 ponavljanja 3 serija ide na kosoj klupi kao kad se radi kosi bendz,zavalis se na klupu u kosem polozaju i dizes od 8 do 10 ponavljanja i zadnja serija isto na kosoj klupi ali se okrenem kontra navalim se grudima na klupu i ruke mi vise dole,isto 8-10 ponavljanja,sve tako odradim ali ne ide,ruke mi naj sporije napreduju(u razliku od ostalih grupa misica),kad sam kreno obim ruke mi je bio 30cm a sad je 34cm U cemu je problem ovde ? JEr je trening uredu ?


Koliko cesto radis biceps ? Jel menjas rutinu kojom radis ? Rotiras vezbe ? Menjas vezbe ? Ili sve si radio istim programom do sada ?
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #30 poslato: Januar 11, 2013, 01:00:14 posle podne »

Evo i ja da se ubacim,
Ja vezbam Godinu dana i vrlo sam nezadovoljan napretkom bicepsa,za godinu dana ja ne mogu da podignem vise od 35Kg sa ez sipkom,u zadnjih mesec dana sam izbacivao 40kg od 4 do 6 puta ali to jedva,cimao sam se malo,i nikako ne mogu da se maknem sa te tezine,ne razumem kako ne mogu da napredujem,pola godine ja stojim na istu tezinu,ne znam gde gresim,moj trening bicepsa se sastoji od:
1.Stojeci pregib Ez sipkom 3serije 10.8.6 ponavljanja
2.Scot klupa ez sipkom uski hvat 3serije 10.8.6 ponavljanja
I trecu vezbu izmiksujem radim 4 serije ali sve 4 serije u razlicitom polozaju (to sam od skoro poceo da radim) tu prva serija ide stojeci pregib bucicama 8-10puta 2 serija ide sedeci pregib bucicama 8-10 ponavljanja 3 serija ide na kosoj klupi kao kad se radi kosi bendz,zavalis se na klupu u kosem polozaju i dizes od 8 do 10 ponavljanja i zadnja serija isto na kosoj klupi ali se okrenem kontra navalim se grudima na klupu i ruke mi vise dole,isto 8-10 ponavljanja,sve tako odradim ali ne ide,ruke mi naj sporije napreduju(u razliku od ostalih grupa misica),kad sam kreno obim ruke mi je bio 30cm a sad je 34cm U cemu je problem ovde ? JEr je trening uredu ?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Januar 11, 2013, 12:15:18 posle podne »

Mozda treba da se objasni decku sta su radne serije,a sta celokupne serije..samo radne serije se racunaju zato iznose 9-12..zagrevanja i ostale dzidza midze ne racunas..A imao sam x prilika da vidim da mladici racunaju sve sa zagrevanjem,i posle sto nisam pogodio misic i te fore..
Za grudi moze i 15tak serija(i pola od toga ako odradi dobro i pravilno bice ok), a za biceps moze 9-12 zavisno od jacine vezbi..
Pocetnici mogu i vise serija zato sto su skloni varanju i tek ucenju vezbi,pa zato ne odrade svaku seriju kako valja, posle kad predju u advanced mode,koriguju sve manje vezbi jer znaju sta ih pogadja konkretno i ne lutaju
Sačuvana
pekac65
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #28 poslato: Januar 10, 2013, 10:41:36 posle podne »

zar nije to malo puno serija,ja treniram u kucnoj varijanti gde nemam veliki izbor sprava tj. jako sam ogranicen sa time,za biceps radim 2 vezbe,u sedecem i stojece polozaju sa jednorucnim tegom a za grudi bendz i jednorucni tegovi,bolje nemam
« Poslednja izmena: Januar 10, 2013, 11:02:47 posle podne od strane pekac65 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.